• Szkolne Jasełka

     • 20 grudnia 2018r. w Zespole Placówek Oświatowych w Skroniowie odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Starosta Jędrzejowa – P. Paweł Faryna, Wicestarosta – P. Maria Barańska oraz Radny- P. Grzegorz Kuśmierz.

      Uczniowie pod opieką p. Stanisławy Dulewicz i Anny Bukowiec przygotowali przepiękne przedstawienie, które wprowadziło wszystkich widzów w świąteczny nastrój. Dzieci zachwyciły nas swoją grą aktorską oraz barwnymi, ślicznymi kostiumami.

      Wielką niespodzianką okazał się występ chóru składającego się z rodziców, uczniów naszej szkoły, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Ich profesjonalne wykonanie dwóch pastorałek wzbudziło podziw, ogromne wzruszenie i aplauz wśród widowni. Po raz kolejny wszyscy biorący udział w tak pięknej uroczystości udowodnili, że są jedną wielką rodziną. Atmosfera panująca w tym szczególnym dniu była pełna radości, miłości i życzliwości z powodu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska

     • STROFY DLA NIEPODLEGŁEJ

     • 21 listopada br w Szkole Podstawowej w Podchojnach odbył się Gminny Konkurs Literacko - Patriotyczny "Strofy dla Niepodległej" w którym naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Milena Koncewicz z klasy VII i Julia Maciąg z klasy V.

      Milena Koncewicz zajęła III miejsce w kategorii wiekowej klas 7-8, natomiast Julia Maciąg miejsce I w kategorii wiekowej klas 4-6. 

     • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

      Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
      03.09.2018 r. (poniedziałek)

      – godz. 8.00      -   Msza św. w Kościele w Skroniowie

      – godz. 9.30      -    kl. 0-VIII       uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego oraz spotkanie z wychowawcą

     • Zakończenia roku szkolnego    

                                        2017/2018                                                                              

      tradycyjnie rozpoczęło się dzień wcześniej a więc 22 czerwca uroczystą Mszą świętą w Kościele parafialnymo godz. 9.00, którą celebrował Ksiądz Proboszcz Jerzy Słupik. Liturgię Słowa Bożego przygotowali uczniowie z klasy IIIa,IIIb oraz z kl. VII pod kierunkiem  W. Walczyńskiego. Natomiast oficjalne jej zakończenie rozpoczęło się dn. 23 czerwca na stadionie sportowym naszej szkoły. Uroczystość dokonano wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego .

      Pani Dyrektor JOLANTA WÓJCIK w szczególny sposób POWITAŁA WSZYSTKICH UCZNIÓW, RODZICÓW, DZIADKÓW, GOŚCI , KADRĘ PEDAGOGICZNĄ ORAZ PRACOWNIKÓW OBSŁUGI. W radosnym klimacie uczniowie klasy I, IIIa, IIIb oraz VI i VII przedstawili część artystyczną.

      Po niej Pani Dyrektor wspólnie z wychowawcami klas i komitetem rodzicielskim wręczyła świadectwa, dyplomy i nagrody uczniom wyróżniającym się za całoroczną ich pracę. Nagrodzeni dyplomami zostali również rodzice za aktywne uczestnictwo w życiu szkoły, za bezinteresowną pomoc… itp. Pozostali uczniowie otrzymali świadectwa z rąk swoich wychowawców w klasach.

      Wszystkim obecnym Dyrekcja złożyła miłe życzenia i wspomniała o bezpieczeństwie uczniów podczas letnich wakacji.

      Aby uczcić i przypieczętować to wydarzenie o godz.14.00 do godz. 17.00 odbył się festyn rodzinny połączony z zabawą, występami uczniów, loterią  fantową i wieloma innymi  atrakcjami. Warto podkreślić , że przy skromnym portfelu można było spróbować smacznych potraw przygotowanych przez rodziców jak i osoby anonimowe / pieczona kiełbaska, bigos. grochówka degustacja domowych wypieków, stoisko z sokami i napojami oraz gorącą kawą bądź herbatą / . Choć pogoda była zmienna / powiew chłodnego wiatru i częsty zanik słoneczka / to chętnych nie brakowało aby wspólnie się bawić i odpoczywać. Imprezę tę można uważać  z a   u d a n ą. Za wszystko i wszystkim Dyrekcja szkoły i jej pracownicy serdecznie dziękują.

                                             Opracował: W.Włodzimierz

     • =====  Dnia   18 czerwca bieżącego roku  

      z inicjatywy CARITASU DIECEZJI KIELECKIEJ odbyło się spotkania integracyjne pod hasłem: ,, I N N E   S P O J R Z E N I E ,, które trwało od godz. 9.00 do godz. 14.00. W dniu tym trójka uczennic z  z kl. 7 ze Szkolnego Koła PCK/   K. Wyrozumska, K. Zuchowicz, i A. Gałczyńska/ pod opieką Pani Agaty Prusickiej  spotkała się z liczną  grupą niepełnosprawnych  w MOKRSKU. Opiekę nad wszystkimi pełniła Siostra zakonna MARIA KASPRZYK z parafii  Świętej Trójcy w Jędrzejowie. Wszyscy podopieczni wzięli udział w licznych konkursach, grach, zabawach, tańcach, przyśpiewkach itp. Po bogatym zestawie atrakcji nastąpił czas odpoczynku i konsumpcji kalorycznego posiłku na łonie przyrody. Ogółem w projekcie wzięło udział  40 niepełnosprawnych, 8 nauczycieli i 14 wolontariuszy. Naszym dziewczętom AGNIESZCE, KAROLINIE I KINDZE należą się słowa podziękowania za trud, piękną opiekę i wielkie serce skierowane do tych wszystkich, którzy opieki  w tym dniu potrzebowali. Warto przypomnieć, że projekt ten potrwa do października 2018 roku.         BÓG       W   A   M     ZAPŁAĆ      =======

                                                            Opracował: W.Włodzimierz

     • W ramach XVI  Świętokrzyskich Dni Profilaktyki Zdrowia  i Szczęśliwa Rodzina na 100 – lecie NIEPODLEGŁOŚCI nasza placówka zorganizowała w dnia 30 maja bieżącego roku festyn z okazji  D N I A   D Z I E C K A.

      OTO  PROGRAM  IMPREZY:

      GODZ.9.00  powitanie zaproszonych gości na stadionie sportowym w Skroniowie oraz zapoznanie z harmonogramem dnia oraz z zabawami i dyscyplinami sportowymi.

      GODZ. 9.20-10.45  konkurencje sportowe uczniów kl. I – III.

      GODZ. 11.00- 11.10 podsumowanie zawodów i wręczenie nagród.

      Godz. 11.15- 12.45 konkursy i zabawy o tematyce bezpieczeństwa i profilaktyki pod hasłem: ,, KRĘCI MNIE BEZPIECZĘŃSTWO PRZEZ CAŁY ROK SZKOLNY ,,

      - POKAZ BOJOWEGO WOZU STRAŻACKIEGO.

      - MOTORY I RADIOWOZY POLICYJNE,

      POKAZ GRUPY PRZYSPOSOBIENIA OBRONNEGO,

      - POKAZ TRESURY PSA POLICYJNEGO.

      GODZ. 12.45- 14.00  dyskoteka, gry i zabawy dla dzieci.

      Punktualnie o godzinie 9.00 społeczność szkolna spotkała się na placu przed szkołą, gdzie przygotowano liczne konkursy, loterie fantowe, zabawy, gry zajęcia taneczne, śpiewanie piosenek  itp.  

      Zjeżdżalnia, malowanie twarzy ,pokazy strażackie to niektóre z listy bogatej oferty przygotowanej przez organizatorów, a skierowanych do dzieci. Rozegrano kilka  meczów piłki nożnej pomiędzy u7czniami różnych szkół naszej gminy, Wynik w tych pojedynkach nie był najważniejszy, liczyła się jedynie dobra zabawa.

      Obchody Dnia Dziecka w naszej szkole zakończyła dyskoteka z udziałem wszystkich uczniów. Warto też wspomnieć, że rodzice, nauczyciele i pracownicy obsługi zadbali o suto zastawiony stół: ciasto, grochówka, pieczona kiełbaska, bigos itd. Mimo, że pogoda tego dnia nie była zbyt łaskawa dla uczestników festynu, ale przygotowane atrakcje, zapewniły udaną zabawę. Dzieci były zadowolone i żałowały, że taki dzień jest tylko raz w roku. Warto zauważyć, że dzieci, ich rodzice, dziadkowie i goście mogli się wspólnie bawić i razem integrować .Na tę wspólna imprezę zostali zaproszeni przedstawiciele i uczniowie ze szkół podstawowych  z ŁYSAKOWA, MNICHOWA, PIASKÓW, PODCHOIN, PRZĄSŁAWIA i RAKOWA. Festyn realizowany został przy współpracy z : URZĘDEM MIEJSKIM W JĘDRZEJOWIE,

      KOMENDĄ POWIATOWĄ POLICJI W JĘDRZEJOWIE,

      STRAŻĄ POŻARNĄ W JĘDRZEJOWIE, OSP PRZĄSŁAW,

      STACJĄ-SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNĄ W JĘDRZEJOWIE,

      KASĄ  ROLNICZEGO UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO W JEDRZEJOWIE- KRUS,

      GRUPĄ PRZYSPOSOBIENIA OBRONNEGO Z MAŁOGOSZCZY.

       Organizatorami tego świątecznego dnia byli: DYREKTOR ZESPOŁU PLACÓWEK OSWIATOWYCH W SKRONIOWIE- JOLANTA WÓJCIK oraz HUBERT WALERON – NAUCZYCIEL WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W SKRONIOWIE.

                                                Opracował: W.Włodzimierz   

     • ,,,,,,,    MAMO,  TATO   DZIĘKUJĘMY   WAM   ZA   MIŁOŚĆ,  ZA  SERCE,   ZA   TO,  ŻE  JESTEŚCIE,  ZA   WSZYSTKO …………

       Pod takim hasłem z okazji Dnia Mamy i Taty w naszej szkole w dniu 26.05.2018 roku odbyły się  uroczystości przedszkola oraz klas I – VII. Dzieci przedszkolne i uczniowie klasy 1 i 3 a oraz 3 b  pod okiem Pań w pięknych strojach prezentowały bogaty program artystyczny przedstawiając inscenizacje bajek, recytując  wiersze, śpiewając piosenki, wykonując układy taneczne itp. Słowem i piosenkami dzieci pragnęły wyrazić swoim mamom i tatom miłość i wdzięczność za ich rodzicielską dobroć, za kochające serce, które tak wiele rozumie, wybacza i za to gdy potrzebują pomocy rodzice są zawsze gotowi, aby ją udzielić, Po tak wspaniałych życzeniach i występach na twarzach rodziców widać było wzruszenie i miłość do swoich pociech Na zakończenie każde dziecko wręczyło swojej mamie i tacie laurki wykonane przez siebie i złożyły pocałunek płynący z małego dziecięcego serduszka. Dzień Mamy i Taty upłynął w miłej i ciepłej atmosferze

                                                          Opracował: W. Włodzimierz

     • W czterdziestą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Biskupa Rzymu uczniowie z klasy VI:       B. LEŚNIEWSKA, M. GRAD i O. GRAD w dniu 21 maja 2018 roku wzięli udział w międzyszkolnym konkursie wiedzy pod hasłem:                       
      " P A P I E Ż   I  J E G O   D W I E   M A T K I - Z I E M S K A   I   NI E B I E S K A ,, który miał miejsce  w Szkole Podstawowej w Krzcięcicach gmina Sędziszów.

      Uczniowie do tego konkursu przygotowywali się solidnie przez wiele miesięcy zgodnie z nadesłanym wcześniej  regulaminem, który obejmował  następującą wiedzę w tym zakresie:

      1. Okres wadowicki- dzieciństwo.

      2.    Okres krakowsko-watykański/ studia, kapłaństwo, pontyfikat/.

      3.    Maryja w życiu przyszłego papieża.

              W załączniku jury podało 12 różnych źródeł, z którego winno się przygotować. W budynku szkolnym zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci i zaproszeni na salę gimnastyczną, na której Pani Dyrektor z radością powitała przybyłych gości i uczniów oraz zaprosiła nas na uroczystą akademię przygotowana przez dzieci z Krzcięcic i ich rodziców. Następnie przystąpiono do eliminacji, która trwała ok. 120 minut. Przed ogłoszeniem wyników wszyscy biorący udział w konkursie zostali zaproszeni na poczęstunek i z niecierpliwością oczekiwali na dalszy  przebieg wydarzeń  I tak I, II i III miejsce kolejno zdobyli laureaci z Krzcięcic, Mstyczowa i Pawłowic  a grupa naszych uczniów otrzymała wyróżnienie / dyplomy / oraz nagrody rzeczowe. Po intelektualnym  maratonie  około godziny 13 minut 15 wróciliśmy do szkoły. Pragniemy też serdecznie podziękować Dyrekcji szkoły,  Pani Katarzynie Nowakowskiej wszystkim pracownikom i gościom różnych instytucji za miły spędzony czas w tej placówce oraz Pani Agnieszce Grad za dowóz i przywóz naszych uczniów.

                                Opracował: W.Włodzimierz

     •  UCZEŃ KLASY 6   O S K A R    G R A D reprezentował naszą szkołę  w tzw. projekcie profilaktycznym: ,, WYBIERAM MARZENIA, A NIE UZALEŻNIENIA ,,Zadaniem powyższego projekt było przystąpienie do konkursu i rozwiązanie testu składającego się z 20 pytań tematycznie związanych z nałogami. Za udział wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia, a zwycięzcy stosowne wyróżnienia ufundowane ze środków finansowych  Urzędu Miejskiego w Jędrzejowie. Spotkanie to odbyło się w Centrum Kultury i skupiło uczniów szkół podstawowych z Jędrzejowa, Prząsławia, Jasionny, Mnichowa, Podchoin,  Rakowa, Brusa i Potoka Wielkiego.

                                                Opracował: W.Włodzimierz

     • W dniu 22  MAJA  2018 ROKU  każdy  uczeń mógł te datę zapamiętać, a to z trzech powodów:

      1.    Wspólne spożywanie  śniadania na boisku szkolnym,

      2.    Atrakcja na powietrzu  związana z tematyką wiejską  lub klimatem westernowym  to  dojenie krowy . Zabawa polegała  na dojeniu sztucznej krowy, której wymiona zostały wypełnione dowolnym płynem  zwykle jest to woda zabarwiona  mlekiem. Zadaniem uczestnika było "udoić" go  jak najwięcej w wyznaczonym przez prowadzącego animatora czasie. Konkurs przeprowadzony był  wśród wszystkich grup wiekowych / przedszkolaki i uczniowie kl. I – VII /. Dzięki swojej oryginalności atrakcja cieszyła  się ogromnym zainteresowaniem. Zabawa dostarczyła  wszystkim  obecnym mnóstwa radości a przede wszystkim śmiechu.

      3.    Planetarium w kształcie kuli  to  idealna pomoc dydaktyczna dla wszystkich tych, którzy interesują się  astronomią i pragną przez chwilę poznać i zobaczyć  nasz  U K Ł A D    S Ł O N E C Z N Y. Powyższa atrakcja również okazała się  wielkim zainteresowaniem ze strony uczniów jak i dorosłych.

                                        

                                               Opracował: W. Wlodzimierz

     • Pod opieką Pana Huberta Walerona  uczniowie klasy 4 wzięli  udział w ramach programu pod hasłem: ,, DZIECIĘCA PIŁKA RĘCZNA ,, . Głównym celem Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej  jest podnoszenie jakości oferty zajęć wychowania fizycznego wśród dzieci poprzez popularyzację piłki ręcznej. Turniej  odbył się dnia 7 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Oksie. Nasi uczniowie zdobyli  I miejsce pośród 6 drużyn sportowych  i otrzymali puchar.

                                                                  Opracował: W. Włodzimierz

     • --- K O C H A M S W Ó J K R A J --

     • Dnia 26.04.2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy  ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA oraz  ŚWIĘTO FLAGI. Aby upamiętnić te  ważne wydarzenia historyczne uczniowie z kl. VI i VII pod opieką Pani EWY WYDRYCH przygotowali następujący montaż słowno-muzyczny:  uroczyste odśpiewanie hymnu ,,JESZCZE POLSKA  NIE  ZGINĘŁA,, potem uczniowie przedstawili  wszystkim zebranym informację na temat KONSTYTUCJI 3 MAJA oraz krótką historię naszego symbolu to jest FLAGI.

      Po wstępie program został wzbogacony wierszami i pieśniami patriotycznymi.

      W słowie końcowym Pani Dyrektor JOLANTA WÓJCIK zwracając się do uczniów podkreśliła jak ważne są te uroczystości , które przeżywamy w łączności z wszystkimi mieszkańcami naszego Kraju świętując te wydarzenia.

                                                                               Opracował: W. Włodzimierz

     • ………………W SZKOLE PODSTAWOWEJ W IMIELNIE W DN. 25 KWIETNIA 2018 R. ODBYŁY SIĘ MIĘDZYSZKOLNE ROZGRYWKI  PIŁKI RĘCZNEJ CHŁOPCÓW. NASI  UCZNIOWIE  Z KL. IV   POKONALI SWOICH RÓWIEŚNIKÓW Z POTOKA WIELKIEGO  WYNIKIEM / 15:0 /  OGÓLNIE  KL. IV  ZAJĘŁA  II MIEJSCE  W TEJ DYSCYPLINIE SPORTOWEJ. DZIĘKUJEMY PANU HUBERTOWI ZA PRZYGOTOWANIE GRUPY  , A  UCZNIOM ZA ZAJĘCIE TEGOŻ  MIEJSCA.      ………………

                                                               Opracował: W. Włodzimierz

     • NIA 20.04.2018 ROKU W BUDYNKU OSP W SKRONIOWIE ODBYŁO SIĘ WIOSENNE SPOTKANIE METODYCZNE DLA KSIĘŻY, SIÓSTR ZAKONNYCH I NAUCZYCIELI WEDŁUG NASTEPUJĄCEGO HARMONOGRAMU:

      - O GODZ. 15.00 W KOŚCIELE PARAFIALNYM NASTĄPIŁA WSPÓLNA MODLITWA POŁĄCZONA Z ADORACJĄ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU I MEDYTACJĄ

      - O GODZ. 15.30  POCZĘSTUNEK I ROZMOWY

      - O GODZ. 16.00  KONFERENCJA PROWADZONA PRZEZ KS. DRA KAROLA ZEGANA – DYREKTORA REFERATU  KATECHETYCZNEGO W KIELCACH

      - SPRAWY RÓŻNE

         KAŻDY UCZESTNIK NA SPOTKANIE MIAŁ OBOWIĄZEK PRZENIEŚĆ ZE SOBĄ BIBLIĘ, A WCZEŚNIEJ PRZYGOTOWANY  - ULUBIONY FRAGMENT Z PISMA ŚWIĘTEGO.

      SŁUCHACZE ZOSTALI PODZIELENI NA MAŁE GRUPY I KAŻDA Z NICH MUSIAŁA WYBRAĆ OKREŚLONY TEKST BIBLIJNY I DOBRAĆ DO NIEGO ODPOWIEDNIĄ METODĘ  BIBLIJNĄ JAKĄ STOSUJE NAJCZĘŚCIEJ Z UCZNIAMI PODCZAS ZAJĘĆ KATECHETYCZNYCH.

           OGÓŁEM W SPOTKANIU FORMACYJNYM WZIĘŁO UDZIAŁ 28 OSÓB.

      NA ZAKOŃCZENIE KSIĄDZ DYREKTOR I  KSIĄDZ PROBOSZCZ JERZY SŁUPIK PODZIĘKOWALI WSZYSTKIM ZA OBECNOŚĆ, PANU RAFAŁOWI BOŁDYNOWI ZA UDOSTĘONIENIE SALI, A PANIOM  Z  ,, GRUPY  RAZEM ,,  ZA OBFITY POCZĘSTUNEK. NA POWYŻSEJ KONFERENCJI BYŁA OBECNA PANI  AGATA PRUSICKA.

                                                           Opracował: W. Włodzimierz