• KSIĄŻKI DLA NAJMŁODSZYCH.

     • Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z naszymi propozycjami czytelniczymi, które pozwolą Wam miło spędzić wolny czas. Przedstawiamy ofertę dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Polecamy także stronę internetową- Wolne lektury, gdzie można odsłuchać lub pobrać różne utwory np.: baśnie Hansa Christiana Andersena, Charles'a Perrault oraz Jacoba i Wilhelma Grimm. Życzymy miłej lektury.


      Opracowali: Katarzyna Nowakowska i Włodzimierz Walczyński.

     • #ZOSTAŃWDOMU - SZTUKA PRZYJDZIE DO CIEBIE.

     • Zachęcamy dzieci, młodzież, rodziców i dziadków do skorzystania z oferty Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wystarczy wejść na tę stronę #Zostańwdomu – sztuka przyjdzie do Ciebie cz.3. Znajdziecie tam propozycje zwiedzenia online muzeów, centrów sztuki, galerii. Będziecie mogli skorzystać z oferty kulturowej filharmonii, oper i teatrów. Czekają na Was wirtualne koncerty i spektakle. Najmłodsi mogą zwiedzić Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej oraz Białostocki Teatr Lalek, gdzie poznają instrukcję zrobienia lalki i obejrzą przedstawienia „Calineczka” i „Kot w Butach”. Miejski Teatr Miniatura zaprasza na „Krzyżaków”, „Zostań Przyjacielem” oraz „Bajki Robotów”. Serdecznie polecamy taki rodzaj spotkania z kulturą i sztuką.

       

      Opracowali: Włodzimierz Walczyński i Katarzyna Nowakowska.

     • APEL- #ZOSTAŃWDOMU.

     • W związku z zaistniałą sytuacją zamieszczamy informacje o odpowiednim zachowaniu w czasie pandemii koronawirusa.

      Koronawirus powoduje gorączkę, kaszel, duszności, bóle mięśni i zmęczenie. Przenosi się drogą kropelkową, a więc podczas kaszlu,kichania czy mówienia.

      Żeby zapobiec zakażeniu należy:

      • często myć ręce, używając mydła i wody,

      • zakrywać usta i nos, kiedy kaszlemy i kichamy,

      • zachować co najmniej 1 metr odległości od osób, które kaszlą i kichają,

      • jeśli wracasz z regionu, gdzie występuje wirus i masz objawy choroby lub miałeś kontakt z osobą zakażoną powiadom telefonicznie o tym stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego.


      Zasady kwarantanny:

      • jest nakładana na osoby zdrowe, które miały styczność z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem,

      • nakładana jest przez państwowego powiatowego lub granicznego inspektora sanitarnego jako decyzja administracyjna,

      • jest nakładana na okres 14 dni licząc od dnia styczności z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem,

      • nie wolno opuszczać miejsca kwarantanny,

      • nie spotykać się z innymi osobami, a jeśli to możliwe zachować bezpieczny odstęp wynoszący 1-1,5 metra,

      • udzielaj Państwowej Inspekcji Sanitarnej informacji na temat swego zdrowia.


      Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia prosimy wszystkich o unikanie skupisk ludzkich, przestrzeganie higieny, zachowanie środków ostrożności, by nie zarazić siebie i innych. Apelujemy o pozostanie w domach - #Zostańwdomu.


      Opracowali: Katarzyna Nowakowska i Włodzimierz Walczyński.

     • INFORMACJE DLA UCZNIÓW I RODZICÓW - NAUCZANIE ZDALNE

     • Szanowni  Rodzice!

             W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania  szkoły,  związanej z epidemią COVID-19, OD ŚRODY 25.03.2020r. realizacja zadań dydaktycznych  odbywać się będzie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Podstawową formą komunikacji będzie e-dziennik Librus. Wykorzystywane będą w procesie edukacji zdalnej także inne komunikatory lub platformy edukacyjne, o których rodzice i uczniowie poinformowani są przez nauczycieli prowadzących poszczególne zajęcia. Ważne jest aby w czasie tej zdalnej  nauki Rodzice kontrolowali codzienne logowanie się do e-dziennika przez dzieci. Oraz sprawdzali odczytywanie przez nich informacji od nauczycieli, a także wywiązywali się z przydzielonych zadań do wykonania. Prosimy o udzielanie informacji zwrotnej o pracy Waszych dzieci, kłopotach jakie napotykają, ilości zadawanych prac i możliwości ich wykonania w wyznaczonym czasie.

      Wykonywanie poleceń od nauczycieli służyć będzie zarówno powtórzeniu i utrwaleniu już opanowanych wiadomości i umiejętności przez Wasze dzieci, jak i opanowaniu nowego materiału w ramach realizacji podstawy programowej.

       

       

      Od środy 25.03.2020r. odnotowywana będzie też obecność uczniów na podstawie logowania w e-dzienniku w danym dniu. Obecność lub nieobecność odnotowywana będzie pod koniec dnia (w godz. 19.00-20.00).  W klasach I-III podstawa do odnotowania obecności dziecka przez wychowawcę jest kontakt rodzica lub ucznia także przez inne komunikatory czy platformy, z których korzystają nauczyciele i uczniowie danej klasy.  Podstawę komunikacji pomiędzy nauczycielami, uczniami i rodzicami stanowi e-dziennik Librus.

      Codziennie, w dniach nauki szkolnej, istnieje możliwość konsultacji z nauczycielami w godzinach     10-14 dla uczniów, a dla rodziców w godz. 16 – 17. lub po wcześniejszym uzgodnieniu z nauczycielem.

      Wymagania oraz sposób kontrolowania i oceniania zostanie przez nauczycieli dostosowany do zaistniałej sytuacji, ale nie zwalnia to uczniów z codziennej, systematycznej pracy i wykonywania przydzielonych im zadań. Uczniowie i Rodzice będą informowani o uzyskanych ocenach poprzez e-dziennik. Sytuacja jest dla wszystkich nowa i trudna, dlatego prosimy o wyrozumiałość i współpracę oraz o pomoc dzieciom w spełnianiu ich obowiązków szkolnych w tak trudnych warunkach.

                     Dziękujemy Państwu na zrozumienie i pomoc.

       

                                          Z poważaniem:

                 Dyrektor  i Nauczyciele Zespołu Placówek Oświatowych  w Skroniowie

     • WIZYTA PAŃ HIGIENISTEK

     • Dnia 9 marca 2020 roku do ZPO w Skroniowie przybyły panie higienistki z Jędrzejowa. Wszystkie dzieci z naszego przedszkola zgromadziły się na sali gimnastycznej i wzięły udział w prelekcji dotyczącej dbałości o higienę jamy ustnej oraz prawidłowego szczotkowania zębów. Higienistki wymieniły choroby związane z brakiem systematycznego mycia zębów i kontroli u stomatologa.

      Na zakończenie każdy przedszkolak naszej placówki otrzymał Dyplom dzielnego pacjenta.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

     •  

      • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
      • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

       

      Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

      Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

      Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

      Departament Informacji i Promocji
      Ministerstwo Edukacji Narodowej

     • Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

     • Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

       

      Rodzicu,

      • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
      • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
      • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
      • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
      • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
      • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

      Uczniu,

      • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
      • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
      • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
      • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
     • BEZPIECZEŃSTWO NA WSI.

     • 25 lutego 2020 roku dzieci i młodzież w Zespole Placówek Oświatowych w Skroniowie odwiedzili przedstawiciele KRUS z Jędrzejowa. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoją wiedzę na temat: maszyn rolniczych, zwierząt występujących w gospodarstwie rolnym, środków bezpieczeństwa, jakie należy zachować podczas wykonywania różnych prac polowych. Obejrzeli także film pt:. „Gra o życie i bezpieczeństwo”, z którego dowiedzieli się jakich czynności związanych z prowadzeniem gospodarstwa nie można powierzać dzieciom poniżej 16 lat: kierowania i obsługiwania maszyn rolniczych, prac związanych ze ścinaniem drzew, z dźwiganiem i ręcznym podnoszeniem ciężkich przedmiotów, spawaniem elektrycznym i gazowym oraz obsługą zwierząt o dużej masie ciała, jak bydło i trzoda chlewna.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • PLEBISCYT "DAMA I DŻENTELMEN ROKU SZKOLNEGO 2019/2020" I WALENTYNKI.

     • 14 lutego 2020 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Skroniowie oprócz wręczania walentynek, ogłoszono wyniki plebiscytu wśród nauczycieli na „Damę i Dżentelmena roku szkolnego 2019/2020”. Organizatorami byli: Pani Katarzyna Nowakowska oraz Rada Rodziców w Skroniowie. Uczniowie mogli oddać tylko jeden głos na nominowanego w tej kategorii nauczyciela i nauczycielkę. Po podliczeniu głosów III miejsca zajęli: Pani Anna Bukowiec i Pan Hubert Waleron, a II miejsca Pani Patrycja Bębenek i Pan Piotr Zaczkowski. Zwycięzcami zostali: Pan Włodzimierz Walczyński oraz Pani Anna Zaczkowska. Laureaci zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami i drobnymi upominkami. Pani Dyrektor przekazała również dwóm uczennicom naszej szkoły: Milenie Prawdzie i Patrycji Kalecie wyróżnienia w przeglądzie plastycznym „Jędrzejowskie Szopki Bożonarodzeniowe”. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • DEBATA PATRIOTYCZNA

     • 12 lutego 2020 roku odbyły się zajęcia-debata pt:. „Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza być patriotą?”. W zajęciach wzięli udział uczniowie kl. VIII, którzy z pełnym zaangażowaniem uczestniczyli w rozmowie. Jako najstarsi uczniowie w szkole, dumnie prezentowali swą wiedzę na temat patriotyzmu. Wspólnie obejrzany film o tematyce patriotycznej, przygotowanie pracy plastycznej oraz wspólny śpiew piosenek dały rezultat w postaci poszerzenia i pogłębienia wiedzy o patriotyzmie. Choć tematyka zajęć nie była łatwa, poradzili sobie z nią wspaniale. Lawina pytań, podawane przykłady oraz chęć ciągłej dyskusji zaowocowały uśmiechami na twarzy i pięknym plakatem.

      Opracowała: Patrycja Bębenek.

     • CHOINKA I AKCJA "NOCNE CZYTANIE".

     • Dnia 24.01.2020r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa połączona z akcją „Nocne Czytanie”. Wszyscy uczniowie naszej szkoły wspaniale się bawili przy różnorodnym repertuarze muzycznym, który zapewnił Pan Sławomir Strzeszkowski. W tym dniu na parkiecie pojawili się: księżniczki, pszczółki, kotki, tygryski, strażacy, żołnierze i policjanci. Odwiedzili nas również absolwenci naszej szkoły, którzy wspólnie tańczyli z młodszymi kolegami i koleżankami. Potem wszyscy zabrali swoje śpiwory oraz ulubione pluszaki i rozpoczęli czytanie wybranych utworów literackich. Nad ranem zadowolone i trochę zaspane swoje pociechy odebrali ich rodzice.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ZAJĘCIA TANECZNO-RUCHOWE.

     • Przez cały styczeń przedszkolaki z grupy II „Pszczółki” pod opieką Pani Marzeny Dawidowskiej w swojej sali przygotowywały się do zabawy karnawałowej. Dzieci ćwiczyły różne układy na dodatkowych zajęciach taneczno-ruchowych. Szybko pokonały nieśmiałość i z chęcią wykonywały nawet skomplikowane figury. Dzięki takim lekcjom tańca nasi uczniowie mogą rozwijać swoje zdolności i odnosić sukcesy w różnych występach i konkursach.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA.

     • Dnia 23 stycznia 2020 roku obchodziliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Przedszkolaki i uczniowie kl. I-III Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie przygotowali przepiękny występ artystyczny, który wzbudził podziw i wzruszył do łez zebranych na sali gości. Dzieci zaprezentowały swoim dziadkom śliczne wiersze i piosenki oraz wręczyły drobne upominki. Na twarzach zgromadzonych seniorów gościł uśmiech i wielkie wzruszenie. Życzymy wszystkim babciom i dziadkom dużo zdrowia oraz samych radosnych chwil w życiu.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • BEZPIECZNE FERIE.

     • Dnia 22.01.2020r. naszą szkołę odwiedził funkcjonariusz policji, który przypomniał dzieciom i młodzieży podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego. Uczniowie bez problemu wskazywali jak należy się zachować na stoku czy lodowisku. Potrafili podać wszystkie numery alarmowe oraz informacje jakie należy przekazać dyspozytorowi. Policjant życzył uczniom i nauczycielom zdrowych, i bezpiecznych ferii zimowych.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WYCHOWANIE PATRIOTYCZNE-PRZEDSZKOLAKI.

     • Dnia 20.01.2020r. odbyło się spotkanie wszystkich przedszkolaków naszej placówki, na którym dzieci poszerzały wiedzę o Ojczyźnie i brały aktywny udział w programie edukacyjnym - „Polska-moja Ojczyzna” edycja III. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

     • W ostatnim tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia naszych przedszkolaków odwiedziły przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Skroniowie. Panie opowiedziały dzieciom o tradycjach świątecznych i wspólnie z nimi dekorowały pierniczki.

      Również Rada Rodziców ogłosiła Kiermasz świąteczny, na którym wszyscy mogli kupić przepiękne dekoracje zrobione przez uczniów i ich rodziców. Zbiórka z ich sprzedaży zostanie przeznaczona na zakup pomocy dydaktycznych dla wychowanków naszej szkoły.

      Dnia 19.12.2019r. uczniowie kl. III pod opieką Pana Włodzimierza Walczyńskiego przygotowali Jasełka Bożonarodzeniowe. Przypomnieli nam, że najważniejsze dla każdego chrześcijanina powinny być narodziny Bożej Dzieciny, która przyszła na świat, by dać ludziom pokój i zbawienie. Przepiękne dekoracje, stroje występujących, wiersze i kolędy wprowadziły zgromadzonych w świąteczny nastrój. Rada Rodziców wręczyła dzieciom biorącym udział w konkursie na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową bombki z ręcznie napisanymi życzeniami.

      W piątek uczniowie na wigilii klasowej dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. Wśród zebranych panowała atmosfera otwartości, sympatii i życzliwości.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

     • Wiary, co góry przenosi,

      nadziei, która nie gaśnie,

      miłości w każdej ilości

      od Bożej Dzieciny

      życzą

      Pani Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Rada Rodziców w Skroniowie.

     • KONKURS RECYTATORSKI

     • Dnia 12.12.2019r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pt.: „CHWALMY NASZĄ BIAŁO CZERWONĄ”, którego organizatorami były: Pani Patrycja Bębenek oraz Pani Magdalena Beer-Cukrowska. Przepiękną dekorację przygotowała Pani Wioletta Bukowska. Uczniowie kl. V-VIII deklamowali wiersze patriotyczne. Jury w składzie: Pan Piotr Zaczkowski oraz Pani Katarzyna Nowakowska przyznali wyróżnienie dla Antoniego Kaszy, III miejsce dla Zofii Kaszy oraz Igi Grad, II miejsce dla Julii Maciąg oraz I miejsce dla Mileny Koncewicz. Serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • SPOTKANIE Z PANEM DANIELEM NOWAKOWSKIM

     • Dnia 10.12.2019r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Prezesem Świętokrzyskiego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Panem Danielem Nowakowskim, które zostało przygotowane przez panie: Agnieszkę Krążek-Pańtak, Ewę Wydrych i Katarzynę Nowakowską. Wśród zgromadzonych znaleźli się Starosta Jędrzejowski – Pan Paweł Faryna, Sekretarz Miasta Jędrzejowa - Pani Renata Kawiorska oraz przedstawiciele Rady Rodziców w Skroniowie: Pani Paulina Kasza i Pani Angelika Tatarowska. Chór szkolny pod opieką Pana Sławomira Strzeszkowskiego przygotował „Wiązankę patriotyczną” oraz utwór „Pierwsza Gwiazda”. Nasz gość opowiedział o ciężkich czasach, w jakich przyszło mu żyć, o honorze i bohaterstwie żołnierzy, którzy walczyli o Niepodległą Polskę. Jego zdaniem: „lepiej umrzeć, niż żyć na kolanach i tylko mądra młodzież jest przyszłością narodu”. Na zakończenie Pani Dyrektor, Przewodnicząca Rady Rodziców oraz uczniowie złożyli Panu Danielowi życzenia świąteczne i wręczyli piękne upominki.

      Nauczyciele i uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie wzięli także udział w „IX BOŻONARODZENIOWEJ PACZCE DLA BOHATERA” oraz przekazali własnoręcznie zrobione przez siebie kartki świąteczne dla kombatantów.

       

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.