• KONKURS - "ŚW. JAN PAWEŁ II - PRZYJACIEL DZIECI I MŁODZIEŻY".

     • Z okazji 100 Rocznicy Urodzin Św. Jana Pawła II nauczyciele z Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie przygotowali międzyszkolny konkurs plastyczny - „ŚW. JAN PAWEŁ II – PRZYJACIEL DZIECI I MŁODZIEŻY”. Uczniowie mięli w dowolnej technice przedstawić powyższy temat. Jury w składzie: p. Jolana Wójcik, p. Ewa Wydrych i p. Halina Sutowicz przyznało dziewięć pierwszych miejsc:

       

      Zespół Placówek Oświatowych w Warzynie Pierwszym:

      • Julia Pstrowska,

      • Kinga Arabska,

      • Piotr Stoksik.

       

      Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Brusie:

      • Gabriela Grabalska,

      • Zuzanna Żabka,

      • Maja Fatyga.

       

      Zespół Placówek Oświatowych w Skroniowie:

      • Zofia Kasza,

      • Martyna Nowakowska,

      • Antoni Kasza.

      Serdecznie gratulujemy! Nagrody zostaną dostarczone po feriach zimowych.

      Organizatorzy kierują szczególne podziękowania dla dyrekcji szkół oraz opiekunów uczniów, którzy w tak trudnych warunkach potrafili oddać hołd Wielkiemu Polakowi, jakim jest Św. Jan Paweł II.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • DOKARMIAJMY PTAKI!

     • Grupa przedszkolna „Biedronki” pod opieką swoich pań postanowiła zadbać o ptaki, które nie odlatują do ciepłych krajów na zimę. Dzieci przygotowały przysmaki dla ptasiej stołówki. Dzięki ich dobrym serduszkom te bezbronne i często głodne stworzenia będą miały co jeść. To pożyteczne działanie połączono z zimową zabawą na śniegu. Wszystkie dzieci wiedzą, że „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ruch na świeżym powietrzu, hartowanie organizmów pomaga w walce z różnymi chorobami.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS NA NAJDŁUŻSZY ŁAŃCUCH CHOINKOWY.

     • Już wkrótce nadejdą Święta Bożego Narodzenia i z tej okazji dzieci z III grupy przedszkolnej „Biedronki” wzięły udział w konkursie na najdłuższy łańcuch choinkowy. Panie sprawujące opiekę nad uczestnikami dokładnie zmierzyły łańcuchy i ogłosiły werdykt. I miejsce zajęła – Wiktoria Buczak, II miejsce – Julia Sowińska, a III miejsce – Julia Kleczko. Serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS - "KARTKA BOŻONARODZENIOWA".

     • W listopadzie panie: Halina Sutowicz i Katarzyna Nowakowska zorganizowały konkurs - „Kartka bożonarodzeniowa”. Był on skierowany do uczniów kl. I-VIII. Uczestnicy mięli wykonać kartkę bożonarodzeniową w dowolnej technice. Organizatorki były pod wielkim wrażeniem przesłanych online prac. Panie miały wielki dylemat z ogłoszeniem werdyktu więc poprosiły o pomoc ulubieńca wszystkich dzieci. Święty Mikołaj zdecydował, że wszyscy za tak kolorowe i cudowne prace otrzymują pierwsze miejsca. Serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS - "W ŚWIECIE BOGÓW I HEROSÓW".

     • Uczniowie kl. VIII wzięli udział w konkursie bibliotecznym zorganizowanym przez panie: Ewę Wydrych i Katarzynę Nowakowską. Młodzież miała rozwiązać test ze znajomości wybranych mitów np.: „Syzyf”, „Dedal i Ikar”, „Herkules”, „Demeter i Kora”, „Prometeusz” itp. Jury po sprawdzeniu odpowiedzi i podliczeniu punktów przyznało następujące miejsca: I miejsce – Maciej Gondek, II miejsce - Klaudia Kruk i Iga Grad, III miejsce – Maja Środa. Serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA.

     • 4 grudnia naszą szkołę odwiedził wspaniały gość – ulubieniec wszystkich dzieci – Św. Mikołaj. Usłyszał on wspaniałą piosenkę śpiewaną przez oczekujących na niego z utęsknieniem maluchów i zaprosił wszystkie dzieci do wspólnego tańca. Zostawił świąteczne paczki dla najmłodszych i życzył im, i ich nauczycielom dużo zdrówka i ponownego spotkania za rok.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • 1 GRUDNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS.

     • 1 grudnia corocznie z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia od 1988 roku obchodzimy Światowy Dzień AIDS lub Światowy Dzień Walki z AIDS. Tego dnia na całym świecie odbywają się konferencje, spotkania, akcje społeczne, wydarzenia kulturalne, podczas których mówi się o profilaktyce, o walce z AIDS i o pomocy chorym. Choroba ta stereotypowo wiąże się z konkretnymi grupami społecznymi: osobami uzależnionymi od substancji psychoaktywnych przyjmowanych dożylnie, homoseksualistami oraz osobami podejmującymi ryzykowne zachowania seksualne. Specjaliści podkreślają, że największym problemem jest niska wykrywalność, a więc zbyt mała liczba osób, które poddają się testom na obecność wirusa HIV. Im wcześniej zakażony dowie się o swojej chorobie, tym większe ma szanse na powstrzymanie jej rozwoju i uratowanie życia. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji - „Solidarni z chorymi walczącymi z AIDS” i tego dnia przypięli sobie czerwone wstążeczki.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS - "NAJPIĘKNIEJSZY STRÓJ BOHATERA Z BAJKI, BAŚNI I LEKTURY".

     • W miesiącu październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych i z tej okazji p. Ewa Wydrych i p. Katarzyna Nowakowska ogłosiły konkurs na „Najpiękniejszy strój bohatera z bajki, baśni i lektury”. Uczniowie kl. I-VIII mięli przebrać się za wybraną przez siebie postać literacką. Przy ocenie brano pod uwagę rodzaj materiału, wierność i staranność wykonania. Jurorem w tym konkursie została pani Magdalena Beer-Cukrowska - ekspert w dziedzinie mody, która przyznała I miejsce – Aleksandrze Markiewicz, II miejsce – Joannie Prawdzie, III miejsce – Zuzannie Majcher. Serdeczne gratulujemy!!!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ZAPROSZENIE

     • Bezpieczni w sieci z OSE – zapraszamy na webinar!

       

      Drodzy Państwo,

      obecnie dzieci spędzają w internecie więcej czasu niż w dobie nauki stacjonarnej. Porozmawiamy więc o ich bezpieczeństwie oraz dobrych – szkolnych i domowych – praktykach online.

      Na jakie zjawiska w sieci trzeba zwracać szczególną uwagę? Co zrobić, żeby e-lekcje nie wymknęły się spod kontroli? Jak przygotować sprzęt do bezpiecznego korzystania z internetu? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci: Anna Rywczyńska (Kierownik Działu Edukacji Cyfrowej w NASK oraz Koordynatorka Polskiego Centrum Programu Safer Internet) i Przemysław Jaroszewski (Kierownik Działu CERT Polska) podczas webinaru „Bezpieczni w sieci z OSE”, który poprowadzi Tomasz Rożek, znany dziennikarz i popularyzator nauki oraz ambasador kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”, w której pomaga rodzicom zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech.

      Już 3 grudnia o godz. 19.00 zapraszamy nauczycieli i rodziców na Facebook OSE. W trakcie 50-minutowego bezpłatnego webinaru eksperci poruszą najbardziej aktualne kwestie związane z cyberbezpieczeństwem i odpowiedzą na pytania uczestników.

       

      Zapraszamy do dołączenia do naszego wydarzenia na Facebooku, gdzie znajdą Państwo więcej szczegółów, opis prelegentów oraz bieżące informacje związane z webinarem: https://www.facebook.com/events/377217396882621

       

      Transmisja odbędzie się na fanpage’u OSE - bezpośredni link do live znajduje się tutaj: https://www.facebook.com/OSEgovpl/posts/3453547344723509

      Zachęcamy do włączenia powiadomienia, dzięki czemu nie przegapią Państwo naszego webinaru.

       

      Webinar „Bezpieczni w sieci z OSE” jest realizowany w ramach projektów Ogólnopolska Sieć Edukacyjna oraz „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”, współfinansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014–2020. Projekt jest realizowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK oraz Centrum Nauki Kopernik.

       

      Do zobaczenia!

       

      Zespół OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna

      nask.pl | ose.gov.pl | osehero.pl I it-szkola.edu.pl

      facebook.com/OSEgovpl

     • KONKURS "KSIĄŻKOWE DRZEWO GENEALOGICZNE".

     • 27 listopada jury w składzie: p. Ewa Wydrych oraz p. Katarzyna Nowakowska rozstrzygnęło konkurs biblioteczny - „Książkowe drzewo genealogiczne”, w którym wzięły udział klasy I-III.

      Uczniowie mięli wykonać pracę przedstawiającą tytuły ulubionych książek wszystkich członków rodziny. Po burzliwych naradach panie przyznały: I miejsce dla Mai Rusek – kl. I, II miejsce dla Fabiana Nawrota – kl. I oraz dwa miejsca III dla Barbary Kasza i Karola Świerczewskiego kl. II. Serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ROCZNICA WYBORU KAROLA WOJTYŁY NA PAPIEŻA.

     • Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie pod opieką pań: Haliny Sutowicz oraz Katarzyny Nowakowskiej wzięli udział online w akademii poświęconej kolejnej rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Dzieci z klas IV, VIa, VIb przygotowały przepiękną recytację wierszy poświęconych Św. Janowi Pawłowi II, a klasa VII zaprezentowała swoje zdolności aktorskie w scenkach przedstawiających autentyczne wydarzenia z życia naszego ukochanego świętego.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ŚWIĘTO 11 LISTOPADA.

     • 10.11.2020 r. uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie wzięli udział online w akcji „Szkoła do hymnu”. Punktualnie o godzinie 11.11 odśpiewali wraz z nauczycielami, rodzicami i rodzeństwem „Mazurka Dąbrowskiego”. Z okazji zbliżającej się 102 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie kl. VIa i VIb wykonali przepiękne ozdoby narodowe, których zdjęcia zamieszczono poniżej.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS - "PIRAMIDA ŻYWIENIA".

     • 05. 11. 2020r. komisja w składzie: p. Agnieszka Kaczmarczyk, p. Marta Leksa oraz p. Sylwia Kisiel wyłoniła zwycięzców konkursu - „Piramida Żywienia”. I miejsce ex aequo zajęli Zofia Kasza i Antoni Kasza, a II miejsce ex aequo zajęli: Martyna Nowakowska i Dawid Kisiel. Uczniowie klas VIa i VIb udowodnili, że wiedzą jakie produkty powinny stanowić podstawę w zdrowym żywieniu każdego człowieka. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • AKCJA "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM".

     • W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” p. Barbara Foremnik przeczytała przedszkolakom utwór pt: „Jaś i Małgosia”. Dzieci z zapartym tchem słuchały przygód bohaterów, którzy mimo wielkiego niebezpieczeństwa znaleźli drogę powrotną do domu. Potem przedszkolaki odpowiadały na pytania dotyczące treści książki. Takie spotkania dzieci z bajkami, baśniami, legendami są organizowane raz w tygodniu i przynoszą dużo radości wszystkim uczestnikom.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WIZYTA NA ŁĄCE.

     • Przedszkolaki z grupy II - „Pszczółki” wraz z wychowawczynią – p. Marzeną Dawidowską korzystając z pięknej pogody wybrali się na jesienny spacer na pobliską łąkę. Nie przypuszczali, że będą mięli okazję spotkać kozę – Magdalenę. Jej właścicielka – p. Krystyna zdradziła dzieciom ciekawostki z życia, śmieszne historie, upodobania i informacje na temat pożywienia kozy. Przypomniała wszystkim o odpowiedzialności, obowiązkach jakie ma każdy właściciel zwierzęcia oraz o tym, że te stworzenia tak jak ludzie też mają uczucia, które należy szanować. Taka lekcja przyrody sprawiła przedszkolakom wiele radości i z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA".

     • 24 września 2020 roku uczniowie naszej szkoły na zajęciach świetlicowych wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”. W tym miesiącu w wielu miastach w Polsce i na świecie ludzie zbierają się w parkach, lasach itp. by zbierać odpady wyrzucane przez resztę społeczeństwa. Data tej akcji nie bez przyczyny przypada na koniec września, ponieważ zauważono ogromny wzrost liczby odpadów po okresie wakacyjnym.Z przykrością stwierdzamy, że większość turystów nadal nie szanuje miejsc, w których spędza swój urlop. Sprzątanie świata ma na celu zwiększenie świadomości ochrony środowiska wśród dzieci i młodzieży. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu wychowanków naszej szkoły, posprzątaliśmy boisko szkolne. Podczas tej pracy uczniowie zrozumieli, że nawet najmniejsze śmieci przyczyniają się do zanieczyszczania naszej planety. Chrońmy więc nasze środowisko, byśmy jak najdłużej mogli cieszyć się zdrowiem i pięknem otaczającej nas przyrody!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • Z WIZYTĄ W OCEANARIUM.

     • Dnia 22 września 2020 roku przedszkolaki oraz uczniowie starszych klas mięli możliwość uczestnictwa w projekcji edukacyjnej „Oceanarium” w technologii 360 odkrywającej wiedzę o morskim życiu na Ziemi. Wielkim przeżyciem dla wszystkich była możliwość podziwiania podwodnych eksponatów. W magicznej kopule zobaczyli wielu fascynujących mieszkańców raf koralowych takich jak: płaszczki, żółwie morskie, delfiny, ośmiornice oraz rekiny. To była niezapomniana podwodna podróż.

      Opracowanie: Katarzyna Nowakowska.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI.

     • 15 września obchodzi się International Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole świętowaliśmy ten dzień na matematyce w klasach szóstych, które miały mieć w ubiorze elementy z kropkami. Odbyła się projekcja filmu o małej dziewczynce Vashti, bohaterce książki dla dzieci pt.„Kropka”, której autorem jest Peter H. Reynolds. To pięknie zilustrowana historia dziewczynki, która nie wierzy we własne możliwości. Tego dnia szukaliśmy kropek tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Odkryliśmy alfabet, który zbudowany jest z samych kropek – alfabet Braille’a. Czas szybko upłynął nam na zabawie.

      Opracowała: Magdalena Beer-Cukrowska.