• PASOWANIE KLASY I.

• 29 września odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I. Pierwszoklasiści pod opieką pań: Pauliny Domańskiej i Ireny Patyny zaprezentowali wspaniały montaż słowno-muzyczny. Bezbłędnie odpowiadali na pytania swoich starszych kolegów, za co zostali nagrodzeni członkostwem Klubu Wiewiórka. Pani Dyrektor – Jolanta Wójcik dokonała pasowania i wręczyła pierwszoklasistom legitymacje szkolne i dyplomy. Na zakończenie wręczono dzieciom drobne upominki i zrobiono pamiątkowe zdjęcia.

• OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA.

• 29 września uczniowie naszej szkoły obchodzili Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem tego święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Z tej okazji w klasach odczytano fragmenty wybranych utworów. W rolę czytających wcielili się: nauczyciele, uczniowie oraz wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu „Iskierka Nadziei”.

Opracowała : Katarzyna Nowakowska.

• EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO.

• 27 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Uczniowie starszych klas rozegrali mecze w piłce nożnej, a młodsi uczyli się skocznego tańca – belgijki. W tym dniu pogoda była przepiękna i wszyscy świetnie się bawili. Uczestnicy tego święta pokazali, że aktywność fizyczna jest fajna, a ruch na świeżym powietrzu powinien stać się nieodłącznym elementem naszej codzienności.

• AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA".

• 26 września uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”, by uzmysłowić wszystkim jak dużym problemem jest śmiecenie w naturze. Poszczególne klasy zaopatrzone w rękawiczki i worki pod opieką nauczycieli wyruszyły na wyznaczone trasy. Dzięki takim inicjatywom możemy zmniejszyć negatywny wpływ człowieka na środowisko.

• BIEG FAIR PLAY.

• Udział w III edycji akcji Bieg Fair Play

W dniu 12.09.2023 roku uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych przystąpili do akcji Bieg Fair Play. Akcja organizowana była przez Polski Komitet Olimpijski w Warszawie w związku z obchodami Światowego Dnia Fair Play.

Cała akcja miała charakter sportowy i promocję wartości etycznych w sporcie i w życiu.

Bieg został przeprowadzony na boisku szkolnym. Do biegu przystąpili nawet najmłodsi uczniowie naszej szkoły, którzy pomimo upalnej pogody poradzili sobie świetnie. Zabawa była fajna – wszyscy dotarli do mety uśmiechnięci.

Opracował: Hubert Waleron

• OGŁOSZENIE!

• Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”, która trwa od 04.09.2023r. do 25.09.2023r. oraz w akcji #BIEG FAIR PLAY, której organizatorem jest Polski Komitet Olimpijski.

• ROZPOCZECIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024.

• 4 września 2023 roku uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie Mszą Świętą w Kościele pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego rozpoczęli nowy rok szkolny. Potem wszyscy udali się na boisko, gdzie Pani Dyrektor Jolanta Wójcik przydzieliła poszczególnym klasom wychowawców oraz życzyła uczniom samych bardzo dobrych ocen.