• AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA".

     • 24 września 2020 roku uczniowie naszej szkoły na zajęciach świetlicowych wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”. W tym miesiącu w wielu miastach w Polsce i na świecie ludzie zbierają się w parkach, lasach itp. by zbierać odpady wyrzucane przez resztę społeczeństwa. Data tej akcji nie bez przyczyny przypada na koniec września, ponieważ zauważono ogromny wzrost liczby odpadów po okresie wakacyjnym.Z przykrością stwierdzamy, że większość turystów nadal nie szanuje miejsc, w których spędza swój urlop. Sprzątanie świata ma na celu zwiększenie świadomości ochrony środowiska wśród dzieci i młodzieży. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu wychowanków naszej szkoły, posprzątaliśmy boisko szkolne. Podczas tej pracy uczniowie zrozumieli, że nawet najmniejsze śmieci przyczyniają się do zanieczyszczania naszej planety. Chrońmy więc nasze środowisko, byśmy jak najdłużej mogli cieszyć się zdrowiem i pięknem otaczającej nas przyrody!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • Z WIZYTĄ W OCEANARIUM.

     • Dnia 22 września 2020 roku przedszkolaki oraz uczniowie starszych klas mięli możliwość uczestnictwa w projekcji edukacyjnej „Oceanarium” w technologii 360 odkrywającej wiedzę o morskim życiu na Ziemi. Wielkim przeżyciem dla wszystkich była możliwość podziwiania podwodnych eksponatów. W magicznej kopule zobaczyli wielu fascynujących mieszkańców raf koralowych takich jak: płaszczki, żółwie morskie, delfiny, ośmiornice oraz rekiny. To była niezapomniana podwodna podróż.

      Opracowanie: Katarzyna Nowakowska.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI.

     • 15 września obchodzi się International Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole świętowaliśmy ten dzień na matematyce w klasach szóstych, które miały mieć w ubiorze elementy z kropkami. Odbyła się projekcja filmu o małej dziewczynce Vashti, bohaterce książki dla dzieci pt.„Kropka”, której autorem jest Peter H. Reynolds. To pięknie zilustrowana historia dziewczynki, która nie wierzy we własne możliwości. Tego dnia szukaliśmy kropek tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Odkryliśmy alfabet, który zbudowany jest z samych kropek – alfabet Braille’a. Czas szybko upłynął nam na zabawie.

      Opracowała: Magdalena Beer-Cukrowska.

     • IX EDYCJA "NARODOWEGO CZYTANIA".

     • Dnia 7 września 2020 roku uczniowie ZPO w Skroniowie wzięli udział w akcji „Narodowe Czytanie” organizowanej co roku pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Projekt ten ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród dorosłych, dzieci i młodzieży. W tym roku uczniowie kl. VII czytali swoim młodszym kolegom i koleżankom „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Dzieło wielkiego poety tak spodobało się słuchaczom, że natychmiast udali do biblioteki, by wypożyczyć kilka egzemplarzy. Całe przedsięwzięcie przygotowali bibliotekarze naszej szkoły – p. Ewa Wydrych i p. Kasia Nowakowska.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ROK SZKOLNY 2020/2021

     •  1 września 2020r.

      Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020/2021

       

      SPOTKANIE NA BOISKU SZKOLNYM – Pogoda bez deszczu

           

      Dowóz   7.10 – z Brynicy Suchej do szkoły

                     7.10 – z Łączyna do szkoły

       

       -  8.00  – Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 na boisku szkolnym z zachowaniem ogólnie przyjętych  zasad bezpieczeństwa (utrzymanie zalecanej odległości 1,5m, jeżeli nie będzie takiej możliwości prosimy o założenie maseczek).

      -   8.15 – Spotkanie uczniów z wychowawcami (nadal na boisku szkolnym).

      -   8.40 – Odwozy: Brynica Sucha,  Łączyn

       

      UWAGA! Zmiana zasad dowożenia dzieci do szkoły.

         Od 1.09.2020r. dzieci dowożone muszą wykupić bilety miesięczne. Dzieci uprawnione do dowozów tj. zamieszkałe powyżej 3 km - z zerówki i  klas I – IV

      oraz  zamieszkałe powyżej 4 km – z klas V – VIII, będą miały bilety refundowane przez Gminę Jędrzejów.  Pozostali uczniowie jeśli chcą jeździć tym autobusem wykupują bilety na własny koszt.

       

      Od 1 września 2020r.  odjazdy autobusu będą w godzinach:

           7.00 – z Książe Skroniowa do szkoły

           7.10 – z Brynicy Suchej do szkoły

           7.10 – z Łączyna do szkoły

       

      Odwozy po zajęciach:

           13.30  i  14.50 – do Książe Skroniowa

           13.30  i  14.50 – do Brynicy Suchej

           12.55  i  14.45 – do Łączyna

       

      W   PRZYPADKU   DESZCZU

       

      -  8.00 - Spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych według harmonogramu z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa (dezynfekcja rąk, dystans, maseczki)

      UWAGA!

          Z uwagi na występującą sytuację epidemiologiczną bardzo prosimy, aby do budynku szkoły wchodzili tylko uczniowie.

      Wyjątek  oddziały przedszkolne i klasa I. Dziecku może towarzyszyć tylko jeden rodzic/opiekun. Wszystkich wchodzących obowiązuje stosowanie ogólnie przyjętych zasad bezpieczeństwa (dezynfekcja rąk, dystans, maseczki).

       

      Dzieci przedszkolne od 1 września  wchodzą do budynku tylko i wyłącznie głównym wejściem (nie przez szatnię).

      Rodzice uczniów klas I - VIII zainteresowani zapewnieniem dziecku opieki świetlicowej  i/lub zgłoszeniem na obiady proszę pobrać dokumenty od osób dyżurujących na parterze szkoły przy wejściu głównym od godz. 7.50 – 9.30.

       

      Od dnia 2 września 2020r. uczniowie klas I – VIII będą przebywać w stałych klasach (wymienionych w harmonogramie). Zmiana nastąpi tylko na zajęcia informatyki i wychowania fizycznego.

      Przerwy w klasach I – III ogłasza wychowawca/nauczyciel i będą się one odbywały rotacyjnie podczas zajęć klas starszych.

      Uczniowie klas starszych będą wychodzili na przerwy na ustalone dźwięki dzwonka, z podziałem na klasy.

      Rodzice proszeni są o obserwowanie zdrowia swoich dzieci. Proszę wysyłać do przedszkola i szkoły tylko dzieci zdrowe.

      Prosimy Państwa o szczególną odpowiedzialność w tym zakresie dla dobra Państwa dzieci, ich koleżanek i kolegów, ich rodzin oraz wszystkich pracowników szkoły.

      Prosimy Rodziców o bezzwłoczne uaktualnienie numerów telefonów kontaktowych u wychowawcy dziecka.

                                                                             Z poważaniem

                                                      Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie

                                                  Jolanta Wójcik

       

     • ŻYCZENIA NA WAKACJE.

     • BEZTROSKI I BEZCZYNNOŚCI,

      UŚMIECHU I RADOŚCI,

      ODPOCZYNKU, DUŻO SŁOŃCA

      I WAKACJI, WAKACJI BEZ KOŃCA...

       

      ZDROWYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI

      WSZYSTKIM UCZNIOM, RODZICOM I OPIEKUNOM

      ŻYCZĄ

      DYREKCJA I GRONO PEDAGOGICZNE.

     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020.

     • Dnia 25.06.2020 roku o godz. 9.00 w Kościele Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Skroniowie odbyło się spotkanie modlitewno-dziękczynne z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego. Jego organizatorami byli: Ksiądz Proboszcz – Jerzy Słupik, p. Włodzimierz Walczyński, p. Katarzyna Nowakowska, p. Anna Bukowiec, p. Edyta Maciąg, p. Paulina Kasza i p. Kamila. Uczniowie naszej szkoły: Basia Kasza, Antoś Kasza, Zosia Kasza, Julia Maciąg, Wojtuś Leśniewski, Paweł Leśniewski, Martynka Nowakowska i Basia Leśniewska podziękowali Panu Bogu śpiewem, modlitwami, recytacją poezji i czytaniem prozy oraz hymnem „Te Deum” za wiedzę i umiejętności zdobyte podczas roku szkolnego.

      Oprawę muzyczną wszystkim zgromadzonym w kościele i tym przed monitorami komputerów zapewniła niezwykle skromna i utalentowana była uczennica naszej szkoły – p. Kamila. Prowadzący to spotkanie – p. Włodzimierz Walczyński podziękował wszystkim za wspólną modlitwę i życzył Pani Dyrektor, nauczycielom oraz dzieciom i ich rodzicom zdrowych, bezpiecznych, słonecznych wakacji oraz opieki Jezusa Chrystusa i Maryi.

      Opracowali: Włodzimierz Walczyński i Katarzyna Nowakowska.

     • RADY NA WAKACJE.

     • Zbliża się czas wakacji, więc żeby były one udane musimy przestrzegać obowiązujących zasad bezpieczeństwa w górach, nad morzem i w lesie. Dla przypomnienia oto kilka z nich:

      1. Zawsze informuj rodziców, gdzie i z kim przebywasz. Powiedz im, o której godzinie zamierzasz wrócić.

      2. Noś przy sobie numer telefonu do rodziców.

      3. Pamiętaj o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

      4. Zawsze zapinaj pasy w samochodzie.

      5. Nie rozmawiaj z obcymi.

      6. Daj znać rodzicom, gdy ktoś cię zaczepia.

      7. Nie bierz żadnych słodyczy ani innych prezentów od obcych.

      8. Kąp się w miejscach do tego przeznaczonych, na strzeżonych i bezpiecznych kąpieliskach.

      9. Nie wchodź do wody bez opieki osoby dorosłej.

      10. Pamiętaj o ochronie przed słońcem: noś kapelusz lub czapkę i pij dużo wody.

      11. W górach nie wyruszaj w trasę, jeśli nadchodzi burza.

      12. Podczas górskich wycieczek nie schodź ze szlaku.

      13. Nie oddalaj się bez pytania od rodziców – w nowych miejscach możesz łatwo się zgubić.

      14. Po powrocie z lasu zawsze sprawdź skórę na obecność kleszczy.

      15. Nie zbieraj roślin i grzybów, których nie znasz.

      16. Nie rozpalaj ogniska w lesie.

      17. Nie baw się ze zwierzętami, których nie znasz.

      18. Bądź rozsądny i zachowaj umiar we wszystkim, co robisz.

      Opracowali: Katarzyna Nowakowska i Włodzimierz Walczyński.

     • OFERTA NA WAKACJE.

     • Już niedługo wymarzone wakacje. Wielu z nas zastanawia się gdzie i jak najlepiej je spędzić. Jeśli planujemy górskie wędrówki to czekają na nas: Góry Stołowe, Bieszczady, Pieniny i Karkonosze. Warto odwiedzić najpiękniejsze zamki w Polsce: Krzyżtopór, Ogrodzieniec czy Malbork. Na wędrówki rowerowe najlepszy będzie Szlak Orlich Gniazd. Dla spragnionych kontaktu z naturą polecamy: Białowieski Park Narodowy, Ojcowski Park Narodowy, Woliński Park Narodowy, Świętokrzyski Park Narodowy, Słowiński Park Narodowy, Biebrzański Park Narodowy itd.

      Tych, co kochają wodę i plażę zaprasza polskie Morze Bałtyckie.

      Opracowali: Włodzimierz Walczyński i Katarzyna Nowakowska.

     • WYNIKI KONKURSÓW BIBLIOTECZNYCH.

     • W II półroczu 2019/2020 uczniowie kl. I wzięli udział w konkursie „Laurka z życzeniami dla biblioteki”. Mieli do wykonania pracę plastyczną w formacie A4 w dowolnej technice przedstawiającą wnętrze biblioteki oraz życzenia dla niej. Ze względu na panującą pandemię koronawirusa prace były nadsyłane online na adres bibliotekarzy. Wszystkie prace były śliczne i organizatorzy długo zastanawiali się komu przyznać poszczególne miejsca. Ostatecznie po burzliwych naradach, p. Katarzyna Nowakowska i p. Włodzimierz Walczyński przyznali następujące miejsca:

      I miejsce – Bartosz Dzióbek

      II miejsce – Barbara Kasza i Samanta Koncewicz

      III miejsce – Bartłomiej Kmieć i Karol Świerczewski.

      Uczniowie kl. III wzięli udział w konkursie „Nauka zdalna w moim domu”, gdzie mieli narysować swoją naukę w formie zdalnej. Najpiękniejszą pracę wykonała Oliwia Rychter, która otrzymała I miejsce.

      Serdecznie gratulujemy!!!

      Opracowali: Włodzimierz Walczyński i Katarzyna Nowakowska.

     • OFERTA TEATRU WIELKIEGO DLA DZIECI.

     • Kuratorium Oświaty w Kielcach zaprasza do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, które zawierają wskazówki w co trzeba się ubrać do teatru i jak należy się w tym miejscu zachować. Bon ton w teatrze dla najmłodszych można obejrzeć na przykładzie krótkich filmów z rodzeństwem Moni i Uszko w rolach głównych. Możemy też skorzystać z oferty bezpłatnych spektakli i koncertów online dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz wirtualnie zwiedzić Teatr Wielki – Operę Narodową. Wystarczy tylko wejść na stronę http://vod.teatrwielki.pl

      Opracowali: Włodzimierz Walczyński i Katarzyna Nowakowska.

     • INFORMACJE O EGZAMINIE ÓSMOKLASISTY.

     • 16 czerwca 2020 roku uczniowie naszej szkoły przystąpią do egzaminu ósmoklasisty. O godz. 9.00 rozpocznie się on sprawdzeniem ich wiedzy z języka polskiego. 17 czerwca o godz. 9.00 uczniowie zmierzą się z królową nauk – matematyką, a 18 czerwca czeka ich weryfikacja wiedzy z języka nowożytnego. Do 31 lipca zostaną opublikowane wyniki egzaminu ósmoklasisty. Ze względu na pandemię koronawirusa, uczniowie muszą przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Po zdezynfekowaniu rąk, zajmą miejsca w sali w bezpiecznej odległości od siebie i będą mogli zdjąć maseczki z twarzy. Mimo tak trudnej sytuacji życzymy naszym ósmoklasistom uzyskania jak największej liczby punktów na egzaminie i trzymamy za nich kciuki.

      Opracowali: Katarzyna Nowakowska i Włodzimierz Walczyński.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ KRWIODAWCY.

     • 14 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Krwiodawcy. W tym dniu wszyscy kierują szczególne podziękowania dla honorowych krwiodawców, którzy bezpłatnie oddają krew i tym samym ratują życie innych ludzi. Ich dar życia – krew jest wykorzystywana do transfuzji, operacji chirurgicznych i wszędzie tam, gdzie zagrożone jest ludzkie życie. Krwi nigdzie nie można wyprodukować, ani kupić, ani niczym zastąpić. Jedyną jej „fabryką” jest drugi człowiek i jego dobre serce. Lekarze apelują, że potrzebne są wszystkie grupy krwi, ale najlepsza z nich jest grupa zero, mająca ujemne RH, ponieważ nadaje się do przetoczenia każdemu biorcy. Niestety ma ją tylko 7% Polaków. Jeżeli możemy, to oddawajmy krew, bo w ten sposób możemy uratować komuś życie.

      Opracowali: Katarzyna Nowakowska i Włodzimierz Walczyński.

     • PRZYSŁOWIA LUDOWE - MĄDROŚCIĄ NARODU.

     • Niektórzy uważają, że przysłowia ludowe są mądrością każdego narodu. Ludność polska od wieków obserwowała zmiany zachodzące w przyrodzie wraz z nastaniem poszczególnych pór roku i na ich podstawie mogła przewidzieć zmiany w pogodzie. Tę bezcenną wiedzę przekazała następnym pokoleniom w postaci przysłów ludowych. Oto niektóre z nich:

      Kiedy z Janem przyjdą deszcze, to sześć niedziel kropi jeszcze.

      Gdy w lutym mróz mocno trzyma, będzie krótka zima.

      Gdy styczeń zamglony, marzec zaśnieżony.

      W marcu jak w garncu.

      W kwietniu łagodne kwiatki, w grudniu śnieżne płatki.

      Kiedy mokry maj, będzie żyto jak gaj.

      Gdy w lipcu słońce dopieka, będzie burza niedaleka.

      Gdy w sierpniu z północy dmucha, następuje zwykle posucha.

      Jaki pierwszy wrzesień, taka będzie jesień.

      Gdy październik mocno trzyma, zwykle mroźna bywa zima.

      Opracowali: Katarzyna Nowakowska i Włodzimierz Walczyński.

     • BOŻE CIAŁO.

     • Święto Bożego Ciała to uroczystość liturgiczna ku czci Najświętszego Sakramentu. W Polsce obchodzone jest w czwartek po uroczystości Trójcy Świętej. W tym dniu organizowane są w parafiach procesje eucharystyczne ulicami miast i wsi. Uczestnictwo w nich jest rodzajem publicznej manifestacji wiary chrześcijańskiej. Tego dnia wierni dekorują ulice i domy. Na czele procesji niesiona jest monstrancja z Najświętszym Sakramentem. Uczestnicy zatrzymują się przy czterech ołtarzach przyozdobionych kwiatami i zielonymi drzewkami (najczęściej brzózkami) na pamiątkę czterech ewangelistów: Marka, Mateusza, Łukasza i Jana. Wtedy czytane jest Pismo Święte i śpiewane są pieśni religijne. Święto to ma charakter dziękczynny i radosny.

      Opracowali: Włodzimierz Walczyński i Katarzyna Nowakowska.

     • WYNIKI PLEBISCYTU KRÓL I KRÓLOWA DOBRYCH MANIER.

     • Informujemy, że uczniowie klas I – VIII Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie wzięli udział w plebiscycie na Królową i Króla Dobrych Manier. Wszyscy wychowankowie naszej szkoły mogli zagłosować tylko na jedną koleżankę i jednego kolegę ze swojej klasy. Ich głosy były przesyłane na e-dziennik i skrupulatnie liczone przez p. Katarzynę Nowakowską i p. Włodzimierza Walczyńskiego – organizatorów tego plebiscytu. W przypadku gdy dwie osoby otrzymały jednakową liczbę głosów, rozstrzygał głos wychowawcy. A oto lista zwycięzców:

       

      Klasa I

      KRÓLOWA DOBRYCH MANIER – IGA KAMIŃSKA

      KRÓL DOBRYCH MANIER – OLIWIER POLCZYK

       

      Klasa II

      KRÓLOWA DOBRYCH MANIER – MAJA BENTKOWSKA

      KRÓL DOBRYCH MANIER – OSKAR NEINER

       

      Klasa III

      KRÓLOWA DOBRYCH MANIER – NADIA RUSEK

      KRÓL DOBRYCH MANIER – MIŁOSZ SYGUT

       

      Klasa VA

      KRÓLOWA DOBRYCH MANIER – OLIWIA LATO

      KRÓL DOBRYCH MANIER – PAWEŁ ŁABĘDZKI

       

      Klasa VB

      KRÓLOWA DOBRYCH MANIER – ZUZANNA MAJCHER

      KRÓL DOBRYCH MANIER – MATEUSZ KOT

       

      Klasa VI

      KRÓLOWA DOBRYCH MANIER – JULIA MACIĄG

      KRÓL DOBRYCH MANIER – DAWID MALUDZIŃSKI

       

      Klasa VII

      KRÓLOWA DOBRYCH MANIER – KLAUDIA KRUK

      KRÓL DOBRYCH MANIER – KACPER BASIOR

       

      Klasa VIII

      KRÓLOWA DOBRYCH MANIER – BARBARA LEŚNIEWSKA

      KRÓL DOBRYCH MANIER – PAWEŁ LEŚNIEWSKI

       

      Serdecznie gratulujemy!!!

      Opracowali: Katarzyna Nowakowska i Włodzimierz Walczyński.