• II MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ POLSKIEJ I UKRAIŃSKIEJ.

     • W sobotę 18 listopada w Kielcach odbył się II Międzynarodowy Festiwal Pieśni Patriotycznej Polskiej i Ukraińskiej. Naszą szkołę wspaniale reprezentowały cztery uczennice: Gloria Stanecka, Nikola Walczyńska oraz Anna Tatarowska, które otrzymały specjalne wyróżnienia. Zuzia Skrzypczyk zajęła III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Serdeczne gratulujemy wszystkim uczestniczkom festiwalu oraz ich opiekunce – Pani Halinie Sutowicz.

      Opracowała: Halina Sutowicz

     • WYJAZD NA MECZ PIŁKI RĘCZNEJ.

     • 18 listopada 2023r. w sobotę uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Sylwii Kisiel i p. Huberta Walerona udali się na mecz piłki ręcznej Industria Kielce Zepter KPR Legionowo, który rozegrał się w Hali Legionów w Kielcach. Uczniowie gorąco i z wielkim zaangażowaniem kibicowali grającym zawodnikom, nie oszczędzając rąk i gardeł. Towarzyszyło im przy tym mnóstwo pozytywnych emocji związanych z możliwością obserwowania gry „na żywo”, która zakończyła się zwycięstwem Industria Kielce wynikiem 39:32. Po zakończonym meczu cała grupa udała się na główną płytę boiska, gdzie zrobiono pamiątkowe zdjęcia z zawodnikami.

      Opracowała: Sylwia Kisiel.

     • 11 LISTOPADA.

     • 11 listopada 1918 r. po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Walka o niepodległość silnie wpisała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki i życia społecznego, częstokroć będąc z tego powodu szykanowanymi, aresztowanymi i prześladowanymi. Starania o niepodległość naznaczone są również trudem i pracą Polaków na emigracji, którzy tak wytrwale kultywowali polskość, rozwijając z myślą o niej myśl polityczną czy polską kulturę. Polska powstała w chwili klęski zaborców w I wojnie światowej. 11 listopada dekretem Rady Regencyjnej Józef Piłsudski otrzymał naczelne dowództwo nad wojskiem. Trzy dni później gremium to rozwiązało się, przekazując Naczelnikowi pełnię władzy nad odbudowującym się państwem. Z tej okazji w piątek 10 listopada 2023r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

      Opracowała: Irena Patyna.

     • AKCJA #SZKOŁAPAMIĘTA.

     • 30 października uczniowie klasy VII Szkolnego Klubu Wolontariat „Iskierka Nadziei” działającego przy ZPO w Skroniowie pod opieką pań: Sylwii Kisiel i Anny Bukowiec porządkowali groby na pobliskim cmentarzu. Następnie wszyscy wspólnie zmówili modlitwę przy grobie Ks. Inf. Jerzego Gredki oraz zapalili pamiątkowe znicze. #SzkołaPamięta.

      Opracowała: Sylwia Kisiel.

     • DZIEŃ PAPIESKI.

     • 24 października uczniowie ZPO w Skroniowie pod opieką pań: Haliny Sutowicz, Katarzyny Nowakowskiej i Anny Bukowiec przygotowali przepiękną akademię z okazji 45 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Wiersze, piosenki i scenki z życia naszego ukochanego Św. Jana Pawła II zawierały ważne przesłanie papieża- Polaka: „Kochaj, szanuj i służ” każdemu życiu ludzkiemu. Wśród zgromadzonej widowni znalazł się Ks. Proboszcz – Jerzy Słupik, który pod wrażeniem gry aktorskiej i zdolności muzycznych naszych uczniów.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURSY LITERACKO-PLASTYCZNE.

     • Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły – Kinga Świerczewska została laureatką I miejsca Gminnym Konkursie Literacko-Plastycznym w kategorii wiekowej klas I-III - „Moja szkoła, sami wiecie, najlepsza jest na świecie….”. Karol Świerczewski został laureatem I miejsca w Gminnym Konkursie Literacko-Plastycznym w kategorii wiekowej klas IV-VI – „Tak prawdziwa historia szkoły się zaczyna!”. Rodzeństwo do konkursu przygotowała Pani Anna Bukowiec. Zwycięzcom i ich opiekunce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • DZIEŃ NAUCZYCIELA.

     • 12 października Samorząd Uczniowski ZPO w Skroniowie pod opieką Panów: Piotra Zaczkowskiego i Sławomira Strzeszkowskiego przygotował uroczystą akademię z okazji Dnia Nauczyciela. Pani Dyrektor – Jolanta Wójcik podziękowała wszystkim nauczycielom za ich zaangażowanie w wychowanie młodego pokolenia. Na koniec wręczyła nagrody pedagogom i pracownikom szkoły. Program artystyczny uczniowie zakończyli pięknymi życzeniami oraz głośnym odśpiewaniem „Sto lat!”.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • AKCJA "POLA NADZIEI".

     • 12 października uczniowie ZPO w Skroniowie wzięli udział w akcji „Pola Nadziei”. Jej głównym celem jest pozyskanie funduszy na działalność hospicjum. „Szczególne znaczenie ma wymiar edukacyjny akcji skierowanej do dzieci i młodzieży dla uwrażliwienia najmłodszych członków społeczeństwa na potrzeby chorych, starszych i niepełnosprawnych”. Wspólnie z Panią Dyrektor, przedstawicielami Rady Rodziców, Grona Pedagogicznego, Pracowników Szkoły oraz wolontariuszy Szkolnego Klubu Wolontariatu „Iskierka Nadziei” zasadziliśmy żonkile. W tym dniu do naszej szkoły przybył wyjątkowy  gość – Pan Kacper Idzik – Koordynator Wolontariatu w Hospicjum w Miechowie, który opowiedział zgromadzonym historię założenia hospicjum oraz zachęcał wolontariuszy do aktywnego udziału w różnych akcjach charytatywnych.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ZBIÓRKA KARMY DLA KOTÓW.

     • Uczniowie i przedszkolaki z ZPO w Skroniowie aktywnie włączyli się w akcję zbiórki karmy dla bezdomnych kotów. Dnia 12 października 2023 roku zebraną karmę przekazaliśmy Pani Magdalenie Wójcik, która zajmuje się i dokarmia bezdomne koty. Dzięki różnym akcjom charytatywnym dzieci uczą się wrażliwości na potrzeby innych i rozwijają uczucie empatii. Swą pomocą i zaangażowaniem udowodnili, że nie jest im obojętny los chorych, biednych i pozbawionych schronienia zwierząt. Zbiórkę zorganizowały opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariatu „Iskierka Nadziei” Panie: Anna Bukowiec, Katarzyna Nowakowska, Paulina Domańska, Halina Sutowicz, Agata Balik, Sylwia Kisiel.

      Opracowała: Anna Bukowiec.

     • TURNIEJ 4 BOISK.

     • Z radością informujemy, że 11 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Turnieju 4 Boisk o Puchar Burmistrza Miasta Jędrzejowa i zajęli III miejsce. Najlepszym bramkarzem został Mateusz Olesiński. Serdeczne gratulacje dla całej drużyny.

      Opracował: Hubert Waleron.

     • WYJAZD NA BASEN.

     • Dnia 10 października uczniowie ZPO w Skroniowie pojechali do Parku Wodnego „Perła” w Nowinach. Mieli do dyspozycji mały i duży basen, jacuzzi oraz zjeżdżalnię w kształcie rury. Wszyscy miło spędzili czas.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • TURNIEJ CZTERECH BOISK

     • 29 września odbył się Turniej Czterech Boisk o Puchar Burmistrza Miasta Jędrzejowa. Z radością informujemy, że uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie zajęli II miejsce, a Oliwier Polczyk zdobył tytuł Króla Strzelców. Serdecznie gratulujemy!

      Opracował: Hubert Waleron

     • WYJAZD NA HALĘ LEGIONÓW

     • 27 września nasi uczniowie wybrali się na wycieczkę szkolną na Halę Legionów, gdzie obejrzeli niesamowite widowisko sportowe – mecz piłki ręcznej pomiędzy Industria Kielce i francuskim zespołem Paris Saint – Germain HB.

      Opracował: Hubert Waleron

     • ORLIK CUP

     • 22 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Orlik Cup - turnieju piłkarskim o Puchar Burmistrza Miasta Jędrzejowa. Nasza drużyna zajęła piąte miejsce.

      Opracował: Hubert Waleron

     • PASOWANIE KLASY I.

     • 29 września odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I. Pierwszoklasiści pod opieką pań: Pauliny Domańskiej i Ireny Patyny zaprezentowali wspaniały montaż słowno-muzyczny. Bezbłędnie odpowiadali na pytania swoich starszych kolegów, za co zostali nagrodzeni członkostwem Klubu Wiewiórka. Pani Dyrektor – Jolanta Wójcik dokonała pasowania i wręczyła pierwszoklasistom legitymacje szkolne i dyplomy. Na zakończenie wręczono dzieciom drobne upominki i zrobiono pamiątkowe zdjęcia.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA.

     • 29 września uczniowie naszej szkoły obchodzili Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem tego święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Z tej okazji w klasach odczytano fragmenty wybranych utworów. W rolę czytających wcielili się: nauczyciele, uczniowie oraz wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu „Iskierka Nadziei”.

      Opracowała : Katarzyna Nowakowska.

     • EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO.

     • 27 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Uczniowie starszych klas rozegrali mecze w piłce nożnej, a młodsi uczyli się skocznego tańca – belgijki. W tym dniu pogoda była przepiękna i wszyscy świetnie się bawili. Uczestnicy tego święta pokazali, że aktywność fizyczna jest fajna, a ruch na świeżym powietrzu powinien stać się nieodłącznym elementem naszej codzienności.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA".

     • 26 września uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”, by uzmysłowić wszystkim jak dużym problemem jest śmiecenie w naturze. Poszczególne klasy zaopatrzone w rękawiczki i worki pod opieką nauczycieli wyruszyły na wyznaczone trasy. Dzięki takim inicjatywom możemy zmniejszyć negatywny wpływ człowieka na środowisko.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • BIEG FAIR PLAY.

     • Udział w III edycji akcji Bieg Fair Play

      W dniu 12.09.2023 roku uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych przystąpili do akcji Bieg Fair Play. Akcja organizowana była przez Polski Komitet Olimpijski w Warszawie w związku z obchodami Światowego Dnia Fair Play.

      Cała akcja miała charakter sportowy i promocję wartości etycznych w sporcie i w życiu.

      Bieg został przeprowadzony na boisku szkolnym. Do biegu przystąpili nawet najmłodsi uczniowie naszej szkoły, którzy pomimo upalnej pogody poradzili sobie świetnie. Zabawa była fajna – wszyscy dotarli do mety uśmiechnięci.

      Opracował: Hubert Waleron

     • OGŁOSZENIE!

     • Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”, która trwa od 04.09.2023r. do 25.09.2023r. oraz w akcji #BIEG FAIR PLAY, której organizatorem jest Polski Komitet Olimpijski.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.