• II MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ POLSKIEJ I UKRAIŃSKIEJ.

• W sobotę 18 listopada w Kielcach odbył się II Międzynarodowy Festiwal Pieśni Patriotycznej Polskiej i Ukraińskiej. Naszą szkołę wspaniale reprezentowały cztery uczennice: Gloria Stanecka, Nikola Walczyńska oraz Anna Tatarowska, które otrzymały specjalne wyróżnienia. Zuzia Skrzypczyk zajęła III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Serdeczne gratulujemy wszystkim uczestniczkom festiwalu oraz ich opiekunce – Pani Halinie Sutowicz.

Opracowała: Halina Sutowicz

• WYJAZD NA MECZ PIŁKI RĘCZNEJ.

• 18 listopada 2023r. w sobotę uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Sylwii Kisiel i p. Huberta Walerona udali się na mecz piłki ręcznej Industria Kielce Zepter KPR Legionowo, który rozegrał się w Hali Legionów w Kielcach. Uczniowie gorąco i z wielkim zaangażowaniem kibicowali grającym zawodnikom, nie oszczędzając rąk i gardeł. Towarzyszyło im przy tym mnóstwo pozytywnych emocji związanych z możliwością obserwowania gry „na żywo”, która zakończyła się zwycięstwem Industria Kielce wynikiem 39:32. Po zakończonym meczu cała grupa udała się na główną płytę boiska, gdzie zrobiono pamiątkowe zdjęcia z zawodnikami.

Opracowała: Sylwia Kisiel.

• 11 LISTOPADA.

• 11 listopada 1918 r. po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Walka o niepodległość silnie wpisała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki i życia społecznego, częstokroć będąc z tego powodu szykanowanymi, aresztowanymi i prześladowanymi. Starania o niepodległość naznaczone są również trudem i pracą Polaków na emigracji, którzy tak wytrwale kultywowali polskość, rozwijając z myślą o niej myśl polityczną czy polską kulturę. Polska powstała w chwili klęski zaborców w I wojnie światowej. 11 listopada dekretem Rady Regencyjnej Józef Piłsudski otrzymał naczelne dowództwo nad wojskiem. Trzy dni później gremium to rozwiązało się, przekazując Naczelnikowi pełnię władzy nad odbudowującym się państwem. Z tej okazji w piątek 10 listopada 2023r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Opracowała: Irena Patyna.

• AKCJA #SZKOŁAPAMIĘTA.

• 30 października uczniowie klasy VII Szkolnego Klubu Wolontariat „Iskierka Nadziei” działającego przy ZPO w Skroniowie pod opieką pań: Sylwii Kisiel i Anny Bukowiec porządkowali groby na pobliskim cmentarzu. Następnie wszyscy wspólnie zmówili modlitwę przy grobie Ks. Inf. Jerzego Gredki oraz zapalili pamiątkowe znicze. #SzkołaPamięta.

Opracowała: Sylwia Kisiel.