• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023.

     • 22 czerwca nauczyciele, rodzice, dziadkowie i  uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie wzięli udział we Mszy Świętej w Kościele pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego, podczas której  podziękowali Panu Bogu za miniony rok szkolny. Ksiądz Proboszcz – Jerzy Słupik życzył wszystkim zebranym opieki Matki Boskiej na czas letniego wypoczynku i zachęcał do udziału w niedzielnej Eucharystii. 23 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego oraz pożegnanie Pani Stanisławy Dulewicz, która odeszła na zasłużoną emeryturę. Pani Dyrektor wręczyła wyróżnienia oraz dyplomy uczniom klas ósmych oraz życzyła wszystkim zdrowych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • AKCJA OSZCZĘDZANIA ZE ŚBS W JĘDRZEJOWIE.

     • 21 czerwca w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbyła się uroczysta gala podsumowująca Szkolną Akcję Oszczędzania ze Świętokrzyskim Bankiem Spółdzielczym w Jędrzejowie w roku szkolnym 2022/2023. Opiekunem i koordynatorem tej akcji w Zespole Placówek Oświatowych w Skroniowie była p. Joanna Belicka. Laureatkami w naszej szkole zostały uczennice klasy VI: Nadia Rusek, Joanna Prawda i Maja Kowalska. Wyróżnienie otrzymała Oliwia Rychter. Wręczone zostały również stypendia za wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz posiadanie Konta Młodzieżowego ŚBS w Jędrzejowie. Stypendium otrzymały: Martyna Nowakowska z klasy VIIIa  i Kamila Kruk z klasy VIIIb. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WYCIECZKA DO KRAKOWA.

     • Dnia  14.06.2023 roku uczniowie klas I, II, III, IV, VI i VIII wybrali się na wycieczkę. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Uczestnicy wycieczki poznali historię pięknie usytuowanego i liczącego prawie 1000 lat klasztoru. Odwiedzili również barokowy przyklasztorny kościół i wykonali ręcznie swoje naczynie z gliny. Następnym naszym celem była Krakowska Manufaktura Czekolady, gdzie ciepło przywitali nas jej pracownicy. Dzieci zajęły miejsca przy stanowiskach pracy. Pani, która prowadziła zajęcia przybliżyła dzieciom tajniki powstawania czekoladowych słodkości. Wspólnie obejrzeliśmy film edukacyjny na temat czekolady, informował kiedy wyprodukowano pierwszą czekoladę oraz w jaki sposób przebiega proces tworzenia czekoladowych produktów. Prowadząca zajęcia wytłumaczyła dzieciom do czego służą narzędzia i produkty przygotowane dla nich na stołach, po czym wszyscy zabrali się do pracy. Każdy tworzył wybrane, dowolne pralinki z przygotowanej masy czekoladowej. Kolejnym punktem naszej wycieczki był spacer na Kopiec Kościuszki, który został stworzony ku czci Tadeusza Kościuszki. Usytuowany jest na Wzgórzu Św. Bronisławy w dzielnicy Zwierzyniec położonej w zachodniej części Krakowa. Na Kopiec Kościuszki składa się m.in. Muzeum Kościuszkowskie, Ogród kościuszkowski, Trasa edukacyjna oraz Biblioteka kościuszkowska. Muzeum Kościuszkowskie może pochwalić się niezwykle interesującą wystawą „Kościuszko - bohater wciąż potrzebny”, którą warto zobaczyć – polecamy. Ostatnim punktem programu był Smok Wawelski ziejący ogniem oraz pamiątki. Program wycieczki został zrealizowany, a założone cele osiągnięte. Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Piotr, p. Joanna, p. Paulina i p. Irena.

      Opracowała: p. Irena Patyna.

     • IV POWIATOWY KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ.

     • Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza uczennica Zuzia Skrzypczyk zajęła II miejsce w IV Powiatowym Konkursie Piosenki Dziecięcej. Zuzia zaśpiewała bardzo trudny utwór pt: „Kolorowy wiatr”, który w oryginale śpiewała Edyta Górniak. Jury z Andrzejem Piasecznym na czele doceniło wykonanie Zuzi. Warto zaznaczyć, że był to pierwszy występ dziewczynki na dużej scenie, tym większy jest to sukces. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Zuzi i jej opiekunowi – p. Paulinie Domańskiej za zgłoszenie i wsparcie mentalne. Życzymy kolejnych sukcesów!

      Opracowała: p. Paulina Domańska.