• WALENTYNKI.

     • 9 lutego 2024 roku  z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego tradycyjnie zorganizowano „pocztę walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia  swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe  (w większości wykonane  własnoręcznie) do specjalnie przygotowanego na tę okazję kolorowego pudełka. Szkolny listonosz miał mnóstwo pracy. Nie zabrakło również wyrazów sympatii pod adresem nauczycieli  i wychowawców.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ZABAWA KARNAWAŁOWA.

     • 8 lutego 2024 roku, tradycyjnie tuz przed feriami odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów naszej szkoły. Przy pięknej dekoracji rozpoczęły się tańce, które były przeplatane zabawami i konkursami. Najmłodsi nie zawiedli w swej pomysłowości, dzięki czemu na balu nie zabrakło: księżniczek, pszczółek, rycerzy, smoków, biedronek oraz różnych postaci z bajek i baśni. Potem wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • BEZPIECZNE FERIE - SPOTKANIE Z POLICJĄ.

     • 6 lutego 2024 roku naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze Policji, którzy na spotkaniu z dziećmi i młodzieżą przypomnieli jakie są zasady bezpieczeństwa podczas odpoczynku zimowego. Uczniowie bezbłędnie odpowiadali na pytania policjantów dotyczące miejsc do zjeżdżania na sankach, jazdy na łyżwach, robienia kuligu, odpowiedniego zachowania na drodze i w kontaktach z nieznajomymi osobami. Na koniec panowie życzyli nauczycielom oraz dzieciom zdrowych i bezpiecznych ferii.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WIZYTA W DZIENNYM DOMU SENIORA W JĘDRZEJOWIE.

     • 31.01.2024 roku do Dziennego Domu Seniora w Jędrzejowie zawitali najmłodsi uczniowie ZPO w Skroniowie. Dzieci zaprezentowały część artystyczną z okazji Dnia Babci i Dziadka pod okiem swoich opiekunów - wychowawców. Śpiewy, tańce oraz recytacje pełne wspomnień wprawiły widzów w  dobry nastrój. Nie zabrakło wspaniałej zabawy, radości, humoru oraz łez wzruszenia wśród Seniorów i dzieci. Na zakończenie uczniowie złożyli Babciom i Dziadkom życzenia, wręczając przygotowaną na zajęciach plastyki pięknie zdobioną kartkę.

      Opracowała: p. Halina Sutowicz

     • WARSZTATY CZEKOLADOWE.

     • 30 stycznia 2024 roku uczniowie naszej szkoły mieli warsztaty czekoladowe. Na spotkaniu mogli poznać historię czekolady, kto ją sprowadził do Europy, jaki miała na początku smak. Na zakończenie wszyscy uczestnicy mogli wykonać swoją wymarzoną tabliczkę czekolady.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • DZIEŃ BABCI I DZIADKA.

     • 29 stycznia 2024 roku w naszej szkole miała miejsce wyjątkowa uroczystość – Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie klas I-III zaprezentowali wzruszający montaż słowno-muzyczny. Były to piosenki, tańce, wiersze, które swoją treścią przekazały podziękowanie za bezwarunkową miłość Dziadków do swoich wnucząt. Występ dzieci wprawił wszystkich w radosny nastrój i został nagrodzony gromkimi brawami. Dla naszych gości zostało również odśpiewane uroczyste „100 lat”. Pani Dyrektor złożyła wszystkim Babciom i Dziadkom serdeczne podziękowania za tak liczne przybycie. Następnie dzieci udały się do swoich Dziadków z życzeniami i drobnym upominkiem. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem zorganizowanym przez rodziców.

      Opracowała: p. Paulina Domańska.