• ŻYCZENIA WIELKANOCNE.

• Linki do źrodeł

• AKADEMIA - ŻYCZENIA WIELKANOCNE.

• Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

Dnia 27.03.2024 roku uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie pod opieką pań: Haliny Sutowicz, Katarzyny Nowakowskiej i Anny Bukowiec przygotowali akademię z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, która była poświęcona tradycjom i zwyczajom regionu świętokrzyskiego. Oprócz wierszy i piosenek dla publiczności przygotowano niespodziankę – „Wielkanocną Familiadę”, którą wygrała drużyna „Kurczaczków”. Na zakończenie Pani Dyrektor – Jolanta Wójcik złożyła wszystkim zebranym najserdeczniejsze życzenia wielkanocne.

• AKCJA "GIGA LAURKA DLA STRAŻNIKÓW LASÓW".

• W dniu 27.03.2024 roku uczniowie klas I-VII Szkoły Podstawowej im. Roalda Amundsena w Skroniowie wzięli udział w Akcji „Giga Laurka dla Strażników Lasów”. Własnoręcznie przygotowali kolorowe podziękowania, doceniając ciężką pracę strażaków i leśników. Zdjęcia laurek zostaną przesłane świętokrzyskim Strażnikom Lasów.

• KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ.

• Z wielką radością informujemy, że w dniu 26.03.2024 roku uczennica naszej szkoły – Karolina Nawrot zdobyła I Miejsce grupie II ( klas V-VIII) w Eliminacjach Gminnych Ogólnopolskiego Turnieju  Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Serdecznie gratulujemy Karolinie i Panu Hubertowi Waleronowi.

• ODWIEDZINY WOLONTARIUSZY W HOSPICJUM W MIECHOWIE.

• 22 marca 2024 roku przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu „Iskierka Nadziei” w Skroniowie odwiedzili Hospicjum w Miechowie. Przekazali drobne upominki: stroik oraz własnoręcznie robione kartki wielkanocne, które trafią do Podopiecznych Hospicjum, a także pieniążki zebrane podczas Akcji „Pola Nadziei”. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy wzięli udział w naszej akcji. Siostrze Józefie, Panu Kacprowi oraz wszystkim Pracownikom i Podopiecznym Hospicjum życzymy, by radość Zmartwychwstania Pańskiego napełniła Ich serca nadzieją i wiarą.

• ODWIEDZINY WOLONTARIUSZY W DZIENNYM DOMU SENIORA.

• 21 marca 2024 roku przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu „Iskierka Nadziei” w Skroniowie pod opieka Pań: Anny Bukowiec i Sylwii Kisiel udali się do Dziennego Domu Seniora w Jędrzejowie. Uczennice wręczyły piękny stroik wielkanocny i życzyły Seniorom zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy. W podziękowaniu wolontariuszki otrzymały śliczny, ręcznie malowany obraz z motywem świątecznym.

• KIERMASZ WIELKANOCNY.

• W dniach 14-15 marca 2024 roku w naszej szkole odbył się kiermasz wielkanocny. Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Iskierka Nadziei” sprzedawali stroiki, wianki, koszyczki, zajączki, baranki i kurczaczki. Wszystkie ozdoby były tak piękne, że rezerwowano je dużo wcześniej. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom oraz uczniom, którzy poświęcili swój czas, by przygotować takie arcydzieła sztuki.

• WARSZTATY PLASTYCZNE - "KARTKA ŚWIĄTECZNA".

• W dniu 13 marca 2024 roku uczniowie klas VI i VII uczestniczyli w warsztatach plastycznych pt.: „Kartka świąteczna”. Pod kierunkiem Pań: Ani i Sylwii młodzież wykonała piękne kartki wielkanocne, które zostaną przekazane podopiecznym Hospicjum Caritas Diecezji Kieleckiej im. BŁ. S. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie.

• I MIEJSCE W TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW.

• Z wielką radością informujemy, że w dniu 14.03.2024 roku uczniowie ZPO W Skroniowie wzięli udział w Turnieju Piłki Nożnej Chłopców kL. IV-VI szkół jednociągowych. Nasza drużyna drugi raz z rzędu zdobyła 1 Miejsce! Gratulacje dla Pana Huberta Walerona i całej Drużyny!

• DZIEŃ KOBIET.

• Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet uczniowie naszej szkoły przygotowali konkurs z pytaniami, który sprawdzał wiedzę dziewcząt z zakresu motoryzacji, sportu, budownictwa i gier komputerowych. Zwyciężczynią okazała się Nadia Rusek z klasy siódmej. W rywalizacji drużynowej „Jeden z dziesięciu” ekipa pań pokonała panów. Na koniec chłopcy wręczyli swoim koleżankom drobne upominki, słodycze i kwiaty.