• AKCJA - "WIELKANOCNE POMAGANIE Z MIŚKIEM ZDZIŚKIEM".

     • Uczniowie ZPO w Skroniowie pod opieką pań: Anny Bukowiec, Katarzyny Nowakowskiej i Sylwii Kisiel wzięli udział w akcji „Wielkanocne pomaganie z Miśkiem Zdziśkiem”. Nauczyciele, dzieci, młodzież, pracownicy naszej szkoły odpowiedzieli na apel Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei” w Jędrzejowie i dostarczali duże ilości nakrętek plastikowych, a wszystko to po to, by pomóc w leczeniu chorych dzieci. Wszystkim uczestnikom tej szlachetnej zbiórki z całego serca dziękujemy! W promocji akcji wykorzystano sprzęt Laboratoria przyszłości #Laboratoriaprzyszlosci.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO.

     • W dniach 4-5 maja uczniowie kl. V-VIII ZPO w Skroniowie pojechali z nauczycielami na wycieczkę do Zakopanego. Mieli okazję zobaczyć: skocznię narciarską, Gubałówkę, Muzeum Tatrzańskie, Dom do góry nogami i Krupówki, gdzie mogli kupić sobie różne pamiątki. Uczestnicy wycieczki zostali zakwaterowani w pensjonacie „Staszelówka”, gdzie mogli pograć w piłkę nożną oraz zjeść pieczone kiełbaski przy wspólnym ognisku. Pogoda była wymarzona i gdyby nie te góry, to widoki byłyby piękne. Podczas wycieczki wykorzystano sprzęt Laboratoria przyszłości #Laboratoriaprzyszlosci.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • 232 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA.

     • Uczniowie kl. VIIIA i kl. III z Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie wzięli udział w obchodach z okazji 232 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które rozpoczęły się  o godz. 9.00 Mszą Świętą w Kościele pod wezwaniem Trójcy Świętej w Jędrzejowie. Potem wszyscy uczestnicy przemaszerowali pod pomnik Bohaterów Ziemi Jędrzejowskiej, gdzie wysłuchali przemówienia burmistrza – Marcina Piszczka oraz złożyli wiązanki kwiatów.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • SUKCESY SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW.

     • Uczniowie naszej szkoły brali udział w wielu wydarzeniach sportowych takich jak: Turniej o Puchar Starosty  Powiatu Jędrzejowskiego – Pawła Faryny w Piłce Nożnej, w Turnieju o Puchar Tymbarku, byli na meczu  piłki ręcznej - Barlinek Industria Kielce – Górnik Zabrze, który zakończył się wygraną Kielc – 40:31, reprezentowali szkołę w Miedzyszkolnej Lidze Pływackiej – Wojciech Sygut zajął I miejsce, a jego brat Miłosz – III miejsce. Uczennica klasy VI – Karolina Nawrot zdobyła II miejsce w eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wszystkim sedrecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • DZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA

     • Dnia 27.04.2023 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Promocji Zdrowia. Piosenki oraz wiersze przygotowali uczniowie  kl. I-II oraz dziewczynka z najmłodszej grupy przedszkolnej pod przewodnictwem pań: Joanny Olszewskiej i Teresy Fendrych. Akademia miała na celu przekazanie informacji na temat zasad zdrowego odżywiania oraz zdrowego stylu życia, motywowaniu do zadbania o aktywność ruchową, zdrowie psychiczne, uczulenie na szkodliwość dla zdrowia produktów zawierających cukier, pogłębianiu wiedzy na temat niezbędnych witamin oraz mikroelementów. Całej naszej społeczności szkolnej życzymy zdrowia!

      Opracowała: p. Joanna Olszewska.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ KSIAŻKI.

     • 24.04.2023r. uczniowie naszej szkoły pod przewodnictwem pań: Ewy Wydrych i Katarzyny Nowakowskiej obchodzili Swiatowy Dzień Książki. Dzieci i młodzież wybrali sobie ulubione utwory, które czytali na lekcji w towarzystwie szkolnej ulubionej maskotki. W ten sposób promowali czytelnictwo wśród młodszych koleżanek i kolegów. Podczas tego wydarzenia wykorzystano sprzęt Laboratoria Przyszłości #Laboratoriaprzyszlosci

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS - "WZORY LUDOWE Z RÓŻNYCH REGIONÓW POLSKI".

     • 17.04.2023 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny – „Wzory ludowe z różnych regionów Polski”, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowań polską kulturą ludową, kształtowaniem tożsamości i przynależności narodowej. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt jurorów, a ich autorzy zasłużyli na uznanie i pochwałę. Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Organizatorami konkursu były panie: Anna Bukowiec i Sylwia Kisiel.

      Opracowała: p. Sylwia Kisiel.

     • KONKURS "1 Z 10"

     • 19 kwietnia 2023 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Skroniowie odbył się Wewnątrzszkolny Turniej „1 z 10” dla klas VI-VIII, który przygotował p. Piotr Zaczkowski. Uczestnicy odpowiadali na pytania z różnych dziedzin nauki.  Po zaciętej walce do etapu miedzyszkolnego przeszły trzy uczennice: Nadia Rusek, Oliwiar Rychter oraz Oliwia Lato. Serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ROCZNICA CHRZTU POLSKI.

     • 14 kwietnia 2023 roku uczniowie naszej szkoły uczcili Rocznicę Chrztu Polski. Z tej okazji przygotowali przepiękne plakaty upamiętniające jedno z najważniejszych wydarzeń w historii państwa polskiego. Organizatorki akcji - panie: Ewa Wydrych i Katarzyna Nowakowska były pod wrażeniem przepięknych prac wszystkich uczestników. Do zaprezentowania ich wykorzystano sprzęt Laboratoria Przyszłości #Laboratoriaprzyszlosci.

      Opracvowała: Katarzyna Nowakowska.