• DZIEŃ PAPIESKI.

     • 27 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Papieskiego. Uczniowie pod opieką nauczycieli: p. Haliny Sutowicz, p. Katarzyny Nowakowskiej oraz p. Sławomira Strzeszkowskiego przygotowali piękny montaż słowno-muzyczny, który dostarczył zebranej publiczności wiele radości i wzruszeń.  Akademię obejrzeli wyjątkowi goście – przedstawiciele Stowarzyszenia Grupa „Razem” ze Skroniowa oraz Rada Rodziców, którzy potem udali się na słodki poczestunek, przygotowany przez rodziców uczniów. Śliczną dekorację przygotowała p. Anna Bukowiec, a wyjątkowe upominki dla naszych gości – p. Irena Kowalska-Patyna.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • #PRZERWANACZYTANIE.

     • 26 października uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji „PRZERWA NA CZYTANIE”, promującej czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Przedszkolakom czytali wychowawcy, bibliotekarze. Część  uczniów wykorzystała nowoczesne technologie w postaci tablicy multimedialnej, na której był umieszczony tekst wybranego utworu. Najstarsze klasy biły rekard samodzielnie czytając wybraną książkę. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za tak liczny udział w akcji oraz ogromne zaangażowanie w jej przeprowadzeniu.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • #SZKOŁAPAMIĘTA.

     • 26 października uczniowie kl. VIIIA i VIIIB  Szkolnego Klubu Wolontariatu „Iskierka Nadziei” działającego przy ZPO w Skroniowie pod opieką pań: Haliny Sutowicz, Pauliny Domańskiej, Sylwii Kisiel oraz Katarzyny Nowakowskiej porządkowali groby na pobliskim cmentarzu. Potem wszyscy wspólnie zmówili modlitwę przy grobie Ks.Inf. Jerzego Gredki oraz zapalili pamiątkowy znicz i złożyli kwiaty. #SzkołaPamięta.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WYJAZD NA BASEN.

     • 25 października uczniowie naszej szkoły byli na basenie w Nowinach. Mieli możliwość udoskonalić swoje umiejętności pływackie, pozjeżdżać na zjeżdżalniach oraz zrelaksować się w jacuzzi. Z takiego masażu wodnego mogli skorzystać zarówno dzieci jak i nauczyciele, ponieważ jest on idealnym lekarstwem na bóle stawów, napięcie mięśni, ból głowy i szybko poprawia nastrój oraz zapewnia dobry, zdrowy sen. Wszyscy świetnie się bawili i miło spedzili czas.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW.

     •  

      Dnia 21 października w ramach innowacji ,,Smacznie, zdrowo, kolorow '' uczniowie  klasy drugiej przynieśli warzywa i owoce, z których wykonali, smaczne, zdrowe,  owocowe i  warzywne szaszłyki. Nad bezpieczeństwem czuwały panie T. Fendrych i A.Balik. Lekcja dostarczyła  uczniom, dużo wrażeń smakowych i kulinarnych.

      Przeprowadzone zajęcia uświadomiły dzieciom, jak ważne jest regularne spożywanie owoców i warzyw. Bardzo pomocny był sprzęt z #Labolatoria Przyszłości #Labolatoria Przyszlosci, z którego korzystaliśmy. Na talerzykach układaliśmy kolorowe warzywa i owoce, a miska posłużyła nam do układania i prezentacji wykonanych szaszłyków.

      Opracowała: Agata Balik

     • MECZ UCZNIOWIE - NAUCZYCIELE.

     • 20 października w Zespole Placówek Oświatowych w Skroniowie odbył się mecz uczniowie kontra nauczyciele. W drużynie  uczniów grało po  sześciu reprezentantów z klas III-VIII. Rozegrano sześć spotkań po pięć minut. W drużynie nauczycieli  na bramce świetnie spisały się panie:  Anna Zaczkowska, Małgorzata Morąg, Halina Sutowicz, Paulina Domańska oraz Katarzyna Nowakowska. W ataku nie do zatrzymania okazali się panowie Piotr Zaczkowski, Hubert Waleron oraz Zbigniew Klamka. Jednak największą furorę zrobiła pani Irena Kowalska-Patyna pokazujac niespotykane umiejętności piłkarskie oraz dużą wolę walki. Turniej piłkarski zakończono rezultatem 17:7 dla nauczycieli. Wszyscy świetnie się bawili. Na wiosnę przewidziano rewanż.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • OBCHODY ŚWIATOWYCH DNI ZDROWIA PSYCHICZNEGO.

     • Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego  po raz pierwszy został obchodzony 10 października 1992 r. Celem obchodów tego dnia jest zwrócenie uwagi na dbałość o zdrowie psychiczne, pomoc osobom chorym, oraz ulepszenie standardów opieki medycznej. Pierwszym hasłem tematycznie obchodzonego Światowego  Dnia Zdrowia Psychicznego  w 1996 r było ,,Kobiety i zdrowie psychiczne ''. Dotychczasowe tematy przewodnie Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego to między innymi ,, Zdrowie psychiczne w nierównym świecie ''. (2021), Ruch na rzecz zdrowia psychicznego-inwestujemy(2020).

      Tematem Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego w 2022 roku  jest :

      ,, Uczyń zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie  dla wszystkich  globalnym priorytetem''.

      Uczniowie klas IV- VIII pod opieką p. Agaty Balik brali udział w zajęciach warsztatowych, na których mieli możliwość stworzenia własnej definicji zdrowia psychicznego, przedstawienia czynników chroniących nasze zdrowie, stworzyli piramidę potrzeb zdrowia psychicznego, zapoznali się z technikami relaksacyjnymi.  Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego w naszej szkole dają nam możliwość uczenia się czym jest zdrowie psychiczne,  w jaki sposób należy o nie dbać, oraz w jaki sposób my sami możemy przeciwdziałać problemom zdrowia psychicznego.

      Opracowała: Agata Balik

     • CodeWeek - kodowanie w naszej szkole.

     • W dniu 19.10.2022 roku uczniowie klasy 4 wzięli udział w zajęciach "Mój pierwszy quiz matematyczny" prowadzonych przez panią Ewę Bieniek, w ramach CodeWeek2022. W trakcie tych zajęć uczniowie przygotowali prosty quiz, wykorzystując do tego język programowania Python. Mieli możliwość zaprezentowania swojej pracy oraz jej omówienia, Było dużo pytań, wymiany zdań oraz radości. Dzieciaki są wspaniałe. Będziemy kontynuować rozpoczętą pracę. Fotorelacja wykonana została przy użyciu aparatu fotograficznego oraz laptopa zakupionego z projektu. #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości @LaboratoriaPrzyszlosci

      Opracowała: Ewa Bieniek

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ.

     • 13 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Przepiękny montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie pod opieką Panów: Piotra Zaczkowskiego i Sławomira Strzeszkowskiego.  Młodzież złożyła wszystkim pedagogom i pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia z okazji Ich święta. W tym wyjątkowym dniu Pani Dyrektor wręczyła Nagrody Dyrektora nauczycielom i pracownikom obsługi. Na koniec wszyscy wspólnie odśpiewali „STO LAT” dla Pani Marioli, która właśnie 14 października obchodzi urodziny.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • SPOTKANIE Z PANIĄ MAGDALENĄ BEER-CUKROWSKĄ.

     • 10 października na zaproszenie uczniów kl. VIIIA naszą szkołę odwiedziła p. Magdalena Beer-Cukrowska, która była wychowawczynią wyżej wymienionej klasy. Na spotkaniu rodziców uczniów reprezentowały panie: Ewelina Lato i Małgorzata Kisiel. Młodzież chcąc podziękować za wspólnie spędzone lata oraz wsparcie w trudnych chwilach i motywację do zdobywania wiedzy wręczyła  swojej Pani drobne upominki. Jednak największe emocje wzbudziła prezentacja poświęcona pani Madzi przygotowana przez Martynę Nowakowską. Oglądającym trudno było powstrzymać łzy wzruszenia.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska

     • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA.

     • Dnia 7 października nasza szkoła włączyła się w akcję edukacyjną „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”. Akcja ta odbywa się pod hasłem: „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Uczniowie klasy VIIIB sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśród nauczycieli i pracowników szkoły. Natomiast uczniowie klas III- VIII zdawali pisemny egzamin z tabliczki mnożenia. Wszyscy, którzy odpowiedzieli bezbłędnie otrzymali odznakę „EKSPERT TABLICZKI MNOŻENIA”. Wydarzenie zarejestrowane zostało sprzętem zakupionym w ramach projektu. #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości @LaboratoriaPrzyszlosci

      Opracowała: Joanna Belicka.

     • NARODOWY DZIEŃ SPORTU.

     • 7 października w Zespole Placówek Oświatowych w Skroniowie obchodziliśmy Narodowy Dzień Sportu, który rozpoczęto od zatańczenia „Belgijki” przez naszych uczniów. Potem zorganizowano mecze piłki nożnej między poszczególnymi klasami. Ruch na świeżym powietrzu oraz rywalizacja sprawiły, że wszystkim dopisywał doskonały humor. Potem zmęczeni zawodnicy mogli posilić się pieczonymi przy ognisku: kielbaską, chlebem i ziemniakami. Pogoda tego dnia była wymarzona.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • TURNIEJ O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA JĘDRZEJOWA KLAS TRZECICH W PIŁCE NOŻNEJ.

     • 6 października nasi uczniowie pod opieką p. Huberta Walerona wzięli udział w Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Jędrzejowa Klas Trzecich w piłce nożnej i zdobyli I Miejsce. Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn, które grały w systemie każdy z każdym za punkty. Każdy mecz trwał po 10 minut z przerwami dla zawodników na posiłek i odpoczynek. W sumie rozegrano 15 spotkań. Na koniec Burmistrz Miasta Jędrzejowa wręczył wszystkim uczestnikom puchary oraz pamiątkowe dyplomy. Nasza drużyna pokazała wielką klasę, umiejętności i wolę walki do końca. W starciu z „Orłami ze Skroniowa” przeciwnicy nie mieli żadnych szans.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ZAWODY LIGI STRZELECKIEJ LOK.

     •                6 października uczniowie klas: V, VIIIA i VIIIB pod opieką p. Katarzyny Nowakowskiej wzięli udział w Zawodach Ligi Strzeleckiej LOK w Jędrzejowie. Mieli okazję poznać obsługę broni oraz poćwiczyć strzelanie do tarczy. Taka forma rywalizacji bardzo spodobała się wszystkim uczestnikom. Zarówno chłopcy i dziewczęta osiągnęli świetne wyniki w klasyfikacji końcowej.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ŚLUBOWANIE KLASY I.

     • 29 września w Zespole Placówek Oświatowych w Skroniowie odbyło się uroczyste Ślubowanie Klasy I. Uczniowie pod opieką pań: Joanny Olszewskiej i Sylwii Kisiel przygotowali piękny program artystyczny, za który zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Potem Pani Dyrektor - Jolanta Wójcik dokonała pasowania pierwszoklasistów, którzy odebrali swoje pierwsze dokumenty – legitymacje szkolne. Dzieci otrzymały również drobne upominki. Świeżo upieczonym pierwszakom życzymy: radosnych chwil w naszej szkole, wielu kolegów i koleżanek oraz samych szóstek.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA.

     • 29 września uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Każda klasa wybrała sobie utwór, który został odczytany na głos. Wśród starszych uczniów królował „Harry Potter” oraz „Bella i Sebastian”, a wśród młodszych – „Plastusiowy pamiętnik”, „Pamiętnik Czarnego Noska”, „Jesteś Ważny PINKU!”, a także bajki, baśnie i legendy.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WYCIECZKA DO OŚWIĘCIMIA.

     • 26 września uczniowie klas: 8A i 8B Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie pojechali na wycieczkę do Oświęcimia. Mięli okazję zwiedzić obóz koncentracyjny Auschwitz I oraz Auschwitz II-Birkenau, które stały się dla całego świata symboledm ludobójstwa, terroru i Holokaustu (SZOA, SHOAH) – całkowitej zagłady narodu żydowskiego w Europie. Wizyta w tym Mięjscu Pamięci była dla uczestników wycieczki prawdziwą, ciekawą i niepowtarzalną lekcją historii. W tych obozach zagłady wymordowano przedstawicieli dwudziestu ośmiu narodowości; wśródnich byli m.in. Polacy, Żydzi, Romowie, Czesi, Francuzi, Grecy.  Na Miedzynarodowym Pomiku Ofiar Obozu, który tworzy 28 tablic w 28 różnych językach widnieje tekst: „NIECHAJ NA WIEKI BĘDZIE KRZYKIEM ROZPACZY I PRZESTROGĄ DLA LUDZKOŚCI TO MIEJSCE, W KTÓRYM HITLEROWCY WYMORDOWALI OKOŁO PÓŁTORA MILIONA MĘŻCZYZN, KOBIET I DZIECI, GŁÓWNIE ŻYDÓW Z RÓŻNYCH KRAJÓW EUROPY”. W drodze powrotnej uczniowie zobaczyli Pustynię Błędowską – jedyną i największą pustynię w Polsce.

      Opracowała:Katarzyna Nowakowska.