• POMOC DLA UKRAINY.

     • Informujemy, że Rada Sołecka organizuje zbiórkę dla rodzin z Ukrainy, która będzie przeprowadzona od poniedziałku do środy w godzinach od 16.00 do 19.00 w świetlicy wiejskiej w Skroniowie. Prosimy wszystkich o pomoc dla mieszkańców Ukrainy w tak trudnym dla nich czasie.

     • ZAJĘCIA W PRZEDSZKOLU.

     • W przedszkolu w Skroniowie dzieci mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań i pasji. Uczą się nowych piosenek, tańców i wierszyków. Szybko nawiązują nowe przyjaźnie. Biorą udział w różnych uroczystościach, kiermaszach, programach, projektach i akacjach, np.: „Czytanie ma moc”, „Cała Polska Czyta Dzieciom”, „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Przedszkolaki uwielbiają książki i chętnie kupują je na kiermaszach organizowanych przez bibliotekę szkolną. Aktywnie uczestniczą w spotkaniach, na których panie bibliotekarki czytają różne utwory. Wychowawczynie dbają o bezpieczeństwo i życzliwą atmosferę w grupach. Duży nacisk kładą na aktywność fizyczną dzieci na świeżym powietrzu. W takim przedszkolu wszyscy czują się bezpieczni i nikt się nie nudzi.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • TŁUSTY CZWARTEK.

     • 24 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Tłusty Czwartek. W tym dniu w przedszkolu i szkole królowały pączki z nadzieniem marmolady i dzikiej róży. Uczniowie mięli zapewnione dodatkowe atrakcje w postaci: quizów, konkursów i gier. Potem wszyscy usiedli do wspólnej degustacji pączków dostarczonych przez rodziców.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ODWIEDZINY KL. I W BIBLIOTECE.

     • 23 lutego uczniowie kl. I wraz z paniami odwiedzili bibliotekę szkolną. Mieli okazję dowiedzieć się jak wygląda praca bibliotekarzy i z jakich źródeł informacji mogą skorzystać pogłębiając swoją wiedzę. Poznali procedurę wypożyczania i oddawania książek oraz zapoznali się z regulaminem korzystania z biblioteki. Specjalnie na tę okazję bibliotekarki przygotowały zagadki dla dzieci i ich pań dotyczące znajomości najpiękniejszych bajek i baśni świata. Zarówno dzieci jak i ich wychowawczynie poradziły sobie znakomicie z odgadnięciem różnych tytułów utworów.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA.

     • 17 lutego przedszkolaki z grupy „Biedronki” obchodziły Światowy Dzień Kota. Z tej okazji panie przeprowadziły zajęcia poświęcone tym czworonożnym zwierzętom. Dzieci opowiadały jakie kotki mają w swoich domach. Na zakończenie wychowawczyni przedszkolaków – Pani Paulina  Domańska wykonała na twarzach dzieci piękne kolorowe podobizny kotków. Rodzice, którzy odbierali tego dnia swoje pociechy byli pod wrażeniem ich wyglądu oraz zdolności artystycznych Pani Pauliny.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

     • W miesiącu lutym naszą bibliotekę szkolną odwiedziły grupy przedszkolaków: „Pszczółki” i „Biedronki” wraz z wychowawczyniami. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały wystawę książeczek specjalnie przygotowaną dla nich przez p. Ewę i p. Kasię. Przedszkolaki nie mogły oderwać oczu od kolorowych i ciekawych utworów znajdujących się także na półkach bibliotecznych.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • DZIEŃ - 14 LUTY

     • 14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole 80 Rocznicę powstania Armii Krajowej. Z tej okazji uczniowie kl. IV złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą upamiętniającą bohaterstwo żołnierzy walczących w tej organizacji. W tym samym dniu obchodziliśmy także Dzień Zakochanych. To święto cieszyło się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród najmłodszych-przedszkolaków, w których klasie królowały kartki walentynkowe oraz czerwone baloniki. W tym dniu panowała atmosfera wzajemnej życzliwości i sympatii.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • DZIEŃ POZYTYWNEGO MYŚLENIA

     • Z okazji Dnia Pozytywnego Myślenia uczniowie klasy IV Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie realizowali Moduł IV z projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Kolorowali karty pracy i samodzielnie podawali różne ciekawe propozycje dotyczące pozytywnego myślenia.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska

     • DZIEŃ PIZZY.

     • 2 lutego grupa przedszkolna „Biedronki” obchodziła Dzień Pizzy. Z tej okazji dzieci wspólnie ze swoimi Paniami przygotowały kolorową, własnoręcznie zrobioną z różnych materiałów pizzę, a w nagrodę otrzymały prawdziwą, której kawałki tak wszystkim smakowały, że bardzo szybko zniknęły w brzuszkach naszych najmłodszych podopiecznych. Grupa „Pszczółki” w tym dniu smażyła frytki, ale zanim je skosztowała, przypomniała sobie wszystkie zasady właściwego zachowania przy stole.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.