• ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE.

• „Wiary, która odmieni nasze serca,

Nadziei, że jutro będzie lepsze,

Miłości, która przetrwa najgorsze momenty w życiu

I Zdrowia, którego wszyscy potrzebujemy.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia" życzą:

Pani Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy szkoły.

• WIGILIE W NASZEJ SZKOLE.

• 22 grudnia w naszej szkole uczniowie kl. I-VIII przygotowali wigilię. Wspólnie z wychowawcami dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. Nie zabrakło też śpiewania polskich kolęd uznanych na całym świecie za najpiękniejsze. Na stołach królowały typowe potrawy wigilijne: barszcz czerwony z uszkami, paszteciki oraz pierogi z grzybami. Jednak najważniejsze było to, że w tym dniu nikt się nie smucił i wszyscy byliśmy razem.

• JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE.

• Dnia 20 grudnia 2022 roku uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie pod opieką pań: Haliny Sutowicz, Patrycji Bębenek, Pauliny Domańskiej, Katarzyny Nowakowskiej i Ireny Patyny przygotowali przepiękne Jasełka Bożonarodzeniowe. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Pan Burmistrz – Marcin Piszczek, Starosta Miasta Jędrzejów – Paweł Faryna, przedstawiciele Stowarzyszenia Grupa „Razem” oraz Dziennego Domu Seniora w Jędrzejowie. Wszyscy byli pod wrażeniem zdolności muzycznych i recytatorskich występujących dzieci. Cudowna dekoracja oraz oprawa muzyczna wprowadziła nas w świąteczny klimat. Wśród najczęściej powtarzających się życzeń pojawiały się: zdrowych, radosnych, błogosławionych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

• ŚWIĄTECZNA AKCJA DLA KLARY.

• Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Iskierka Nadziei” przygotowali  świąteczne pierniczki, które potem wspólnie dekorowali lukrem, kolorowymi pisakami, gwiazdkami, kuleczkami, kolorowymi posypkami. Cały dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony dla podopiecznej naszego przedszkola – Klary. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie i wielkie serce!

• LEKCJA SAVOIR-VIVRE W PRZEDSZKOLU.

• 15 grudnia przedszkolaki z grupy „Biedronki” pod opieką pań: Reni i Asi uczyły się na zajęciach nakrywać do stołu. Poznały zasady savoir-vivre, które obowiązują podczas spożywania posiłków. Dowiedziały się jakie zachowania są niekulturalne i niedopuszczalne przy konsumpcji jedzenia. Wszyscy świetnie się bawili, odgrywając poszczególne scenki związane z kulturalnym zachowaniem się przy stole.

• WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE.

• 14 grudnia uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach świątecznych organizowanych przez pracownię rekodzieła artystycznego „WIDZIMISIE”. W ciągu jednej godziny lekcyjnej potrafili stworzyć prawdziwe arcydzieła sztuki: aniołki oraz skrzaty. Dzięki takim zajęciom mieli okazję pobudzić swoją  wyobraźnię oraz rozwinąć swoje zdolności plastyczne, kreatywne i manualne.

• ROZŚWIETLENIE CHOINKI I WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA.

• 6 grudnia w naszej szkole odbyło się uroczyste rozświetlenie choinki. W tym dniu uczniów oraz nauczycieli odwiedził wyjątkowy gość - Św. Mikołaj. Każda klasa zaśpiewała wybraną przez siebie świąteczną piosenką, powiesiła na choince własnoręcznie zrobioną dekorację oraz złożyła wszystkim zgromadzonym swiąteczne życzenia. Mikołaj podziękował dzieciom i młodzieży za gościnne przyjęcie, pożegnał się ze wszystkimi i ruszył swoimi sanami w dalszą drogę.

• KONKURSY BIBLIOTECZNE.

• Panie: Ewa Wydrych Katarzyna Nowakowska przygotowały konkursy biblioteczne dla uczniów kl. I-III pt.: „Wakacyjna pocztówka” oraz dla uczniów kl. IV-VI – „Przysłowie prawdę ci powie”. Zadaniem uczestników było zilustrowanie swoich wspomnień z wakacji oraz wybranego przysłowia. Prace były tak piękne, że w obu konkursach przyznano autorom prac po dwa drugie i trzecie miejsca. Zwycięzcami konkursu „Przysłowie prawdę ci powie” zostali:

I miejsce – Iga Kamińska – kl. IV

II miejsce  Maja Bentkowska kl. V i Bartłomiej Kmieć – kl. IV

III miejsce – Barbara Kasza kl. IV, Samanta Koncewicz – kl. IV

Zwycięzcami konkursu „Wakacyjna pocztówka”

I miejsce – Jakub Nawrot kl. I

II miejsce – Julia Kleczko – kl. II, Fabian Nawrot – kl. III

III miejsce – Kinga Świerczewska – kl. II, Emilia Kmieć – kl. II

Serdecznie gratulujemy!

• WYCIECZKA DO KAZIMIERZA DOLNEGO.

• 29 listopada w ramach programu „Poznaj Polskę”  uczniowie klas: VI, VIIIA i VIIIB wraz z wychowawczyniami pojechali na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Mieli okazję zobaczyć zabytkowe kamienice, w tym najpiękniejszą – Kamienicę Celejowską. Założył ją Bartłomiej Celej, a dziś mieści się w niej oddział Muzeum Nadwiślańskiego. Wszyscy zwiedzający byli pod wrażeniem Góry Trzech Krzyży, ruin zamku, obronnej wieży – Baszty oraz przepięknej panoramy miasta.

• WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK W MIECHOWIE.

• 16 listopada uczniowie klas I-III odwiedzili Fabrykę Bombek w Miechowie i mieli okazję zobaczyć na własne oczy wyjątkowy, ręczny proces powstawania szklanych ozdób choinkowych. Nasi najmłodsi uczniowie poznali w jaki sposób wydmuchuje się bombki, srebrzy, matowi, dekoruje i maluje. Na koniec wszyscy mieli przyjemność ozdobienia w dowolny sposób swojej bombki.

Opracowała: p. Paulina Domańska.