• KONKURS - "NAJPIĘKNIEJSZY STRÓJ BOHATERA Z BAJKI, BAŚNI I LEKTURY".

     • W miesiącu październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych i z tej okazji p. Ewa Wydrych i p. Katarzyna Nowakowska ogłosiły konkurs na „Najpiękniejszy strój bohatera z bajki, baśni i lektury”. Uczniowie kl. I-VIII mięli przebrać się za wybraną przez siebie postać literacką. Przy ocenie brano pod uwagę rodzaj materiału, wierność i staranność wykonania. Jurorem w tym konkursie została pani Magdalena Beer-Cukrowska - ekspert w dziedzinie mody, która przyznała I miejsce – Aleksandrze Markiewicz, II miejsce – Joannie Prawdzie, III miejsce – Zuzannie Majcher. Serdeczne gratulujemy!!!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ZAPROSZENIE

     • Bezpieczni w sieci z OSE – zapraszamy na webinar!

       

      Drodzy Państwo,

      obecnie dzieci spędzają w internecie więcej czasu niż w dobie nauki stacjonarnej. Porozmawiamy więc o ich bezpieczeństwie oraz dobrych – szkolnych i domowych – praktykach online.

      Na jakie zjawiska w sieci trzeba zwracać szczególną uwagę? Co zrobić, żeby e-lekcje nie wymknęły się spod kontroli? Jak przygotować sprzęt do bezpiecznego korzystania z internetu? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci: Anna Rywczyńska (Kierownik Działu Edukacji Cyfrowej w NASK oraz Koordynatorka Polskiego Centrum Programu Safer Internet) i Przemysław Jaroszewski (Kierownik Działu CERT Polska) podczas webinaru „Bezpieczni w sieci z OSE”, który poprowadzi Tomasz Rożek, znany dziennikarz i popularyzator nauki oraz ambasador kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”, w której pomaga rodzicom zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech.

      Już 3 grudnia o godz. 19.00 zapraszamy nauczycieli i rodziców na Facebook OSE. W trakcie 50-minutowego bezpłatnego webinaru eksperci poruszą najbardziej aktualne kwestie związane z cyberbezpieczeństwem i odpowiedzą na pytania uczestników.

       

      Zapraszamy do dołączenia do naszego wydarzenia na Facebooku, gdzie znajdą Państwo więcej szczegółów, opis prelegentów oraz bieżące informacje związane z webinarem: https://www.facebook.com/events/377217396882621

       

      Transmisja odbędzie się na fanpage’u OSE - bezpośredni link do live znajduje się tutaj: https://www.facebook.com/OSEgovpl/posts/3453547344723509

      Zachęcamy do włączenia powiadomienia, dzięki czemu nie przegapią Państwo naszego webinaru.

       

      Webinar „Bezpieczni w sieci z OSE” jest realizowany w ramach projektów Ogólnopolska Sieć Edukacyjna oraz „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”, współfinansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014–2020. Projekt jest realizowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK oraz Centrum Nauki Kopernik.

       

      Do zobaczenia!

       

      Zespół OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna

      nask.pl | ose.gov.pl | osehero.pl I it-szkola.edu.pl

      facebook.com/OSEgovpl

     • KONKURS "KSIĄŻKOWE DRZEWO GENEALOGICZNE".

     • 27 listopada jury w składzie: p. Ewa Wydrych oraz p. Katarzyna Nowakowska rozstrzygnęło konkurs biblioteczny - „Książkowe drzewo genealogiczne”, w którym wzięły udział klasy I-III.

      Uczniowie mięli wykonać pracę przedstawiającą tytuły ulubionych książek wszystkich członków rodziny. Po burzliwych naradach panie przyznały: I miejsce dla Mai Rusek – kl. I, II miejsce dla Fabiana Nawrota – kl. I oraz dwa miejsca III dla Barbary Kasza i Karola Świerczewskiego kl. II. Serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ROCZNICA WYBORU KAROLA WOJTYŁY NA PAPIEŻA.

     • Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie pod opieką pań: Haliny Sutowicz oraz Katarzyny Nowakowskiej wzięli udział online w akademii poświęconej kolejnej rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Dzieci z klas IV, VIa, VIb przygotowały przepiękną recytację wierszy poświęconych Św. Janowi Pawłowi II, a klasa VII zaprezentowała swoje zdolności aktorskie w scenkach przedstawiających autentyczne wydarzenia z życia naszego ukochanego świętego.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ŚWIĘTO 11 LISTOPADA.

     • 10.11.2020 r. uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie wzięli udział online w akcji „Szkoła do hymnu”. Punktualnie o godzinie 11.11 odśpiewali wraz z nauczycielami, rodzicami i rodzeństwem „Mazurka Dąbrowskiego”. Z okazji zbliżającej się 102 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie kl. VIa i VIb wykonali przepiękne ozdoby narodowe, których zdjęcia zamieszczono poniżej.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS - "PIRAMIDA ŻYWIENIA".

     • 05. 11. 2020r. komisja w składzie: p. Agnieszka Kaczmarczyk, p. Marta Leksa oraz p. Sylwia Kisiel wyłoniła zwycięzców konkursu - „Piramida Żywienia”. I miejsce ex aequo zajęli Zofia Kasza i Antoni Kasza, a II miejsce ex aequo zajęli: Martyna Nowakowska i Dawid Kisiel. Uczniowie klas VIa i VIb udowodnili, że wiedzą jakie produkty powinny stanowić podstawę w zdrowym żywieniu każdego człowieka. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • AKCJA "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM".

     • W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” p. Barbara Foremnik przeczytała przedszkolakom utwór pt: „Jaś i Małgosia”. Dzieci z zapartym tchem słuchały przygód bohaterów, którzy mimo wielkiego niebezpieczeństwa znaleźli drogę powrotną do domu. Potem przedszkolaki odpowiadały na pytania dotyczące treści książki. Takie spotkania dzieci z bajkami, baśniami, legendami są organizowane raz w tygodniu i przynoszą dużo radości wszystkim uczestnikom.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WIZYTA NA ŁĄCE.

     • Przedszkolaki z grupy II - „Pszczółki” wraz z wychowawczynią – p. Marzeną Dawidowską korzystając z pięknej pogody wybrali się na jesienny spacer na pobliską łąkę. Nie przypuszczali, że będą mięli okazję spotkać kozę – Magdalenę. Jej właścicielka – p. Krystyna zdradziła dzieciom ciekawostki z życia, śmieszne historie, upodobania i informacje na temat pożywienia kozy. Przypomniała wszystkim o odpowiedzialności, obowiązkach jakie ma każdy właściciel zwierzęcia oraz o tym, że te stworzenia tak jak ludzie też mają uczucia, które należy szanować. Taka lekcja przyrody sprawiła przedszkolakom wiele radości i z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA".

     • 24 września 2020 roku uczniowie naszej szkoły na zajęciach świetlicowych wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”. W tym miesiącu w wielu miastach w Polsce i na świecie ludzie zbierają się w parkach, lasach itp. by zbierać odpady wyrzucane przez resztę społeczeństwa. Data tej akcji nie bez przyczyny przypada na koniec września, ponieważ zauważono ogromny wzrost liczby odpadów po okresie wakacyjnym.Z przykrością stwierdzamy, że większość turystów nadal nie szanuje miejsc, w których spędza swój urlop. Sprzątanie świata ma na celu zwiększenie świadomości ochrony środowiska wśród dzieci i młodzieży. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu wychowanków naszej szkoły, posprzątaliśmy boisko szkolne. Podczas tej pracy uczniowie zrozumieli, że nawet najmniejsze śmieci przyczyniają się do zanieczyszczania naszej planety. Chrońmy więc nasze środowisko, byśmy jak najdłużej mogli cieszyć się zdrowiem i pięknem otaczającej nas przyrody!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • Z WIZYTĄ W OCEANARIUM.

     • Dnia 22 września 2020 roku przedszkolaki oraz uczniowie starszych klas mięli możliwość uczestnictwa w projekcji edukacyjnej „Oceanarium” w technologii 360 odkrywającej wiedzę o morskim życiu na Ziemi. Wielkim przeżyciem dla wszystkich była możliwość podziwiania podwodnych eksponatów. W magicznej kopule zobaczyli wielu fascynujących mieszkańców raf koralowych takich jak: płaszczki, żółwie morskie, delfiny, ośmiornice oraz rekiny. To była niezapomniana podwodna podróż.

      Opracowanie: Katarzyna Nowakowska.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI.

     • 15 września obchodzi się International Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole świętowaliśmy ten dzień na matematyce w klasach szóstych, które miały mieć w ubiorze elementy z kropkami. Odbyła się projekcja filmu o małej dziewczynce Vashti, bohaterce książki dla dzieci pt.„Kropka”, której autorem jest Peter H. Reynolds. To pięknie zilustrowana historia dziewczynki, która nie wierzy we własne możliwości. Tego dnia szukaliśmy kropek tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Odkryliśmy alfabet, który zbudowany jest z samych kropek – alfabet Braille’a. Czas szybko upłynął nam na zabawie.

      Opracowała: Magdalena Beer-Cukrowska.

     • IX EDYCJA "NARODOWEGO CZYTANIA".

     • Dnia 7 września 2020 roku uczniowie ZPO w Skroniowie wzięli udział w akcji „Narodowe Czytanie” organizowanej co roku pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Projekt ten ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród dorosłych, dzieci i młodzieży. W tym roku uczniowie kl. VII czytali swoim młodszym kolegom i koleżankom „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Dzieło wielkiego poety tak spodobało się słuchaczom, że natychmiast udali do biblioteki, by wypożyczyć kilka egzemplarzy. Całe przedsięwzięcie przygotowali bibliotekarze naszej szkoły – p. Ewa Wydrych i p. Kasia Nowakowska.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ROK SZKOLNY 2020/2021

     •  1 września 2020r.

      Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020/2021

       

      SPOTKANIE NA BOISKU SZKOLNYM – Pogoda bez deszczu

           

      Dowóz   7.10 – z Brynicy Suchej do szkoły

                     7.10 – z Łączyna do szkoły

       

       -  8.00  – Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 na boisku szkolnym z zachowaniem ogólnie przyjętych  zasad bezpieczeństwa (utrzymanie zalecanej odległości 1,5m, jeżeli nie będzie takiej możliwości prosimy o założenie maseczek).

      -   8.15 – Spotkanie uczniów z wychowawcami (nadal na boisku szkolnym).

      -   8.40 – Odwozy: Brynica Sucha,  Łączyn

       

      UWAGA! Zmiana zasad dowożenia dzieci do szkoły.

         Od 1.09.2020r. dzieci dowożone muszą wykupić bilety miesięczne. Dzieci uprawnione do dowozów tj. zamieszkałe powyżej 3 km - z zerówki i  klas I – IV

      oraz  zamieszkałe powyżej 4 km – z klas V – VIII, będą miały bilety refundowane przez Gminę Jędrzejów.  Pozostali uczniowie jeśli chcą jeździć tym autobusem wykupują bilety na własny koszt.

       

      Od 1 września 2020r.  odjazdy autobusu będą w godzinach:

           7.00 – z Książe Skroniowa do szkoły

           7.10 – z Brynicy Suchej do szkoły

           7.10 – z Łączyna do szkoły

       

      Odwozy po zajęciach:

           13.30  i  14.50 – do Książe Skroniowa

           13.30  i  14.50 – do Brynicy Suchej

           12.55  i  14.45 – do Łączyna

       

      W   PRZYPADKU   DESZCZU

       

      -  8.00 - Spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych według harmonogramu z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa (dezynfekcja rąk, dystans, maseczki)

      UWAGA!

          Z uwagi na występującą sytuację epidemiologiczną bardzo prosimy, aby do budynku szkoły wchodzili tylko uczniowie.

      Wyjątek  oddziały przedszkolne i klasa I. Dziecku może towarzyszyć tylko jeden rodzic/opiekun. Wszystkich wchodzących obowiązuje stosowanie ogólnie przyjętych zasad bezpieczeństwa (dezynfekcja rąk, dystans, maseczki).

       

      Dzieci przedszkolne od 1 września  wchodzą do budynku tylko i wyłącznie głównym wejściem (nie przez szatnię).

      Rodzice uczniów klas I - VIII zainteresowani zapewnieniem dziecku opieki świetlicowej  i/lub zgłoszeniem na obiady proszę pobrać dokumenty od osób dyżurujących na parterze szkoły przy wejściu głównym od godz. 7.50 – 9.30.

       

      Od dnia 2 września 2020r. uczniowie klas I – VIII będą przebywać w stałych klasach (wymienionych w harmonogramie). Zmiana nastąpi tylko na zajęcia informatyki i wychowania fizycznego.

      Przerwy w klasach I – III ogłasza wychowawca/nauczyciel i będą się one odbywały rotacyjnie podczas zajęć klas starszych.

      Uczniowie klas starszych będą wychodzili na przerwy na ustalone dźwięki dzwonka, z podziałem na klasy.

      Rodzice proszeni są o obserwowanie zdrowia swoich dzieci. Proszę wysyłać do przedszkola i szkoły tylko dzieci zdrowe.

      Prosimy Państwa o szczególną odpowiedzialność w tym zakresie dla dobra Państwa dzieci, ich koleżanek i kolegów, ich rodzin oraz wszystkich pracowników szkoły.

      Prosimy Rodziców o bezzwłoczne uaktualnienie numerów telefonów kontaktowych u wychowawcy dziecka.

                                                                             Z poważaniem

                                                      Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie

                                                  Jolanta Wójcik

       

     • ŻYCZENIA NA WAKACJE.

     • BEZTROSKI I BEZCZYNNOŚCI,

      UŚMIECHU I RADOŚCI,

      ODPOCZYNKU, DUŻO SŁOŃCA

      I WAKACJI, WAKACJI BEZ KOŃCA...

       

      ZDROWYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI

      WSZYSTKIM UCZNIOM, RODZICOM I OPIEKUNOM

      ŻYCZĄ

      DYREKCJA I GRONO PEDAGOGICZNE.

     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020.

     • Dnia 25.06.2020 roku o godz. 9.00 w Kościele Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Skroniowie odbyło się spotkanie modlitewno-dziękczynne z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego. Jego organizatorami byli: Ksiądz Proboszcz – Jerzy Słupik, p. Włodzimierz Walczyński, p. Katarzyna Nowakowska, p. Anna Bukowiec, p. Edyta Maciąg, p. Paulina Kasza i p. Kamila. Uczniowie naszej szkoły: Basia Kasza, Antoś Kasza, Zosia Kasza, Julia Maciąg, Wojtuś Leśniewski, Paweł Leśniewski, Martynka Nowakowska i Basia Leśniewska podziękowali Panu Bogu śpiewem, modlitwami, recytacją poezji i czytaniem prozy oraz hymnem „Te Deum” za wiedzę i umiejętności zdobyte podczas roku szkolnego.

      Oprawę muzyczną wszystkim zgromadzonym w kościele i tym przed monitorami komputerów zapewniła niezwykle skromna i utalentowana była uczennica naszej szkoły – p. Kamila. Prowadzący to spotkanie – p. Włodzimierz Walczyński podziękował wszystkim za wspólną modlitwę i życzył Pani Dyrektor, nauczycielom oraz dzieciom i ich rodzicom zdrowych, bezpiecznych, słonecznych wakacji oraz opieki Jezusa Chrystusa i Maryi.

      Opracowali: Włodzimierz Walczyński i Katarzyna Nowakowska.

     • RADY NA WAKACJE.

     • Zbliża się czas wakacji, więc żeby były one udane musimy przestrzegać obowiązujących zasad bezpieczeństwa w górach, nad morzem i w lesie. Dla przypomnienia oto kilka z nich:

      1. Zawsze informuj rodziców, gdzie i z kim przebywasz. Powiedz im, o której godzinie zamierzasz wrócić.

      2. Noś przy sobie numer telefonu do rodziców.

      3. Pamiętaj o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

      4. Zawsze zapinaj pasy w samochodzie.

      5. Nie rozmawiaj z obcymi.

      6. Daj znać rodzicom, gdy ktoś cię zaczepia.

      7. Nie bierz żadnych słodyczy ani innych prezentów od obcych.

      8. Kąp się w miejscach do tego przeznaczonych, na strzeżonych i bezpiecznych kąpieliskach.

      9. Nie wchodź do wody bez opieki osoby dorosłej.

      10. Pamiętaj o ochronie przed słońcem: noś kapelusz lub czapkę i pij dużo wody.

      11. W górach nie wyruszaj w trasę, jeśli nadchodzi burza.

      12. Podczas górskich wycieczek nie schodź ze szlaku.

      13. Nie oddalaj się bez pytania od rodziców – w nowych miejscach możesz łatwo się zgubić.

      14. Po powrocie z lasu zawsze sprawdź skórę na obecność kleszczy.

      15. Nie zbieraj roślin i grzybów, których nie znasz.

      16. Nie rozpalaj ogniska w lesie.

      17. Nie baw się ze zwierzętami, których nie znasz.

      18. Bądź rozsądny i zachowaj umiar we wszystkim, co robisz.

      Opracowali: Katarzyna Nowakowska i Włodzimierz Walczyński.