• NADANIE IMIENIA SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŁYSAKOWIE.

     • 2 czerwca społeczność Szkoły Podstawowej w Łysakowie obchodziła bardzo ważne święto. Placówce nadano imię Franciszka Nawrota – przedwojennego dyrektora tej szkoły, wielkiego patrioty  oraz prezesa ogniska Związku Nauczycielstwa Polskiego. Za swą działalność trafił on do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, gdzie został zamordowany przez Niemców. W uroczystości wzięły udział władze powiatu i gminy. Naszą szkołę reprezentowała pani Dyrektor - Jolanta Wójcik oraz pani Magdalena Beer-Cukrowska  - opiekun pocztu sztandarowego z uczniami: Mają Kaletą, Aleksandrą Kot i Dawidem Kisiel.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • DZIEŃ DZIECKA.

     • 1 czerwca uczniowie kl. IV-VIII pojechali na festyn do Rakowa z okazji Dnia Dziecka.  Mieli okazje zobaczyć pokazy sprzętu straży pożarnej i Komendy Powiatowej Policji, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz karate. Mogli zakupić soki, lody, ciasto i słodycze. Wspólnie wykonali taniec „Belgijkę” i „Taniec pingwina”. Klasy Brały udział w międzyszkolnych rozgrywkach sportowych oraz zaprezentowały swoje układy taneczne. Przedszkolaki z grupy „Biedronki” wybrały się tego dnia do Zoolandii, a z grupy „Pszczółki” do Potoka, gdzie zjeżdżały na dmuchanych zamkach, zjeżdżalniach, pływały wśród kolorowych piłeczek, pokonywały tory przeszkód, wspinały się po ściance wspinaczkowej oraz rozbijały piniatę z cukierkami. Organizatorzy przygotowali dla gości pyszny poczęstunek. W tym dniu na twarzach wszystkich gościł radosny uśmiech.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • TURNIEJ SPORTOWY Z BOHATERAMI NASZYCH KSIĄŻEK.


     • Nauczyciele – bibliotekarze wspólnie z przedszkolakami stworzyli Kącik Książki z ulubionymi pozycjami na temat sportu. Jednak największą atrakcją okazał się szkolny turniej sportowy z bohaterami naszych książek. Pani Ewa i pani Kasia przygotowały dla dzieci na sali gimnastycznej cudowną niespodziankę. Przedszkolaki przystąpiły do zdawania egzaminu ze znajomości utworów literackich czytanych dla dzieci. Nasi najmłodsi wychowankowie musieli wykonać zadania sportowe, a potem odgadnąć z jakich różnych bajek, baśni i legend pochodzą ukazane na stolikach rekwizyty: pantofelek, wilk, smok, kapelusz, zwierciadło. Wśród konkurencji sportowych znalazły się m.in. przeciąganie liny, slalom między piłkami, rzut piłką do pojemnika, skoki przez szarfy oraz  ringo. Dzieci w nagrodę dostały piłkę plażową do klasy oraz słodycze. Wszyscy uczestnicy chętnie ćwiczyli i świetnie się bawili.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS - "UKRAINO-JESTEŚMY Z WAMI!".

     • Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie wzięli udział w ogólnopolskim konkursie – „Ukraino - jesteśmy z Wami!”. Mięli za zadanie wykonać w dowolnej technice pracę plastyczną lub napisać wiersz potępiający działania wojenne na Ukrainie i wspierający jej mieszkańców. Nasi uczniowie wykazali się wielką pomysłowością, empatią i zrozumieniem dla ciężkiej sytuacji ich rówieśników, jaka w tej chwili panuje w ich kraju. Wszystkie prace zostały zapakowane i wysłane do Muzeum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie, a potem trafią do Ambasady Ukrainy. Koordynatorzy konkursu panie: Ewa Wydrych, Katarzyna Nowakowska i Anna Bukowiec składają serdeczne podziękowania autorom prac:

      - Milenie Nowakowskiej – zerówka,

      - Alicji Gocał – kl. IV

      - Annie Tatarowskiej – kl. IV

      - Elenie Zapart – kl. IV

      - Mai Bentkowskiej – kl. IV

      - Martynie Nowakowskiej – kl. VIIA

      - Zofii Kasza – kl. VIIB

      - Zofii Chabior - kl. VIIB

      - Antoniemu Kasza – kl. VIIB

      - Igorowi Fiutek – kl. VIII

      - Jakubowi Wilczyńskiemu – kl. VIII

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY.

     • W dniach 24, 25, 26 maja uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie przystąpili do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Wszyscy w tym dniu założyli eleganckie stroje i prezentowali się jak z żurnala. Przed wejściem na sale członkowie komisji mobilizowali i duchowo wspierali zdających, wierząc w ich duże możliwości. Aby przegonić panujący wśród uczniów stres, nauczyciele zaproponowali wspólne zdjęcie.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS "NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA WIELKANOCNA 2022".

     • Pani Wioletta Bukowska – wychowawczyni klasy drugiej zorganizowała gminny konkurs plastyczny pt.: „NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA WIELKANOCNA 2022”, której adresatami byli uczniowie kl. I-III szkoły podstawowej. Zadaniem uczestników było samodzielne wykonanie kartki świątecznej  w formacie max. A5 (po złożeniu) wybranymi przez siebie różnymi technikami. Profesjonalne jury biorąc pod uwagę poziom artystyczny pracy, oryginalność, pracochłonność, pomysłowość i estetykę wykonania przyznało następujące miejsca:

      I miejsce:

      Wiktor Kuryga – SP Jasionna

      Bartosz Kopeć – SP Jasionna

      Barbara Kasza – ZPO Skroniów

      II miejsce:

      Martyna Śliwińska – SP Łysaków

      Natalia Gromniak – SP nr 3 Jędrzejów

      Marcel Ksiel – ZPO Skroniów

      III miejsce

      Wiktor Nazimek – SP Jasionna

      Mateusz Kowalski – ZPO Prząsław

      Iga Kamińska – ZPO Skroniów

      Wiktor Bazanek – ZPO Prząsław

      Wyróżnienie:

      Kacper Wieczorek – SP nr 3 Jędrzejów,

      Paweł Niźnik – SP Mnichów

      Alicja Chudzik – ZPO Prząsław

      Zuzanna Szymańska – SP Łysaków

      Dawid Pełka – SP Mnichów

      Amelia Zamorzyńska – ZPO Prząsław

      Igor Grabarski – SP Mnichów

      Ksawery Rzepka – SP nr 3 Jędrzejów

      Alan Wójcik – SP Raków

      Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w innych konkursach.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • DZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA.

     • 19 maja w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Promocji Zdrowia, którą przygotowały panie: Joanna Olszewska i Teresa Fendrych. Autorką przepięknej dekoracji była pani Anna Bukowiec. Uczniowie klasy I i III zaprezentowali montaż słowno-muzyczny poświęcony zdrowemu odżywianiu się, odpowiedniej liczbie godzin snu, aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Nasi najmłodsi koledzy zachęcali wszystkich do jedzenia owoców i warzyw, picia napojów niegazowanych, uprawiania różnych sportów oraz przestrzegali przed spożywaniem alkoholu, energetyków, paleniem papierosów i zażywaniem narkotyków. Publiczność była pod wrażeniem wiedzy występujących uczniów i ich talentu muzycznego. Cały występ został nagrodzony burzą oklasków.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WYCIECZKA DO SANDOMIERZA.

     • 17 maja uczniowie klasy VIIA i VIIB wybrali się na wycieczkę do Sandomierza. O godzinie 11.00 rozpoczęli zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Mięli okazję podziwiać Bramę Opatowską z XIV wieku. Z  tarasu widokowego podziwiali panoramę Sandomierza. Na własne oczy zobaczyli sandomierskie lochy oraz wąwozy lessowe. Wszyscy byli pod wrażeniem Bazyliki Katedralnej wybudowanej w stylu gotyckim, Rynku z malowniczymi kamieniczkami, Zamku Królewskiego, kościoła św. Ducha, kościoła św. Michała, kościoła św. Józefa, Domu Długosza oraz Collegium Gostomianum. Jednak największą atrakcją okazał się rejs statkiem po Wiśle w Sandomierzu. Potem uczniowie mięli czas na zakupienie pamiątek. Dużą popularnością cieszyły się słynne sandomierskie krzemienie pasiaste, o których na lekcji geografii opowiadała pani Małgorzata Morąg. Na koniec uczestnicy wycieczki zwiedzili ruiny rezydencji magnackiej – „Krzyżtopór”. Około godziny 21.00 wszyscy szczęśliwie wrócili do domu.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • TURNIEJ O PUCHAR TYMBARKA.

     • Uczniowie naszej szkoły jako jedyni reprezentanci powiatu jędrzejowskiego mięli okazję wziąć udział w XXII TURNIEJU Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU. Finał województwa świętokrzyskiego w zawodach piłkarskich był adresowany do klas II, III, IV, V. Nasza drużyna miała możliwość zobaczyć na żywo poziom gry, technikę innych reprezentantów szkół oraz poczuć emocje jakie towarzyszyły wszystkim uczestnikom.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS "W MAGICZNYM ŚWIECIE WIERSZY JANA BRZECHWY".

     • Uczniowie klasy IV i V wzięli udział w konkursie recytatorskim pt.: „W magicznym świecie wierszy Jana Brzechwy” zorganizowanym przez panie: Ewę Wydrych i Katarzynę Nowakowską. Mistrzowski poziom wykonania przez uczestników wybranych utworów tego poety sprawił, że jury ostatecznie zdecydowało przydzielić następujące miejsca:

      I miejsce – Wiktoria Pańtak,

      I miejsce – Alicja Gocał

      I miejsce – Wojciech Sygut

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS "WYRUSZAMY W PODRÓŻ Z MAŁYM KSIĘCIEM".

     • Uczniowie klasy VIIA wzięli udział w wewnątrzszkolnym konkursie pt.: „Wyruszamy w podróż z Małym Księciem”. Ich zadanie polegało na napisaniu testu ze znajomości utworu Antoine de Saint- Exupery. Najlepiej poradzili sobie trzej uczniowie, którzy zajęli następujące miejsca:

      I miejsce – Martyna Nowakowska

      II miejsce- Mikołaj Pindral

      III miejsce – Dawid Kisiel

      Wszystkim serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI OHP.

     • 12 maja naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Ochotniczych Hufców Pracy: p. Nina Równicka- doradca zawodowy oraz p. Lukasz Matanek – pośrednik pracy. Przedstawili oni bardzo ciekawą ofertę, w której wyjątkowość polega na: niepobieraniu opłat za wypisanie umowy o praktyczną naukę zawodu, nadzorze nad prawidłowością przestrzegania warunków pracy i systematycznego wypłacania wynagrodzenia, nadzorze nad właściwym szkoleniem, zgodnie z programem nauczania oraz pomocy w rozwiązywaniu problemów pomiędzy uczniem – pracodawcą - szkołą. Przedstawiciele zaprosili młodzież w wieku 14-18 lat do nauki zawodu w szkołach branżowych i w szkole podstawowej z przyuczeniem do zawodu: kucharza, cukiernika, piekarza, fryzjera, sprzedawcy, elektromechanika pojazdów samochodowych, mechanika pojazdów samochodowych, lakiernika samochodowego, murarza-tynkarza, montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, ślusarza, stolarza, drukarza. Oferują bezpłatnie internat z całodziennym wyżywienie, umowę o pracę, możliwość nauki w klasach mundurowych, wycieczki, rajdy, basen, siłownię, kino, teatr, zajęcia sportowe oraz udział w praktykach zagranicznych. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do odwiedzenia OHP w Jędrzejowie.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA.

     • 28 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, którą przygotowali p. Ewa Wydrych, p. Katarzyna Nowakowska, p. Anna Bukowiec i p. Sławomir Strzeszkowski. Uczniowie kl. V, VIIa, VIIb zaprezentowali przepiękny montaż słowno- muzyczny, w którym przypomnieli o znaczeniu uchwalenia tej konstytucji – pierwszej w Europie, a drugiej na świecie. Wszyscy zgromadzeni odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” oraz „Rotę”. Występ młodzieży publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS "PALMA WIELKANOCNA".

     • Panie: Anna Bukowiec i Sylwia Kisiel zorganizowały dla grup: „Pszczółki” i „Biedronki” świąteczny konkurs na „PALMĘ WIELKANOCNĄ”. Ze względu na dużą liczbę uczestników jego rozstrzygnięcie zostało przedłużone. Profesjonalne jury przyznało I miejsca:   Michalinie Bętkowskiej, Marcelowi Buczak i Glorii Staneckiej, a II miejsca: Jakubowi Nawrot, Marcelince Blicharskiej, Nadii Gocał, Milence Nowakowskiej i Tosi Zaczkowskiej. Uczestnicy za wykonanie cudownych prac zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami. Każdemu z dzieci zrobiono pamiątkowe zdjęcie, które zostało zamieszczone na stronie naszej szkoły. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WYNIKI KONKURSU - "PANI WIOSNA".

     • Panie: Anna Bukowiec i Sylwia Kisiel zorganizowały konkurs pt: „Pani Wiosna”, w którym wzięły udział dzieci z przedszkoli w Gminie Jędrzejów. Uczestnicy mieli wykonać Panią Wiosnę, korzystając z przeróżnych technik i wybranych przez siebie materiałów. Do organizatorów wpłynęło około trzydziestu prac. Wszystkie były tak piękne i kolorowe, że ciężko było wyłonić zwycięzców. Po burzliwych naradach profesjonalne jury przyznało następujące miejsca:

      w kategorii wiekowej – 3-4 lat

      I miejsce – Hanna Mączkorowska – praca wykonana pod kierunkiem p. Anny Czuby – Szkoła Podstawowa w Potoku Wielkim

      II miejsce – Julia Domańska – praca wykonana pod kierunkiem p. Małgorzaty Kajzik – Przedszkole „Bajkowa Ciuchcia”

      III miejsce – Julia Kurek – praca wykonana pod kierunkiem p. Justyny Kobos – Przedszkole „Bajkowa Ciuchcia”

      III miejsce – Zuzanna Pełka – praca wykonana pod kierunkiem p. Anny Kowalskiej i Justyny Żabka – Przedszkole nr 3 w Jędrzejowie

      w kategorii wiekowej 5-6 lat:

      I miejsce – Izabela Wilczyńska – praca wykonana pod kierunkiem p. Doroty Łabędzkiej – Przedszkole „Bajkowa Ciuchcia”

      II miejsce – Amelia Kisiel – praca wykonana pod kierunkiem p. Elżbiety Chodakowskiej – Szkoła Podstawowa  nr 3 w Jędrzejowie

      II miejsce – Maja Faber – praca wykonana pod kierunkiem p. Elżbiety Chodakowskiej – Szkoła Podstawowa nr 3 w Jędrzejowie

      III miejsce – Kamil Siwiec – praca wykonana pod kierunkiem p. Beaty Gołąb – Szkoła Podstawowa nr 3 w Jędrzejowie

      III miejsce – Michalina Dzięcioł – praca wykonana pod kierunkiem p. Agnieszki Kwiecień – Szkoła Podstawowa w Prząsławiu

      Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w innych konkursach!!!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE.

     • „Niech Zmartwychwstały Jezus umocni nas w tym trudnym czasie.                                                                    Miłością i nadzieją napełni nasze serca.                                                                                                                  Niech utwierdza naszą wiarę w zwycięstwo dobra nad złem,                                                                              życia nad śmiercią, miłości nad nienawiścią.                                                                                                          Oby w naszych sercach zawsze był widoczny blask nadziei Zmartwychwstania”.

                          Życzą wszystkim uczniom i ich rodzinom:                                                                                                                  Pani Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców i Pracownicy Szkoły.

     • ROCZNICA CHRZTU POLSKI.

     • 13 kwietnia w naszej szkole odbyły się akademie z okazji 1056 Rocznicy Chrztu Polski, złożenia życzeń świątecznych oraz spotkanie z p. Alicją Nemś – autorką książki o Skroniowie. Uroczystości przygotowały panie: Ewa Wydrych, Halina Sutowicz, Anna Bukowiec i Katarzyna Nowakowska. Uczniowie klasy V zaprezentowali krótką inscenizację przyjęcia chrztu przez Mieszka I – władcy z dynastii Piastów. Uczniowie klasy IV przygotowali piękny montaż słowno-muzyczny poświęcony Świętom Wielkiej Nocy. Na zakończenie wszyscy wspólnie odmówili „Modlitwę o Pokój” Św. Jana Pawła II tak bardzo potrzebną w dzisiejszych czasach. Potem odbyło się wyjątkowe spotkanie z rodowitą mieszkanką naszej Małej Ojczyzny – p. Alicją Nemś. Uczniowie mięli możliwość wysłuchania wielu ciekawych informacji dotyczących etapów powstawania książki. Później autorka została zasypana lawiną pytań ze strony zgromadzonej publiczności. Po zakończeniu spotkania przyszedł moment na złożenie autografów, więc wszyscy ustawili się w kolejce, której końca nie było widać. Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi, że zgodził się przyjąć zaproszenie i odwiedzić naszą szkołę w tak wyjątkowym i przedświątecznym czasie.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH.

     • Przedszkole w Skroniowie odwiedziły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Skroniowa,  które wspólnie z dziećmi przygotowały przepiękne palmy wielkanocne oraz opowiadały o tradycjach tych najważniejszych w życiu każdego chrześcijanina świąt. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły pod opieką swoich wychowawczyń przygotowywali świąteczne pisanki, kurczaczki oraz wyklejali wielkanocne jajka.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURSY BIBLIOTECZNE.

     • Pani Ewa Wydrych i Katarzyna Nowakowska ogłosiły wyniki konkursów bibliotecznych. Uczniowie      kl. I-III wzięli udział w konkursie „Portret Pani Wiosny”. Dzieci przyniosły przepiękne prace, które oceniło profesjonale jury. Zwycięzcami okazali się: Bartłomiej Kmieć – I miejsce, Wiktoria Buczak i Fabian Nawrot – II miejsce, Barbara Kasza i Tamara Ibragimow – III miejsce. W konkursie na „Najładniejszy mural z cytatami o książkach” zwyciężyli: Dawid Kisiel – I miejsce, Martyna Nowakowska- II miejsce, Zofia Kasza i Antoni Kasza – III miejsce. W konkursie pt: „Tradycje Wielkanocne” panie z Koła Gospodyń Wiejskich przyznały trzy pierwsze miejsca dla: Martyny Nowakowskiej, Mikołaja Pindral i Dawida Kisiel. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.