• WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

     • W miesiącu lutym naszą bibliotekę szkolną odwiedziły grupy przedszkolaków: „Pszczółki” i „Biedronki” wraz z wychowawczyniami. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały wystawę książeczek specjalnie przygotowaną dla nich przez p. Ewę i p. Kasię. Przedszkolaki nie mogły oderwać oczu od kolorowych i ciekawych utworów znajdujących się także na półkach bibliotecznych.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • DZIEŃ - 14 LUTY

     • 14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole 80 Rocznicę powstania Armii Krajowej. Z tej okazji uczniowie kl. IV złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą upamiętniającą bohaterstwo żołnierzy walczących w tej organizacji. W tym samym dniu obchodziliśmy także Dzień Zakochanych. To święto cieszyło się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród najmłodszych-przedszkolaków, w których klasie królowały kartki walentynkowe oraz czerwone baloniki. W tym dniu panowała atmosfera wzajemnej życzliwości i sympatii.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • DZIEŃ POZYTYWNEGO MYŚLENIA

     • Z okazji Dnia Pozytywnego Myślenia uczniowie klasy IV Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie realizowali Moduł IV z projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Kolorowali karty pracy i samodzielnie podawali różne ciekawe propozycje dotyczące pozytywnego myślenia.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska

     • DZIEŃ PIZZY.

     • 2 lutego grupa przedszkolna „Biedronki” obchodziła Dzień Pizzy. Z tej okazji dzieci wspólnie ze swoimi Paniami przygotowały kolorową, własnoręcznie zrobioną z różnych materiałów pizzę, a w nagrodę otrzymały prawdziwą, której kawałki tak wszystkim smakowały, że bardzo szybko zniknęły w brzuszkach naszych najmłodszych podopiecznych. Grupa „Pszczółki” w tym dniu smażyła frytki, ale zanim je skosztowała, przypomniała sobie wszystkie zasady właściwego zachowania przy stole.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • DRODZY RODZICE

     • WSZYSTKIE NIEZBĘDNE DOKUMENTY DOTYCZĄCE REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLA I KLASY 1 ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAKŁADCE PRZEDSZKOLE -  REKRUTACJA

     • BAL KARNAWAŁOWY.

     • 14 stycznia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Przedszkolaki z grup: „Żabki” i „Biedronki” tańczyły przy skocznej i wesołej muzyce. Na parkiecie wirowały cudowne i kolorowe kreacje: rycerzy, policjantów, książąt, księżniczek, tancerek, Indian, wróżek, piratów, żołnierzy. Oprócz pląsów tanecznych w kole, w parach i małych grupach przy ulubionej muzyce, nie zabrakło też zabawy maluchów z balonikami. W przerwie dzieci wzięły udział w sesji zdjęciowej oraz zasiadły do przepysznego poczęstunku przygotowanego specjalnie na tę okazję przez ich rodziców. Pomimo zmęczenia i obolałych nóg na wszystkich buziach gościły uśmiech i radość.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI.

     • 6 stycznia obchodziliśmy Objawienie Pańskie zwane Świętem Trzech Króli. W tym dniu w kościołach świecona jest kreda, którą na drzwiach swoich domów piszemy litery C+ M+ B (Niech Chrystus błogosławi temu domowi) lub K+ M+ B (skrót od imion Mędrców: Kacper, Melchior i Baltazar). W Kościele pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Skroniowie w uroczystej Mszy Świętej wzięli udział nasi uczniowie, ubrani w przepiękne stroje Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli do Betlejem, aby oddać pokłon Bożej Dziecinie.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska i p. Martyna Świerczewska.

     • KONKURS - "NAJPIĘKNIEJSZA BOŻONARODZENIOWA GAZETKA KLASOWA".

     • Uczniowie klas I-VIII Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie wzięli udział w konkursie na „Najpiękniejszą bożonarodzeniową gazetkę klasową”, który przygotowały panie Ewa Wydrych i Katarzyna Nowakowska. Ocenie podlegały: oryginalny pomysł, dobór materiałów, zgodność z tematem oraz estetyka i samodzielność wykonania. Profesjonalne jury po burzliwych naradach przyznało trzy pierwsze miejsca dla klas: II, V, VIIa. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w następnych konkursach.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS - "KARTKA ŚWIĄTECZNA".

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie pt.: „Kartka świąteczna”, organizowanym przez panie: Annę Bukowiec, Halinę Sutowicz i Katarzynę Nowakowską. Uczestnicy mięli za zadanie wykonać w dowolnej technice kartkę świąteczną o wymiarach A4. Jury jednomyślnie przyznało następujące miejsca:  I – Zofia Kasza  i Antoni Kasza, II – Kamila Kruk, III- Jakub Kosek. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ŚWIĄTECZNA NIESPODZIANKA.

     • Uczniowie klasy VIIa zrobili niespodziankę Pani Dyrektor, nauczycielom i pracownikom szkoły, i przygotowali przepiękną świąteczną prezentację z podkładem muzycznym pt.: „Last Christmas” zespołu Wham.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE.

     • Pani Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Pracownicy szkoły życzą wszystkim uczniom, ich rodzicom oraz dziadkom:

      „Wiary, która odmieni nasze serca,

      Nadziei, że jutro będzie lepsze,

      Miłości, która przetrwa najgorsze momenty w życiu

      I Zdrowia, którego wszyscy potrzebujemy.

      Wesołych Świąt Bożego Narodzenia”!

     • ŚWIĄTECZNY CZAS.

     • Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji przedszkolaki i uczniowie kl. I-VIII Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie ubierali choinki, robili pierniczki, dekorowali sale oraz wspólnie śpiewali kolędy i pastorałki. W tym dniu panowała atmosfera wzajemnego szacunku i życzliwości.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • Wycieczka do kina.

     • Dzieci z grupy „Biedronki” wybrały się do Centrum Kultury w Jędrzejowie na film pt.: Pszczółka Maja – Mały wielki skarb”. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć zabawne przygody Mai i Gucia, którzy zaopiekowali się tajemniczym jajkiem, z którego wykluła się mała księżniczka – mrówka. Zarówno dzieciom jak i ich opiekunkom film bardzo się podobał.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS - "MIŚ - MÓJ ULUBIONY BOHATER LITERACKI".

     • Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym pt.: „Miś – mój ulubiony bohater literacki”. Mięli oni za zadanie wykonać ilustrację przedstawiającą swojego ulubionego misia w dowolnej technice. Wszystkie prace bardzo podobały się jury, które miało problem z podjęciem ostatecznej decyzji. Po wielu burzliwych naradach wyłoniono zwycięzców: I miejsce otrzymała Aleksandra Markiewicz, II miejsce - Marcel Kisiel, II miejsce – Kinga Świerczewska i III miejsce – Julia Kleczko. Serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • "INTERNET - BEZPIECZNE MIEJSCE Z RODZICIELSKĄ POMOCĄ".

     • Internet- bezpieczne miejsce z rodzicielską pomocą.

      W Zespole Placówek Oświatowych w Skroniowie odbyła się prelekcja dla rodziców pt: ”Internet- bezpieczne miejsce z rodzicielską pomocą”.

      Internet jest obecny stale w życiu dzieci i młodzieży. Korzystamy z niego, wykorzystując różnego rodzaju urządzenia. Daje nam wiele możliwość. Za jego pomocą możemy np.: kontaktować się z innymi, rozwijać swoje zainteresowania, uczyć się nowych rzeczy, czy też relaksować się.

      Rodzicom przedstawiono prezentację pt. „Internet- bezpieczne miejsce z rodzicielską pomocą”, która zawierała pozytywne aspekty płynące z właściwego korzystania z Internetu, jak również w jaki sposób zapobiegać zagrożeniom w sieci. Omówiono wpływ czynników chroniących w rodzinie.  Kolejnym omawianym punktem było jak chronić dzieci w sieci, czyli co może zrobić rodzic. Zaprezentowano rodzicom wyniki badań określających ilość czasu spędzanego w sieci przez dzieci. Przedstawiono niebezpieczne i szkodliwe treści, z którymi mogą się zetknąć młodzi ludzie w Internecie. Szczególną uwagę poświęcono niebezpiecznym działaniom jakie mogą podejmować nieletni, a które mogą mieć dla nich niebezpieczne konsekwencje.

      Zwrócono szczególną uwagę na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Podkreślono potencjał Internetu, który dzieci i młodzież mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami, jak również jako formę twórczej rozrywki. Jeśli już wydarzy się coś złego, ważne żeby nie tracić głowy, nie obwiniać siebie ani dziecka ale okazać wsparcie i spróbować znaleźć rozwiązanie. Jeśli znajdziemy się w trudnej sytuacji, pomocy i porady możemy szukać pod bezpłatnym numerem telefonu: 800 100 100. Jest to specjalny telefon zaufania dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa w sieci. Bezpieczeństwo w Internecie zależy od czujności nas - Rodziców w celu reagowania na pojawiające się zagrożenia, ponieważ rodzina jest pierwszym środowiskiem wychowawczym dziecka. Jeśli będziemy dziecku towarzyszyć w świecie wirtualnym zagwarantujemy sobie i jemu bezpieczeństwo.

       

      Opracowała: Agata Balik

     • WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA.

     • Dnia 6 grudnia w Zespole Placówek Oświatowych pojawił się wyjątkowy gość – Św. Mikołaj. Odwiedził dzieci w naszej szkole i wręczył im piękne prezenty. Najmłodsi uczniowie mięli okazję zdrobić sobie pamiątkowe zdjecie. W tym dniu panowała wyjątkowa atmosfera: radości i życzliwości. Wszyscy obdarowani cieszyli się z otrzymanych podarunków, ale jednogłośnie stwierdzili, że miło jest je dostawać, ale jeszcze milej jest je dawać, dlatego wręczyli Mikołajowi słodkości na drogę.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ŚWIĘTO 11 LISTOPADA.

     • Uczniowie naszej szkoły pod opieką pań: Magdaleny Beer-Cukrowskiej i Patrycji Bębenek przygotowali przepiękny występ artystyczny w hołdzie wszystkim tym, którym zawdzięczamy wolność. Młodzież recytowała wiersze i śpiewała pieśni patriotyczne. Po raz kolejny biorąc udział w obchodach Święta 11 Listopada udowodniliśmy, że nigdy nie zapomnimy o polskich żołnierzach, ich odwadze, poświęceniu i miłości do Ojczyzny. CHWAŁA BOHATEROM!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS Z PCK - "STOP UZALEŻNIENIOM".

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Stop uzależnieniom”, którego organizatorem był Oddział Rejonowy  Polskiego Czerwonego Krzyża w Jędrzejowie oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Jędrzejowie. Uczestnicy mięli wykonać plakat w dowolnej technice plastycznej: malarstwo, rysunek, wycinanka, wydzieranka, collage itp. w formacie A4. Miło nam poinformować, że wyróżniona została uczennica klasy VIIA  - Martyna Nowakowska. Serdecznie gratulujemy!!!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.