• WITAMY W NASZYM PRZEDSZKOLU!

     • Najbardziej rozpoczęcie nowego roku szkolnego przeżywają najmłodsi uczniowie. W naszym przedszkolu pojawiły się nowe dzieci, które poznały nowe Panie, swoich kolegów i koleżanki. Bardzo szybko i bez żadnych kłopotów zaklimatyzowały się w nowej kolorowej sali oraz wśród swoich rówieśników. Grupa I "Pszczółki"  pod czujnym "okiem" swojej wychowawczyni - p. Marzeny Dawidowskiej już od pierwszego dnia pięknie i beztrosko się bawiła. Dzieci szybko zapomniały o pierwszym rozstaniu z rodzicami. Korzystając z pięknej pogody przedszkolaki rozpoczęły zabawę na świeżym powietrzu. Humory wszystkim dopisywały i radości nie było końca.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022.

     • Dnia  1 września  uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie rozpoczęli nowy rok szkolny biorąc udział we Mszy Świętej w Kościele Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Ksiądz proboszcz życzył wszystkim: pani Dyrektor, nauczycielom, uczniom i ich rodzicom Opieki Bożej na czas pracy i nauki. Po powrocie do szkoły odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych, jednak ze względu na istniejące obostrzenia sanitarne odbyła się tylko w obecności jednego z rodziców, pani Dyrektor Jolanty Wójcik oraz wychowawczyni klasy pierwszej p.Teresy Fendrych i p. Agaty Balik-nauczyciela wspomagającego. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie na sztandar szkoły, a  aktu pasowania dokonała pani Dyrektor, dużym kolorowym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej. Na koniec najmłodsi otrzymali upominki ufundowane przez rodziców. Było to ważne wydarzenie nie tylko dla uczniów ale i rodziców, którzy towarzyszyli swoim pociechom w nowym etapie edukacji szkolnej.

      Opracowała: P. Teresa Fendrych

     • NARODOWE CZYTANIE

     • Narodowe_Czytanie.pdf

      WOJEWODA ŚWIĘTOKRZYSKI Kielce, dnia 03-09-2021

       Szanowni Państwo, PREZYDENCI MIAST/STAROSTOWIE/ BURMISTRZOWIE/WÓJTOWIE GMIN Województwa Świętokrzyskiego Popularyzacja sztuki i kultury polskiej to jedno z najcenniejszych działań dla całego narodu. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Małżonką zainicjowali jubileuszową X edycji akcji Narodowego Czytania.

      W roku 2021 wybranym utworem jest „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. W związku z tym na oficjalnych kanałach Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w portalach:

      Facebook https://www.facebook.com/search/top?q=%C5%9Bwi%C4%99tokrzyski%20urz%C4%85d %20wojew%C3%B3dzki%20w%20kielcach

      Youtube https://www.youtube.com/results?search_query=%C5%9Bwi%C4%99tokrzyski+urz%C4% 85d+wojew%C3%B3dzki

      zamieszczony zostanie spot z fragmentem lektury zrealizowanym przez Biuro Wojewody Świętokrzyskiego. Proszę o przekazanie tej informacji podległym instytucjom kulturalnym i oświatowym z prośbą, aby udostępniły linki na swoich stronach internetowych w sobotę 4 września bieżącego roku. Jeszcze raz gorąco zachęcam do wzięcia udziału w akcji Narodowego Czytania.

      Zbigniew Koniusz Wojewoda Świętokrzyski

     • POŻEGNANIE PANI ZDZISŁAWY WITEK.

     • 25 czerwca pożegnaliśmy naszą koleżankę – Panią Zdzisławę Witek, która odeszła na emeryturę. Z tej okazji Pani Dyrektor – Jolanta Wójcik wręczyła wychowawczyni kl. I Nagrodę Dyrektora oraz świadectwo z czerwonym paskiem ukończenia naszej szkoły. Nauczyciele obdarowali Panią Zdzisławę wymarzonym prezentem oraz pięknym bukietem kwiatów. Pani Dyrektor, Pani Lidia Osińska oraz Grono Pedagogiczne życzyło naszej koleżance dużo zdrowia, rozwijania swoich pasji i zainteresowań oraz realizacji wszystkich marzeń. W takich chwilach ciężko było powstrzymać łzy smutku i wzruszenia. Mamy nadzieję, że Pani Dzidzia o nas nie zapomni i będzie często odwiedzać naszą szkołę.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO 2020/2021.

     • 24 czerwca uczniowie i nauczyciele zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie wzięli udział we Mszy Świętej w kościele pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Była to również uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Ksiądz Proboszcz życzył wszystkim dzieciom, ich rodzicom oraz Pani Dyrektor i nauczycielom zdrowych, słonecznych i bezpiecznych wakacji pod opieką Pana Jezusa i Maryi. Następnego dnia uczniowie odebrali z rąk swoich wychowawców świadectwa ukończenia danej klasy. Nagrody książkowe otrzymali ci, którzy mięli wybitne osiągnięcia w nauce i 100% frekwencję oraz byli laureatami wielu konkursów. Ósmoklasiści przekazali poczet sztandarowy swoim młodszym kolegom i koleżankom z kl. VII. Zakończenie roku szkolnego w przedszkolu i zerówce odbyło się na świeżym powietrzu. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenkę. Nauczycielki wręczyły swoim podopiecznym dyplomy oraz drobne prezenty, a Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom i ich rodzicom zdrowych i udanych wakacji. Był to dzień pełen radości i wzruszeń.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • SPOTKANIE Z POLICJĄ.

     • Uczniów naszej szkoły odwiedzili funkcjonariusze policji, którzy przypomnięli o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat numerów alarmowych. Wiedziały też co należy zabrać ze sobą na spacer po górach i odpoczynek na plaży. Dowiedziały się jak należy zachować się w stosunku do osób, których nie znamy, a które nam coś oferują. Na koniec policjanci życzyli wszystkim uczniom, Pani Dyrektor i nauczycielom zdrowych, i bezpiecznych wakacji.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • BIEG TROPEM WILCZYM.

     • 15 sierpnia w Rezerwacie przyrody – Gaj odbędzie się Bieg Tropem Wilczym - największy bieg pamięci w Polsce. Do wyboru będą trzy dystanse: 1963m, 5km, 10km. Opłata startowa będzie wynosić 25 zł, za którą otrzyma się koszulkę, medal, upominek, a dla najlepszych puchar i nagrody. Całkowity dochód z biegu będzie przeznaczony na rzecz Kresowiaków. Zapisy poprzez profil Facebook: Naprzód Jędrzejów i Jędrzejów Biega, link do zapisów na tych profilach pojawi się w tym tygodniu. Lokalnym organizatorem biegu są: Stowarzyszenie Kibiców Naprzodu Jędrzejów „Wiara Miasta Zegara” i Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy Nadir Jędrzejów.

      Opracowała: Patrycja Bębenek.

     • PROJEKT - "MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY".

     • Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych pod opieką pań: Ewy Wydrych i Katarzyny Nowakowskiej od 10.09.2020r. do 16.05.2021r. wzięli udział w projekcie - „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Projekt składał się z sześciu modułów, które należało zrealizować w określonym czasie:

      • moduł I - „Książki dzieciństwa”,
      • moduł II - „Mały Miś w świecie emocji”,
      • moduł III - „Dbamy o zdrowie z Małym Misiem”,
      • moduł IV - „Zmisiowany eko-kalendarz”,
      • moduł V - „Misiowe laboratorium - Czterech Żywiołów”,
      • moduł VI - „Mały Miś i supertajny projekt”.                                                                                   

      W ramach projektu uczniowie kl. I-VIII uczestniczyli w akcjach: „Sprzątanie Świata”, „Cała Polska Czyta Dzieciom”, „Narodowe Czytanie Balladyny”, „Dzień zdrowego śniadania” i brali udział w konkursach: „Książkowe drzewo genealogiczne”, „Piramida Żywienia”. Wykonywali prace plastyczne przedstawiające różne emocje, cztery żywioły, plakat o ochronie środowiska, ilustrację do ulubionej książki, bajki, portret współczesnego superbohatera lub superbohaterki oraz tworzyli na komputerze kartkę z życzeniami lub pozdrowieniami dla osób ze swojego otoczenia, które można określić mianem superbohatera lub superbohaterki. Tworzyli kącik ekologiczny, kącik przyrodniczy i kącik naukowca. Na zajęciach świetlicowych przeprowadzali doświadczenia chemiczne związane z czterema żywiołami. Poszerzyli swoją wiedzę na temat szkodliwej działalności człowieka na środowisko, zdrowego odżywiania się oraz zasad higieny osobistej. Nauczyli się różnych sposobów radzenia sobie ze złością np.: liczenie do dziesięciu, śpiewanie, rysowanie, słuchanie muzyki i czytanie książek. Po zrealizowaniu wszystkich zadań Zespół Placówek Oświatowych w Skroniowie otrzymał certyfikat uczestnictwa w projekcie. 

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS - "MŁODOŚĆ BEZ UZALEŻNIEŃ".

     • W maju uczniowie klasy VIa i VIb wzięli udział w konkursie na wiersz-rymowankę i konkursie plastycznym organizowanym przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Jędrzejowie z zakresu profilaktyki uzależnień „Młodość bez uzależnień”. Nadrzędnym jego celem była popularyzacja wiedzy na temat uzależnień ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki narkomanii. Uświadomienie dzieciom i młodzieży występujących zagrożeń i kształtowanie ich pozytywnego wizerunku oraz promocja zdrowych zachowań na co dzień i bezpiecznych form spędzania wolnego czasu. Pierwsze miejsce w konkursie na wiersz zajęła Oliwia Lato z klasy VIa, natomiast dwa wyróżnienia w konkursie na plakat zdobyli: Zofia Kasza i Antoni Kasza z klasy VIb. Wszystkim uczniom biorącym udział serdecznie gratulujemy za pięknie wykonane prace.

      Opracowała: Patrycja Bębenek.

     • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS - "STROFY DLA ŚW.JANA PAWŁA II".

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie poetyckim pt.: „Strofy dla Św. Jana Pawła II”, który ogłosiła Szkoła Podstawowa w Krzcięcicach. Konkurs był podzielony na dwie kategorie wiekowe: klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII. Uczestnicy mieli napisać wiersz o Św. Janie Pawle II ukazującym informacje np.:  o Jego dzieciństwie, kapłaństwie, pontyfikacie. Organizatorzy zwracali szczególną uwagę na samodzielność pracy, dobór słownictwa, środków stylistycznych, poprawność językową oraz rymy.  W rywalizacji wzięło udział sześć szkół. Jesteśmy bardzo wdzięczni pomysłodawcom konkursu za zaproszenie, ponieważ tylko nasza szkoła reprezentowała gminę Jędrzejów. Z wielką radością informujemy, że spośród 29 wierszy  I miejsce w pierwszej kategorii zajęła Martyna Nowakowska z kl. VIa razem z uczniem ze szkoły z Pawłowic, a II miejsce w drugiej kategorii zajął Igor Fiutek z kl. VII. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS - "RYCERZ NIEPOKALANEJ I MARYJA".

     • Panie: Halina Sutowicz oraz Katarzyna Nowakowska przygotowały konkurs plastyczny pt: „Rycerz Niepokalanej i Maryja”. Wzięli w nim udział uczniowie kl. IV-VIII: Oliwia Lato, Oliwia Rychter, Klaudia Kruk, Albert Sutowicz, Joanna Prawda oraz Martyna Nowakowska. Uczestnicy mieli  ukazać w dowolnej technice wybraną postać Maryi np.: Królowej Polski, Matki Boskiej Częstochowskiej itp. lub Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Prace  były tak śliczne, że Pani Ewa Wydrych jednogłośnie przyznała wszystkim pierwsze miejsca. Serdecznie gratulujemy. Pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe zostaną przekazane wychowawcom uczniów.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • DZIEŃ DZIECKA.

     • 1 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy najważniejszy dzień w roku kalendarzowym – Dzień Dziecka. Z tej okazji na wszystkich uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie czekało mnóstwo atrakcji, z których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były gry i zabawy, mecze piłki nożnej, słodkie upominki od Rady Rodziców oraz pokaz tresury psów policyjnych. Funkcjonariusze zaprezentowali umiejętności swoich czworonogów. Dzieci mogły zobaczyć pościg za złodziejem i dowiedzieć się w jaki sposób ochronić siebie przed atakiem psa. Policjanci złożyli uczniom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich  święta i życzyli zdrowych, słonecznych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji. W tym szczególnym dniu wszyscy byli uśmiechnięci i szczęśliwi. Szkoda, że taki dzień jest tylko raz w roku.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • Szanowni Państwo

     • W roku szkolnym 2021/2022 w Zespole Placówek Oświatowych w Skroniowie będą organizowane zajęcia wspomagające dla uczniów w celu opanowania i utrwalania wiadomości i umiejętności z wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego. Zasady korzystania ze wsparcia oraz zasady realizacji zajęć określają przepisy § 10f-10n rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20.03.2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, wprowadzone z dniem 29.05.2021 r. rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 28.05.2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

      Wstępnie planuje się, że:

      • uczniowie obecnych klas 3 będą mogli korzystać z następujących zajęć: język polski, język angielski, matematyka, przyroda,

      • uczniowie obecnych klas 4 będą mogli korzystać z następujących zajęć: język polski, język angielski, matematyka, historia,

      • uczniowie obecnych klas 6 będą mogli korzystać z następujących zajęć: język polski, język angielski, historia, geografia, biologia, matematyka,

      • uczniowie obecnych klas 7 będą mogli korzystać z zajęć: język polski, język angielski, język niemiecki, historia, geografia, biologia, chemia, fizyka, matematyka.

      Warunkiem udziału w zajęciach jest złożenie pisemnej deklaracji uczestnictwa ucznia w organizowanych w szkole zajęciach wspomagających z danego przedmiotu lub przedmiotów. Otrzymacie Państwo za pośrednictwem dzieci deklaracje, które wypełnione należy przekazać wychowawcom do 16 czerwca 2021 r.

      Zebrane deklaracje pozwolą ustalić listę przedmiotów, z których będą realizowane dodatkowe zajęcia.


       

      Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie

      Jolanta Wójcik


       

     • DZIEŃ MAMY.

     • 26 maja obchodzimy Dzień Mamy. Jest on okazją do podziękowania wszystkim mamom za ich opiekę i trud włożony w wychowanie dzieci. Mama to najpiękniejsze słowo świata! Słowa jakimi dzieci opisują swoje mamy to: kochająca, śliczna, opiekuńcza, cierpliwa, wrażliwa, pracowita, pomysłowa.

      „Jest takie słowo, słowo jedno

      Przed którym inne słowa bledną.

      Słowo jak słońce jaśniejące,

      Co wszystkie inne słowa gasi.

      Słowo z muzyki i z uśmiechu.

      Z zapachu kwiatów i nut ptasich.

      Słowo, co nigdy nie zawodzi.

      Wierne i czułe do ostatka

      Najbliższe sercu, najpiękniejsze

      Jedno jedyne słowo MATKA”.

      Na ręce wszystkich mam naszych uczniów składamy serdeczne życzenia z okazji Ich święta.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WIZYTA W PRZEDSZKOLU.

     • 25 maja p. Ewa Wydrych i Katarzyna Nowakowska odwiedziły grupy przedszkolaków, którym przekazały kolorowe i ciekawe książeczki, zachęcając ich do czytania, i odwiedzania biblioteki. Przy tej okazji p. Ewa wręczyła p. Annie Bukowiec dyplom za udział w akcji czytelniczej pt: „Książka, która zmieniła moje życie”, która promowała czytelnictwo w naszej szkole. Dzieci nagrodziły swoją panią brawami.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • Dyżur wakacyjny

     • Dyzur Wakacyjny 

       

      Dyrektor  Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie - Przedszkole informuje, iż  sprawowanie opieki nad dziećmi

       w okresie dyżuru wakacyjnego  odbywać się będzie wg poniższego harmonogramu.

       

      HARMONOGRAM PRACY PLACÓWEK PRZEDSZKOLNYCH W OKRESIE         

              01.07.2021 - 31.08.2021

       

      TERMIN  DYŻURU

      NUMER I ADRES PRZEDSZKOLA

       

      01.07.2021 – 15.07.2021

       

      Przedszkole nr 3 w Jędrzejowie

      ul. Kościelna 16

      Tel. 41 386 22 64 ; mail: marta.smorag@onet.pl

      www.przedszkole3.jedrzejow.eu

       

       

      16.07.2021 – 30.07.2021

       

      Przedszkole w Skroniowie

      Skroniów 75

      Tel. 41386 22 22 ;  mail:  zposkroniow@wp.pl     

      www.zposkroniow.edupage.org

       

       

      02.08.2021-14.08.2021

       

      Przedszkole nr 2 Bajkowa Ciuchcia  ul. 11 Listopada 113A

      Tel. 41 386 23 69 ; mail : przedszkolenr2@poczta.onet.pl

      www.przedszkole2.jedrzejow.eu

       

       

      17.08.2021 – 31.08.2021

                                                                                                 

      Przedszkole nr 1 w Jędrzejowie

      ul. Mieszka I

      Tel. 41 386 19 ; mail : przedszkole1.jedrzejow@gmail.com

      www.przedszkole1.jedrzejow.eu

       

      Zgłoszenia dziecka na dyżur dokonują rodzice, którzy nie mogą pogodzić aktywnej pracy zawodowej z opieką nad dzieckiem. Zgłoszenia należy dokonać telefonicznie lub mailowo (wpisując w temacie DYŻUR) z trzydniowym wyprzedzeniem.

     • MALI OGRODNICY.

     • Przedszkolaki z grupy „Żabki” rozpoczęli przygotowania do przyjścia Pani Wiosny. W tym celu zostali małymi ogrodnikami, którzy podjęli się bardzo trudnego zadania – siania i sadzenia warzyw. W doniczkach znalazły się między innymi: marchewka, pietruszka, sałata, rzodkiewka, koper oraz cebulka dymka. Taka praca sprawiła dzieciom wiele radości. Wspólnie z Paniami: Anną Bukowiec, Wiolettą Bukowską, Beatą Rybińską-Fiutek grupa „Żabki” stworzyła śliczne dekoracje wiosenne.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ŚWIĘTA MAJOWE.

     • Wśród najważniejszych świąt przypadających w maju wyróżniamy 1Maja – Święto Pracy, 2Maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 3Maja – Święto Konstytucji Trzeciego Maja.

      Międzynarodowe Święto Pracy zostało ustanowione przez Drugą Międzynarodówkę dla upamiętnienia krwawo stłumionego przez policję pięć lat wcześniej protestu robotników w Chicago. Jest to także katolickie święto Józefa Rzemieślnika. W tym dniu Kościół w szczególny sposób zwraca uwagę na pracę ludzką. 2 Maja to Dzień Flagi RP oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Możemy go uczcić wywieszając na zewnątrz flagę biało-czerwoną. 3Maja 1791 roku przy współpracy posłów Sejmu Wielkiego uchwalono akt prawny, który zawierał wizję i program budowy nowoczesnego państwa i społeczeństwa. Była to pierwsza konstytucja w Europie i druga na świecie. Znosiła ona liberum veto, wolną elekcję oraz zapewniała wolność wyznania i ochronę chłopom. Dzień trzeci maja to także uroczystość NMP Królowej Polski.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • CRL UCZY RODZICÓW

     • Szanowni Państwo,

      Centrum Rozwoju Lokalnego wspólnie z psycholog Beatą Liwowską serdecznie zapraszają do obejrzenia najnowszego filmu edukacyjnego dla rodziców pn. "Rozwój dziecka". Film powstał w ramach cyklu "CRL uczy rodziców". 

       

      Link do filmu: https://youtu.be/Eao2j4IoKPg

      Wszystkie filmy z cyklu "CRL uczy rodziców" dostępne są na stronie: wspierajmarzenia.pl


      Z poważaniem,
      Janusz Bieńkowski 
      Prezes Centrum Rozwoju Lokalnego

      Kwestie omówione przez psycholog Beatę Liwowską

      • Dostosowanie się do norm społecznych / warunków przedszkolnych / rówieśniczych
      • Adaptacja dziecka do warunków
      • Wchodzenie w grupę rówieśniczą
      • Zajęcia w grupie rówieśniczej i ich wpływ na rozwój dziecka
      • Odrzucenie dziecka przez rówieśników
      • Samokontrola / Dziecko nabywa umiejętności potrzebnych do pracy
      • Samodzielność / samoobsługa dziecka. Jak podejść do tego tematu? Kiedy jest na to czas?
      • Działania / aktywności, które wpływają na prawidłowy rozwój dziecka
      • Aktywność dziecka, hobby i zainteresowania. Dlaczego jest ważne i jak wpływa na rozwój?
      • Ograniczenia dotyczące telewizji, komputera, smartphone’a. Wpływ urządzeń elektronicznych na rozwój dziecka
      • Granice fizyczne i psychiczne dziecka, jak je szanować?
      • Lęk dziecięcy – rodzaje i przyczyny powstawania zaburzeń lękowych i depresyjnych
     • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE.

     • NIECH ZMARTWYCHWSTAŁY JEZUS UMOCNI WSZYSTKICH W ŚWIĘTOŚCI.

      MIŁOŚCIĄ I NADZIEJĄ NAPEŁNI SERCA.

      NIECH UTWIERDZA WIARĘ W ZWYCIĘSTWO DOBRA NAD ZŁEM,

      ŻYCIA NAD ŚMIERCIĄ, MIŁOŚCI NAD NIENAWIŚCIĄ

      I ABY W ŻYCIU KAŻDEGO CZŁOWIEKA

      ZAWSZE BYŁ WIDOCZNY BLASK NADZIEI ZAMRTWYCHWSTANIA

      ŻYCZĄ UCZNIOM I ICH RODZINOM:

      PANI DYREKTOR, GRONO PEDAGOGICZNE I RADA RODZICÓW.