• KONKURSY PLASTYCZNE.

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pt.: „STOP UZALEŻNIENIOM” i otrzymali następujące miejsca:

      I miejsce – Wiktoria Pańtak,

      II miejsce – Aleksandra Chabior

      III miejsce – Dawid Kosowski

      Uczniowie klasy VIIb: Zofia i Antoni Kasza otrzymali wyróżnienia w  XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym – „BEZPIECZNIE NA WSI MAMY, BO RYZYKO WYPADKÓW ZNAMY”. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WYCIECZKA KLAS I, II, III.

     • 31 maja 2022r. klasy młodsze pod opieką wychowawców i opiekunów udały się na wycieczkę do miejscowości Zagnańsk, aby podziwiać dostojnego „Bartka”. Następnie pojechały do Chrustów, gdzie znajduje się piękny obiekt – „Świętokrzyska Polana”. Dzieci zwiedziły Oceanarium, Park Miniatur i uczestniczyły również w warsztatach plastycznych, gdzie stworzyły śliczne prace przestrzenne imitujące głębiny oceanu. Po pełnym wrażeń dniu, zjadły smaczny obiad zakończony pysznymi lodami. Potem był czas wolny na zakup pamiątek… i powrót do Skroniowa. Wycieczka była bardzo udana, dzieci pełne wrażeń spotkały się ze swoimi rodzicami pod szkołą.

      Opracowała: Pani Teresa Fendrych.

     • SPOTKANIE Z POLICJĄ.

     • 14 czerwca naszą szkołę odwiedził przedstawiciel policji, który przypomniał zasady bezpiecznego spędzania czasu podczas letniego wypoczynku. Poruszył tematy związane z poruszaniem się po drodze, jazdą na rowerze, kontaktu dzieci z nieznanymi osobami i zwierzętami, stosowaniem hejtu. Sprawdził znajomość numerów alarmowych wśród zebranych. Na koniec życzył wszystkim zdrowych, bezpiecznych i słonecznych wakacji.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • "NIE WCHODŹ W UZALEŻNIENIA! SZANUJ SWOJE ŻYCIE I SPEŁNIAJ MARZENIA".

     • 13 czerwca w naszej szkole uczniowie pod opieką pań: Haliny Sutowicz i Anny Bukowiec przygotowały montaż słowno-muzyczny pt: „NIE WCHODŹ W UZALEŻNIENIA! SZANUJ SWOJE ŻYCIE I SPEŁNIAJ MARZENIA”. Przedstawiciele klas: VIIA, VIIB i VIII przestrzegali przed tragicznymi skutkami uzależnień od papierosów, alkoholu, narkotyków i dopalaczy. Przytoczyli także róże historie nastolatków, którzy podporządkowując używkom swoje życie, przegrali je.  Występ uczniów pobudził zebraną publiczność do refleksji. Wszyscy zgromadzeni zrozumieli, że poddając się uzależnieniom, automatyczne rezygnują z realizacji własnych marzeń i planów na przyszłość.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ.

     • 9 czerwca uczniowie naszej szkoły mięli ostatnie spotkanie z przedstawicielami filharmonii. Dowiedzieli się jakim instrumentem muzycznym jest puzon i w jaki sposób można na nim grać. Wybrani i najodważniejsi z publiczności mogli zagrać razem z naszymi gośćmi. Wysłuchaliśmy cudownej muzyki z kontynentu amerykańskiego, pod wpływem której poczuliśmy, jakbyśmy byli już na wakacjach.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • DZIEŃ MAMY I TATY.

     • 7 czerwca przedszkolaki z grupy „Biedronki” pod opieką pań: Pauliny, Beaty i Sylwii przygotowały wspaniałą niespodziankę swoim rodzicom z okazji ich święta. Dzieci pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki o swoich mamusiach i tatusiach, podkreślając ich wielki trud, poświęcenie i oddanie, jakie każdego dnia okazują swoim pociechom. Na zakończenie przedszkolaki złożyły rodzicom najserdeczniejsze życzenia i wręczyły skromne upominki. Udowodniły, że "MAMA I TATA TO  NAJPIĘKNIEJSZE SŁOWA ŚWIATA". Zgromadzona w sali publiczność nagrodziła występujących dużymi brawami.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS "PATRONI POLSKI".

     • Panie: Halina Sutowicz, Ewa Wydrych i Katarzyna Nowakowska przygotowały międzyszkolny konkurs na prezentację multimedialną - „Patroni Polski”. Zadaniem uczniów było przygotowanie prezentacji na temat jednego spośród podanych patronów i przesłanie jej na adres poczty organizatorów do 13 maja. Uczestnicy wybrali: Maryję, Św. Kingę, Jadwigę Andegaweńską, Stanisława Kostkę. Wszystkie prace zostały wysłane do komisji, która je oceniła i przyznała następujące punkty i miejsca:

      39 punktów – I miejsce – Wiktoria Kozieł kl. VI– Szkoła Podstawowa w Potoku Wielkim

      37 punktów – II miejsce – Martyna Nowakowska kl. VIIA – ZPO w Skroniowie

      31 punktów – III miejsce – Julia Maciąg kl. VIII – ZPO w Skroniowie

      31 punktów – III miejsce – Igor Fiutek kl. VIII – ZPO w Skroniowie

      Wyjątkowe podziękowania kierujemy do jury: Pani Dyrektor – Jolanty Wójcik, Pani Ewy Bieniek, Księdza Proboszcza - Jerzego Słupika oraz Pana Włodzimierza Walczyńskiego za obiektywną i fachową ocenę prezentacji. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w innych konkursach.

       

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • NADANIE IMIENIA SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŁYSAKOWIE.

     • 2 czerwca społeczność Szkoły Podstawowej w Łysakowie obchodziła bardzo ważne święto. Placówce nadano imię Franciszka Nawrota – przedwojennego dyrektora tej szkoły, wielkiego patrioty  oraz prezesa ogniska Związku Nauczycielstwa Polskiego. Za swą działalność trafił on do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, gdzie został zamordowany przez Niemców. W uroczystości wzięły udział władze powiatu i gminy. Naszą szkołę reprezentowała pani Dyrektor - Jolanta Wójcik oraz pani Magdalena Beer-Cukrowska  - opiekun pocztu sztandarowego z uczniami: Mają Kaletą, Aleksandrą Kot i Dawidem Kisiel.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • DZIEŃ DZIECKA.

     • 1 czerwca uczniowie kl. IV-VIII pojechali na festyn do Rakowa z okazji Dnia Dziecka.  Mieli okazje zobaczyć pokazy sprzętu straży pożarnej i Komendy Powiatowej Policji, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz karate. Mogli zakupić soki, lody, ciasto i słodycze. Wspólnie wykonali taniec „Belgijkę” i „Taniec pingwina”. Klasy Brały udział w międzyszkolnych rozgrywkach sportowych oraz zaprezentowały swoje układy taneczne. Przedszkolaki z grupy „Biedronki” wybrały się tego dnia do Zoolandii, a z grupy „Pszczółki” do Potoka, gdzie zjeżdżały na dmuchanych zamkach, zjeżdżalniach, pływały wśród kolorowych piłeczek, pokonywały tory przeszkód, wspinały się po ściance wspinaczkowej oraz rozbijały piniatę z cukierkami. Organizatorzy przygotowali dla gości pyszny poczęstunek. W tym dniu na twarzach wszystkich gościł radosny uśmiech.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • TURNIEJ SPORTOWY Z BOHATERAMI NASZYCH KSIĄŻEK.


     • Nauczyciele – bibliotekarze wspólnie z przedszkolakami stworzyli Kącik Książki z ulubionymi pozycjami na temat sportu. Jednak największą atrakcją okazał się szkolny turniej sportowy z bohaterami naszych książek. Pani Ewa i pani Kasia przygotowały dla dzieci na sali gimnastycznej cudowną niespodziankę. Przedszkolaki przystąpiły do zdawania egzaminu ze znajomości utworów literackich czytanych dla dzieci. Nasi najmłodsi wychowankowie musieli wykonać zadania sportowe, a potem odgadnąć z jakich różnych bajek, baśni i legend pochodzą ukazane na stolikach rekwizyty: pantofelek, wilk, smok, kapelusz, zwierciadło. Wśród konkurencji sportowych znalazły się m.in. przeciąganie liny, slalom między piłkami, rzut piłką do pojemnika, skoki przez szarfy oraz  ringo. Dzieci w nagrodę dostały piłkę plażową do klasy oraz słodycze. Wszyscy uczestnicy chętnie ćwiczyli i świetnie się bawili.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS - "UKRAINO-JESTEŚMY Z WAMI!".

     • Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie wzięli udział w ogólnopolskim konkursie – „Ukraino - jesteśmy z Wami!”. Mięli za zadanie wykonać w dowolnej technice pracę plastyczną lub napisać wiersz potępiający działania wojenne na Ukrainie i wspierający jej mieszkańców. Nasi uczniowie wykazali się wielką pomysłowością, empatią i zrozumieniem dla ciężkiej sytuacji ich rówieśników, jaka w tej chwili panuje w ich kraju. Wszystkie prace zostały zapakowane i wysłane do Muzeum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie, a potem trafią do Ambasady Ukrainy. Koordynatorzy konkursu panie: Ewa Wydrych, Katarzyna Nowakowska i Anna Bukowiec składają serdeczne podziękowania autorom prac:

      - Milenie Nowakowskiej – zerówka,

      - Alicji Gocał – kl. IV

      - Annie Tatarowskiej – kl. IV

      - Elenie Zapart – kl. IV

      - Mai Bentkowskiej – kl. IV

      - Martynie Nowakowskiej – kl. VIIA

      - Zofii Kasza – kl. VIIB

      - Zofii Chabior - kl. VIIB

      - Antoniemu Kasza – kl. VIIB

      - Igorowi Fiutek – kl. VIII

      - Jakubowi Wilczyńskiemu – kl. VIII

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY.

     • W dniach 24, 25, 26 maja uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie przystąpili do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Wszyscy w tym dniu założyli eleganckie stroje i prezentowali się jak z żurnala. Przed wejściem na sale członkowie komisji mobilizowali i duchowo wspierali zdających, wierząc w ich duże możliwości. Aby przegonić panujący wśród uczniów stres, nauczyciele zaproponowali wspólne zdjęcie.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS "NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA WIELKANOCNA 2022".

     • Pani Wioletta Bukowska – wychowawczyni klasy drugiej zorganizowała gminny konkurs plastyczny pt.: „NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA WIELKANOCNA 2022”, której adresatami byli uczniowie kl. I-III szkoły podstawowej. Zadaniem uczestników było samodzielne wykonanie kartki świątecznej  w formacie max. A5 (po złożeniu) wybranymi przez siebie różnymi technikami. Profesjonalne jury biorąc pod uwagę poziom artystyczny pracy, oryginalność, pracochłonność, pomysłowość i estetykę wykonania przyznało następujące miejsca:

      I miejsce:

      Wiktor Kuryga – SP Jasionna

      Bartosz Kopeć – SP Jasionna

      Barbara Kasza – ZPO Skroniów

      II miejsce:

      Martyna Śliwińska – SP Łysaków

      Natalia Gromniak – SP nr 3 Jędrzejów

      Marcel Ksiel – ZPO Skroniów

      III miejsce

      Wiktor Nazimek – SP Jasionna

      Mateusz Kowalski – ZPO Prząsław

      Iga Kamińska – ZPO Skroniów

      Wiktor Bazanek – ZPO Prząsław

      Wyróżnienie:

      Kacper Wieczorek – SP nr 3 Jędrzejów,

      Paweł Niźnik – SP Mnichów

      Alicja Chudzik – ZPO Prząsław

      Zuzanna Szymańska – SP Łysaków

      Dawid Pełka – SP Mnichów

      Amelia Zamorzyńska – ZPO Prząsław

      Igor Grabarski – SP Mnichów

      Ksawery Rzepka – SP nr 3 Jędrzejów

      Alan Wójcik – SP Raków

      Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w innych konkursach.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • DZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA.

     • 19 maja w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Promocji Zdrowia, którą przygotowały panie: Joanna Olszewska i Teresa Fendrych. Autorką przepięknej dekoracji była pani Anna Bukowiec. Uczniowie klasy I i III zaprezentowali montaż słowno-muzyczny poświęcony zdrowemu odżywianiu się, odpowiedniej liczbie godzin snu, aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Nasi najmłodsi koledzy zachęcali wszystkich do jedzenia owoców i warzyw, picia napojów niegazowanych, uprawiania różnych sportów oraz przestrzegali przed spożywaniem alkoholu, energetyków, paleniem papierosów i zażywaniem narkotyków. Publiczność była pod wrażeniem wiedzy występujących uczniów i ich talentu muzycznego. Cały występ został nagrodzony burzą oklasków.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WYCIECZKA DO SANDOMIERZA.

     • 17 maja uczniowie klasy VIIA i VIIB wybrali się na wycieczkę do Sandomierza. O godzinie 11.00 rozpoczęli zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Mięli okazję podziwiać Bramę Opatowską z XIV wieku. Z  tarasu widokowego podziwiali panoramę Sandomierza. Na własne oczy zobaczyli sandomierskie lochy oraz wąwozy lessowe. Wszyscy byli pod wrażeniem Bazyliki Katedralnej wybudowanej w stylu gotyckim, Rynku z malowniczymi kamieniczkami, Zamku Królewskiego, kościoła św. Ducha, kościoła św. Michała, kościoła św. Józefa, Domu Długosza oraz Collegium Gostomianum. Jednak największą atrakcją okazał się rejs statkiem po Wiśle w Sandomierzu. Potem uczniowie mięli czas na zakupienie pamiątek. Dużą popularnością cieszyły się słynne sandomierskie krzemienie pasiaste, o których na lekcji geografii opowiadała pani Małgorzata Morąg. Na koniec uczestnicy wycieczki zwiedzili ruiny rezydencji magnackiej – „Krzyżtopór”. Około godziny 21.00 wszyscy szczęśliwie wrócili do domu.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • TURNIEJ O PUCHAR TYMBARKA.

     • Uczniowie naszej szkoły jako jedyni reprezentanci powiatu jędrzejowskiego mięli okazję wziąć udział w XXII TURNIEJU Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU. Finał województwa świętokrzyskiego w zawodach piłkarskich był adresowany do klas II, III, IV, V. Nasza drużyna miała możliwość zobaczyć na żywo poziom gry, technikę innych reprezentantów szkół oraz poczuć emocje jakie towarzyszyły wszystkim uczestnikom.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS "W MAGICZNYM ŚWIECIE WIERSZY JANA BRZECHWY".

     • Uczniowie klasy IV i V wzięli udział w konkursie recytatorskim pt.: „W magicznym świecie wierszy Jana Brzechwy” zorganizowanym przez panie: Ewę Wydrych i Katarzynę Nowakowską. Mistrzowski poziom wykonania przez uczestników wybranych utworów tego poety sprawił, że jury ostatecznie zdecydowało przydzielić następujące miejsca:

      I miejsce – Wiktoria Pańtak,

      I miejsce – Alicja Gocał

      I miejsce – Wojciech Sygut

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS "WYRUSZAMY W PODRÓŻ Z MAŁYM KSIĘCIEM".

     • Uczniowie klasy VIIA wzięli udział w wewnątrzszkolnym konkursie pt.: „Wyruszamy w podróż z Małym Księciem”. Ich zadanie polegało na napisaniu testu ze znajomości utworu Antoine de Saint- Exupery. Najlepiej poradzili sobie trzej uczniowie, którzy zajęli następujące miejsca:

      I miejsce – Martyna Nowakowska

      II miejsce- Mikołaj Pindral

      III miejsce – Dawid Kisiel

      Wszystkim serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI OHP.

     • 12 maja naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Ochotniczych Hufców Pracy: p. Nina Równicka- doradca zawodowy oraz p. Lukasz Matanek – pośrednik pracy. Przedstawili oni bardzo ciekawą ofertę, w której wyjątkowość polega na: niepobieraniu opłat za wypisanie umowy o praktyczną naukę zawodu, nadzorze nad prawidłowością przestrzegania warunków pracy i systematycznego wypłacania wynagrodzenia, nadzorze nad właściwym szkoleniem, zgodnie z programem nauczania oraz pomocy w rozwiązywaniu problemów pomiędzy uczniem – pracodawcą - szkołą. Przedstawiciele zaprosili młodzież w wieku 14-18 lat do nauki zawodu w szkołach branżowych i w szkole podstawowej z przyuczeniem do zawodu: kucharza, cukiernika, piekarza, fryzjera, sprzedawcy, elektromechanika pojazdów samochodowych, mechanika pojazdów samochodowych, lakiernika samochodowego, murarza-tynkarza, montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, ślusarza, stolarza, drukarza. Oferują bezpłatnie internat z całodziennym wyżywienie, umowę o pracę, możliwość nauki w klasach mundurowych, wycieczki, rajdy, basen, siłownię, kino, teatr, zajęcia sportowe oraz udział w praktykach zagranicznych. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do odwiedzenia OHP w Jędrzejowie.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.