• DRODZY RODZICE

     • WSZYSTKIE NIEZBĘDNE DOKUMENTY DOTYCZĄCE REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLA I KLASY 1 ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAKŁADCE PRZEDSZKOLE -  REKRUTACJA

     • BAL KARNAWAŁOWY.

     • 14 stycznia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Przedszkolaki z grup: „Żabki” i „Biedronki” tańczyły przy skocznej i wesołej muzyce. Na parkiecie wirowały cudowne i kolorowe kreacje: rycerzy, policjantów, książąt, księżniczek, tancerek, Indian, wróżek, piratów, żołnierzy. Oprócz pląsów tanecznych w kole, w parach i małych grupach przy ulubionej muzyce, nie zabrakło też zabawy maluchów z balonikami. W przerwie dzieci wzięły udział w sesji zdjęciowej oraz zasiadły do przepysznego poczęstunku przygotowanego specjalnie na tę okazję przez ich rodziców. Pomimo zmęczenia i obolałych nóg na wszystkich buziach gościły uśmiech i radość.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI.

     • 6 stycznia obchodziliśmy Objawienie Pańskie zwane Świętem Trzech Króli. W tym dniu w kościołach świecona jest kreda, którą na drzwiach swoich domów piszemy litery C+ M+ B (Niech Chrystus błogosławi temu domowi) lub K+ M+ B (skrót od imion Mędrców: Kacper, Melchior i Baltazar). W Kościele pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Skroniowie w uroczystej Mszy Świętej wzięli udział nasi uczniowie, ubrani w przepiękne stroje Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli do Betlejem, aby oddać pokłon Bożej Dziecinie.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska i p. Martyna Świerczewska.

     • KONKURS - "NAJPIĘKNIEJSZA BOŻONARODZENIOWA GAZETKA KLASOWA".

     • Uczniowie klas I-VIII Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie wzięli udział w konkursie na „Najpiękniejszą bożonarodzeniową gazetkę klasową”, który przygotowały panie Ewa Wydrych i Katarzyna Nowakowska. Ocenie podlegały: oryginalny pomysł, dobór materiałów, zgodność z tematem oraz estetyka i samodzielność wykonania. Profesjonalne jury po burzliwych naradach przyznało trzy pierwsze miejsca dla klas: II, V, VIIa. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w następnych konkursach.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS - "KARTKA ŚWIĄTECZNA".

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie pt.: „Kartka świąteczna”, organizowanym przez panie: Annę Bukowiec, Halinę Sutowicz i Katarzynę Nowakowską. Uczestnicy mięli za zadanie wykonać w dowolnej technice kartkę świąteczną o wymiarach A4. Jury jednomyślnie przyznało następujące miejsca:  I – Zofia Kasza  i Antoni Kasza, II – Kamila Kruk, III- Jakub Kosek. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ŚWIĄTECZNA NIESPODZIANKA.

     • Uczniowie klasy VIIa zrobili niespodziankę Pani Dyrektor, nauczycielom i pracownikom szkoły, i przygotowali przepiękną świąteczną prezentację z podkładem muzycznym pt.: „Last Christmas” zespołu Wham.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE.

     • Pani Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Pracownicy szkoły życzą wszystkim uczniom, ich rodzicom oraz dziadkom:

      „Wiary, która odmieni nasze serca,

      Nadziei, że jutro będzie lepsze,

      Miłości, która przetrwa najgorsze momenty w życiu

      I Zdrowia, którego wszyscy potrzebujemy.

      Wesołych Świąt Bożego Narodzenia”!

     • ŚWIĄTECZNY CZAS.

     • Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji przedszkolaki i uczniowie kl. I-VIII Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie ubierali choinki, robili pierniczki, dekorowali sale oraz wspólnie śpiewali kolędy i pastorałki. W tym dniu panowała atmosfera wzajemnego szacunku i życzliwości.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • Wycieczka do kina.

     • Dzieci z grupy „Biedronki” wybrały się do Centrum Kultury w Jędrzejowie na film pt.: Pszczółka Maja – Mały wielki skarb”. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć zabawne przygody Mai i Gucia, którzy zaopiekowali się tajemniczym jajkiem, z którego wykluła się mała księżniczka – mrówka. Zarówno dzieciom jak i ich opiekunkom film bardzo się podobał.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS - "MIŚ - MÓJ ULUBIONY BOHATER LITERACKI".

     • Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym pt.: „Miś – mój ulubiony bohater literacki”. Mięli oni za zadanie wykonać ilustrację przedstawiającą swojego ulubionego misia w dowolnej technice. Wszystkie prace bardzo podobały się jury, które miało problem z podjęciem ostatecznej decyzji. Po wielu burzliwych naradach wyłoniono zwycięzców: I miejsce otrzymała Aleksandra Markiewicz, II miejsce - Marcel Kisiel, II miejsce – Kinga Świerczewska i III miejsce – Julia Kleczko. Serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • "INTERNET - BEZPIECZNE MIEJSCE Z RODZICIELSKĄ POMOCĄ".

     • Internet- bezpieczne miejsce z rodzicielską pomocą.

      W Zespole Placówek Oświatowych w Skroniowie odbyła się prelekcja dla rodziców pt: ”Internet- bezpieczne miejsce z rodzicielską pomocą”.

      Internet jest obecny stale w życiu dzieci i młodzieży. Korzystamy z niego, wykorzystując różnego rodzaju urządzenia. Daje nam wiele możliwość. Za jego pomocą możemy np.: kontaktować się z innymi, rozwijać swoje zainteresowania, uczyć się nowych rzeczy, czy też relaksować się.

      Rodzicom przedstawiono prezentację pt. „Internet- bezpieczne miejsce z rodzicielską pomocą”, która zawierała pozytywne aspekty płynące z właściwego korzystania z Internetu, jak również w jaki sposób zapobiegać zagrożeniom w sieci. Omówiono wpływ czynników chroniących w rodzinie.  Kolejnym omawianym punktem było jak chronić dzieci w sieci, czyli co może zrobić rodzic. Zaprezentowano rodzicom wyniki badań określających ilość czasu spędzanego w sieci przez dzieci. Przedstawiono niebezpieczne i szkodliwe treści, z którymi mogą się zetknąć młodzi ludzie w Internecie. Szczególną uwagę poświęcono niebezpiecznym działaniom jakie mogą podejmować nieletni, a które mogą mieć dla nich niebezpieczne konsekwencje.

      Zwrócono szczególną uwagę na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Podkreślono potencjał Internetu, który dzieci i młodzież mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami, jak również jako formę twórczej rozrywki. Jeśli już wydarzy się coś złego, ważne żeby nie tracić głowy, nie obwiniać siebie ani dziecka ale okazać wsparcie i spróbować znaleźć rozwiązanie. Jeśli znajdziemy się w trudnej sytuacji, pomocy i porady możemy szukać pod bezpłatnym numerem telefonu: 800 100 100. Jest to specjalny telefon zaufania dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa w sieci. Bezpieczeństwo w Internecie zależy od czujności nas - Rodziców w celu reagowania na pojawiające się zagrożenia, ponieważ rodzina jest pierwszym środowiskiem wychowawczym dziecka. Jeśli będziemy dziecku towarzyszyć w świecie wirtualnym zagwarantujemy sobie i jemu bezpieczeństwo.

       

      Opracowała: Agata Balik

     • WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA.

     • Dnia 6 grudnia w Zespole Placówek Oświatowych pojawił się wyjątkowy gość – Św. Mikołaj. Odwiedził dzieci w naszej szkole i wręczył im piękne prezenty. Najmłodsi uczniowie mięli okazję zdrobić sobie pamiątkowe zdjecie. W tym dniu panowała wyjątkowa atmosfera: radości i życzliwości. Wszyscy obdarowani cieszyli się z otrzymanych podarunków, ale jednogłośnie stwierdzili, że miło jest je dostawać, ale jeszcze milej jest je dawać, dlatego wręczyli Mikołajowi słodkości na drogę.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ŚWIĘTO 11 LISTOPADA.

     • Uczniowie naszej szkoły pod opieką pań: Magdaleny Beer-Cukrowskiej i Patrycji Bębenek przygotowali przepiękny występ artystyczny w hołdzie wszystkim tym, którym zawdzięczamy wolność. Młodzież recytowała wiersze i śpiewała pieśni patriotyczne. Po raz kolejny biorąc udział w obchodach Święta 11 Listopada udowodniliśmy, że nigdy nie zapomnimy o polskich żołnierzach, ich odwadze, poświęceniu i miłości do Ojczyzny. CHWAŁA BOHATEROM!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS Z PCK - "STOP UZALEŻNIENIOM".

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Stop uzależnieniom”, którego organizatorem był Oddział Rejonowy  Polskiego Czerwonego Krzyża w Jędrzejowie oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Jędrzejowie. Uczestnicy mięli wykonać plakat w dowolnej technice plastycznej: malarstwo, rysunek, wycinanka, wydzieranka, collage itp. w formacie A4. Miło nam poinformować, że wyróżniona została uczennica klasy VIIA  - Martyna Nowakowska. Serdecznie gratulujemy!!!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • AKCJA "Z KSIĄŻKĄ CI DO TWARZY".

     • Nauczyciele i pracownicy Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie wzięli udział w akcji – „Z książką Ci do twarzy”, której celem było podniesienie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Każdy z nas ma jakiś ulubiony utwór literacki, do którego chętnie powraca i który może polecić do przeczytania innym. Tak też uczynili uczestnicy naszej akcji, reklamując swoje ulubione książki, za co serdecznie im dziękujemy.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ANDRZEJKI.

     • W dniach 29 i 30 listopada najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zabawie andrzejkowej. Przedszkolaki z grup „Pszczółki” i „Biedronki” oraz uczniowie kl. I-III tańczyli przy skocznej muzyce. Nie zabrakło też różnych gier, quizów oraz wróżb przepowiadających przyszłość. Dzieci robiły sobie pamiątkowe zdjęcia w specjalnej fotobudce. Potem wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Uczniowie bawili się wspaniale.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • POMOC DLA STOWARZYSZENIA "KUDŁATE SZCZĘŚCIE".

     • Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za wielkie wsparcie jakiego udzielili oni  Stowarzyszeniu „Kudłate Szczęście”. Zebraliśmy mnóstwo jedzenia dla kotów i psów, dzięki czemu będą one mogły w spokoju przetrwać zimę. Po raz kolejny nasza społeczność szkolna udowodniła, że potrafi pomagać bezinteresownie, bo kocha zwierzęta i nie może obojętnie przejść obok trudnej sytuacji naszych czworonożnych przyjaciół.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.

     • Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w każdej klasie znaleźli się wyjątkowi goście – pluszaki. W tym dniu przedszkolaki z grup: „Biedronki” i „Pszczółki” wykonywali prace plastyczne przedstawiające swoich ulubieńców oraz tańczyli do piosenki „Pokochaj pluszowego misia”. Wychowawcy klas I-VIII mięli za zadanie wykonać rysunek misia, nie patrząc na kartkę. Uczniowie mogli dawać wskazówki nauczycielom np.: w prawo, w lewo, w górę , na dół. Ta zabawa sprawiła wszystkim dużo radości. Po wykonaniu tego zadania powstały prawdziwe arcydzieła sztuki.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ZBIÓRKA DLA PODOPIECZNYCH STOWARZYSZENIA - "KUDŁATE SZCZĘŚCIE".

     • Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udział w zbiórce żywności dla podopiecznych Stowarzyszenia „Kudłate Szczęście”, które niesie pomoc wszystkim bezpańskim, chorym i cierpiącym zwierzętom. Pracownicy zajmują się również adopcją czworonogów stacjonarną jak i na odległość. Założyciele Stowarzyszenia chętnie przyjmą karmę, żwirek, obroże, miski, smycze i inne akcesoria. Możemy również wspomóc wpłacając pieniążki na konto PKO BP 23102027330000210201060375. Nasi uczniowie z radością przynoszą do wychowawców prezenty dla potrzebujących psów i kotów za co serdecznie im dziękujemy i czekamy na więcej. Wszelkie pytania prosimy kierować do koordynatorów akcji: p. Anny Bukowiec, p. Magdaleny Beer-Cukrowskiej oraz  p. Katarzyny Nowakowskiej.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • AKCJA "PRZYNIEŚ MISIA".

     • Dnia 18 listopada 2021 roku p. Ewa Wydrych zawiozła do Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei” wszystkie prezenty, które uczniowie naszej szkoły kupili dla swoich rówieśników – podopiecznych Świętokrzyskiego Centrum Onkologii  w Kielcach. W pudełkach znalazły się nowe kolorowe pluszaki, książki i puzzle, które na pewno umilą czas wszystkim pacjentom w szpitalu. Korzystając z okazji składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie, ich rodziców za udział w akcji „Przynieś Misia” oraz za dobre serce. Jeszcze raz bardzo dziękujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.