• Pod opieką Pana Huberta Walerona  uczniowie klasy 4 wzięli  udział w ramach programu pod hasłem: ,, DZIECIĘCA PIŁKA RĘCZNA ,, . Głównym celem Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej  jest podnoszenie jakości oferty zajęć wychowania fizycznego wśród dzieci poprzez popularyzację piłki ręcznej. Turniej  odbył się dnia 7 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Oksie. Nasi uczniowie zdobyli  I miejsce pośród 6 drużyn sportowych  i otrzymali puchar.

                                                                  Opracował: W. Włodzimierz

     • --- K O C H A M S W Ó J K R A J --

     • Dnia 26.04.2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy  ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA oraz  ŚWIĘTO FLAGI. Aby upamiętnić te  ważne wydarzenia historyczne uczniowie z kl. VI i VII pod opieką Pani EWY WYDRYCH przygotowali następujący montaż słowno-muzyczny:  uroczyste odśpiewanie hymnu ,,JESZCZE POLSKA  NIE  ZGINĘŁA,, potem uczniowie przedstawili  wszystkim zebranym informację na temat KONSTYTUCJI 3 MAJA oraz krótką historię naszego symbolu to jest FLAGI.

      Po wstępie program został wzbogacony wierszami i pieśniami patriotycznymi.

      W słowie końcowym Pani Dyrektor JOLANTA WÓJCIK zwracając się do uczniów podkreśliła jak ważne są te uroczystości , które przeżywamy w łączności z wszystkimi mieszkańcami naszego Kraju świętując te wydarzenia.

                                                                               Opracował: W. Włodzimierz

     • ………………W SZKOLE PODSTAWOWEJ W IMIELNIE W DN. 25 KWIETNIA 2018 R. ODBYŁY SIĘ MIĘDZYSZKOLNE ROZGRYWKI  PIŁKI RĘCZNEJ CHŁOPCÓW. NASI  UCZNIOWIE  Z KL. IV   POKONALI SWOICH RÓWIEŚNIKÓW Z POTOKA WIELKIEGO  WYNIKIEM / 15:0 /  OGÓLNIE  KL. IV  ZAJĘŁA  II MIEJSCE  W TEJ DYSCYPLINIE SPORTOWEJ. DZIĘKUJEMY PANU HUBERTOWI ZA PRZYGOTOWANIE GRUPY  , A  UCZNIOM ZA ZAJĘCIE TEGOŻ  MIEJSCA.      ………………

                                                               Opracował: W. Włodzimierz

     • NIA 20.04.2018 ROKU W BUDYNKU OSP W SKRONIOWIE ODBYŁO SIĘ WIOSENNE SPOTKANIE METODYCZNE DLA KSIĘŻY, SIÓSTR ZAKONNYCH I NAUCZYCIELI WEDŁUG NASTEPUJĄCEGO HARMONOGRAMU:

      - O GODZ. 15.00 W KOŚCIELE PARAFIALNYM NASTĄPIŁA WSPÓLNA MODLITWA POŁĄCZONA Z ADORACJĄ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU I MEDYTACJĄ

      - O GODZ. 15.30  POCZĘSTUNEK I ROZMOWY

      - O GODZ. 16.00  KONFERENCJA PROWADZONA PRZEZ KS. DRA KAROLA ZEGANA – DYREKTORA REFERATU  KATECHETYCZNEGO W KIELCACH

      - SPRAWY RÓŻNE

         KAŻDY UCZESTNIK NA SPOTKANIE MIAŁ OBOWIĄZEK PRZENIEŚĆ ZE SOBĄ BIBLIĘ, A WCZEŚNIEJ PRZYGOTOWANY  - ULUBIONY FRAGMENT Z PISMA ŚWIĘTEGO.

      SŁUCHACZE ZOSTALI PODZIELENI NA MAŁE GRUPY I KAŻDA Z NICH MUSIAŁA WYBRAĆ OKREŚLONY TEKST BIBLIJNY I DOBRAĆ DO NIEGO ODPOWIEDNIĄ METODĘ  BIBLIJNĄ JAKĄ STOSUJE NAJCZĘŚCIEJ Z UCZNIAMI PODCZAS ZAJĘĆ KATECHETYCZNYCH.

           OGÓŁEM W SPOTKANIU FORMACYJNYM WZIĘŁO UDZIAŁ 28 OSÓB.

      NA ZAKOŃCZENIE KSIĄDZ DYREKTOR I  KSIĄDZ PROBOSZCZ JERZY SŁUPIK PODZIĘKOWALI WSZYSTKIM ZA OBECNOŚĆ, PANU RAFAŁOWI BOŁDYNOWI ZA UDOSTĘONIENIE SALI, A PANIOM  Z  ,, GRUPY  RAZEM ,,  ZA OBFITY POCZĘSTUNEK. NA POWYŻSEJ KONFERENCJI BYŁA OBECNA PANI  AGATA PRUSICKA.

                                                           Opracował: W. Włodzimierz

     • T R Z Y M A M Y Z A W A S K C I U K I

     • Grupa naszych chłopców pod kierunkiem  Pana  HUBERTA WALERONA w dniu 17.04.2018 r. wzięła udział w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Jędrzejowa  i zajęła IV miejsce i otrzymała stosowne nagrody.     DZIĘKUJEMY    WAM

                                                                 Opracował: W. Włodzimierz

     • KLASY MŁODSZE SADZĄ LAS

     • W dniu 25 kwietnia 2018 r. o godz. 9.30 uczniowie klasy I , IIIa oraz IIIb pod kierunkiem wychowawców pojechali do Szkółki Leśnej w Mniszku, aby wziąć udział w ogólnopolskiej akcji zatytułowanej:

      ,, 1 0 0 0   D R Z E W  N A    M I N U T Ę ,, , Pod okiem leśniczego i pracowników uczestniczyli w ścieżce dydaktycznej ,, Od nasionka do sadzonki i drzewka ,, . Punktem centralnym tegoż wydarzenia było posadzenie sadzonek przez naszych uczniów. Każdy mógł zaprezentować swoje umiejętności i zapamiętać miejsce zasadzonego przez siebie drzewka  na przygotowanej wcześniej działce.

       Na zakończenie uczniowie i nauczyciele podziękowali wszystkim tym , którzy zorganizowali pobyt dzieci, przygotowali  poczęstunek oraz ufundowali pamiątkowe gadżety. Przyszedł  jednak czas, aby opuścić ten piękny zakątek przyrody i tak o godz. 11.30- cała społeczność turystów z uśmiechem na twarzy powróciła do szkoły.

                                                          Opracował: W.Włodzimierz

     • Dzisiaj / dn. 16.04.2018 r. / Z RADOŚCIĄ powitaliśmy artystów kieleckiej filharmonii w składzie: A. ADAMCZYK  i G.MIŚTALA, którzy naszym uczniom i nauczycielom zaprezentowali poloneza, poleczkę i wiele innych tanecznych układów. Do powyższego występu włączyli się tez i nasi najmłodsi z różnych grup wiekowych.

                                                          Opracował: W.Włodzimierz

     •  ++++++++++++    Dnia 4  kwietnia  2018  roku grupa aktorów KRAKOWSKIEGO TEATRZYKU DZIECIĘCEGO ,,A M U Z A D O,, w ramach promocji zdrowego stylu odżywiania przedstawili na sali gimnastycznej program pod tytułem: ,, ZDROWE  ODŻYWIANIE, W sposób humorystyczny odegrali scenkę o łagodnym i łakomym wilku oraz zajączku. Zaśpiewali piosenkę:,, Abecadło ,, nawiązując do nazw witamin rozpoczynających się z pierwszych liter alfabetu – A, B, C…Na koniec artyści przestrzegali wszystkich widzów przed nadmiernym spożywaniem słodyczy i  higieną rąk przed każdym posiłkiem.++++++

                                                          Opracował: W.Włodzimierz

     • BANK PRZYSZŁOŚCI

     • Jest to miedzyszkolny konkurs plastyczno-techniczny dla uczniów kl I-III ogłoszony przez SKO działające przy Szkole Podstawowej nr. 3  w Jędrzejowie. Głównymi celami konkursu było: promowanie działalności SKO, zachęcanie uczniów do systematycznego oszczędzania, rozwijanie kreatywności oraz talentów plastycznych i technicznych dzieci. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Nadia Rusek i Oliwia Rychter z kl. I oraz Martyna Nowakowska, Patryk Rusek i Bartłomiej Blicharski z kl. IIIA. Wszyscy nasi uczniowie zostali uhonorowani nagrodami zdobywając następujące miejsca:
      I miejsce - Nadia Rusek
      II miejsce - Patryk Rusek
      III miejsce - Oliwia Rychter, Bartłomiej Blicharski
      wyróżnienie - Martyna Nowakowska

       

     • Dnia 28 marca bieżącego roku ucz. klasy VI tuż przed Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego zaśpiewali dziękczynny hymn, pod tytułem:,, TE  DEUM  LAUDAMUS ,, który jest eksponowany podczas różnych uroczystościach kościelnych. Warto przypomnieć też, że tę piękną pieśń śpiewano również podczas koronacji królewskich podczas synodów oraz soborów powszechnych, aby oddać Panu Bogu należna cześć i chwałę. Na zakończenie złożono wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Program akademii opracował Włodzimierz Walczyński.

        ======== 

                                                  Opracował: W.Włodzimierz

     • Dnia 21.03 br. w naszej szkole obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny pod hasłem: „MAKSYMALNIE  KOLOROWO – ZIELONA  WIOSNA NA GŁOWACH’’. Rozpoczęcie tego pięknego dnia miało miejsce o godzinie 9.00. Oto przebieg najważniejszych wydarzeń: ----

       

      • rozśpiewany, barwny korowód i uroczyste spalenie Marzanny.

      • rozstrzygnięcie konkursów z nagrodami/ wiosenna dekoracja drzwi klas lekcyjnych

      • konkurs poetycki w klasach I-III, IV – VII (tworzymy wiersze   o tematyce WIOSNA)

      • wiosenny pokaz mody -  przedstawiciele poszczególnych klas

      • konkurs plastyczny wykonany techniką dowolną pt:”PANI WIOSNA”

      Uczniowie w powyższym dniu byli ubrani stosownie według przyjętego wcześniej kryterium. I tak: kl. I – na różowo, III a – na fioletowo, kl. III b – na niebiesko, kl. IV – na zielono, kl.V na czerwono, kl.VI – na żółto, a kl. VII na pomarańczowo.

        Rozstrzygnięcie wszelkich konkursów i pokazów mody, wręczenia nagród i podsumowania dokonała  na sali gimnastycznej  P. Dyrektor  Jolanta Wójcik.

       Pomysłodawcami tego dnia byli: Pani M, Morąg, Pan Piotr Zaczkowski oraz nauczyciele szkoły i przedszkola

                                               Opracował: W.Włodzimierz

     • NASZA SZKOŁA WZIĘŁA UDZIAŁ W AKCJI

      SZKOLE POMAGAMY I ŚWIAT OCZYSZCZAMY

      WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI

       

     • ------------     P i ą t e k -  9  lutego  2018 roku   ------- Pod opieką M. MORĄG, A. MARKIEWICZ, A. BUKOWIEC oraz  H. WALERONA 15  osobowa grupa naszych uczniów odbyła wycieczkę do kieleckiego OŚRODKA NARCIARSKIEGO   ,,S A B A T,,  w Krajnie. Nasi podopieczni na miejscu próbowali swoich umiejętności narciarskich korzystając z trasy  niebieskiej o długości ok. 900 m. Stok w Krajnie należy do najwyższych w naszym regionie, a zjazd z niego to prawdziwa uczta dla układu oddechowego z uwagi na bardzo czyste powietrze bogate w tlen a także dla każdego początkującego i doświadczonego  sportowca. Po wspólnej zabawie, posiłku i krótkim odpoczynku nadszedł czas powrotu do domu.

      Opracował: W. Włodzimierz

     •  =======    W a ż n e  dla  uczniów i nie tylko   =====

       Dnia 5 lutego 2018 r. w naszej placówce odbyło się spotkanie z przedstawicielami Powiatowej Komendy Policji w Jędrzejowie. Funkcjonariusze tej służby przedstawili naszym uczniom sposoby właściwego zachowania się podczas ferii zimowych tak, aby było miło, bezpiecznie i wesoło.

      Po wysłuchaniu wszelkich wskazówek popartych aktualnymi przykładami z życia uczniowie nasi zadawali mnóstwo nurtujących pytań skierowanych do gości, którzy chętnie na nie  odpowiadali.

                                                                     Opracował: W.Włodzimierz

     • Tuż przed feriami zimowymi  artyści filharmonii kieleckiej dnia 8 II 2018 r. przedstawili naszym melomanom interesujący program muzyczny z wykorzystaniem elementów muzyki folklorystycznej. Uczniowie poznali też dość szczegółowo instrument muzyczny dęty - akordeon guziczkowy.       .....................                                   

      Opracował: W. Włodzimierz

     • ======     W ramach wychowania patriotycznego pod hasłem:,, POLSKA MOJA  OJCZYZNA,, uczniowie kl. I - VII oraz trzeciej grupy przedszkola w dniu 6 lutego bieżącego roku uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych organizowanych przez Agencję Szkolno- Przedszkolną  LUPUS z okolic Nowego Sącza. Głównym tematem spotkania były tematy nawiązujące do historii, kultury, sztuki i przyrody naszej Ojczyzny. Każdy uczestnik tego spotkania otrzymał dyplom, a losowo wybrani uczniowie mogli wziąć udział w

      sprawdzeniu wiedzy o naszym Kraju.    =======

                                Opracował: W. Włodzimierz

     • xxxxxxx      Uczniowie klasy  1 - 3 pod opieką nauczycieli - wychowawców w dn. 06.02.2018 r. wzięli udział w  ,,II  REJOWSKIM  TURNIEJU  GIER  I  ZABAW,,  w Nagłowicach. Nasi mali sportowcy uczestniczyli w indywidualnych i grupowych zawodach typu: biegi na czas, rzuty itp. Zajęli IV miejsce i otrzymali pamiątkowy dyplom uczestnictwa. Powyższy turniej trwał ok. 120 minut. Z uśmiechem na twarzach i lekkim zmęczeniem bezpiecznie wrócili pod budynek szkolny ok. godz. 11.30.      xxxxxxxx          

      Opracował: W. Włodzimierz

     • ++++++++++++++      Dn. 5 lutego 2018 r. po raz kolejny cała społeczność szkolna wzięła udział w zabawie karnawałowej, która trwała do godz. 16.00. Muzyka, taniec, uśmiech na twarzach oraz posiłek to nieodłączne elementy udanej zabawy. Pod opieką wychowawców, nauczycieli wszyscy czuli się bezpiecznie i każdy z uczestników mógł zaprezentować gustowny ubiór oraz układ taneczny podczas  szkolnej imprezy.  +++++++++++

                                  Opracował: W. Włodzimierz

     • =============     ARTYŚCI FILHARMONII KIELECKIEJ  w dniu 24 stycznia bieżącego roku zaprezentowali naszym uczniom i przedszkolakom utwory znanych i cenionych na świecie kompozytorów: J. Straussa, J. S. Bacha  i  J. Brahmsa. Nasi wychowankowie poznali twórczość artystyczną powyższych osób oraz dwa instrumenty muzyczne: W A L T O R N I Ę  i  F L E T   P I C O L O. M. Belicki, M. Kowalska, K. Walczyński,  K. Nawrot,  J .Majcher, A. Sutowicz oraz 2  przedszkolaków  W .Buczak  i O. Polczyk mogli wziąć w dłonie waltornię - instrument dęty blaszany  i spróbować  na nim wydać odpowiedni dźwięk. Takie doświadczenie   sprawiło  wszystkim dużą  radość. Warto podsumować, że tego typu spotkania cieszą się w naszej szkole wielkim zainteresowaniem. .      ========

                                        Opracował: W.Włodzimierz