• ŚWIĘTA MAJOWE.

     • Wśród najważniejszych świąt przypadających w maju wyróżniamy 1Maja – Święto Pracy, 2Maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 3Maja – Święto Konstytucji Trzeciego Maja.

      Międzynarodowe Święto Pracy zostało ustanowione przez Drugą Międzynarodówkę dla upamiętnienia krwawo stłumionego przez policję pięć lat wcześniej protestu robotników w Chicago. Jest to także katolickie święto Józefa Rzemieślnika. W tym dniu Kościół w szczególny sposób zwraca uwagę na pracę ludzką. 2 Maja to Dzień Flagi RP oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Możemy go uczcić wywieszając na zewnątrz flagę biało-czerwoną. 3Maja 1791 roku przy współpracy posłów Sejmu Wielkiego uchwalono akt prawny, który zawierał wizję i program budowy nowoczesnego państwa i społeczeństwa. Była to pierwsza konstytucja w Europie i druga na świecie. Znosiła ona liberum veto, wolną elekcję oraz zapewniała wolność wyznania i ochronę chłopom. Dzień trzeci maja to także uroczystość NMP Królowej Polski.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • CRL UCZY RODZICÓW

     • Szanowni Państwo,

      Centrum Rozwoju Lokalnego wspólnie z psycholog Beatą Liwowską serdecznie zapraszają do obejrzenia najnowszego filmu edukacyjnego dla rodziców pn. "Rozwój dziecka". Film powstał w ramach cyklu "CRL uczy rodziców". 

       

      Link do filmu: https://youtu.be/Eao2j4IoKPg

      Wszystkie filmy z cyklu "CRL uczy rodziców" dostępne są na stronie: wspierajmarzenia.pl


      Z poważaniem,
      Janusz Bieńkowski 
      Prezes Centrum Rozwoju Lokalnego

      Kwestie omówione przez psycholog Beatę Liwowską

      • Dostosowanie się do norm społecznych / warunków przedszkolnych / rówieśniczych
      • Adaptacja dziecka do warunków
      • Wchodzenie w grupę rówieśniczą
      • Zajęcia w grupie rówieśniczej i ich wpływ na rozwój dziecka
      • Odrzucenie dziecka przez rówieśników
      • Samokontrola / Dziecko nabywa umiejętności potrzebnych do pracy
      • Samodzielność / samoobsługa dziecka. Jak podejść do tego tematu? Kiedy jest na to czas?
      • Działania / aktywności, które wpływają na prawidłowy rozwój dziecka
      • Aktywność dziecka, hobby i zainteresowania. Dlaczego jest ważne i jak wpływa na rozwój?
      • Ograniczenia dotyczące telewizji, komputera, smartphone’a. Wpływ urządzeń elektronicznych na rozwój dziecka
      • Granice fizyczne i psychiczne dziecka, jak je szanować?
      • Lęk dziecięcy – rodzaje i przyczyny powstawania zaburzeń lękowych i depresyjnych
     • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE.

     • NIECH ZMARTWYCHWSTAŁY JEZUS UMOCNI WSZYSTKICH W ŚWIĘTOŚCI.

      MIŁOŚCIĄ I NADZIEJĄ NAPEŁNI SERCA.

      NIECH UTWIERDZA WIARĘ W ZWYCIĘSTWO DOBRA NAD ZŁEM,

      ŻYCIA NAD ŚMIERCIĄ, MIŁOŚCI NAD NIENAWIŚCIĄ

      I ABY W ŻYCIU KAŻDEGO CZŁOWIEKA

      ZAWSZE BYŁ WIDOCZNY BLASK NADZIEI ZAMRTWYCHWSTANIA

      ŻYCZĄ UCZNIOM I ICH RODZINOM:

      PANI DYREKTOR, GRONO PEDAGOGICZNE I RADA RODZICÓW.

     • KONKURSY: "KARTKA WIELKANOCNA", "STROIK WIELKANOCNY".

     • W marcu panie: Ewa Wydrych, Katarzyna Nowakowska oraz Halina Sutowicz zorganizowały dwa konkursy pt:. „Kartka wielkanocna” dla klas IV-VIII oraz „Stroik wielkanocny” dla klas I-III. Efekty pracy uczniów przerosły najśmielsze oczekiwania organizatorów konkursów. Jury doceniając trud, poświęcenie i talent młodych artystów nagrodziło wszystkich jednakową liczbą punktów oraz ocenami celującymi z wyznaczonych przedmiotów. Serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS - "SPORT I ZDROWIE".

     • Dnia 09.03.2021r. w naszej szkole został przeprowadzony konkurs pt:. „Sport i zdrowie”. Uczniowie klas I-III odpowiadali na pytania p. Katarzyny Nowakowskiej związane z piłką nożną oraz znajomością składu witamin występujących w warzywach i owocach. Uczestnicy nie mięli problemu z udzieleniem poprawnych odpowiedzi na zadawane pytania, ponieważ sami aktywnie uprawiają sport i grają w drużynach piłkarskich. Uczniowie zdobyli następujące miejsca:

      I miejsce : Oliwier Polczyk i Dariusz Biniek,

      II miejsce: Piotr Kosowski i Karol Świerczewski,

      III miejsce: Filip Waleron, Wojciech Sygut, Igor Gwiaździński.

      Serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ŚLUBOWANIE KLASY I.

     • Dnia 3.03.2021r. w Zespole Placówek Oświatowych w Skroniowie odbyła się uroczystość Pasowania Klasy I. Uczniowie pod opieką wychowawczyni – p. Zdzisławy Witek przygotowali piękny występ słowno-muzyczny, który został uwieczniony przez panie: Annę Markiewicz i Sylwię Kisiel. Pani Dyrektor – Jolanta Wójcik dokonała ślubowania pierwszoklasistów i wręczyła im legitymacje szkolne – ich pierwszy najważniejszy dokument w życiu. W związku z zaistniałą sytuacją związaną z pandemią Covid -19 opiekę nad sztandarem powierzono p. Katarzynie Nowakowskiej oraz dwóm uczennicom z kl. III. Świeżo upieczeni uczniowie otrzymali mnóstwo prezentów. Pani Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Rada Rodziców życzą klasie I dużo radości, powodzenia w nauce oraz wielu niezapomnianych chwil w murach naszej szkoły.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • "KSIĄŻKA, KTÓRA ZMIENIŁA MOJE ŻYCIE".

     • W lutym panie: Ewa Wydrych oraz Katarzyna Nowakowska ogłosiły akcję skierowaną do nauczycieli pt:. „Książka, która zmieniła moje życie”, której głównym celem była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w naszej szkole. Członkowie Grona Pedagogicznego mięli zareklamować jedną książkę, która na długo zapadła w ich pamięci. Najpiękniejsze prace dostarczyły panie: Halina Sutowicz oraz Anna Bukowiec, za co serdecznie dziękujemy. Nauczycielki wybrały następujące pozycje: „Ten Obcy”, „O chłopcu, który szukał domu” - I. Jurgielewiczowej, „Jeżycjada” M. Musierowicz oraz cykl dziewięciu książek autorstwa T. Jansson o losach Muminków. Wszystkie te utwory ukazują wartości najważniejsze w życiu każdego z nas: dom, szczęście, przyjaźń, miłość, tolerancję, wrażliwość oraz pomoc drugiemu człowiekowi.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS - "ZDROWY I KOLOROWY JADŁOSPIS".

     • Uczniowie kl. IV wzięli udział w konkursie plastycznym - „Zdrowy i kolorowy jadłospis”, który przygotowały panie: Katarzyna Nowakowska i Marta Leksa. Mięli w dowolnej technice stworzyć jadłospis na jeden dzień uwzględniając: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Pani Anna Bukowiec przyznała następujące miejsca: I miejsce – Nadia Rusek, II - miejsce Michał Rogowski i III miejsce – Joanna Prawda. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.


     • KONKURS - "MÓWIMY STOP UŻYWKOM"!

     • Uczniowie kl. VIa i VIb Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie wzięli udział w konkursie plastycznym - „Mówimy STOP używkom”, który przygotowały panie: Katarzyna Nowakowska i Halina Sutowicz. Uczestnicy mięli wykonać pracę w dowolnej technice przedstawiającą największe uzależnienia na świecie: alkoholizm, palenie papierosów, zażywanie narkotyków i dopalaczy oraz uzależnienia od telefonu, telewizora, komputera, leków.

      Pani Dyrektor – Jolanta Wójcik przyznała następujące miejsca:

      I miejsce – Albert Sutowicz,

      II miejsce – Dawid Kisiel i Bartłomiej Blicharski,

      III miejsce – Zofia Kasza, Martyna Nowakowska, Antoni Kasza, Patryk Rusek.

      Wszystkim serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS NA "MEM LITERACKI".

     • Uczniowie kl. VII wzięli udział w konkursie na „Mem literacki”. Ich zadanie polegało na komputerowym stworzeniu memu przedstawiającego jakiegoś bohatera lektury, czy wydarzenia opatrzonego śmiesznym komentarzem. Bezkonkurencyjny okazał się Igor Fiutek, który wybrał utwór „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza i zdobył I miejsce. Serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS NA "NAJŁADNIEJSZĄ ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI".

     • Uczniowie kl. I-III Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie wzięli udział w konkursie bibliotecznym na „Najładniejszą zakładkę do książki”, który przygotowały panie: Ewa Wydrych i Katarzyna Nowakowska. Zadaniem dzieci było przygotowanie zakładki do książki z dowolnych materiałów. Nasi uczniowie stworzyli wspaniałe dzieła sztuki, dlatego wszyscy otrzymali jednakową nagrodę w postaci takiej samej liczby punktów. Serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • 14 LUTY - WALENTYNKI.

     • Valentine' s Day to coroczne święto wszystkich zakochanych, które przypada 14 lutego. Nazwa pochodzi od Św. Walentego, którego wspominamy w Kościele katolickim właśnie tego dnia. Symbolem tego święta są: czerwone serca, kwiaty, kartki i amor. Jest to jedno z najmłodszych świąt, ale za to bardzo lubianych. W Polsce pojawiło się dopiero na początku lat 90. Tak jak napisał Antoine de Saint-Exupery: „Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale na wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku”. Przedszkolaki z grupy III – Biedronki wraz z wychowawczynią - Panią Stanisławą Dulewicz przygotowały dekoracje walentynkowe.

      Wszystkim zakochanym życzymy dużo miłości!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • NIECH ŻYJE BAL!

     • W pierwszym tygodniu lutego grupy przedszkolne: Żabki, Pszczółki i Biedronki wzięły udział w balu karnawałowym. W przepięknie udekorowanych salach pojawiły się księżniczki, policjanci, żołnierze, piłkarze, superbohaterowie. Dzieci wspaniale bawiły się do największych przebojów muzyki polskiej i zagranicznej. Wybrano Króla i Królową balu, i te tytuły otrzymali: Arkadiusz Biniek i Aleksandra Barańska. Po skończonych tańcach i pląsach wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • DZIEŃ BABCI I DZIADKA.

     • W miesiącu styczniu przypadają dwa bardzo ważne święta: Dzień Babci i Dzień Dziadka. 21 stycznia wypada kalendarzowy Dzień Babci, a 22 stycznia Dzień Dziadka. Zazwyczaj ulubieńcy wszystkich wnuków świętują razem w jednym dniu -21 stycznia, bo wtedy są gośćmi honorowymi w przedszkolach i szkołach swoich wnucząt. Najmłodsi przygotowują z tej okazji akademie z wierszami, piosenkami i drobnymi podarunkami połączonymi z poczęstunkiem. Ze względu na pandemię koronawirusa wszystkie uroczystości zostały odwołane ale nasze przedszkolaki nie zapomniały o swoich Dziadkach i przygotowały dla nich śliczne laurki z życzeniami. Pani Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców w Skroniowie składają wszystkim Dziadkom naszych uczniów najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności i pociechy z wnucząt.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ZIMA NA WESOŁO - GRUPY PRZEDSZKOLNE: ŻABKI I PSZCZÓŁKI.

     • Grupy przedszkolne I i II - Żabki i Pszczółki udowodniły, że nie boją się zimy. Wszystkie dzieci szybciutko ubrały ciepłe buty, kurtki, czapki, szaliki, rękawiczki i z ochotą wybiegły na dwór. Krajobraz był przepiękny. Po kilku minutach rozpoczęła się walka na śnieżki. Było mnóstwo zabawy i radości, a na buziach najmłodszych gościł szeroki uśmiech.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • "ŚWIĄTECZNA AKCJA SKARPETKOWA".

     • Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie wzięli udział w „Świątecznej Akcji Skarpetkowej”, której koordynatorami były panie: Halina Sutowicz i Katarzyna Nowakowska. Do 22 grudnia do naszej szkoły i Kościoła Św. Maksymiliana Marii Kolbego uczniowie lub ich rodzice, opiekunowie, dziadkowie przynosili czapki, szaliki i skarpety dla podopiecznych Domu Dziecka w Nagłowicach. Wszystkim ofiarodawcom składamy najserdeczniejsze podziękowania za ogromne wsparcie dla potrzebujących w tak trudnym dla nas czasie.  

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE.

     • Jest taki dzień, co łzy w śmiech zmienia. Jest taka moc, co smutek w radość przemienia.

      Jest taka siła, co spełnia marzenia – to Święta Bożego Narodzenia”.


      Niech magiczna noc wigilijnej wieczerzy przyniesie Wam spokój i radość.

      Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem,

      a Nowy Rok 2021 obdaruje Was zdrowiem, pomyślnością i szczęściem.

      Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia wszystkim uczniom, ich rodzicom i dziadkom życzą:

      Dyrekcja, nauczyciele, Rada Rodziców i pracownicy szkoły.

     • KONKURS - "STOP PRZEMOCY".

     • Zespół Interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy działający przy Ośrodku Pomocy Społecznej Miasta i Gminy Jędrzejów był organizatorem konkursu międzyszkolnego „STOP PRZEMOCY”, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły:

       

      1. Baliński Adam – kl. VI a dyplom za udział w konkursie

      2. Baliński Daniel – kl. VIII dyplom za udział w konkursie

      3. Baliński Wiktor – kl. VII II miejsce

      4. Kasza Antoni - kl. VI b wyróżnienie

      5. Kasza Zofia - kl. VIb dyplom za udział w konkursie

      6. Nowakowska Martyna - kl. VIa dyplom za udział w konkursie

      7. Wilczyńska Olga – kl. VI a wyróżnienie

      8. Wilczyński Jakub - kl. VII wyróżnienie

      9. Wodecki Bartosz – kl. VI b dyplom za udział w konkursie

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Marta Leksa