• WYCIECZKA - KRZEMIONKI OPATOWSKIE I ĆMIELÓW.

     • 21 listopada odbyła się wycieczka krajoznawcza w ramach projektu ministerialnego „Poznaj Polskę”. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy II, IV, V z wychowawcami. Zwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki Opatowskie oraz Muzeum Żywej Porcelany w Ćmielowie.

      Opracowała: Teresa Fendrych.

     • WIZYTA W STRAŻY POŻARNEJ.

     • 3 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się do Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały o tajnikach zawodu zawodu strażaka, zapoznały się ze sprzętem gaśniczym oraz z zasadami bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrażających zdrowiu lub życiu. Dzieci miały również możliwość odegrania scenki - jak zachować się, gdy w domu pojawi się pożar. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się quad, do którego szybko ustawiła się kolejka chętnych, by móc choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy strażak, na zakończenie spotkania dzieci wręczyły strażakom kartkę z życzeniami i podziękowały za miło spędzony czas. Dla wszystkich to był bardzo ciekawy dzień.

      Opracowała: Anna Kowalska.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ MAKARONU.

     • 25 października grupa „Pszczółek” obchodziła Światowy Dzień Makaronu, który królował nie tylko na stole, ale i w zabawie. W tym dniu dzieci dowiedziały się skąd pochodzi makaraon, jak go przygotować, a także porównywały jego kształt i rodzaj. Za pomocą bibuły makaron został zabarwiony, a następnie dzieci nawlekały go na nitkę tworząc kolorowe korale. A na obiad było pyyyyszne spaghetti.

      Opracowała: Anna Kowalska.

     • Z kalendarzem za pan brat

     • Uczniowie klasy IV na lekcji matematyki, przypominali sobie wiadomości związane z odczytywaniem i obliczeniami związanymi z kalendarzem. Bardzo pomocny okazał się wizualizer, dzięki, któremu uczniowie mogli obserwować w dużym powiększeniu czynności wykonywane na zegarku ze wskazówkami. Próbowali też własnych sił, a cyfrowy obraz z monitora interaktywnego umożliwiał wszystkim uczniom obserwację czynności.  #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości @LaboratoriaPrzyszlosci

     • AKCJA - "KOCHAMY KSIĄŻKI".

     • Uczniowie klasy VIIIA wzięli udział w akcji bibliotecznej „Kochamy Książki”, której głównym celem było promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy wykonali zdjęcie ze swoim ulubionym utworem w towarzystwie swoich pupili: kotów, psów, królików. Przekazali bardzo ważne przesłanie swoim kolegom i koleżankom, że żaden film, ebook, audiobook nie jest w stanie zastąpić prawdziwej książki, którą możemy wziąć do ręki i przenieść się do cudownego świata jej bohaterów. Czytanie książek wzbogaca nasze słownictwo i wyobraźnię oraz uczy poprawnej pisowni zdań pod względem stylistycznym i ortograficznym.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KIERMASZ SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU.

     • 17 listopada nauczyciele i uczniowie ZPO w Skroniowie Szkolnego Klubu Wolontariatu - „Iskierka Nadziei” przygotowali kiermasz słodkości. Wszystkie wypieki były robione własnoręcznie. Zainteresowanie wśród społeczności szkolnej było tak duże, że na drugiej przerwie nie mieliśmy co sprzedawać. Dziękujemy z pomoc i zaangażowanie wszystkim wolontariuszom i ich rodzicom. Jesteście wspaniali!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ŚNIADANIE DAJE MOC!

     • W naszej szkole 8 listopada uczniowie klasy drugiej brali udział w ogólnopolskiej akcji pt:,,Śniadanie daje moc! ''. Do przygotowania śniadania wykorzystany został sprzęt #Labolatoria Przyszlości #Labolatoria Przyszlości. Talerzyki i kubki służyły do przygotowania i spożywania posiłków. Pani Teresa Fendrych przeprowadziła pogadankę na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do pracy i zabawy. Podczas wspólnie przygotowanego śniadania mali kucharze sami nakrywali do stołu, komponowali swoje ulubione kanapki. Nad bezpieczeństwem dzieci podczas przygotowania herbaty oraz przygotowania smacznego posiłku czuwały Teresa Fendrych i pani Agata Balik. W zorganizowanej akcji wsparli nas rodzice naszych uczniów. Zaopatrzyli swoje dzieci w zdrowe i kolorowe produkty potrzebne do przygotowania śniadania.


      Opracowała: Agata Balik.

     • ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI.

     • Nasza szkoła została zgłoszona do udziału w akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Cel jaki jej przyświeca to przede wszystkim edukacja dzieci i młodzieży dotycząca prawidłowego zagospodarowania odpadami. W zamian za zebranie największej liczby zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (komputery, drukarki, lodówki, miksery) szkoła otrzyma bon, który może wykorzystać na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Koordynatorem akcji jest Pan Hubert Waleron. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów oraz ich rodziny do włączenia się w zbiórkę elektrośmieci i dostarczania wyżej wymienionych sprzętów na nasz parking szkolny.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • 11 LISTOPADA.

     • 11 Listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała tak długo oczekiwaną i upragnioną Niepodległość. Aby przybliżyć młodym pokoleniom tę część naszej historii: p. Ewa Wydrych, p. Katarzyna Nowakowska, p. Irena Patyna oraz p. Sławomir Strzeszkowski przygotowali uroczysty apel. Patriotyczne wiersze i pieśni przedstawiające sytuację walczących Polaków oraz przepiękna dekoracja – wszystko to wzruszyło i przyciągnęło uwagę widzów. Specjalny repertuar muzyczny wprowadził wszystkich w wyjątkowy nastrój, skłaniając do refleksji i zadumy nad przeszłością. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Ks. Proboszcz – Jerzy Słupik, p. Andrzej Nawrot oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Grupy „Razem” ze Skroniowa. Przystępując po raz kolejny do udziału w akcji - #SzkołaDoHymnu na zakończenie wszyscy zebrani wspólnie odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.


      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK.

     • „Siła bajek”

      Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji „Młodszy Samorząd” wraz ze swoimi opiekunami panią Pauliną Domańską oraz panią Sylwią Kisiel zorganizował konkurs na najbardziej pomysłowe przebranie. Chętni uczniowie klas I-III oraz dzieci z naszego przedszkola, 4 listopada mogły przebrać się za swoją ulubioną postać z bajki. Na naszych szkolnych korytarzach można było spotkać Myszkę Miki, Piotrusia Pana, Królewnę Śnieżkę i wiele innych postaci. Ponadto, uczniowie mieli okazję wysłuchać wybranej przez siebie bajki, którą czytali nauczyciele. Dzień ten sprawił dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

      Jednocześnie, szkoła zrealizowała kolejne zadanie zatytułowane „Siła bajek”, a wszystko w ramach innowacji pedagogicznej Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”.

      Opracowała: Paulina Domańska.

     • Wizualizer na lekcji techniki

     • Podczas zajęć z rysunku technicznego, nauczyciel wykorzystał wizualizer do zaprezentowania kolejnych etapów pracy. Taki sposób przekazywania wiedzy i umiejętności pozwala zaoszczędzić czas, uniknąć kserowania dużej ilości materiałów. Nauczyciel rysuje na kartce, cała klasa obserwuje czynności w dużym powiększeniu. Rysunki mogą być kolorowe, a obraz przekazywany jest na żywo.  #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości @LaboratoriaPrzyszlosci

      Ewa Bieniek

     • NOC WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.

     • 31 października w Kościele pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Skroniowie obyła się Noc Wszystkich Świętych, którą przygotowali Ks. Proboszcz – Jerzy Słupik, P. Halina Sutowicz oraz P. Kamila Prucia. Uczniowie naszej szkoły przebrani w przepiękne stroje swoich ulubionych Świętych odmówili wspólnie różaniec. Potem pojedynczo prezentowali się przed ołtarzem. Na koniec wszyscy uczestnicy zostali obdarowani cukierkami.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • DZIEŃ PAPIESKI.

     • 27 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Papieskiego. Uczniowie pod opieką nauczycieli: p. Haliny Sutowicz, p. Katarzyny Nowakowskiej oraz p. Sławomira Strzeszkowskiego przygotowali piękny montaż słowno-muzyczny, który dostarczył zebranej publiczności wiele radości i wzruszeń.  Akademię obejrzeli wyjątkowi goście – przedstawiciele Stowarzyszenia Grupa „Razem” ze Skroniowa oraz Rada Rodziców, którzy potem udali się na słodki poczestunek, przygotowany przez rodziców uczniów. Śliczną dekorację przygotowała p. Anna Bukowiec, a wyjątkowe upominki dla naszych gości – p. Irena Kowalska-Patyna.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • #PRZERWANACZYTANIE.

     • 26 października uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji „PRZERWA NA CZYTANIE”, promującej czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Przedszkolakom czytali wychowawcy, bibliotekarze. Część  uczniów wykorzystała nowoczesne technologie w postaci tablicy multimedialnej, na której był umieszczony tekst wybranego utworu. Najstarsze klasy biły rekard samodzielnie czytając wybraną książkę. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za tak liczny udział w akcji oraz ogromne zaangażowanie w jej przeprowadzeniu.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • #SZKOŁAPAMIĘTA.

     • 26 października uczniowie kl. VIIIA i VIIIB  Szkolnego Klubu Wolontariatu „Iskierka Nadziei” działającego przy ZPO w Skroniowie pod opieką pań: Haliny Sutowicz, Pauliny Domańskiej, Sylwii Kisiel oraz Katarzyny Nowakowskiej porządkowali groby na pobliskim cmentarzu. Potem wszyscy wspólnie zmówili modlitwę przy grobie Ks.Inf. Jerzego Gredki oraz zapalili pamiątkowy znicz i złożyli kwiaty. #SzkołaPamięta.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WYJAZD NA BASEN.

     • 25 października uczniowie naszej szkoły byli na basenie w Nowinach. Mieli możliwość udoskonalić swoje umiejętności pływackie, pozjeżdżać na zjeżdżalniach oraz zrelaksować się w jacuzzi. Z takiego masażu wodnego mogli skorzystać zarówno dzieci jak i nauczyciele, ponieważ jest on idealnym lekarstwem na bóle stawów, napięcie mięśni, ból głowy i szybko poprawia nastrój oraz zapewnia dobry, zdrowy sen. Wszyscy świetnie się bawili i miło spedzili czas.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW.

     •  

      Dnia 21 października w ramach innowacji ,,Smacznie, zdrowo, kolorow '' uczniowie  klasy drugiej przynieśli warzywa i owoce, z których wykonali, smaczne, zdrowe,  owocowe i  warzywne szaszłyki. Nad bezpieczeństwem czuwały panie T. Fendrych i A.Balik. Lekcja dostarczyła  uczniom, dużo wrażeń smakowych i kulinarnych.

      Przeprowadzone zajęcia uświadomiły dzieciom, jak ważne jest regularne spożywanie owoców i warzyw. Bardzo pomocny był sprzęt z #Labolatoria Przyszłości #Labolatoria Przyszlosci, z którego korzystaliśmy. Na talerzykach układaliśmy kolorowe warzywa i owoce, a miska posłużyła nam do układania i prezentacji wykonanych szaszłyków.

      Opracowała: Agata Balik

     • MECZ UCZNIOWIE - NAUCZYCIELE.

     • 20 października w Zespole Placówek Oświatowych w Skroniowie odbył się mecz uczniowie kontra nauczyciele. W drużynie  uczniów grało po  sześciu reprezentantów z klas III-VIII. Rozegrano sześć spotkań po pięć minut. W drużynie nauczycieli  na bramce świetnie spisały się panie:  Anna Zaczkowska, Małgorzata Morąg, Halina Sutowicz, Paulina Domańska oraz Katarzyna Nowakowska. W ataku nie do zatrzymania okazali się panowie Piotr Zaczkowski, Hubert Waleron oraz Zbigniew Klamka. Jednak największą furorę zrobiła pani Irena Kowalska-Patyna pokazujac niespotykane umiejętności piłkarskie oraz dużą wolę walki. Turniej piłkarski zakończono rezultatem 17:7 dla nauczycieli. Wszyscy świetnie się bawili. Na wiosnę przewidziano rewanż.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • OBCHODY ŚWIATOWYCH DNI ZDROWIA PSYCHICZNEGO.

     • Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego  po raz pierwszy został obchodzony 10 października 1992 r. Celem obchodów tego dnia jest zwrócenie uwagi na dbałość o zdrowie psychiczne, pomoc osobom chorym, oraz ulepszenie standardów opieki medycznej. Pierwszym hasłem tematycznie obchodzonego Światowego  Dnia Zdrowia Psychicznego  w 1996 r było ,,Kobiety i zdrowie psychiczne ''. Dotychczasowe tematy przewodnie Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego to między innymi ,, Zdrowie psychiczne w nierównym świecie ''. (2021), Ruch na rzecz zdrowia psychicznego-inwestujemy(2020).

      Tematem Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego w 2022 roku  jest :

      ,, Uczyń zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie  dla wszystkich  globalnym priorytetem''.

      Uczniowie klas IV- VIII pod opieką p. Agaty Balik brali udział w zajęciach warsztatowych, na których mieli możliwość stworzenia własnej definicji zdrowia psychicznego, przedstawienia czynników chroniących nasze zdrowie, stworzyli piramidę potrzeb zdrowia psychicznego, zapoznali się z technikami relaksacyjnymi.  Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego w naszej szkole dają nam możliwość uczenia się czym jest zdrowie psychiczne,  w jaki sposób należy o nie dbać, oraz w jaki sposób my sami możemy przeciwdziałać problemom zdrowia psychicznego.

      Opracowała: Agata Balik

     • CodeWeek - kodowanie w naszej szkole.

     • W dniu 19.10.2022 roku uczniowie klasy 4 wzięli udział w zajęciach "Mój pierwszy quiz matematyczny" prowadzonych przez panią Ewę Bieniek, w ramach CodeWeek2022. W trakcie tych zajęć uczniowie przygotowali prosty quiz, wykorzystując do tego język programowania Python. Mieli możliwość zaprezentowania swojej pracy oraz jej omówienia, Było dużo pytań, wymiany zdań oraz radości. Dzieciaki są wspaniałe. Będziemy kontynuować rozpoczętą pracę. Fotorelacja wykonana została przy użyciu aparatu fotograficznego oraz laptopa zakupionego z projektu. #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości @LaboratoriaPrzyszlosci

      Opracowała: Ewa Bieniek