• PRZEDSTAWIENIE UCZNIÓW KL. VI.

     • 18 stycznia uczniowie kl. VI pod opieką p. Piotra Zaczkowskiego przygotowali przepiękne przedstawienie o tematyce świątecznej, zawierające aktualne przesłanie: „marzenia zawsze się spełniają, trzeba tylko w to uwierzyć”. Artyści zachwycili publiczność swoją grą aktorską, za co zostali nagrodzeni wielkimi brawami. Całości dopełniły: cudowna scenografia oraz wspaniałe dekoracje, które przygotowała p. Anna Bukowiec.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK W DZIENNYM DOMU SENIORA W JĘDRZEJOWIE.

     • 11 stycznia 2023 roku w ramach działań Szkolnego Klubu Wolontariatu „Iskierka Nadziei” młodzież z naszej szkoły wraz ze swoimi paniami: p. Pauliną Domańską i p. Katarzyną Nowakowską odwiedziła Dzienny Dom Seniora w Jędrzejowie, aby wspólnie pokolędować. Do występu chór przygotowała p . Halina Sutowicz. W czasie koncertu nie mogło zabraknąć solowych występów naszych uczniów, którym towarzyszyły żywe instrumenty. Zaśpiewane kolędy i pastorałki, a także wiersze i życzenia naszych szkolnych artystów zostały nagrodzone gromkimi brawami, które były wyrazem uznania publiczności. Podopieczni Domu Seniora nie pozostali nam dłużni i także przygotowali dla nas wspaniałą niespodziankę, którą były cudowne występy a także własnoręcznie wykonane upominki dla każdego wolontariusza. Dzisiejsze wydarzenie na długo pozostanie w naszych sercach i naszej pamięci. To cenne doświadczenie dla wszystkich uczniów, którzy na własnej skórze odczuli dzisiaj, że w dobie konsumpcjonizmu wyznacznikiem szczęścia jest po prostu czyjaś obecność. Podczas tego wydarzenia uczniowie zrealizowali kolejne zadanie w ramach „Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego – Z kulturą mi do twarzy”, a także wykorzystali sprzęt zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Laboratoria Przyszłości #laboratoriaprzyszlosci.

      Opracowała: p. Paulina Domańska.

     • WAŻNE OGŁOSZENIE!

     • Sołtys i Rada Sołecka oraz Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie proszą o datek dla Radka Toborka z Jędrzejowa. W dniu 27 stycznia 2023 roku uczniowie naszej szkoły, którzy należą do Szkolnego Koła Wolontariatu „Iskierka Nadziei” będą stać z puszkami przed lekcjami i zbierać pieniążki na leczenie 12- letniego kolegi. Chłopiec zmaga się z nowotworem bardzo rzadkiej, bo lekoopornej ostrej białaczki limfoblastycznej ALL-B, izolowanej w płynie rdzeniowo-mózgowym. Pomóżmy mu pokonać raka! Liczy się każda złotówka. Jak pisał Św. Jan Paweł II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE W KOŚCIELE W SKRONIOWIE.

     • Historię narodzin Bożej Dzieciny, spisku Heroda, przybycia do stajenki pasterzy, oraz Mędrców ze Wschodu mogliśmy obejrzeć 6 stycznia w Kościele pod wezwaniem Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Skroniowie. Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie pod opieką pań: Haliny Sutowicz i Pauliny Domańskiej zachwycili swą grą aktorską oraz pięknymi głosami, które mogliśmy podziwiać podczas wspólnego śpiewania polskich kolęd i pastorałek. Na zakończenie mali artyści złożyli wszystkim zebranym noworoczne życzenia.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONCERT Z OKAZJI ŚWIĘTA TRZECH KRÓLI.

     • 5 stycznia uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie pod opieką: p. Haliny Sutowicz, p. Katarzyny Nowakowskiej, p. Anny Bukowiec oraz p. Sławomira Strzeszkowskiego przygotowali przepiękny koncert z okazji zbliżającego się Święta Trzech Króli. Wśród zaproszonych gości znalezli się: Koordynator Wolontariatu w Miechowie – Pan Kacper Idzik oraz rodzice uczniów.  Artyści zaprezentowli najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Potem nasi wolontarusze wzięli udział w warsztatach, które poprowadził p. Kacper.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • Konkurs Z Panem Scratchem za pan brat

     • W dniu 15 grudnia 2022 r. w Centrum Edukacyjnym ŚCDN w Wólce Milanowskiej odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu  Informatycznego pt. „Z Panem Scratchem za pan brat”.  Zadaniem konkursowym było wykonanie w programie Scratch 3.0 multimedialnej prezentacji z elementami animacji na temat „Wehikuł czasu – mój przyszły zawód" W konkursie wzięło udział 100 uczniów z klas IV-VI. Do finału zakwalifikowanych zostało 10 uczniów. Jednym z 10 finalistów został uczeń klasy IV Bartosz Dzióbek. W nagrodę Bartosz otrzymał wysokiej klasy słuchawki Do konkursu ucznia przygotowała pani Ewa Bieniek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie programowania. Podczas pracy wykorzystany był sprzęt zakupiony w ramach projektu.  #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości @LaboratoriaPrzyszlosci

     • NARODOWY DZIEŃ ZWYCIĘSTWA POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO.

     • 27 grudnia uczniowie klasy VIIIA z Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie pod opieką p. Huberta Walerona wzięli udział w obchodach Narodowego Dnia Zwycięstwa Powstania Wielkopolsiego w Parku Miejskim w Jędrzejowie przy pomniku  pułkownika Kazmimierza Zenktelera. W uroczystości uczestniczyli między innymi: burmistrz Jędrzejowa- Marcin Piszczek, starosta powiatu jędrzejowskiego – Paweł Faryna oraz przedstawiciele Instytutu Pamięci  Narodowej w Kielcach, Komendy Powiatowej Straży Pożarnej i Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie. Jednocześnie złożyli Oni hołd wielkiemu bohaterowi i patriocie - Kazimierzowi Zenktelerowi – dowódcy frontu zachodniego w Powstaniu Wielkopolskim.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE.

     • „Wiary, która odmieni nasze serca,

      Nadziei, że jutro będzie lepsze,

      Miłości, która przetrwa najgorsze momenty w życiu

      I Zdrowia, którego wszyscy potrzebujemy.

      Wesołych Świąt Bożego Narodzenia" życzą:

      Pani Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy szkoły.

     • WIGILIE W NASZEJ SZKOLE.

     • 22 grudnia w naszej szkole uczniowie kl. I-VIII przygotowali wigilię. Wspólnie z wychowawcami dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. Nie zabrakło też śpiewania polskich kolęd uznanych na całym świecie za najpiękniejsze. Na stołach królowały typowe potrawy wigilijne: barszcz czerwony z uszkami, paszteciki oraz pierogi z grzybami. Jednak najważniejsze było to, że w tym dniu nikt się nie smucił i wszyscy byliśmy razem.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE.

     • Dnia 20 grudnia 2022 roku uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie pod opieką pań: Haliny Sutowicz, Patrycji Bębenek, Pauliny Domańskiej, Katarzyny Nowakowskiej i Ireny Patyny przygotowali przepiękne Jasełka Bożonarodzeniowe. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Pan Burmistrz – Marcin Piszczek, Starosta Miasta Jędrzejów – Paweł Faryna, przedstawiciele Stowarzyszenia Grupa „Razem” oraz Dziennego Domu Seniora w Jędrzejowie. Wszyscy byli pod wrażeniem zdolności muzycznych i recytatorskich występujących dzieci. Cudowna dekoracja oraz oprawa muzyczna wprowadziła nas w świąteczny klimat. Wśród najczęściej powtarzających się życzeń pojawiały się: zdrowych, radosnych, błogosławionych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ŚWIĄTECZNA AKCJA DLA KLARY.

     • Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Iskierka Nadziei” przygotowali  świąteczne pierniczki, które potem wspólnie dekorowali lukrem, kolorowymi pisakami, gwiazdkami, kuleczkami, kolorowymi posypkami. Cały dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony dla podopiecznej naszego przedszkola – Klary. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie i wielkie serce!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • LEKCJA SAVOIR-VIVRE W PRZEDSZKOLU.

     • 15 grudnia przedszkolaki z grupy „Biedronki” pod opieką pań: Reni i Asi uczyły się na zajęciach nakrywać do stołu. Poznały zasady savoir-vivre, które obowiązują podczas spożywania posiłków. Dowiedziały się jakie zachowania są niekulturalne i niedopuszczalne przy konsumpcji jedzenia. Wszyscy świetnie się bawili, odgrywając poszczególne scenki związane z kulturalnym zachowaniem się przy stole.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE.

     • 14 grudnia uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach świątecznych organizowanych przez pracownię rekodzieła artystycznego „WIDZIMISIE”. W ciągu jednej godziny lekcyjnej potrafili stworzyć prawdziwe arcydzieła sztuki: aniołki oraz skrzaty. Dzięki takim zajęciom mieli okazję pobudzić swoją  wyobraźnię oraz rozwinąć swoje zdolności plastyczne, kreatywne i manualne.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ROZŚWIETLENIE CHOINKI I WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA.

     • 6 grudnia w naszej szkole odbyło się uroczyste rozświetlenie choinki. W tym dniu uczniów oraz nauczycieli odwiedził wyjątkowy gość - Św. Mikołaj. Każda klasa zaśpiewała wybraną przez siebie świąteczną piosenką, powiesiła na choince własnoręcznie zrobioną dekorację oraz złożyła wszystkim zgromadzonym swiąteczne życzenia. Mikołaj podziękował dzieciom i młodzieży za gościnne przyjęcie, pożegnał się ze wszystkimi i ruszył swoimi sanami w dalszą drogę.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURSY BIBLIOTECZNE.

     • Panie: Ewa Wydrych Katarzyna Nowakowska przygotowały konkursy biblioteczne dla uczniów kl. I-III pt.: „Wakacyjna pocztówka” oraz dla uczniów kl. IV-VI – „Przysłowie prawdę ci powie”. Zadaniem uczestników było zilustrowanie swoich wspomnień z wakacji oraz wybranego przysłowia. Prace były tak piękne, że w obu konkursach przyznano autorom prac po dwa drugie i trzecie miejsca. Zwycięzcami konkursu „Przysłowie prawdę ci powie” zostali:

      I miejsce – Iga Kamińska – kl. IV

      II miejsce  Maja Bentkowska kl. V i Bartłomiej Kmieć – kl. IV

      III miejsce – Barbara Kasza kl. IV, Samanta Koncewicz – kl. IV

      Zwycięzcami konkursu „Wakacyjna pocztówka”

      I miejsce – Jakub Nawrot kl. I

      II miejsce – Julia Kleczko – kl. II, Fabian Nawrot – kl. III

      III miejsce – Kinga Świerczewska – kl. II, Emilia Kmieć – kl. II

      Serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WYCIECZKA DO KAZIMIERZA DOLNEGO.

     • 29 listopada w ramach programu „Poznaj Polskę”  uczniowie klas: VI, VIIIA i VIIIB wraz z wychowawczyniami pojechali na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Mieli okazję zobaczyć zabytkowe kamienice, w tym najpiękniejszą – Kamienicę Celejowską. Założył ją Bartłomiej Celej, a dziś mieści się w niej oddział Muzeum Nadwiślańskiego. Wszyscy zwiedzający byli pod wrażeniem Góry Trzech Krzyży, ruin zamku, obronnej wieży – Baszty oraz przepięknej panoramy miasta.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK W MIECHOWIE.

     • 16 listopada uczniowie klas I-III odwiedzili Fabrykę Bombek w Miechowie i mieli okazję zobaczyć na własne oczy wyjątkowy, ręczny proces powstawania szklanych ozdób choinkowych. Nasi najmłodsi uczniowie poznali w jaki sposób wydmuchuje się bombki, srebrzy, matowi, dekoruje i maluje. Na koniec wszyscy mieli przyjemność ozdobienia w dowolny sposób swojej bombki.

      Opracowała: p. Paulina Domańska.

     • ZABAWA ANDRZEJKOWA.

     • 25 listopada w grupie „Pszczółek” i „Biedronek” zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Piękna i tajemnicza dekoracja na Sali gimnastycznej sprawiły, ze przedszkolaki przeniosły się w krainę czarów i wróżb. Był to dzień, w którym najmłodsi mogli poznać swoją przyszłość. Nie mogło zabraknąć tradycyjnego ustawiania bucików oraz przekłuwania serduszek z imionami przyszłych mężów i żon. Po wspólnych tańcach przyszedł czas na słodki poczęstunek, na którym królowały kolorowe galaretki. Andrzejki w naszym przedszkolu były niezwykle udane.

      Tego samego dnia andrzejki były obchodzone przez uczniow kl. IV-VIII. Pan Hubert rozkręcił całą zabawę proponując dziewczętom odtańczenie kankana, a chłopcom twista. Muzyka tak bardzo spodobała się wszystkim, że parkiet cały czas był pełny tancerzy. Potem wszyscy udali się na wspólny posiłek. Po przeczytaniu fragmentu książki Doroty Terakowskiej – „Córka Czarownic” uczniowie w swoim gronie oglądali wybrany przez siebie film, a później pod wpływem tylu wrażeń szybko zasnęli.

      Opracowały: Anna Kowalska, Katarzyna Nowakowska.

     • AKCJA - "PRZYNIEŚ MISIA".

     • Dnia 21 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych w ramach akcji „Przynieś Misia dla chorych dzieci”, udały się do Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei”. Celem wyjazdu było przekazanie pluszowych maskotek i zabawek dla chorych dzieci z oddziału onkologii w Kielcach. Dary zostały zebrane dzięki dobremu sercu uczniów klas I-VIII oraz dzieci z grupy „Pszczółek” i „Biedronek”. Dzieci miały okazję przytulić się do Miśka Zdziśka oraz wręczyć mu kartkę z życzeniami z okazji Dnia Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada.

      Opracowała: Anna Kowalska.