• ZAWODY STRZELECKIE.

     • 16 marca wybrani uczniowie kl. V, VI, VIIIa i VIIIb pod opieką p. Huberta Walerona rozpoczęli ligę strzecką. Po oddaniu trzech próbnych strzałów przeszli do pierwszej rundy, w której oddali dziesięć strzałów do tarczy. Najlepszą celnością wykazała się uczennica klasy VIIIa – Martyna Nowakowska, która zdobyła 89 punktów. Serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WYJAZD NA BASEN.

     • 15 marca uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli pojechali na basen do Nowin. Mieli okazję poćwiczyć pływanie, pozjeżdżać na rurze, zrelaksować się w jacuzzi oraz pograć piłką w wodzie. Wszyscy swietnie się bawili. W drodze powrotnej odwiedzili McDonalda, gdzie zamówili swoje ulubione zestawy.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • DZIEŃ KOBIET

     • 8 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji panowie pracujacy w naszej placówce oraz uczniowie złożyli najserdeczniejsze życzenia wszystkim Paniom i swoim koleżankom oraz wręczyli słodkie upominki. Samorząd Szkolny przygotował konkurs dla uczennic związany z zawodami wykonywanymi przez mężczyzn. Niektóre odpowiedzi przedstawicielek z poszczególnych drużyn wzbudziły podziw i uznanie publiczności. W tym dniu wszyscy świetnie się bawili.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • "ZAWODY PRZYSZŁOŚCI".

     • 8 marca uczniowie klas ósmych spotkali się z przedstawicielami z Urzędu Pracy, którzy rozmawiali na temat: „Zawodów Przyszłości”. Nasi najstarsi podopieczni już niedługo opuszczą szkołę podstawową  i będą musieli zastanowić się jaki zawód wybrać, by był on interesujący i opłacalny. Nasi goście z Urzędu Pracy starali się im w  tym pomóc i rozwiać wszelkie wątpliwości. Przedstawili uczniom listę specjalistów w danym zawodzie, na których jest aktualnie największe zapotrzebowanie na rynku pracy.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO.

     • Jeżeli język nie jest poprawny,

      mowa nie znaczy tego, co ma znaczyć

      Jeżeli mowa nie znaczy tego, co ma znaczyć,

      nie będzie zrobione to, co ma być zrobione.”

      Konfucjusz

      W dniach 20-24 lutego 2023 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Skroniowie przeprowadzone zostały zajęcia w klasach IV -VIII związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Uczniowie brali udział w dyskusji na temat czy język narodowy jest tożsamy z tradycją kulturą, obyczajami. Na zajęciach analizowali znaczenie polskich przysłów i mądrości z nich wynikających. Jednocześnie przypomnieli sobie czym są związki frazeologiczne. Jednym z zadań było znalezienie błędów w związkach frazeologicznych, a następnie ich wyjaśnienie.

      To święto zostało ustanowione przez UNESCO 17 Listopada 1999 roku, ma ono na celu promowanie świadomości językowej i kulturalnej. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego jest świętem, które powstało z inicjatywy Bangladeszu. Ma to związek z rocznicą dnia – właśnie 21 lutego – kiedy to ludność Pakistanu Wschodniego, aktualnie Bangladeszu walczyła o uznanie języka bangla, doszło do zamieszek w których zginęło pięciu studentów.

      Ważne jest, by dbać o języki narodowe i rdzenne, ponieważ każdy z nich ma zakodowaną określoną wiedzę i kulturę, co przekłada się na spojrzenie na świat i innowacyjność w myśleniu.

      Język polski znajduje się na 26. miejscu najczęściej używanych języków na świecie. Posługuje się nim około 44 milionów ludzi.Szacuje się, że około 10 obcokrajowców uczy się naszego języka ojczystego.

      Opracowała: p. Agata Balik

     • Z kalendarzem za pan brat

     • Uczniowie klasy IV na lekcji matematyki, przypominali sobie wiadomości związane z odczytywaniem i obliczeniami związanymi z kalendarzem. Bardzo pomocny okazał się wizualizer, dzięki, któremu uczniowie mogli obserwować w dużym powiększeniu czynności wykonywane na zegarku ze wskazówkami. Próbowali też własnych sił, a cyfrowy obraz z monitora interaktywnego umożliwiał wszystkim uczniom obserwację czynności.  #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości @LaboratoriaPrzyszlosci

     • Wizualizer na lekcji techniki

     • Podczas zajęć z rysunku technicznego, nauczyciel wykorzystał wizualizer do zaprezentowania kolejnych etapów pracy. Taki sposób przekazywania wiedzy i umiejętności pozwala zaoszczędzić czas, uniknąć kserowania dużej ilości materiałów. Nauczyciel rysuje na kartce, cała klasa obserwuje czynności w dużym powiększeniu. Rysunki mogą być kolorowe, a obraz przekazywany jest na żywo.  #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości @LaboratoriaPrzyszlosci

      Ewa Bieniek

     • ZAJĘCIA TKACKIE CO SIĘ PLECIE W SZKOLNYM ŚWIECIE

     • Dodatkowe zajęcia dla uczennic klasy 5 prowadzone są przez nauczycielkę techniki, panią Ewę Bieniek. Zaplanowane są na przestrzeni roku szkolnego 2022/2023, raz w tygodniu. Spotkania te wprowadzają dziewczęta w tajniki tworzenia tkaniny. Zapoznają się  z materiałem tkackim - ramki, osnowa, wełna, poznają podstawową technikę tkania i wykonują kolorowe dywaniki.  Zdobywają również wiedzę i umiejętności z zakresu tkactwa artystycznego. Na początku, zapału do pracy nie brakuje. Dziewczyny bawią się dobrze i "plotą" nie tylko z wełny. Zajęcia te możliwe są dzięki krosnom zakupionym w ramach projektu. #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości @LaboratoriaPrzyszlosci

     • Zadasy ruchu drogowego

     • Uczniowie klasy czwartej w bieżącym roku szkolnym przygotowują się do egzaminu na kartę rowerową. Dzięki wykorzystaniu sprzętu zakupionego w ramach projektu, nauczyciel pokazuje przykładowe testy, zadania problemowe i wypełnia je wspólnie z uczniami na ekranie. Wystarczy wtedy jedna kopia testu lub książki. To pozwala zaoszczędzić czas i uniknąć kserowania dużej ilości materiałów, czy wielokrotnego odczytywania na głos.  #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości @LaboratoriaPrzyszlosci

      Ewa Bieniek