• POMOC DLA IGORA.

     • Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie wzięli udział w zbiórce pieniędzy dla Igora -ucznia klasy VII Szkoły Podstawowej nr 3 w Jędrzejowie, której koordynatorem była p. Anna Zaczkowska. Chłopiec ma poważną wadę serca oraz rzadkie schorzenie – plastyczne zapalenie oskrzeli. Z tego powodu ma wszczepiony stymulator serca. Jedynym ratunkiem dla niego jest operacja w Stanach Zjednoczonych. Jej koszt wynosi około 1 milion złotych. Wiele instytucji, szkół z powiatu jędrzejowskiego oraz osób prywatnych ruszyło z pomocą Igorowi. Uczniowie, Pani Dyrektor, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły zebrali 737,61 złotych. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • 11 LISTOPADA W NASZEJ SZKOLE.

     • 11 listopada jak co roku obchodzimy Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po 123 latach zaborów w roku 1918 nasza Ojczyzna stała się wolna. Na pamiątkę tego wydarzenia w całym kraju i za granicą są organizowane uroczyste defilady, koncerty, inscenizacje historyczne czy wykłady tematyczne. Również uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przygotowaniach do uroczystych obchodów tego Wielkiego Święta. Przedszkolaki z grup: „Pszczółki” i „Biedronki” wykonywały piękne ilustracje przedstawiające symbole narodowe, a dzieci na świetlicy wzięły udział w III Module projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” – Opowiem Wam o Polsce. Mogli oni poszerzyć swoją wiedzę na temat: historii, tradycji i kultury naszej ukochanej Ojczyzny.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • AKCJA #SZKOŁAPAMIĘTA.

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji #SzkołaPamięta i złożyli hołd Śp. Księdzu Jerzemu Gredce spoczywającym na cmentarzu w Skroniowie. Uczcili Go modlitwą i zapalili znicze.  Był On Proboszczem w Parafii pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Skroniowie. W 1994 roku został mianowany proboszczem Parafii Grobu Bożego w Miechowie. Udało mu się odrestaurować kościół i zabytkowe zabudowania poklasztorne. Dzięki niemu kościół w Miechowie określa się mianem „Polskiej Jerozolimy”. W grudniu 2010 roku dowiedział się, że jest chory na ostrą białaczkę szpiku kostnego. W testamencie poprosił, by uczestnicy na jego pogrzebie nie kupowali kwiatów, lecz pieniądze przewidziane na ich kupno przeznaczyli na potrzeby Hospicjum w Miechowie. Był to człowiek o wielkim sercu, który innych traktował z szacunkiem i życzliwością. Nasi uczniowie zawsze będą pielęgnować pamięć o ludziach wyjątkowych dla naszego regionu.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • AKCJA #SZKOŁADOHYMNU.

     • 10 listopada 2021 roku uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie po raz kolejny przystąpili do akcji #SzkołaDoHymnu. Wspólnie z nauczycielami odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, tym samym składając hołd wszystkim bohaterom, którym zawdzięczamy Wolną Ojczyznę oraz żołnierzom biorącym udział w różnych misjach i broniących granic naszego państwa. Jak powiedział błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński: „Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości staje się wkrótce narodem bez ziemi, narodem bezdomnym, bez przyszłości” oraz „Sztuką jest umierać dla Ojczyzny, ale największą sztuką jest dobrze żyć dla Niej”.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ZABAWY Z KODOWANIEM.

     • W miesiącach wrześniu i październiku na zajęciach świetlicowych uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Module – „Kodujemy z Małym Misiem”. Uczestnicy kolorowali zakodowane rysunki np.: misie, dinozaury, kwiaty, dynie, choinki. Takie zabawy rozwijały umiejętności logicznego myślenia, rozumowania i wnioskowania. Cieszyły się one dużą popularnością nie tylko wśród najmłodszych, ale także wśród najstarszych uczniów.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • DZIEŃ PAPIESKI.

     • 28 października 2021 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Skroniowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Papieskiego pod hasłem – „JAN PAWEŁ II – OBROŃCA ŻYCIA I RODZINY”  oraz „CZŁOWIEKA NALEŻY MIERZYĆ MIARĄ SERCA”. Uczniowie pod opieką nauczycieli: p. Haliny Sutowicz, p. Katarzyny Nowakowskiej, p. Anny Bukowiec i p. Sławomira Strzeszkowskiego uczcili wierszem i piosenką Św. Jana Pawła II– Patrona Rodziny. Zaprezentowali także różne śmieszne scenki z życia naszego Rodaka, zanim został wybrany na papieża. Na koniec wszyscy zebrani odśpiewali na stojąco „Barkę” – ukochaną pieśń Ojca Świętego. Pamiętajmy o słowach Św. Jana Pawła II: „Ani na chwilę nie zapominajcie o tym, jak wielką wartością jest rodzina. Dzięki sakramentalnej obecności Chrystusa, dzięki dobrowolnie złożonej przysiędze, w której małżonkowie oddają się sobie wzajemnie, rodzina jest wspólnotą świętą”.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • POKAZ PSZCZÓŁ.

     • Dnia 26 października 2021 roku dzieci przedszkolne z grupy I „Pszczółki” brały udział w pokazie pszczół” z pasieki z Nowego Sącza. Pan pszczelarz przybliżył dzieciom naturalny wygląd pszczół i ich sposób życia oraz pożytku dla zdrowia człowieka. Na koniec każde obecne dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom MŁODEGO PSZCZELARZA.

      Opracowała: P. Marzena Dawidowska.

     • WYCIECZKA DO KRAKOWA.

     • 19 października 2021 roku uczniowie klasy IV, VIIa, VIIb oraz VIII Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie pod opieką wychowawców wyruszyli do Krakowa. Pierwszym punktem wycieczki były warsztaty czekoladowe w Fabryce Charliego. Uczniowie dali się ponieść słodkim fantazjom. Na koniec zajęć własnoręcznie przygotowali czekoladowe praliny, które mogli zabrać ze sobą do domu. Kolejnym punktem programu był wspaniały, godzinny rejs statkiem po Wiśle z pięknymi widokami na Wawel i Kraków. Potem cała grupa wraz z przewodnikiem udała się na zwiedzanie zabytkowego miasta. Szczególnym wydarzeniem dla uczestników było przejście pod Wawel „drogą królewską”, wejście do Katedry na Wawelu, w której oprócz królów i ich rodzin, pochowani są także bohaterowie narodowi i literaci. Warto również podkreślić, że uczniowie po pokonaniu wielu krętych schodów dotarli na wieżę z Dzwonem Zygmunta. Bardzo ważnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Kościoła Mariackiego. W jego wnętrzu podziw wzbudził drewniany ołtarz wykonany przez słynnego rzeźbiarza Wita Stwosza. Etapem kończącym wycieczkę było zwiedzanie Rynku Krakowa. Wyjazd okazał się nie tylko wyprawą krajoznawczą, ale też piękną lekcją historii Polski. Przekonaliśmy się bowiem, że odpoczywając i bawiąc się, możemy także wzbogacać naszą wiedzę.

      Opracował: P. Hubert Waleron.

     • "MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU".

     • 18 października o godzinie 9.00 na całym świecie dzieci modliły się o pokój, odmawiając Różaniec –ulubioną modlitwę Św. Jana Pawła II – Patrona Rodziny. Nasza szkoła również dołączyła do tej szlachetnej i wyjątkowej akcji, wspierając całym sercem inicjatywę jednoczącą dzieci i młodzież. Uczniowie klas III, V, VIIa i VIIb z radością wzięli udział w tym przedsięwzięciu niosącym pokój i dobro innym ludziom.

      Opracowała: P. Halina Sutowicz.

     • https://www.facebook.com/tuliszkow

     • W miesiącu wrześniu i październiku w Zespole Placówek Oświatowych w Skroniowie zorganizowano kiermasz książek z Księgarni Tuliszków i tym samym nasza szkoła przystąpiła do konkursu – „ZAMIAST PĄCZKA, LEPSZA KSIĄŻKA”. Kiedy tylko uczniowie dowiedzieli się, że bibliotece znajdują się nowe książki do kupienia, drzwi się nie zamykały, a kolejka zainteresowanych ciągnęła się przez cały korytarz. Panie bibliotekarki odwiedzały poszczególne klasy i pokazywały bogatą ofertę Księgarni Tuliszków. W ramach akcji – „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” nauczyciele czytali różne utwory najmłodszym uczniom naszej szkoły – przedszkolakom. Wśród nich znalazły się również pozycje z kiermaszu. Największą popularnością wśród najmłodszych cieszyła się seria – „Naklejki iskierki” zawierająca kolorowe naklejki do wyklejania. W grupie chłopców bezkonkurencyjne okazały się książki o gwiazdach piłki nożnej takich jak: Lewandowski, Messi, Ronaldo, na które wychowawcy złożyli dodatkowe zamówienie. Przystępując do programu – „CZYTANIE MA MOC” po raz kolejny przekonaliśmy dzieci i młodzież, że nie ma piękniejszego prezentu dla kogoś, niż książka. To ona jest najlepszym przyjacielem, który zaprasza nas do magicznej krainy baśni, bajki, legendy… Grono Pedagogiczne wzięło udział  w akcji – „Z KSIĄŻKĄ CI DO TWARZY”, której głównym celem było podniesienie poziomu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Na liście pozycji zakupionych przez nauczycieli i pracowników szkoły znalazły się książki edukacyjne, przygodowe, o tematyce świątecznej oraz przepisy na różne dania, sałatki i surówki. Wspaniałą promotorką czytelnictwa wśród dzieci okazała się uczennica kl. II i laureatka konkursu pt.: „NAJPIĘKNIEJSZY STRÓJ BOHATERA Z BAJKI, BAŚNI I LEKTURY”. Nasi uczniowie biorąc udział w akcji  charytatywnej – „PRZYNIEŚ MISIA” udowodnili, że mają wielkie serduszka. Oprócz nowych maskotek i puzzli dzieci zdecydowały, że zakupione książki z kiermaszu przekażą dla swoich rówieśników chorych na nowotwory.

      KSIAŻKI Z TULISZKOWA U NAS WSZYSCY ZNAJĄ,

      BO ŚWIETNĄ ZABAWĘ UCZNIOM ZAPEWNIAJĄ.

      SĄ CIEKAWE, KOLOROWE

      I PO PROSTU ODLOTOWE!

      MAJĄ WIELKIE POWODZENIE

      I KUPOWANE SĄ W PROMOCYJNEJ CENIE.

      DZIĘKI NIM KAŻDY Z NAS

      SWOJĄ WIEDZĘ POSZERZA.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ.

     • Dnia 13.10.21r. w Zespole Placówek Oświatowych w Skroniowie odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji Samorząd Szkolny podziękował nauczycielom za trud włożony w wychowanie wszystkich uczniów. Klasy przygotowały zabawne karykatury swoich wychowawców. Za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, promowanie wśród uczniów pięknych postaw i przybliżanie wychowankom świata wartości oraz wzorową pracę w zakresie administracyjno-gospodarczym, Pani Dyrektor wręczyła nauczycielom i pracownikom szkoły Nagrody Dyrektora. Tego samego dnia w Centrum Kultury w Jędrzejowie przyznano Nagrody Burmistrza. Nagrodzeni zostali: P. Dyrektor – Jolanta Wójcik, P. Magdalena Beer-Cukrowska, P. Hubert Waleron. Wszystkim wyróżnionym  i nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA.

     • Dnia 05.10.21r. uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Pieczonego Ziemniaka. Dzieci i młodzież przynieśli ziemniaki, które od razu trafiły na ognisko rozpalone przez Panów: Alka i Zbyszka. Po trzech godzinach lekcyjnych wszyscy udali się na plac szkolny, by skosztować pieczonych ziemniaków. Oprócz nich dużą popularnością cieszyły się: kiełbaski i chleb. Pogoda była wymarzona, a wśród nauczycieli i uczniów panowała radosna atmosfera.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WYCIECZKA DO TARNOWSKICH GÓR.

     • Dnia 1 października 2021 roku uczniowie kl. V, VIIa i VIIb  pojechali na wycieczkę do Tarnowskich Gór. Mięli okazję zwiedzić Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek „Od ziarenka do bochenka” w Radzionkowie. Obejrzeli projekcję filmu „Chleb” (historię chleba, tradycję z nim związane, proces wypieku chleba dawniej i dziś). Wzięli udział w warsztatach, formowali i wypiekali bułeczki, plecionki z ciasta chlebowego, a potem konsumowali własnoręcznie przygotowane wypieki. Największą atrakcją okazało się zwiedzanie Sztolni Czarnego Pstrąga wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz przepływ łodziami trasą podziemną – najdłuższą tego typu trasą w Polsce. Pogoda dopisała i wszyscy w doskonałych humorach udali się w drogę powrotną do domu.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA.

     • Dnia 30.09.2021r. w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, którego patronką jest znana autorka książek dla dzieci – Joanna Papuzińska. Z tej okazji nauczyciele czytali uczniom fragmenty utworu Gabrieli Zapolskiej – „Moralność Pani Dulskiej”. W role najważniejszych postaci tej tragifarsy wcielili się: p. Małgorzata Morąg – Pani Dulska, p. Sławomir Strzeszkowski – Zbyszko, Mela – p. Halina Sutowicz, Hesia – p. Patrycja Bębenek, Hanka – p. Anna Zaczkowska oraz Juliasiewiczowa – p. Katarzyna Nowakowska. Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem gry aktorskiej swoich pedagogów i dlatego swój entuzjazm, i podziw wyrazili gromkimi brawami.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

       

     • DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU.

     • Dnia 30.09.2021r. w grupie pierwszej „Pszczółki” odbyło się świętowanie Dnia Chłopka. Oprócz wspólnych zabaw i życzeń dzieci otrzymały cudowne prezenty. Radości nie było końca.

      Opracowała: P. Marzena Dawidowska.

     • AKCJA "BIEG FAIR PLAY".

     •  

      W dniu 8.09.2021 roku uczniowie klasy IV, V, VII a i VIII przystąpili do akcji Bieg Fair Play. Akcja organizowana była przez Polski Komitet Olimpijski w Warszawie w związku z obchodami Światowego Dnia Fair Play. Cała akcja miała charakter sportowy i promocję wartości etycznych w sporcie i w życiu. Bieg został przeprowadzony na zajęciach wychowania fizycznego. Zadaniem uczniów było pokonanie dystansu biegowego, który wcześniej sami sobie wyznaczyli. W sumie uczniowie przebiegli około 2500m na boisku szkolnym. Zabawa była fajna – wszyscy dotarli do mety uśmiechnięci.

      Opracował: P. Hubert Waleron.

     • WITAMY W NASZYM PRZEDSZKOLU!

     • Najbardziej rozpoczęcie nowego roku szkolnego przeżywają najmłodsi uczniowie. W naszym przedszkolu pojawiły się nowe dzieci, które poznały nowe Panie, swoich kolegów i koleżanki. Bardzo szybko i bez żadnych kłopotów zaklimatyzowały się w nowej kolorowej sali oraz wśród swoich rówieśników. Grupa I "Pszczółki"  pod czujnym "okiem" swojej wychowawczyni - p. Marzeny Dawidowskiej już od pierwszego dnia pięknie i beztrosko się bawiła. Dzieci szybko zapomniały o pierwszym rozstaniu z rodzicami. Korzystając z pięknej pogody przedszkolaki rozpoczęły zabawę na świeżym powietrzu. Humory wszystkim dopisywały i radości nie było końca.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022.

     • Dnia  1 września  uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie rozpoczęli nowy rok szkolny biorąc udział we Mszy Świętej w Kościele Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Ksiądz proboszcz życzył wszystkim: pani Dyrektor, nauczycielom, uczniom i ich rodzicom Opieki Bożej na czas pracy i nauki. Po powrocie do szkoły odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych, jednak ze względu na istniejące obostrzenia sanitarne odbyła się tylko w obecności jednego z rodziców, pani Dyrektor Jolanty Wójcik oraz wychowawczyni klasy pierwszej p.Teresy Fendrych i p. Agaty Balik-nauczyciela wspomagającego. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie na sztandar szkoły, a  aktu pasowania dokonała pani Dyrektor, dużym kolorowym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej. Na koniec najmłodsi otrzymali upominki ufundowane przez rodziców. Było to ważne wydarzenie nie tylko dla uczniów ale i rodziców, którzy towarzyszyli swoim pociechom w nowym etapie edukacji szkolnej.

      Opracowała: P. Teresa Fendrych

     • NARODOWE CZYTANIE

     • Narodowe_Czytanie.pdf

      WOJEWODA ŚWIĘTOKRZYSKI Kielce, dnia 03-09-2021

       Szanowni Państwo, PREZYDENCI MIAST/STAROSTOWIE/ BURMISTRZOWIE/WÓJTOWIE GMIN Województwa Świętokrzyskiego Popularyzacja sztuki i kultury polskiej to jedno z najcenniejszych działań dla całego narodu. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Małżonką zainicjowali jubileuszową X edycji akcji Narodowego Czytania.

      W roku 2021 wybranym utworem jest „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. W związku z tym na oficjalnych kanałach Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w portalach:

      Facebook https://www.facebook.com/search/top?q=%C5%9Bwi%C4%99tokrzyski%20urz%C4%85d %20wojew%C3%B3dzki%20w%20kielcach

      Youtube https://www.youtube.com/results?search_query=%C5%9Bwi%C4%99tokrzyski+urz%C4% 85d+wojew%C3%B3dzki

      zamieszczony zostanie spot z fragmentem lektury zrealizowanym przez Biuro Wojewody Świętokrzyskiego. Proszę o przekazanie tej informacji podległym instytucjom kulturalnym i oświatowym z prośbą, aby udostępniły linki na swoich stronach internetowych w sobotę 4 września bieżącego roku. Jeszcze raz gorąco zachęcam do wzięcia udziału w akcji Narodowego Czytania.

      Zbigniew Koniusz Wojewoda Świętokrzyski

     • POŻEGNANIE PANI ZDZISŁAWY WITEK.

     • 25 czerwca pożegnaliśmy naszą koleżankę – Panią Zdzisławę Witek, która odeszła na emeryturę. Z tej okazji Pani Dyrektor – Jolanta Wójcik wręczyła wychowawczyni kl. I Nagrodę Dyrektora oraz świadectwo z czerwonym paskiem ukończenia naszej szkoły. Nauczyciele obdarowali Panią Zdzisławę wymarzonym prezentem oraz pięknym bukietem kwiatów. Pani Dyrektor, Pani Lidia Osińska oraz Grono Pedagogiczne życzyło naszej koleżance dużo zdrowia, rozwijania swoich pasji i zainteresowań oraz realizacji wszystkich marzeń. W takich chwilach ciężko było powstrzymać łzy smutku i wzruszenia. Mamy nadzieję, że Pani Dzidzia o nas nie zapomni i będzie często odwiedzać naszą szkołę.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.