• ŚLUBOWANIE KLASY I.

     • 29 września w Zespole Placówek Oświatowych w Skroniowie odbyło się uroczyste Ślubowanie Klasy I. Uczniowie pod opieką pań: Joanny Olszewskiej i Sylwii Kisiel przygotowali piękny program artystyczny, za który zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Potem Pani Dyrektor - Jolanta Wójcik dokonała pasowania pierwszoklasistów, którzy odebrali swoje pierwsze dokumenty – legitymacje szkolne. Dzieci otrzymały również drobne upominki. Świeżo upieczonym pierwszakom życzymy: radosnych chwil w naszej szkole, wielu kolegów i koleżanek oraz samych szóstek.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA.

     • 29 września uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Każda klasa wybrała sobie utwór, który został odczytany na głos. Wśród starszych uczniów królował „Harry Potter” oraz „Bella i Sebastian”, a wśród młodszych – „Plastusiowy pamiętnik”, „Pamiętnik Czarnego Noska”, „Jesteś Ważny PINKU!”, a także bajki, baśnie i legendy.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WYCIECZKA DO OŚWIĘCIMIA.

     • 26 września uczniowie klas: 8A i 8B Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie pojechali na wycieczkę do Oświęcimia. Mięli okazję zwiedzić obóz koncentracyjny Auschwitz I oraz Auschwitz II-Birkenau, które stały się dla całego świata symboledm ludobójstwa, terroru i Holokaustu (SZOA, SHOAH) – całkowitej zagłady narodu żydowskiego w Europie. Wizyta w tym Mięjscu Pamięci była dla uczestników wycieczki prawdziwą, ciekawą i niepowtarzalną lekcją historii. W tych obozach zagłady wymordowano przedstawicieli dwudziestu ośmiu narodowości; wśródnich byli m.in. Polacy, Żydzi, Romowie, Czesi, Francuzi, Grecy.  Na Miedzynarodowym Pomiku Ofiar Obozu, który tworzy 28 tablic w 28 różnych językach widnieje tekst: „NIECHAJ NA WIEKI BĘDZIE KRZYKIEM ROZPACZY I PRZESTROGĄ DLA LUDZKOŚCI TO MIEJSCE, W KTÓRYM HITLEROWCY WYMORDOWALI OKOŁO PÓŁTORA MILIONA MĘŻCZYZN, KOBIET I DZIECI, GŁÓWNIE ŻYDÓW Z RÓŻNYCH KRAJÓW EUROPY”. W drodze powrotnej uczniowie zobaczyli Pustynię Błędowską – jedyną i największą pustynię w Polsce.

      Opracowała:Katarzyna Nowakowska.

     • Zadasy ruchu drogowego

     • Uczniowie klasy czwartej w bieżącym roku szkolnym przygotowują się do egzaminu na kartę rowerową. Dzięki wykorzystaniu sprzętu zakupionego w ramach projektu, nauczyciel pokazuje przykładowe testy, zadania problemowe i wypełnia je wspólnie z uczniami na ekranie. Wystarczy wtedy jedna kopia testu lub książki. To pozwala zaoszczędzić czas i uniknąć kserowania dużej ilości materiałów, czy wielokrotnego odczytywania na głos.  #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości @LaboratoriaPrzyszlosci

      Ewa Bieniek

     • ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU.

     • 21 września uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Uśmiechu. Z tej okazji Pani Anna Kowalska wraz z ambasadorami uśmiechu wręczyła przepiękne ordery wszystkim nauczycielom, którzy mięli za zadanie wypić łyżeczkę soku cytrynowego i uśmiechnąć się. Zadanie wcale nie było łatwe, ale Panie i Panowie sprostali wyzwaniu. Jak to dobrze, że chociaż raz w roku jest taki wyjątkowy, radosny dzień.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI.

     • 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. W naszej szkole uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem! Po krótkiej pogadance odbyła się projekcja filmiku, następnie dzieci własnymi słowami opowiedziały jak ważna jest kropka w życiu codziennym. Odbyły się zajęcia plastyczne i uczniowie przygotowali własnoręczne opaski i pokolorowali otrzymane obrazki. Na zakończenie wszystkich zabaw zaprosiłyśmy dzieci do małej sesji zdjęciowej z ramką w kropki. Wszyscy uczestnicy wyrazili chęć brania w niej udziału, niektórzy nawet kilkakrotnie! I to już koniec tegorocznego Święta Kropki, ale za rok znów świętujemy!

      Opracowała: Irena Kowalska-Patyna

     • AKCJA#BIEGFAIRPLAY

     • 13 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji #BiegFairPlay, której celem jest promocja przepisowego sportowego zachowania wśród dzieci i młodzieży. Korzystając z pięknej pogody klasy I-VIII pod opieką nauczycieli wysłuchali wykładu na temat zasad fair play. Potem wykonali krótką rozgrzewkę, którą przygotowała Pani Daria Olesińska. Na znak dany przez Pana Huberta Walerona, rozpoczęto bieg. Wszyscy jego uczestnicy w bardzo dobrych humorach szcześliwie dotarli do mety.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023.

     • 1 września uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie rozpoczęli nowy rok szkolny 2022/2023 udziałem we Mszy Świętej w Kościele pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Ksiądz Proboszcz polecił opiece Matce Bożej całe Grono Pedagogiczne, uczniów, ich rodziców oraz dziadków. Życzył wszystkim zebranym zdrowia oraz Bożego Błogosławieństwa na każdy dzień nowego roku. Potem wszyscy udali się na boisko szkolne, gdzie Pani Dyrektor powitała wychowanków naszej szkoły, ogłosiła wychowawców poszczególnych klas oraz życzyła wszystkim zdrowego i bezpiecznego roku szkolnego.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO.

     • 24 czerwca uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie zakończyli naukę w roku szkolnym 2021/2022. Pani Dyrektor – Jolanta Wójcik wręczyła dzieciom i młodzieży świadectwa z czerwonym paskiem za wzorowe zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce, a Przewodnicząca Rady Rodziców- p. Angelika Tatarowska obdarowała ich pięknymi nagrodami książkowymi. Wyjątkowy Dyplom Wzorowego Czytelnika otrzymał Igor Pańtak, a Tytuł Najsympatyczniejszego Nauczyciela przyznano Pani Magdalenie Beer-Cukrowskiej. Klasy I-III przygotowały wspaniały występ z wierszami i piosenkami o tematyce wakacyjnej. Uczniowie klasy VIII złożyli uroczyste ślubowanie i przekazali sztandar swoim młodszym kolegom i koleżankom. Klasy: VIIA i VIIB złożyły życzenia absolwentom naszej szkoły i wręczyły drobne upominki. Na zakończenie uczniowie wspólnie zatańczyli „Belgijkę”.

      Grupy przedszkolne: „Pszczółki” i „Biedronki” zaprezentowały śliczny wakacyjny występ i odebrały z rąk wychowawczyń kolorowe dyplomy, medale, baloniki oraz drobne prezenty. Pani Dyrektor w imieniu wszystkich nauczycieli życzyła zebranym zdrowych, bezpiecznych i udanych wakacji.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • MSZA ŚWIĘTA NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO.

     • 23 czerwca w Kościele pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Skroniowie odbyła się Msza Święta na zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Pani Dyrektor, nauczyciele, rodzice i ich uczniowie wspólnie dziękowali Panu Bogu za ten miniony rok szkolny. Dzieci przy akompaniamencie p. Haliny Sutowicz i p. Sławomira Strzeszkowskiego śpiewały pieśni religijne. Ksiądz Proboszcz – Jerzy Słupik życzył całemu Gronu Pedagogicznemu, dzieciom oraz ich rodzicom zdrowych, bezpiecznych i udanych wakacji. Prosił zebranych, by podczas letniego wypoczynku nie zapominali o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy Świętej, i by cały czas wypełniali przykazanie miłości do bliźniego: „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie”.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR NIEMIECKICH OBOZÓW KONCENTRACYJNYCH.

     • 14 czerwca reprezentacja uczniów w składzie: Zofia Kasza, Maja Kaleta i Karol Walczyński pod opieką Pani Magdaleny Beer-Cukrowskiej wzięła udział w uroczystościach upamiętniających Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich, Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. Z tej okazji nasi uczniowie uczestniczyli we mszy świętej w Archiopactwie Ojców Cystersów w Jędrzejowie. Potem wszyscy zgromadzili się przy grobie Wacława Lutyńskiego – uczestnika pierwszego transportu więźniów do obozu. Przemówienia wygłosili: burmistrz Jędrzejowa – Marcin Piszczek, Robert Piwko- przedstawiciel IPN oraz ksiądz Przemysław Lutyński – syn Wacława.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • NIESPODZIANKA DLA PANI MADZI.

     • 15 czerwca uczniowie klasy VIIA zrobili swojej wychowawczyni – Pani Magdalenie Beer-Cukrowskiej wielką niespodziankę. Z okazji zbliżających się 19 urodzin Pani Madzi wszyscy Jej wychowankowie ubrali się elegancko i wspólnie odśpiewali „Sto lat”. Wszystko było organizowane w wielkiej tajemnicy. Solenizantka została ściągnięta przez uczennicę do klasy pod pretekstem bójki uczniów. Była bardzo zaskoczona tym, co zobaczyła na miejscu. Przedstawiciele klasy życzyli wychowawczyni dużo zdrowia, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń oraz wielu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Do życzeń dołączyli kosz z pluszową maskotką i słodyczami oraz przepiękny bukiet kwiatów z balonikami w kształcie serduszek.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • PRZEDSTAWIENIE- "KOPCIUSZEK-PRAWDZIWA HISTORIA".

     • 10 czerwca z okazji Dnia Mamy i Taty uczniowie  klasy drugiej pod opieką wychowawczyni – Pani Wioletty Bukowskiej przygotowali przepiękne przedstawienie o Kopciuszku w wersji współczesnej. Dzieci zaprezentowały wysoki poziom gry aktorskiej. Uwagę publiczności zwróciły: śliczne dekoracje oraz cudowne, kolorowe kostiumy. Śmieszne dialogi bohaterów rozbawiły zebranych do łez. Występujący zostali nagrodzeni owacjami na stojąco.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURSY PLASTYCZNE.

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pt.: „STOP UZALEŻNIENIOM” i otrzymali następujące miejsca:

      I miejsce – Wiktoria Pańtak,

      II miejsce – Aleksandra Chabior

      III miejsce – Dawid Kosowski

      Uczniowie klasy VIIb: Zofia i Antoni Kasza otrzymali wyróżnienia w  XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym – „BEZPIECZNIE NA WSI MAMY, BO RYZYKO WYPADKÓW ZNAMY”. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WYCIECZKA KLAS I, II, III.

     • 31 maja 2022r. klasy młodsze pod opieką wychowawców i opiekunów udały się na wycieczkę do miejscowości Zagnańsk, aby podziwiać dostojnego „Bartka”. Następnie pojechały do Chrustów, gdzie znajduje się piękny obiekt – „Świętokrzyska Polana”. Dzieci zwiedziły Oceanarium, Park Miniatur i uczestniczyły również w warsztatach plastycznych, gdzie stworzyły śliczne prace przestrzenne imitujące głębiny oceanu. Po pełnym wrażeń dniu, zjadły smaczny obiad zakończony pysznymi lodami. Potem był czas wolny na zakup pamiątek… i powrót do Skroniowa. Wycieczka była bardzo udana, dzieci pełne wrażeń spotkały się ze swoimi rodzicami pod szkołą.

      Opracowała: Pani Teresa Fendrych.

     • SPOTKANIE Z POLICJĄ.

     • 14 czerwca naszą szkołę odwiedził przedstawiciel policji, który przypomniał zasady bezpiecznego spędzania czasu podczas letniego wypoczynku. Poruszył tematy związane z poruszaniem się po drodze, jazdą na rowerze, kontaktu dzieci z nieznanymi osobami i zwierzętami, stosowaniem hejtu. Sprawdził znajomość numerów alarmowych wśród zebranych. Na koniec życzył wszystkim zdrowych, bezpiecznych i słonecznych wakacji.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • "NIE WCHODŹ W UZALEŻNIENIA! SZANUJ SWOJE ŻYCIE I SPEŁNIAJ MARZENIA".

     • 13 czerwca w naszej szkole uczniowie pod opieką pań: Haliny Sutowicz i Anny Bukowiec przygotowały montaż słowno-muzyczny pt: „NIE WCHODŹ W UZALEŻNIENIA! SZANUJ SWOJE ŻYCIE I SPEŁNIAJ MARZENIA”. Przedstawiciele klas: VIIA, VIIB i VIII przestrzegali przed tragicznymi skutkami uzależnień od papierosów, alkoholu, narkotyków i dopalaczy. Przytoczyli także róże historie nastolatków, którzy podporządkowując używkom swoje życie, przegrali je.  Występ uczniów pobudził zebraną publiczność do refleksji. Wszyscy zgromadzeni zrozumieli, że poddając się uzależnieniom, automatyczne rezygnują z realizacji własnych marzeń i planów na przyszłość.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ.

     • 9 czerwca uczniowie naszej szkoły mięli ostatnie spotkanie z przedstawicielami filharmonii. Dowiedzieli się jakim instrumentem muzycznym jest puzon i w jaki sposób można na nim grać. Wybrani i najodważniejsi z publiczności mogli zagrać razem z naszymi gośćmi. Wysłuchaliśmy cudownej muzyki z kontynentu amerykańskiego, pod wpływem której poczuliśmy, jakbyśmy byli już na wakacjach.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • DZIEŃ MAMY I TATY.

     • 7 czerwca przedszkolaki z grupy „Biedronki” pod opieką pań: Pauliny, Beaty i Sylwii przygotowały wspaniałą niespodziankę swoim rodzicom z okazji ich święta. Dzieci pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki o swoich mamusiach i tatusiach, podkreślając ich wielki trud, poświęcenie i oddanie, jakie każdego dnia okazują swoim pociechom. Na zakończenie przedszkolaki złożyły rodzicom najserdeczniejsze życzenia i wręczyły skromne upominki. Udowodniły, że "MAMA I TATA TO  NAJPIĘKNIEJSZE SŁOWA ŚWIATA". Zgromadzona w sali publiczność nagrodziła występujących dużymi brawami.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS "PATRONI POLSKI".

     • Panie: Halina Sutowicz, Ewa Wydrych i Katarzyna Nowakowska przygotowały międzyszkolny konkurs na prezentację multimedialną - „Patroni Polski”. Zadaniem uczniów było przygotowanie prezentacji na temat jednego spośród podanych patronów i przesłanie jej na adres poczty organizatorów do 13 maja. Uczestnicy wybrali: Maryję, Św. Kingę, Jadwigę Andegaweńską, Stanisława Kostkę. Wszystkie prace zostały wysłane do komisji, która je oceniła i przyznała następujące punkty i miejsca:

      39 punktów – I miejsce – Wiktoria Kozieł kl. VI– Szkoła Podstawowa w Potoku Wielkim

      37 punktów – II miejsce – Martyna Nowakowska kl. VIIA – ZPO w Skroniowie

      31 punktów – III miejsce – Julia Maciąg kl. VIII – ZPO w Skroniowie

      31 punktów – III miejsce – Igor Fiutek kl. VIII – ZPO w Skroniowie

      Wyjątkowe podziękowania kierujemy do jury: Pani Dyrektor – Jolanty Wójcik, Pani Ewy Bieniek, Księdza Proboszcza - Jerzego Słupika oraz Pana Włodzimierza Walczyńskiego za obiektywną i fachową ocenę prezentacji. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w innych konkursach.

       

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.