• KONKURS - "BAJKOWY DOMEK ZIMĄ".

     • Dnia 24.02.2023r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt.: „Bajkowy domek zimą”, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Głównym celem konkursu było: rozbudzenie wyobraźni i aktywności twórczej, a także rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych. Prace wzbudziły zachwyt jurorów, a ich autorzy zasłużyli na uznanie i pochwałę. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni, otrzymując pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe: Sandra Koncewicz, Iga Kamińska, Oliwia Rychter, Karol Świerczewski, Bartłomiej Kmieć, Wiktor Grad-Kisiel. Serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Sylwia Kisiel.

     • POMOC DLA RADKA.

     • 22 lutego uczniowie naszej szkoły zorganizowali kiermasz słodkości, z którego cały dochód został przeznaczony na pomoc dla Radka Toborka. Wszystkie ciasta, babeczki, galaretki szybko zostały wykupione przez naszych uczniów, ich rodziców, panią Dyrektor, Grono Pedagogiczne, p. Starostę – Pawła Farynę oraz pracowników szkoły. Po podliczeniu zbiórki pieniężnej, która rozpoczęła się przed feriami i dołączeniu kwoty z kiermaszu udało się zebrać sporą sumę pieniędzy. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WAŻNE! CHARYTATYWNY KIERMASZ CIAST.

     • 21 lutego 2023 roku uczniowie klasy V i ich rodzice oraz wychowawca klasy – p. Hubert Waleron zapraszają na kiermasz ciast i słodkości, z którego całkowity dochód będzie przeznaczony na leczenie Radka Toborka – chłopca chorego na białaczkę. Już tak mało brakuje, by Go uratować. Na każdej przerwie będą sprzedawane przepyszne wypieki własnoręcznie pieczone przez rodziców uczniów z naszej szkoły z możliwością zakupu na wynos. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w zbiórkę na tak szlachetny cel i wierzymy, że nikt nie pozostanie obojętny na nasz apel.

      https://www.ikea.com/pl/pl/p/oftast-talerz-bialy-30258913/

       https://kolorowegarnki.pl/przepis/ciasto-shrek/

       https://smaker.pl/przepisy-desery/przepis-swiateczne-ciasto-przepis,106006,ilovebakepl.html

      https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,29473175,tylko-nowoczesna-terapia-uratuje-zycie-12-letniego-radka-chlopiec.html?disableRedirects=true

      https://sprawdzone.pl/artykul/pyszne-ciasta-z-pianka-3-przepisy-na-desery-lekkie-jak-chmurka,aid,7921

      https://www.tapeciarnia.pl/tapeta-babeczka-z-wisienka

      https://slodkipomysl.pl/babeczki-truskawkowe/

       

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WARSZTATY PSZCZELARSKIE.

     • 16 lutego  przedszkolaki z grup: „Biedronki” i „Pszczółki” oraz uczniowie kl. IV –VIII wzięli udział w warsztatach pszczelarskich, na których dowiedzieli się jak cieżką pracę wykonują pszczoły, by zapewnić równowagę w świecie roślin oraz jakie środki ostrożności należy zachować wyjmując z ula plastry miodu. Uczestnicy mogli przymierzyć specjalny strój pszczelarza oraz zobaczyć z bliska pszczoły w ulu. Na koniec wszyscy zostali obdarowani dyplomami i odznakami „Młodego Pszczelarza”.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WARSZTATY "SERCE WALENTYNKOWE".

     • Dnia 15.02.2023 roku odbyły się warsztaty pod nazwą „Serce Walentynkowe”, w których uczestniczyli uczniowie klasy IV, V, VI. Podczas warsztatów uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa. Pod kierunkiem Pań: Ani i Sylwii wykonali serca z kawałków materiałów techniką szycia, następnie ozdabiali według własnego pomysłu. Ideą realizacji warsztatów z zakresu szycia i prac ręcznych była chęć uatrakcyjnienia zajęć. Szycie i prace ręczne przez zabawę doskonale ćwiczą sprawność doni i ręki. Szycie rozwija zdolności manualne, uczy koncentracji i cierpliwości oraz rozbudza kreatywność.

      Opracowała: Sylwia Kisiel.

     • UDZIAŁ UCZNIÓW KL. VIIIA W OLIMPIADACH.

     • 14 listopada 2022 roku wybrani uczniowie klasy VIIIa wzięli udział w X Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z „JEZYKA POLSKIEGO” oraz X Edycji Olimpiady pt.: „HARRY POTTER I CZARA OGNIA”, których wyniki poznaliśmy dopiero 30 stycznia 2023 roku. Oprócz zadań zamkniętych uczestnicy odpowiadali pisemnie na pytania otwarte, wymagające dłuższej wypowiedzi z ich strony. Olimpiada z „Języka Polskiego” sprawdzała umiejętności gramatyczne, ortograficzne, analizę i interpretację wiersza oraz znajomość lektur.  Na 167 uczniów biorących udział w tej olimpiadzie Martyna Nowakowska zajęła 5 miejsce w Polsce. Olimpiada z utworu J.K Rowling szczegółowo badała poziom losów głównego bohatera książki z uwzględnieniem magicznych rekwizytów. Na 483 uczniów biorących udział w tej olimpiadzie Mikołaj Pindral i Dawid Kisiel zajęli 13 miejsce, Paweł Łabędzki 23, Wiktor Mróz 31, a Piotr Łabędzki 38. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.