• Lista dzieci przyjętych do przedszkola na rok 2015/2016.

            1. Balińska Julia
            2. Bentkowska Maja
            3. Budziński Tomasz
            4. Chabior Aleksandra
            5. Cierpisz Oliwier
            6. Cierpisz Norbert
            7. Dzióbek Bartosz
            8. Gocał Alicja
            9. Górski Wojciech
            10.  Górski Artur
            11.  Grabek Jakub
            12.  Grad Tobiasz
            13.  Grad Nadia
            14.  Jamorski Michał
            15.  Jamorska Zofia
            16.  Kamińska Iga
            17.  Koncewicz Samanta
            18.  Kosek Jakub
            19.  Kot Marysia
            20.  Kosowski Dawid
            21.  Kurek Piotr
            22.  Łaboda Lena
            23.  Madej Lena
            24.  Maludzińska Amelia
            25.  Maludziński Bartosz
            26.  Maludzińska Oliwia
            27.  Maludzińska Wiktoria
            28.  Nawrot Aleksander
            29.  Nawrot Jan
            30.  Nawrot Karolina
            31.  Neiner Oskar
            32.  Olesiński Mateusz
            33.  Pańtak Wiktoria
            34.  Piasecki Bartłomiej
            35.  Polczyk Oliwier
            36.  Prawda Joanna
            37.  Rogowski Michał
            38.  Rosół Wiktor
            39.  Rusek Nadia
            40.  Rzepka Emilia
            41.  Rychter Oliwia
            42.  Sygut Miłosz
            43.  Świerczewski Karol
            44.  Tatarowska Anna
            45.  Walczyńska Barbara
            46.  Wiśniewska Magdalena
            47.  Wyrozumski Adrian
            48.  Zapart Elena
            49.  Zapart Lena
          • 26 marca odbył się 1. międzyszkolny konkurs 1z10. W jego drugim etapie wzięło udział sześcioro zawodników           z dwóch szkół – naszej i Szkoły Podstawowej w Rakowie.
            W szranki stanęli:  Patrycja Polczyk, Karol Belicki, Wiktor Fiutek – przedstawiciele naszej szkoły oraz Małgorzata Krzysztofik, Radosław Sęk, Jakub Jopek – uczniowie z Rakowa.

            Po wyrównanej walce do finału przeszli: Patrycja Polczyk, Małgorzata Krzysztofik oraz Karol Belicki. Ostatecznie zwyciężył Karol Belicki, zdobywając 143 punkty. Patrycja Polczyk uzyskała 52 punkty, Małgorzata Krzysztofik – 22 punkty.

            Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, natomiast finałowa trójkowa odebrała z rąk organizatorów nagrody książkowe. 

            Zwycięzcom gratulujemy ogromnej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów.

            Organizatorzy konkursu: Piotr Zaczkowski, Bernadeta Michałkiewicz, Anna Zaczkowska.

                                                                                                                                                              Piotr Zaczkowski

          •  6 marca odbył się już po raz trzeci próbny sprawdzian szóstoklasisty, do którego uczniowie przystąpili wraz z rodzicami. Jak co roku sprawdzian przysporzył wiele emocji zarówno uczniom jak ich rodzicom, którzy z wypiekami na twarzy wspierali swoje pociechy w rozwiązywaniu zadań. Po raz pierwszy sprawdzian ten miał nową formułę. Składał się z dwóch części: humanistyczno-matematycznej oraz językowej. Za szóstoklasistów trzymamy kciuki          1 kwietnia. Podczas sprawdzianu wsparciem duchowym smiley służyli nauczyciele Anna
            i Piotr Zaczkowscy.

                                                                                                                      Anna Zaczkowska 

          • Wspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez
            i uroczystości naszej szkoły. W tym roku 20 marca uczniowie ze swoimi wychowawcami bawili się wspólnie podczas dwóch konkursów.
            Pierwszym był konkurs pod tytułem Mam talent, w którym bezkonkurencyjna okazała się Joanna Laskowska, uczennica klasy IV. Zaprezentowała talent związany
            z ewolucjami z hula hop.

            Drugi konkurs zorganizowany był dla oddziałów przedszkolnych i klas I-III. Uczniowie mieli za zadanie przygotować zabawną marzannę. Spośród przedszkolaków zwyciężyła grupa I, której wychowawcą jest pani Anna Bukowiec. Natomiast w grupie klas I-III zwyciężyła klasa III, której wychowawcą jest pani Joanna Olszewska.

            W czasie zabawy panowała wspaniała atmosfera, uczniowie świetnie się bawili.

                                                                                                          Anna Zaczkowska

                                                                                                          Piotr Zaczkowski

          • 11.03.2015r. w siedzibie Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizatorem był Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego w Jędrzejowie Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Komenda Powiatowa PSP w Jędrzejowie poza udostępnieniem świetlicy, przygotowała turniej od strony merytorycznej.

            Fundatorem dyplomów i nagród był Burmistrz Miasta Jędrzejowa. W turnieju uczestniczyło 19 uczestników w trzech grupach wiekowych.
            .
            W grupie pierwszej III miejsce zajął Karol Belicki, uczeń klasy V.

                                                                                                          Piotr Zaczkowski

          • Internetowy Teatr TVP dla szkół zawitał po raz kolejny do naszej szkoły. 6 marca uczniowie naszej szkoły tym razem przenieśli się do świata Plastusia. Plastusiowy pamiętnik to historia malutkiego plastelinowego ludzika. Bajka bawi i uczy tego, jak ważna jest przyjaźń. Przedstawienie wystawił Teatr Polski w Bydgoszczy. Dzięki internetowi, sztukę mogły zobaczyć dzieci w całej Polsce.                              Piotr Zaczkowski – koordynator akcji.

          • 13 lutego 2015 roku, tuż przed feriami, przeprowadzony został konkurs 1 z 10 – etap szkolny.
            W zmaganiach wzięli udział: z nr. 1 – Anna Tuśnio (klasa VI), z nr. 2 – Konrad Olesiński (klasa IV), z nr. 3 – Karol Belicki (klasa V), z nr. 4 – Karol Trzciński (klasa VI), z nr. 5 – Bartłomiej Leśniewski (klasa VI), z nr. 6 – Paweł Gidek (klasa VI), z nr. 7 – Wiktor Fiutek (klasa V), z nr. 8 – Szymon Nawrot (klasa IV), z nr. 9 – Patrycja Polczyk oraz z nr. 10 – Damian Jamorski (klasa VI). Byli to uczniowie z najwyższymi średnimi ocen za 1. semestr roku szkolnego 2014/2015.

            Po zaciekłej walce do finału przeszła trójka uczniów z klasy V – Karol Belicki, Wiktor Fiutek i Patrycja Polczyk. W finale bezkonkurencyjny okazał się Wiktor Fiutek, który zdobył 232 punkty i zwyciężył w całym turnieju. Partycja Polczyk zdobyła 51 punktów, a Karol Belicki 92.

            Trójka ta zmierzy się 13 marca 2015 roku o godzinie 10.30 w wielkim finale z trzema zawodnikami ze Szkoły Podstawowej w Rakowie. Etap międzyszkolny odbędzie się pod nazwą 1 z 6.

            Gratulujemy zwycięzcy, Wiktorowi Fiutkowi, i trzymamy kciuki za wielki finał. Mamy nadzieję, że zwycięży uczeń naszej szkoły!

             

            Organizatorzy i pomysłodawcy konkursu

            Anna Zaczkowska

            Piotr Zaczkowski

          • 13 lutego tradycyjnie już w naszej szkole była poczta walentynkowa. Do specjalnej skrzynki, która została przygotowana przez członków samorządu uczniowskiego, można było wrzucą tzw. walentynki. Zabawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

            Piotr Zaczkowski –opiekun SU

          • 9 lutego 2015 r. odbyła się żywa lekcja historii pt.: „Rzym i Galia w starożytności”, przygotowana przez grupę rekonstrukcyjną.

            Lekcja była połączeniem spektaklu i zabaw z udziałem uczniów. Uczestnicy poznawali dzieje Rzymian i Galów, ich kulturę materialną i duchową. Repliki strojów i uzbrojenia Celtów, Germanów i Rzymian stanowiły uatrakcyjnienie opowiadanych przez aktorów historii.

            Narracji rekonstruktorów towarzyszyły pokazy walk wojsk Rzymu z Galami pod wodzą wielkiego Wercyngetoryksem. Jednak to nie wszystko! Zapamiętanie przeszłości przychodzi łatwiej jeżeli można się w niej choć na chwilkę „zanurzyć”. Chętnych do targu niewolników oraz do stworzenia formacji bojowej „żółwia rzymskiego” nie brakowało. Bitwa Rzymian z Germanami z udziałem ochotników z naszej szkoły niewątpliwie była niezapomnianym przeżyciem. Uczniowie, którzy woleli popatrzeć na sceny walk z bezpiecznej widowni, mogli przymierzyć i chwycić oręż starożytnych: zbroje, hełmy rzymskie i galijskie, tarcze, miecze i pila (oszczepy rzymskie). Podsumowaniem żywej lekcji historii był konkurs wiedzy.

            Uczniowie, którzy prawidłowo odpowiedzieli na pytania, otrzymali pamiątkowy denar Juliusza Cezara. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni - zdobyli nową wiedzę
            i doskonale się bawili.   

             

            Piotr Zaczkowski

          • Tymoteusz Chabior zajął II miejsce w wojewódzkim konkursie pod tytułem Walory Świętokrzyskich Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Obiektywie. Finał konkursu odbył się Kielcach 27 listopada 2014r. Nagrody: tablet, globus i książka o zwierzętach. Ponadto dla szkoły organizator ufundował odtwarzacz blu-ray firmy Samsung i „zestaw małego chemika”.

             

             Piotr Zaczkowski

             

             

             

             

          • 3 lutego 2015 roku już po raz 4. zorganizowałem w naszej szkole DZIEŃ ZIMY. Pogoda była wręcz wymarzona, aby wyjść poza mury szkolne i na świeżym powietrzu upiec kiełbaskę, porzucać się śnieżkami. Było słonecznie, trochę mroźnie, a przede wszystkim radośnie. Czekając na miejsce przy ognisku, uczniowie klas IV, V i VI rozegrali mecz w piłkę nożną – dziewczyny kontra chłopaki. Wygrali ci drudzy- 0:1. Zdjęcia w zakładce-album fotograficzny.

             

            Piotr Zaczkowski – opiekun Samorządu Uczniowskiego

          • 30 stycznia 2015 roku odbyła się „dyskoteka choinkowa”. Po raz kolejny w rolę didżeja wcielił się Bartek Leśniwski, który włączał świetną muzykę. Nie było osoby, której muzyka nie porwała do tańca. Wszyscy świetnie się bawili. W przerwie uczniowie zjedli albo pączki, albo pizzę.

             

            Piotr Zaczkowski

          • 29 stycznia 2015 roku pojechaliśmy na wycieczkę do Kielc. Program eskapady zakładał zwiedzenie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, Oceanarium w Galerii Echo oraz obejrzenie w technologii 3D trzeciej, ostatniej części filmu
            o dzielnym hobbicie, Bilbo Baginsie – Hobbit: Bitwa Pięciu Armii.

            O godzinie 9.00 dotarliśmy do RCKiK przy ulicy Jagiellońskiej. Uczniowie poznali drogę, jaką pokonują honorowi krwiodawcy, którzy chcą oddać krew. Pierwszym etapem jest rejestracja, następnie wypełnienie ankiety, później wstępne badanie krwi, kolejnym wizyta u lekarza i na końcu samo oddanie krwi. Dowiedzieli się, jakie warunki trzeba spełnić, aby w przyszłości zostać honorowym dawcą krwi czy dawcą szpiku kostnego. Wizyta w RCKiK miała uświadomić uczniom, jak ważne jest honorowe krwiodawstwo, że w ten sposób możemy spełniać dobry uczynek i przyczyniać się do ratowania ludzkiego życia!

            O godzinie 11.45 wraz z panią przewodnik rozpoczęliśmy wędrówkę po oceanarium, znajdującym się na 2. poziomie kieleckiej Galerii Echo. Oceanarium to zgromadziło największą ilość gatunków ryb. W specjalnych zbiornikach mieszczących 60 tyś litrów wody zobaczyliśmy podwodny świat przeniesiony z najodleglejszych zakątków kuli ziemskiej. Widzieliśmy ryby z rafy koralowej oraz oceanów i egzotycznych rzek. W śród okazów z raf koralowych można zobaczyć, zebrasomy, motylki rafowe, najeżki, nadymki, które w obliczu zagrożenia dwukrotnie zwiększają swoją wielkość. Zobaczyliśmy również bohaterów filmu Gdzie jest Nemo? - czyli amfipriony żyjące w symbiozie z ukwiałami. Ogromnym zainteresowanie cieszyły się rekiny czy piranie. Byliśmy świadkami kamienia tych ryb. Myślę, że była to fantastyczna, niecodzienna lekcja biologii.

            Ostatnim punktem była projekcja filmu Hobbit: Bitwa Pięciu Armii.

             

            Piotr Zaczkowski

          • 28 stycznia 2015 roku nasza szkoła obejrzała kolejny już spektakl w ramach projektu „Internetowy Teatr TVP dla szkół” realizowany przez Telewizję Polską. Tym razem Telewizja Polska wspólnie z Teatrem im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, zaprosiła do obejrzenia spektaklu wg scenariusza Barbary Borys-Damięckiej  Królowa śniegu.
            Oprócz zgromadzonej w teatrze widowni, to wyjątkowe przedstawienie w wykonaniu gorzowskich aktorów, zobaczyli  na żywo uczniowie w wielu szkołach w całej Polsce.

            Królowa Śniegu to jedna z najpiękniejszych opowieści o miłości, przyjaźni, odpowiedzialności za siebie i innych. Kawałek lodu, który nagle wpada w serce Kaja czyni go obcym dla przyjaciół. Kaj ulega złudzeniu innego, lepszego życia. Andersen napisał tę baśń dla wszystkich. Młodsi widzowie odnajdą w niej mnóstwo cudownych, niesamowitych przygód; magiczną podróż Gerdy i jej niezwykłych przyjaciół spotkanych w czasie drogi, piękną i czarodziejską krainę śniegu, mnóstwo emocji, barw a nawet zapachów. Dla dorosłych to podróż w niebanalny świat, opowieść o tym co w życiu jest ważne i o co warto walczyć.

             

            Piotr Zaczkowski – koordynator akcji

          • W piątek 9 stycznia 2015 roku w naszej szkole odbył się pierwszy wieczorny maraton filmowy. Po raz kolejny spotkaliśmy się wieczorem w naszej szkole, która o tej porze zyskuje atmosferę tajemniczości, wyjątkowości. Znajome korytarze wyglądały zupełnie inaczej niż za dnia. Sala języka polskiego, która kojarzy się z pracami klasowymi i sprawdzianami, zyskała na przytulności. Materace, poduszki, koce i oczywiście niezbędny przy oglądaniu filmów prowiant, a także wspaniałe towarzystwo i repertuar, pozwoliły w miły sposób spędzić piątkowy wieczór.

            Obejrzeliśmy cztery filmy: Madagaskar 4, Asterix i Obelix na olimpiadzie, Zambezia.

            W przerwie między filmami uczniowie stoczyli pełne emocji bitwy na poduszki.
            Mamy nadzieję, że wszystkim uczestnikom maratonu spodobał się taki sposób spędzania czasu w szkole i że z niecierpliwością czekają na kolejny.

            Piotr Zaczkowski

          • 11 grudnia punktualnie o godzinie 11.00 w ramach Internetowego Teatru dla szkół obejrzeliśmy spektakl Biegnijcie do szopki – przedstawienie w wykonaniu Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” z Katowic.

            Biegnijcie do szopki, czyli Kolędariusz na Boże Narodzenie i Trzech Króli według tekstu Edmunda Wojnarowskiego. Przedstawienie było zrealizowane w konwencji widowiska kolędowego z typowymi dla tego gatunku postaciami: Diabła, Anioła, Heroda i Śmierci, wykorzystało tradycyjne obrzędy związane ze świętami Bożego Narodzenia i Trzech Króli.

          • W tym roku po raz pierwszy włączyliśmy się w akcję charytatywną SZLACHETNA PACZKA. Ideą jaka przyświeca tej inicjatywie jest niesienie pomocy rodzinom potrzebującym.

            Zeszłoroczna XIII edycja SZLACHETNEJ PACZKI pod wieloma względami była wyjątkowa. Zjednoczyła 617 tysięcy Polaków. 9500 wolontariuszy pośredniczyło w mądrej pomocy. 17 684 rodziny otrzymało nadzieję i impuls do zmiany. W przygotowanie jednej Paczki zaangażowało się średnio 30 osób.

            Od 01.12.2014 do 13.12.2014 przeprowadziliśmy w naszej szkole zbiórkę produktów spożywczych, artykułów chemicznych oraz pieniędzy, za które zakupione zostały buty i kurtki zimowe. Szkolnymi koordynatorami akcji byli Anna i Piotr Zaczkowscy. Wszystkie dary przekazane zostały panu Tomaszowi Puchrowiczowi- liderowi SZLACHETNEJ PACZKI w Jędrzejowie.

            Działaliśmy we współpracy ze Szkołą Podstawową w Rakowie.

            Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony zarówno naszych uczniów jak i ich rodziców. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

            Anna Zaczkowska

          •                 21 listopada już po raz siódmy odbyła się impreza pod hasłem NOCNE CZYTANIE. Spotkanie rozpoczęliśmy zabawą andrzejkową, która zakończyła się o godzinie 20. Następnie zjedliśmy, przygotowaną przez rodziców, pyszną kolację. Kolejnym punktem programu były nocne podchody zorganizowane na boisku szkolnym. Zaopatrzeni w latarki uczniowie rozwiązywali przygotowane przez samorząd uczniowski zadania. Musieli m.in. wykazać się znajomością kierunków geograficznych czy wiedzą na temat figur geometrycznych. Zabawa była fantastyczna i przysporzyła uczestnikom podchodów niesamowitych doznań.

            Następną atrakcją było obejrzenie filmu – Sposób na Alcybiadesa. Ostatnim elementem nocnego pobytu w szkole była prezentacja audiobooka Opowieści z Narnii. Uczniowie leżąc wygodnie w śpiworach wysłuchali historii o tajemniczej i pełnej przygód krainie zza tajemniczej szafy. Gwoździem programu okazało się tradycyjne już smarowanie pastą tych, którzy mieli najtwardszy sen.

             

            Piotr Zaczkowski

          • W dniu 31.10.2014 roku odbył się w naszej szkole konkurs halloween’owy- STRACHY NA LACHY. Uczestnicy prezentowali stroje i makijaże, będące uosobieniem czarownic, duchów i potworów. Liczyły się pomysłowość i samodzielne wykonanie. Wśród uczniów klas młodszych pierwsze miejsce zajął Tomasz Malmur (kl.I), natomiast w klasach starszych zwyciężył Paweł Czekaj(kl.V).Zwycięzcy otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy słodki upominek. Gratulujemy i zapraszamy za rok.

            Organizatorami konkursu były panie: Anna Bukowiec i Anna Zaczkowska.

                         Anna Zaczkowska

          • 21 listopada 2014 roku już po raz siódmy spotykamy się w naszej szkole w ramach akcji NOCNE CZYTANIE.

            W tym roku akcja będzie przebiegać zgodnie
            z następującym planem:

            17.00 – dyskoteka andrzejkowa;

            20.00 – kolacja;

            20.45 – nocne podchody;

            21.45 – wróżby andrzejkowe

            22.30 – projekcja filmu Sposób na Alcybiadesa

            24.00 – prezentacja wybranego przez uczniów audiobooka – Opowieści z Narnii.

             

            Nasze spotkanie Nocne Czytanie 2014 zakończy się 22.11.2014r. o godzinie 7.00.