• WYJAZD NA BASEN.

     • 15 marca uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli pojechali na basen do Nowin. Mieli okazję poćwiczyć pływanie, pozjeżdżać na rurze, zrelaksować się w jacuzzi oraz pograć piłką w wodzie. Wszyscy swietnie się bawili. W drodze powrotnej odwiedzili McDonalda, gdzie zamówili swoje ulubione zestawy.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • DZIEŃ KOBIET

     • 8 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji panowie pracujacy w naszej placówce oraz uczniowie złożyli najserdeczniejsze życzenia wszystkim Paniom i swoim koleżankom oraz wręczyli słodkie upominki. Samorząd Szkolny przygotował konkurs dla uczennic związany z zawodami wykonywanymi przez mężczyzn. Niektóre odpowiedzi przedstawicielek z poszczególnych drużyn wzbudziły podziw i uznanie publiczności. W tym dniu wszyscy świetnie się bawili.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • "ZAWODY PRZYSZŁOŚCI".

     • 8 marca uczniowie klas ósmych spotkali się z przedstawicielami z Urzędu Pracy, którzy rozmawiali na temat: „Zawodów Przyszłości”. Nasi najstarsi podopieczni już niedługo opuszczą szkołę podstawową  i będą musieli zastanowić się jaki zawód wybrać, by był on interesujący i opłacalny. Nasi goście z Urzędu Pracy starali się im w  tym pomóc i rozwiać wszelkie wątpliwości. Przedstawili uczniom listę specjalistów w danym zawodzie, na których jest aktualnie największe zapotrzebowanie na rynku pracy.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO.

     • Jeżeli język nie jest poprawny,

      mowa nie znaczy tego, co ma znaczyć

      Jeżeli mowa nie znaczy tego, co ma znaczyć,

      nie będzie zrobione to, co ma być zrobione.”

      Konfucjusz

      W dniach 20-24 lutego 2023 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Skroniowie przeprowadzone zostały zajęcia w klasach IV -VIII związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Uczniowie brali udział w dyskusji na temat czy język narodowy jest tożsamy z tradycją kulturą, obyczajami. Na zajęciach analizowali znaczenie polskich przysłów i mądrości z nich wynikających. Jednocześnie przypomnieli sobie czym są związki frazeologiczne. Jednym z zadań było znalezienie błędów w związkach frazeologicznych, a następnie ich wyjaśnienie.

      To święto zostało ustanowione przez UNESCO 17 Listopada 1999 roku, ma ono na celu promowanie świadomości językowej i kulturalnej. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego jest świętem, które powstało z inicjatywy Bangladeszu. Ma to związek z rocznicą dnia – właśnie 21 lutego – kiedy to ludność Pakistanu Wschodniego, aktualnie Bangladeszu walczyła o uznanie języka bangla, doszło do zamieszek w których zginęło pięciu studentów.

      Ważne jest, by dbać o języki narodowe i rdzenne, ponieważ każdy z nich ma zakodowaną określoną wiedzę i kulturę, co przekłada się na spojrzenie na świat i innowacyjność w myśleniu.

      Język polski znajduje się na 26. miejscu najczęściej używanych języków na świecie. Posługuje się nim około 44 milionów ludzi.Szacuje się, że około 10 obcokrajowców uczy się naszego języka ojczystego.

      Opracowała: p. Agata Balik

     • KONKURS - "BAJKOWY DOMEK ZIMĄ".

     • Dnia 24.02.2023r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt.: „Bajkowy domek zimą”, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Głównym celem konkursu było: rozbudzenie wyobraźni i aktywności twórczej, a także rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych. Prace wzbudziły zachwyt jurorów, a ich autorzy zasłużyli na uznanie i pochwałę. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni, otrzymując pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe: Sandra Koncewicz, Iga Kamińska, Oliwia Rychter, Karol Świerczewski, Bartłomiej Kmieć, Wiktor Grad-Kisiel. Serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Sylwia Kisiel.

     • POMOC DLA RADKA.

     • 22 lutego uczniowie naszej szkoły zorganizowali kiermasz słodkości, z którego cały dochód został przeznaczony na pomoc dla Radka Toborka. Wszystkie ciasta, babeczki, galaretki szybko zostały wykupione przez naszych uczniów, ich rodziców, panią Dyrektor, Grono Pedagogiczne, p. Starostę – Pawła Farynę oraz pracowników szkoły. Po podliczeniu zbiórki pieniężnej, która rozpoczęła się przed feriami i dołączeniu kwoty z kiermaszu udało się zebrać sporą sumę pieniędzy. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WAŻNE! CHARYTATYWNY KIERMASZ CIAST.

     • 21 lutego 2023 roku uczniowie klasy V i ich rodzice oraz wychowawca klasy – p. Hubert Waleron zapraszają na kiermasz ciast i słodkości, z którego całkowity dochód będzie przeznaczony na leczenie Radka Toborka – chłopca chorego na białaczkę. Już tak mało brakuje, by Go uratować. Na każdej przerwie będą sprzedawane przepyszne wypieki własnoręcznie pieczone przez rodziców uczniów z naszej szkoły z możliwością zakupu na wynos. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w zbiórkę na tak szlachetny cel i wierzymy, że nikt nie pozostanie obojętny na nasz apel.

      https://www.ikea.com/pl/pl/p/oftast-talerz-bialy-30258913/

       https://kolorowegarnki.pl/przepis/ciasto-shrek/

       https://smaker.pl/przepisy-desery/przepis-swiateczne-ciasto-przepis,106006,ilovebakepl.html

      https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,29473175,tylko-nowoczesna-terapia-uratuje-zycie-12-letniego-radka-chlopiec.html?disableRedirects=true

      https://sprawdzone.pl/artykul/pyszne-ciasta-z-pianka-3-przepisy-na-desery-lekkie-jak-chmurka,aid,7921

      https://www.tapeciarnia.pl/tapeta-babeczka-z-wisienka

      https://slodkipomysl.pl/babeczki-truskawkowe/

       

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WARSZTATY PSZCZELARSKIE.

     • 16 lutego  przedszkolaki z grup: „Biedronki” i „Pszczółki” oraz uczniowie kl. IV –VIII wzięli udział w warsztatach pszczelarskich, na których dowiedzieli się jak cieżką pracę wykonują pszczoły, by zapewnić równowagę w świecie roślin oraz jakie środki ostrożności należy zachować wyjmując z ula plastry miodu. Uczestnicy mogli przymierzyć specjalny strój pszczelarza oraz zobaczyć z bliska pszczoły w ulu. Na koniec wszyscy zostali obdarowani dyplomami i odznakami „Młodego Pszczelarza”.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WARSZTATY "SERCE WALENTYNKOWE".

     • Dnia 15.02.2023 roku odbyły się warsztaty pod nazwą „Serce Walentynkowe”, w których uczestniczyli uczniowie klasy IV, V, VI. Podczas warsztatów uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa. Pod kierunkiem Pań: Ani i Sylwii wykonali serca z kawałków materiałów techniką szycia, następnie ozdabiali według własnego pomysłu. Ideą realizacji warsztatów z zakresu szycia i prac ręcznych była chęć uatrakcyjnienia zajęć. Szycie i prace ręczne przez zabawę doskonale ćwiczą sprawność doni i ręki. Szycie rozwija zdolności manualne, uczy koncentracji i cierpliwości oraz rozbudza kreatywność.

      Opracowała: Sylwia Kisiel.

     • UDZIAŁ UCZNIÓW KL. VIIIA W OLIMPIADACH.

     • 14 listopada 2022 roku wybrani uczniowie klasy VIIIa wzięli udział w X Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z „JEZYKA POLSKIEGO” oraz X Edycji Olimpiady pt.: „HARRY POTTER I CZARA OGNIA”, których wyniki poznaliśmy dopiero 30 stycznia 2023 roku. Oprócz zadań zamkniętych uczestnicy odpowiadali pisemnie na pytania otwarte, wymagające dłuższej wypowiedzi z ich strony. Olimpiada z „Języka Polskiego” sprawdzała umiejętności gramatyczne, ortograficzne, analizę i interpretację wiersza oraz znajomość lektur.  Na 167 uczniów biorących udział w tej olimpiadzie Martyna Nowakowska zajęła 5 miejsce w Polsce. Olimpiada z utworu J.K Rowling szczegółowo badała poziom losów głównego bohatera książki z uwzględnieniem magicznych rekwizytów. Na 483 uczniów biorących udział w tej olimpiadzie Mikołaj Pindral i Dawid Kisiel zajęli 13 miejsce, Paweł Łabędzki 23, Wiktor Mróz 31, a Piotr Łabędzki 38. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ZBIÓRKA DLA RADKA TOBORKA.

     • 27 stycznia wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Iskierka Nadziei” zbierali do puszek pieniążki na leczenie Radka Toborka z Jędrzejowa. W zbiórce wzięli udział uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz pracownicy szkoły. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ZABAWA KARNAWAŁOWA.

     • 26 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Na parkiecie królowały: księżniczki, policjantki, rycerze, strażacy, pszczółki. Wszyscy wspaniale się bawili. Repertuar muzyczny był dobrany do wieku tancerzy, którzy zmęczeni pląsami mogli odpocząć i udać się na poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA.

     • 21 i 22 stycznia przypada Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji uczniowie  Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie przygotowali własnoręcznie zrobione laurki, koszyczki i drobne upominki dla swoich dziadków. Uczniowie kl. II w ramach innowacji – „Bajki mają magiczną moc” pod kierunkiem p. Ireny Patyny i p. Teresy Fendrych wykonali dla swoich ukochanych seniorów okolicznościowe kartki, które zostaną wręczone w dniu Ich święta. Przedszkolaki nagrały swój występ, który został umieszczony na grupie przedszkolnej rodziców. Wszystkim Dziadziusiom i Babciom życzymy dużo zdrowia i radości każdego dnia oraz miłości i pociechy z wnucząt.

      Opracowała: p. Teresa Fendrych.

     • PRZEDSTAWIENIE UCZNIÓW KL. VI.

     • 18 stycznia uczniowie kl. VI pod opieką p. Piotra Zaczkowskiego przygotowali przepiękne przedstawienie o tematyce świątecznej, zawierające aktualne przesłanie: „marzenia zawsze się spełniają, trzeba tylko w to uwierzyć”. Artyści zachwycili publiczność swoją grą aktorską, za co zostali nagrodzeni wielkimi brawami. Całości dopełniły: cudowna scenografia oraz wspaniałe dekoracje, które przygotowała p. Anna Bukowiec.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK W DZIENNYM DOMU SENIORA W JĘDRZEJOWIE.

     • 11 stycznia 2023 roku w ramach działań Szkolnego Klubu Wolontariatu „Iskierka Nadziei” młodzież z naszej szkoły wraz ze swoimi paniami: p. Pauliną Domańską i p. Katarzyną Nowakowską odwiedziła Dzienny Dom Seniora w Jędrzejowie, aby wspólnie pokolędować. Do występu chór przygotowała p . Halina Sutowicz. W czasie koncertu nie mogło zabraknąć solowych występów naszych uczniów, którym towarzyszyły żywe instrumenty. Zaśpiewane kolędy i pastorałki, a także wiersze i życzenia naszych szkolnych artystów zostały nagrodzone gromkimi brawami, które były wyrazem uznania publiczności. Podopieczni Domu Seniora nie pozostali nam dłużni i także przygotowali dla nas wspaniałą niespodziankę, którą były cudowne występy a także własnoręcznie wykonane upominki dla każdego wolontariusza. Dzisiejsze wydarzenie na długo pozostanie w naszych sercach i naszej pamięci. To cenne doświadczenie dla wszystkich uczniów, którzy na własnej skórze odczuli dzisiaj, że w dobie konsumpcjonizmu wyznacznikiem szczęścia jest po prostu czyjaś obecność. Podczas tego wydarzenia uczniowie zrealizowali kolejne zadanie w ramach „Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego – Z kulturą mi do twarzy”, a także wykorzystali sprzęt zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Laboratoria Przyszłości #laboratoriaprzyszlosci.

      Opracowała: p. Paulina Domańska.

     • WAŻNE OGŁOSZENIE!

     • Sołtys i Rada Sołecka oraz Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie proszą o datek dla Radka Toborka z Jędrzejowa. W dniu 27 stycznia 2023 roku uczniowie naszej szkoły, którzy należą do Szkolnego Koła Wolontariatu „Iskierka Nadziei” będą stać z puszkami przed lekcjami i zbierać pieniążki na leczenie 12- letniego kolegi. Chłopiec zmaga się z nowotworem bardzo rzadkiej, bo lekoopornej ostrej białaczki limfoblastycznej ALL-B, izolowanej w płynie rdzeniowo-mózgowym. Pomóżmy mu pokonać raka! Liczy się każda złotówka. Jak pisał Św. Jan Paweł II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE W KOŚCIELE W SKRONIOWIE.

     • Historię narodzin Bożej Dzieciny, spisku Heroda, przybycia do stajenki pasterzy, oraz Mędrców ze Wschodu mogliśmy obejrzeć 6 stycznia w Kościele pod wezwaniem Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Skroniowie. Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie pod opieką pań: Haliny Sutowicz i Pauliny Domańskiej zachwycili swą grą aktorską oraz pięknymi głosami, które mogliśmy podziwiać podczas wspólnego śpiewania polskich kolęd i pastorałek. Na zakończenie mali artyści złożyli wszystkim zebranym noworoczne życzenia.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONCERT Z OKAZJI ŚWIĘTA TRZECH KRÓLI.

     • 5 stycznia uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie pod opieką: p. Haliny Sutowicz, p. Katarzyny Nowakowskiej, p. Anny Bukowiec oraz p. Sławomira Strzeszkowskiego przygotowali przepiękny koncert z okazji zbliżającego się Święta Trzech Króli. Wśród zaproszonych gości znalezli się: Koordynator Wolontariatu w Miechowie – Pan Kacper Idzik oraz rodzice uczniów.  Artyści zaprezentowli najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Potem nasi wolontarusze wzięli udział w warsztatach, które poprowadził p. Kacper.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • Konkurs Z Panem Scratchem za pan brat

     • W dniu 15 grudnia 2022 r. w Centrum Edukacyjnym ŚCDN w Wólce Milanowskiej odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu  Informatycznego pt. „Z Panem Scratchem za pan brat”.  Zadaniem konkursowym było wykonanie w programie Scratch 3.0 multimedialnej prezentacji z elementami animacji na temat „Wehikuł czasu – mój przyszły zawód" W konkursie wzięło udział 100 uczniów z klas IV-VI. Do finału zakwalifikowanych zostało 10 uczniów. Jednym z 10 finalistów został uczeń klasy IV Bartosz Dzióbek. W nagrodę Bartosz otrzymał wysokiej klasy słuchawki Do konkursu ucznia przygotowała pani Ewa Bieniek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie programowania. Podczas pracy wykorzystany był sprzęt zakupiony w ramach projektu.  #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości @LaboratoriaPrzyszlosci