• WAŻNE !!!

     • Informujemy rodziców, iż  ZO ZNP w Jędrzejowie podjął uchwałę o zawieszeniu strajku na terenie Oddziału  w dniach od 24.04.2019 do 26.04.2019 ( włącznie !!!)- do czasu Okrągłego Stołu. 

      Lekcje w tym czasie będą odbywać się według planu zajęć!

     • INFORMACJA W SPRAWIE EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

     • W dniach 15, 16, 17 kwietnia 2019r. w Zespole Placówek Oświatowych w Skroniowie odbędzie się Egzamin Ósmoklasisty. Uczniowie klasy VIII proszeni są o przybycie do szkoły na godzinę 8.15 . Proszę pamiętać o przyniesieniu legitymacji szkolnej i długopisie piszącym na czarno. 

      Dowozy w tych dniach:

      - rano bez zmian o stałej godzinie.

      - po egzaminie odwozy:

         15.04.2019r. (Poniedziałek) - 12.30

         16.04.2019r. (Wtorek)  - 12.00

         17.04.2019r. (Środa) - 12.00  

                    Dyrektor ZPO w Skroniowie 

                             Jolanta Wójcik

     • UWAGA RODZICE

     • Informuję, że od dnia 8 kwietnia 2019r. w Szkole Podstawowej w Skroniowie rozpoczęła się akcja strajkowa, która będzie trwać do odwołania.

                                                                                                                      Z poważaniem:

                                                         Dyrektor ZPO w Skroniowie

                                                                   Jolanta Wójcik

     • 8.04.2019r.

     • Szanowni Państwo

      bardzo dziękujemy za Waszą postawę i wsparcie

      w trudnych dla szkoły dniach

     • 21 MARCA

     • ​​​​​​​21 MARCA

      PROGRAM ZAJĘĆ W SZKOLE

      Z OKAZJI PIERWSZEGO DNIA WIOSNY.

       

      • PIERWSZE 2 GODZINY LEKCYJNE PROWADZĄ UCZNIOWIE KL. 8
      •  KARAOKE , MUSIC QUIZ, ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW- KORYTARZ GŁÓWNY-PARTER
      •  PRZEMARSZ WIOSENNYM KOROWODEM, SPALENIE MARZANNY, PIECZENIE KIELBASEK PRZY OGNISKU( PRZY SPRZYJAJĄCYCH WARUNKACH POGODOWYCH)
      • PROJEKCJA FILMU

      PONADTO UCZNIOWIE KAŻDEJ KLASY UBIERAJĄ SIĘ W KOLORY WIOSNY- - W TYM ROKU KRÓLUJE ZIELONY I ŻÓŁTY  J

       

                                                                                                                MIŁEJ ZABAWY!

       

      KONKURSY DLA KLAS

       

      - DEKORACJA WIOSENNA DRZWI I OKIEN SAL LEKCYJNYCH  ( DO 20 MARCA)

      - PRACA PLASTYCZNA O TEMATYCE WIOSENEJ TECHNIKA DOWOLNA (DO 20 MARCA)

      - UBIÓR UCZNIÓW W KOLORACH ZIELONYM I ŻÓŁTTYM W DNIU 21 III

      - WIOSENNE NAKRYCIE GŁOWY ( 1 PRZEDSTAWICIEL Z KLASY)

       - KARAOKE(  SOLO, DUET LUB TRIO Z KAŻDEJ KLASY)

      - MUSIC QUIZ ( 1 PRZEDSTAWICIEL Z KAŻDEJ KLASY)

       

       

      Za każde działanie jury będzie przyznawało punkty na konto klasy.

     • KONKURS CZYTELNICZY

     • Dnia 19.02.2019 roku ogłoszono wyniki konkursu czytelniczego pt.: „Pinokio-historia małego pajacyka” przygotowanego przez p. Katarzynę Nowakowską i p. Włodzimierza Walczyńskiego.

      W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie kl. IVa i IVb. Poziom wiedzy uczestników był tak duży, że aby wyłonić trójkę zwycięzców potrzebne były aż dwie dogrywki. Miejsce I zajęła Zuzanna Skiba, miejsce II - Zuzanna Majcher, a miejsce III - Wiktor Krzysztofik.

      Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Organizatorzy składają wszystkim laureatom serdeczne gratulacje i zachęcają do udziału w następnych konkursach.

       

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska

     • PROJEKT NOWA ERA KOMPUTERA

     • ZPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INFORMACJAMI NA TEMAT SZKOLEŃ

      WYSTARCZY KLIKNĄĆ 

     • Szkolne Jasełka

     • 20 grudnia 2018r. w Zespole Placówek Oświatowych w Skroniowie odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Starosta Jędrzejowa – P. Paweł Faryna, Wicestarosta – P. Maria Barańska oraz Radny- P. Grzegorz Kuśmierz.

      Uczniowie pod opieką p. Stanisławy Dulewicz i Anny Bukowiec przygotowali przepiękne przedstawienie, które wprowadziło wszystkich widzów w świąteczny nastrój. Dzieci zachwyciły nas swoją grą aktorską oraz barwnymi, ślicznymi kostiumami.

      Wielką niespodzianką okazał się występ chóru składającego się z rodziców, uczniów naszej szkoły, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Ich profesjonalne wykonanie dwóch pastorałek wzbudziło podziw, ogromne wzruszenie i aplauz wśród widowni. Po raz kolejny wszyscy biorący udział w tak pięknej uroczystości udowodnili, że są jedną wielką rodziną. Atmosfera panująca w tym szczególnym dniu była pełna radości, miłości i życzliwości z powodu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska

     • STROFY DLA NIEPODLEGŁEJ

     • 21 listopada br w Szkole Podstawowej w Podchojnach odbył się Gminny Konkurs Literacko - Patriotyczny "Strofy dla Niepodległej" w którym naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Milena Koncewicz z klasy VII i Julia Maciąg z klasy V.

      Milena Koncewicz zajęła III miejsce w kategorii wiekowej klas 7-8, natomiast Julia Maciąg miejsce I w kategorii wiekowej klas 4-6. 

     • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

      Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
      03.09.2018 r. (poniedziałek)

      – godz. 8.00      -   Msza św. w Kościele w Skroniowie

      – godz. 9.30      -    kl. 0-VIII       uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego oraz spotkanie z wychowawcą

     • Zakończenia roku szkolnego    

                                        2017/2018                                                                              

      tradycyjnie rozpoczęło się dzień wcześniej a więc 22 czerwca uroczystą Mszą świętą w Kościele parafialnymo godz. 9.00, którą celebrował Ksiądz Proboszcz Jerzy Słupik. Liturgię Słowa Bożego przygotowali uczniowie z klasy IIIa,IIIb oraz z kl. VII pod kierunkiem  W. Walczyńskiego. Natomiast oficjalne jej zakończenie rozpoczęło się dn. 23 czerwca na stadionie sportowym naszej szkoły. Uroczystość dokonano wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego .

      Pani Dyrektor JOLANTA WÓJCIK w szczególny sposób POWITAŁA WSZYSTKICH UCZNIÓW, RODZICÓW, DZIADKÓW, GOŚCI , KADRĘ PEDAGOGICZNĄ ORAZ PRACOWNIKÓW OBSŁUGI. W radosnym klimacie uczniowie klasy I, IIIa, IIIb oraz VI i VII przedstawili część artystyczną.

      Po niej Pani Dyrektor wspólnie z wychowawcami klas i komitetem rodzicielskim wręczyła świadectwa, dyplomy i nagrody uczniom wyróżniającym się za całoroczną ich pracę. Nagrodzeni dyplomami zostali również rodzice za aktywne uczestnictwo w życiu szkoły, za bezinteresowną pomoc… itp. Pozostali uczniowie otrzymali świadectwa z rąk swoich wychowawców w klasach.

      Wszystkim obecnym Dyrekcja złożyła miłe życzenia i wspomniała o bezpieczeństwie uczniów podczas letnich wakacji.

      Aby uczcić i przypieczętować to wydarzenie o godz.14.00 do godz. 17.00 odbył się festyn rodzinny połączony z zabawą, występami uczniów, loterią  fantową i wieloma innymi  atrakcjami. Warto podkreślić , że przy skromnym portfelu można było spróbować smacznych potraw przygotowanych przez rodziców jak i osoby anonimowe / pieczona kiełbaska, bigos. grochówka degustacja domowych wypieków, stoisko z sokami i napojami oraz gorącą kawą bądź herbatą / . Choć pogoda była zmienna / powiew chłodnego wiatru i częsty zanik słoneczka / to chętnych nie brakowało aby wspólnie się bawić i odpoczywać. Imprezę tę można uważać  z a   u d a n ą. Za wszystko i wszystkim Dyrekcja szkoły i jej pracownicy serdecznie dziękują.

                                             Opracował: W.Włodzimierz

     • =====  Dnia   18 czerwca bieżącego roku  

      z inicjatywy CARITASU DIECEZJI KIELECKIEJ odbyło się spotkania integracyjne pod hasłem: ,, I N N E   S P O J R Z E N I E ,, które trwało od godz. 9.00 do godz. 14.00. W dniu tym trójka uczennic z  z kl. 7 ze Szkolnego Koła PCK/   K. Wyrozumska, K. Zuchowicz, i A. Gałczyńska/ pod opieką Pani Agaty Prusickiej  spotkała się z liczną  grupą niepełnosprawnych  w MOKRSKU. Opiekę nad wszystkimi pełniła Siostra zakonna MARIA KASPRZYK z parafii  Świętej Trójcy w Jędrzejowie. Wszyscy podopieczni wzięli udział w licznych konkursach, grach, zabawach, tańcach, przyśpiewkach itp. Po bogatym zestawie atrakcji nastąpił czas odpoczynku i konsumpcji kalorycznego posiłku na łonie przyrody. Ogółem w projekcie wzięło udział  40 niepełnosprawnych, 8 nauczycieli i 14 wolontariuszy. Naszym dziewczętom AGNIESZCE, KAROLINIE I KINDZE należą się słowa podziękowania za trud, piękną opiekę i wielkie serce skierowane do tych wszystkich, którzy opieki  w tym dniu potrzebowali. Warto przypomnieć, że projekt ten potrwa do października 2018 roku.         BÓG       W   A   M     ZAPŁAĆ      =======

                                                            Opracował: W.Włodzimierz

     • W ramach XVI  Świętokrzyskich Dni Profilaktyki Zdrowia  i Szczęśliwa Rodzina na 100 – lecie NIEPODLEGŁOŚCI nasza placówka zorganizowała w dnia 30 maja bieżącego roku festyn z okazji  D N I A   D Z I E C K A.

      OTO  PROGRAM  IMPREZY:

      GODZ.9.00  powitanie zaproszonych gości na stadionie sportowym w Skroniowie oraz zapoznanie z harmonogramem dnia oraz z zabawami i dyscyplinami sportowymi.

      GODZ. 9.20-10.45  konkurencje sportowe uczniów kl. I – III.

      GODZ. 11.00- 11.10 podsumowanie zawodów i wręczenie nagród.

      Godz. 11.15- 12.45 konkursy i zabawy o tematyce bezpieczeństwa i profilaktyki pod hasłem: ,, KRĘCI MNIE BEZPIECZĘŃSTWO PRZEZ CAŁY ROK SZKOLNY ,,

      - POKAZ BOJOWEGO WOZU STRAŻACKIEGO.

      - MOTORY I RADIOWOZY POLICYJNE,

      POKAZ GRUPY PRZYSPOSOBIENIA OBRONNEGO,

      - POKAZ TRESURY PSA POLICYJNEGO.

      GODZ. 12.45- 14.00  dyskoteka, gry i zabawy dla dzieci.

      Punktualnie o godzinie 9.00 społeczność szkolna spotkała się na placu przed szkołą, gdzie przygotowano liczne konkursy, loterie fantowe, zabawy, gry zajęcia taneczne, śpiewanie piosenek  itp.  

      Zjeżdżalnia, malowanie twarzy ,pokazy strażackie to niektóre z listy bogatej oferty przygotowanej przez organizatorów, a skierowanych do dzieci. Rozegrano kilka  meczów piłki nożnej pomiędzy u7czniami różnych szkół naszej gminy, Wynik w tych pojedynkach nie był najważniejszy, liczyła się jedynie dobra zabawa.

      Obchody Dnia Dziecka w naszej szkole zakończyła dyskoteka z udziałem wszystkich uczniów. Warto też wspomnieć, że rodzice, nauczyciele i pracownicy obsługi zadbali o suto zastawiony stół: ciasto, grochówka, pieczona kiełbaska, bigos itd. Mimo, że pogoda tego dnia nie była zbyt łaskawa dla uczestników festynu, ale przygotowane atrakcje, zapewniły udaną zabawę. Dzieci były zadowolone i żałowały, że taki dzień jest tylko raz w roku. Warto zauważyć, że dzieci, ich rodzice, dziadkowie i goście mogli się wspólnie bawić i razem integrować .Na tę wspólna imprezę zostali zaproszeni przedstawiciele i uczniowie ze szkół podstawowych  z ŁYSAKOWA, MNICHOWA, PIASKÓW, PODCHOIN, PRZĄSŁAWIA i RAKOWA. Festyn realizowany został przy współpracy z : URZĘDEM MIEJSKIM W JĘDRZEJOWIE,

      KOMENDĄ POWIATOWĄ POLICJI W JĘDRZEJOWIE,

      STRAŻĄ POŻARNĄ W JĘDRZEJOWIE, OSP PRZĄSŁAW,

      STACJĄ-SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNĄ W JĘDRZEJOWIE,

      KASĄ  ROLNICZEGO UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO W JEDRZEJOWIE- KRUS,

      GRUPĄ PRZYSPOSOBIENIA OBRONNEGO Z MAŁOGOSZCZY.

       Organizatorami tego świątecznego dnia byli: DYREKTOR ZESPOŁU PLACÓWEK OSWIATOWYCH W SKRONIOWIE- JOLANTA WÓJCIK oraz HUBERT WALERON – NAUCZYCIEL WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W SKRONIOWIE.

                                                Opracował: W.Włodzimierz