• Wspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez
      i uroczystości naszej szkoły. W tym roku 21 marca uczniowie ze swoimi wychowawcami bawili się wspólnie podczas konkursów. Zanim jednak one rozpoczęły się uczniowie pod okiem pani Anny Bukowiec przygotowali część artystyczną połączoną z quizami na temat wiosny. Około godziny 11.00 wyszliśmy ze szkoły, aby wziąć udział w kolorowym pochodzie przez Skroniów. W ten sposób chcieliśmy przepędzić zimę a powitać upragnioną i długo wyczekiwaną wiosnę. Przemarszowi towarzyszyły piosenki śpiewane przez uczniów. Następnie rozpoczęły się wyczekiwane przez wszystkich konkursy. Pierwszym był „Mam talent”, w którym pierwsze miejsce ex aequo zajęły Milena Koncewicz oraz Joanna Laskowska. Milena zaprezentowała taniec współczesny. Joanna Laskowska zaprezentowała talent związany z ewolucjami z hula hop. Przypomnijmy, że zwyciężyła w konkursie „Mam talent” w 2015 roku. W grupie klas młodszych zwyciężył Bartosz Wodecki, który wziął udział w konkursie plastycznym. Drugi konkurs to „Karaoke”.
      W grupie klas I-III zwyciężył duet Zofia Chabior i Zuzanna Majcher z klasy II B.
      W klasach starszych bezapelacyjnie zwyciężyła Natalia Kaczmarczyk z klasy V. Gratulujemy!! W czasie zabawy panowała wspaniała atmosfera, uczniowie świetnie się bawili.

                                                                                     Sprawozdawca - Piotr Zaczkowski

     • W dniu 17.03.2017r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie odbyła  się gminna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Nagrody  dla  zwycięzców ufundował Burmistrz Miasta Jędrzejowa. W eliminacjach gminnych udział wzięło 13 uczestników z poszczególnych szkół z terenu miasta i gminy Jędrzejów. Pierwsze miejsce zajął uczeń naszej szkoły Szymon Nawrot.

      I grupa wiekowa –Szkoły podstawowe:

      1. Szymon Nawrot – Szkoła Podstawowa w Skroniowie.
      2. Miłosz Twardowski - Szkoła Podstawowa w Rakowie.
      3. Piotr Szczerba - Szkoła Podstawowa w Łysakowie.

       

      Sprawozdawca – Piotr Zaczkowski

     • 10 marca 2017 roku w naszej szkole odbył się kolejny już wieczorny maraton filmowy.
      Spotkanie  rozpoczęło się o godzinie 17.00, a zakończyło o 22.00. W przerwie między filmami odbyła się bitwa na poduszki. Znajoma sala polonistyczna wieczorem wyglądała zupełnie inaczej niż za dnia. Materace, poduszki, koce i oczywiście niezbędny przy oglądaniu filmów prowiant, a także wspaniałe towarzystwo i repertuar pozwoliły w miły sposób odpocząć po ciężkim tygodniu nauki. Mamy nadzieje, że wszystkim uczestnikom maratonu spodobał się taki sposób spędzania czasu w szkole. Opiekunami byli pani Ewa Bieniek oraz Piotr Zaczkowski.

                                                                             Sprawozdawca – Piotr Zaczkowski

     • 8 marca 2017 roku na sali gimnastycznej męska część naszej szkoły z okazji Dnia Kobiet przygotowała konkursy-niespodzianki dla wszystkich dziewczyn z klas IV-VI. Dziewczyny wystartowały w trzech konkurencjach: wbijania gwoździ, ubijania piany z białek oraz golenie na mokro kolegów z klasy. Wszystkie konkurencje były na czas.

      Pierwszą i trzecią wygrały dziewczyny z klasy VI, drugą z klasy IV. Zabawa była przednia, humory wszystkim dopisywały. Zobaczymy, jaką niespodziankę przygotują chłopakom dziewczyny z okazji Dnia Chłopaka? Organizatorami konkursów byli: Szymon Nawrot, Mateusz Belicki oraz Piotr Zaczkowski.

                                                                 Opracował – Piotr Zaczkowski

     • 1 marca 2017 roku uczniowie klas III-VI wraz z wychowawcami  wybrali się do Centrum Kultury w Jędrzejowie na przedstawienie pt. Nasz Mikołajek. Dzięki spektaklowi  przygotowanemu przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu poznaliśmy lub przypomnieliśmy sobie ekscytujące przygody Mikołajka i jego towarzyszy. W barwnych i rozśpiewanych perypetiach bez trudności dojrzeliśmy swoje przeżycia, doświadczenia i problemy z jakimi przychodzi nam się zmierzyć każdego dnia. Podobnie jak bohaterowie stawiamy sobie pytania: Jaką wartość ma prawdziwa przyjaźń? Co to znaczy odpowiedzialność? Czy warto obrażać się na całe życie? Czy dziewczyny są fajne? Brawurowe przygody, gwałtowne zwroty akcji, niezwykła fabuła, a przede wszystkim zabawne sytuacje  sprawiały, że nie nudziliśmy się ani przez chwilę. Spektakl o dobrym wychowaniu na pewno zaprocentuje w przyszłości. Wyjście zorganizował Piotr Zaczkowski.

                                                                             Sprawozdawca – Piotr Zaczkowski

     • 1 marca 2017 roku zorganizowaliśmy uroczysty apel poświęcony pamięci „Żołnierzy wyklętych”. Pierwszy marca  jest symboliczną datą, gdyż właśnie tego dnia w roku 1951 został wykonany wyrok śmierci na Łukaszu Cieplińskim i kierownictwie IV Komendy Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Siedmiu Żołnierzy Wyklętych zostało rozstrzelanych w więzieniu na warszawskim Mokotowie. Mimo komunistycznych fałszerstw oraz propagandy pamięć o nich wciąż trwa. Pierwszy  marca 2017 roku  w naszej szkole upłynął w podniosłej atmosferze. Część artystyczna obfitowała w melodie pieśni patriotycznych oraz w najważniejsze informacje dotyczącego tego święta (biografie powojennych bohaterów). Akademię przygotowali panowie Józef Zugaj i Piotr Zaczkowski.

       Opracował – Piotr Zaczkowski

     • Książki prezentowane podczas akcji „Czytamy i zachęcamy do czytania”. Akcja ma na celu promować czytelnictwo w naszej szkole w 2. okresie roku szkolnego 2016/2017.

       

      Klasa II A

      marzec – Holly Webb „Zaopiekuj się mną” , „ Dzielny mały Karmel”

      kwiecień – „Baśnie z różnych stron świata”

      maj – „Dlaczego mleko jest białe?” Historyjki dla ciekawskich dzieci

      czerwiec – „Dobre maniery”czyli savoir-vivre dla dzieci

       

      Klasa II B

      marzec – Holly Webb „Gdzie jest…………

      kwiecień – Holly Webb „Wróć Alfiku”

      maj – Wiking Vulgar „Straszna wycieczka”

      czerwiec – Alan A. Milne „Kubuś Puchatek”

       

      Klasa III

      marzec – Barbara Gawryluk „Balic”

      kwiecień – Agnieszka Stelmaszczyk „Biuro śledcze, Tomuś Orkiszek i partnerzy – radiowa zagadka”

      maj – G. Kazdepke „Bodzio i Pulpet”

      czerwiec – G. Kazdepke  „Drużyna pani Miłki”

       

       

      Klasa IV

       

      marzec – Babci Brygidy szalona podróż po Krakowie – Dorota Terakowska

      kwiecień – Pamiętnik Felka Parerasa – Ewa Chotomska

      maj- Tajemnica pewnej sąsiadki – Melania Kapelusz

      czerwiec – Charlie i fabryka czekolady – Roald Dahl

       

       

      Klasa V

       

      marzec – Bracia Lwie Serce – Astrid Lindgren

      kwiecień – Ojczyzna polszczyzna – Jan Miodek

      maj – Harcując z Herkulesem – Francesca Simon

      czerwiec – Na przykład Małgośka – Paweł Beręsewicz

       

       

      Klasa VI

       

      marzec – Ojczyzna polszczyzna – Jan Miodek

      kwiecień – Nawiedzony dom – Joanna Chmielewska

      maj – Bromba i inni – Maciej Wojtyszko

      czerwiec – Córka czarownic – Dorota Terakowska

       

                                                                                        Opracował   - Piotr Zaczkowski

       

     • Harmonogram spotkań informacyjnych dla NAUCZYCIELI I RODZICÓW

      – reforma edukacji

      Panie, Panowie
      Dyrektorzy, Nauczyciele, Rodzice

      Szanowni Państwo,

      w związku z wdrażaniem reformy edukacji w dniach 20.02.2017 r. – 9.03.2017 r. odbędą się spotkania dla nauczycieli oraz rodziców uczniów świętokrzyskich szkół/placówek.

      Podczas spotkań zostaną omówione tematy związane z wejściem w życie ustaw z dnia 14 grudnia 2016 – Prawo oświatowe oraz Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe i wynikające z nich zadania dla organów prowadzących, nadzoru pedagogicznego, dyrektorów szkół i nauczycieli. Ponadto przedstawione zostaną informacje na temat nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego.

      W powiecie jędrzejowskim spotkania:

      - dla NAUCZYCIELI rozpoczynają się o godzinie 14.00. Przy każdym z terminów spotkań znajduje się link do rejestracji dla nauczycieli.

      - dla RODZICÓW rozpoczynają się o godzinie 16.00. Rodzice chcący wziąć udział w spotkaniach nie rejestrują się poprzez stronę internetową. Listy obecności będą dostępne na miejscu.

       

      Harmonogram spotkań dla nauczycieli i rodziców

      Nauczyciele - 2 marca 2017 r. godz. 14.00

       

                          Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie ul. 11-go Listopada 37

                             (II piętro, sala nr 38) Zarejestruj się

       

      Rodzice  -  2 marca 2017 r.  godz. 16.00

                         Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie ul.11-go Listopada 37     

                            (II piętro, sala nr 38)

       

     • 20 lutego 2017r. obchodziliśmy w naszej szkole "Dzień Krawata" pod hasłem: "Przyjdź do szkoły w krawacie, a nie będziesz pytany, Siostro i Bracie!"

      Idea akcji była taka, że każdy uczeń, który przyjdzie tego dnia do szkoły w krawacie nie będzie pytany. Nie miało znaczenia, czy się jest chłopcem, czy dziewczynką. Liczyła się tylko dobra zabawa i poczucie humoru, do którego dodatkiem miał być krawat. Wszyscy wyglądali elegancko i uroczyście, a przy tym odrobinę zabawnie.          http://zdjecia.interia.pl/galeria

                                                                             Sprawozdawca – opiekun SU, Piotr Zaczkowski

     • 14 lutego 2017 roku tradycyjnie już w naszej szkole była poczta walentynkowa, którą zorganizował samorząd uczniowski. Do specjalnej skrzynki można było wrzucać tzw. walentynki. Zabawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

      http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi

      Piotr Zaczkowski –opiekun SU

     • 27 stycznia 2017 roku odbył się już po raz piąty próbny sprawdzian szóstoklasisty, do którego uczniowie przystąpili wraz z rodzicami. Sprawdzian przygotował i przeprowadził wychowawca klasy VI Piotr Zaczkowski. Składał się z dwóch części – polonistycznej i matematycznej. Jak co roku sprawdzian przysporzył wiele emocji zarówno uczniom jak ich rodzicom.
      Wraz ze zmianą sytemu oświaty sprawdzian szóstoklasisty nie będzie już przeprowadzany. Mają go zastąpić egzaminy zewnętrzne na zakończenie ośmioklasowej szkoły podstawowej. Mimo wszystko chcieliśmy podtrzymać tę tradycję sprawdzianu próbnego z rodzicami.
      Ponadto 6 kwietnia 2017 r., czyli w terminie organizacji sprawdzianu państwowego, uczniowie napiszą sprawdzian, nad którym pracuje wydawnictwo edukacyjne OPERON. Będzie to
      jedyny sprawdzian zewnętrzny, w oficjalnej formule, który obiektywnie zweryfikuje poziom wiedzy uczniów kończących klasę szóstą. Sprawdzian szóstoklasisty pełnił znaczącą rolę podsumowującą trzyletnią pracę. We wszystkich szkołach w Polsce uczniowie przystąpią do niego tego samego dnia. 

      http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,

      Sprawozdawca – Piotr Zaczkowski

     • W dniach 24 i 25 styczniabieżącego roku w naszej placówce odbyło się spotkanie z przedstawicielem policji w Jędrzejowie. Dzieci przedszkolne gr. I – III oraz uczniowie klas II – VI z opiekunami i wychowawcami wysłuchali program edukacyjny pt.: „BEZPIECZNE    FERIE”.

      Opracował: W.W.

     • W dniach 19 i 20 stycznia 2017 roku w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Skroniowie odbyła się uroczysta akademia z okazji dnia Babci i Dziadka.

      W pierwszym dniu pod opieką nauczycieli: P. A. Bukowiec, M. Dawidowskiej oraz S. Dulewicz grupa przedszkolaków zaprezentowała swoim dziadkom wiele ciekawych i atrakcyjnych układów tanecznych, pląsów, recytacji poezji i grupowych śpiewów piosenek. Grupa III wystawiła bożonarodzeniowe jasełka wcielając się w rolę głównych bohaterów znanych bajek. Każde dziecko tej grupy skierowało do przybyłych gości piękne słowa życzeń a na końcu dziadkowie zostali obdarowani piernikowym serduszkiem z treścią: „100 LAT". Organizatorzy tego przedsięwzięcia zaprosili zebranych na kubek gorącej herbaty bądź kawy oraz ciasteczka.

      W drugim dniu tego święta nastąpiła również niepowtarzalna prezentacja programu artystycznego dla kochanych dziadków przez uczniów klasy II a, II b i III. Pod kierunkiem Pani J. Olszewskiej oraz P. T. Fendrych uczniowie przedstawili inscenizację pt.: „U  B A B C I   I  U  D Z I A D K A” oraz wiele bogatych w treść utworów i piosenek. Wychowawczyni klasy II b z uczniami opracowała montaż słowno muzyczny zatytułowany: „KOCHAM BABCIĘ, KOCHAM DZIADKA”. Na zakończenie uczniowie ci również złożyli gościom serdeczne życzenia, wręczyli drobne upominki i laurki przygotowane przez siebie, a Rada Rodziców zaprosiła na przygotowany przez siebie słodki poczęstunek.

      Opracował: W. W.

     • 17 stycznia 2017 roku już po raz 6. zorganizowałem w naszej szkole DZIEŃ ZIMY. Było śnieżnie, mroźno. Na świeżym powietrzu upiekliśmy kiełbaskę, uczniowie z wielką radością mogli bezkarnie rzucać się śnieżkami.  Zdjęcia w zakładce-album fotograficzny.

      Piotr Zaczkowski – opiekun Samorządu Uczniowskiego

     • Kolędnicy misyjni to dzieci, które pomagają rówieśnikom w krajach misyjnych. W Święto Objawienia Pańskiego przeżywaliśmy Misyjny Dzień Dzieci. Wtedy za przykładem Mędrców ze Wschodu, kolędnicy misyjni przynoszą Jezusowi w darze swój trud kolędowania, radości i smutki z tym związane, a także zebrane ofiary, które będą przeznaczone dla wielu dzieci  z Tajlandii.

                Każdego roku kolędnicy Ci wspierają konkretne projekty i zwracają uwagę na problem rówieśników w jednym z krajów. Tym razem ogólnopolska akcja poświęcona była Tajlandii i problemowi dzieci „niewidzialnych”.  W sensie prawnym „niewidzialnymi” są dzieci, których fakt urodzenia nie został udokumentowany, co pozbawia je ochrony państwa przez co staja się potencjalnymi ofiarami handlu. Są również odrzucane ze względu na ubóstwo, pochodzenie, niepełnosprawność lub choroby zakaźne.

      6 stycznia 2017 w Kościele Parafialnym w Skroniowie uczniowie klas IV – VI pod kierunkiem Pani mgr Agaty Prusickiej zostały wystawione Jasełka po mszach świętych o godzinie 9.00 oraz 11:30 dla całej wspólnoty.

      Po Jasełkach każde z występujących dzieci otrzymało słodycze od Pana Grzegorza Kuśmierza oraz Grupy – „RAZEM”.

      Zebrane pieniądze przekazano na rzecz dzieci w Tajlandii.

                                                                 Opracował: W.W.

     • Nowy Rok Liturgiczny w Kościele  katolickim  rozpoczął się 27 listopada 2016 roku Pierwszą Niedzielą Adwentu. Uczniowie klas III – VI uczestniczyli w nabożeństwach adwentowych pod hasłem „W Domu Królowej Maryi” w naszej świątyni. Pod kierunkiem Pana Włodzimierza W. zredagowali około 200 modlitw i próśb skierowanych do Pana Jezusa przez wstawiennictwo Naszej Matki Niepokalanej. Przedstawione modlitwyzostały złożone do skarbonki, a później przekazane do Sanktuarium Najświętszej Marii Panny w Częstochowie.W ostatnim tygodniu w naszej parafii odbyły się rekolekcje pod hasłem „Rekolekcje Adwentowe ze Św. Maksymilianem” w dniach 16-18 grudnia 2016 roku. Prowadzone one były przez Ojca Brunona - cystersa z Jędrzejowa, który ofiarował naszej świątyni relikwie Świętego Maksymiliana Kolbego.

      W niedzielę po mszy świętej o godzinie 9.00 nasi uczniowie podziękowali Ojcu Rekolekcjoniście za obecność i naukę rekolekcyjną. 

                                                                 Opracował W.W.

     • Szlachetna Paczka już po raz trzeci w naszej szkole! Kolejny rok, kolejny wielki sukces! Przełom listopada i grudnia 2016 roku był bardzo pracowity i gorący w naszej szkole. Wraz ze Szkołą Podstawową w Rakowie przez dwa tygodnie organizowaliśmy zbiórkę produktów spożywczych, artykułów chemicznych oraz pieniędzy na rzecz potrzebującej rodziny. Przygotowaliśmy paczkę o wartości około 3000 złotych. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy stanęli na wysokości zadania i wsparli tę piękną inicjatywę. Dziękujemy uczniom, ich rodzicom, nauczycielom, pracownikom obsługi oraz wszystkim innym darczyńcom. Koordynatorami akcji byli Bernadeta Michałkiewicz, Anna Zaczkowska oraz Piotr Zaczkowski.

                                                     Opracował – Piotr Zaczkwski

     • Istnieją takie miejsca, które każdy Polak przynajmniej raz w życiu powinien odwiedzić, by móc poznać prawdziwie dziedzictwo własnego kraju. To właśnie Wieliczka i Wadowice.

      Do tych miejsc udaliśmy się 18 listopada 2016 r. Wyjechaliśmy w piątek rano. Pierwszym punktem naszej eskapady były Wadowice. Zwiedziliśmy Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Misją Muzeum jest upamiętnianie i upowszechnianie wiedzy na temat życia i nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, którego pontyfikat i przesłanie zajmuje wyjątkowe miejsce w polskim dziedzictwie narodowym. Muzeum stara się przekazywać kolejnym pokoleniom osobę Jana Pawła II – jako wzór człowieka szlachetnego, mądrego, otwartego na innych ludzi, cieszącego się autorytetem i szacunkiem.

      Zobaczyliśmy autentyczne eksponaty związane z życiem Jana Pawła II, które miały wyjątkową formę. Rozkład sal w muzeum jest uporządkowany tematycznie i chronologicznie, muzeum jest bardzo nowoczesne, wyposażone w urządzenia multimedialne. Gdy zwiedziliśmy muzeum, udaliśmy się na słynne wadowickie kremówki.

      Następnie wyruszyliśmy w dalszą drogę, do WIELICZKI. Kopalnię zwiedzaliśmy„Śladami legend wielickiej kopalni”. Lekcja została przeprowadzona przez przewodnika - wieloletniego pracownika Kopalni Soli w Wieliczce. Z uwagą słuchaliśmy przekazywanej przez niego wiedzy, która przydała nam się potem przy wypełnianiu przygotowanego quizu o Wieliczce. Podczas wędrówki trasą turystyczną poznaliśmy historię zabytkowej kopalni, której początki sięgają czasów średniowiecza, dowiedzieliśmy się o tradycjach i obyczajach wielickich górników, podziwialiśmy prawdziwe cuda wykonane w soli: m.in. wspaniałe kaplice zdobione solnymi rzeźbami i płaskorzeźbami, żyrandole, urokliwe podziemne jeziora, stare wyrobiska o oryginalnej drewnianej zabudowie, dawne narzędzia górnicze oraz zachowane ślady prac. Najbardziej zachwycił nas wystrój wydrążonej w XIX wieku kaplicy św. Kingi. Podczas wizyty w kopalni na nasze zawołanie przybył Skarbnik – Duch mieszkający w wielickich podziemiach, który zorganizował nam konkursy np. na rozpoznawanie rodzajów soli, a także wyznaczał rozmaite zadania wzorowane na dawnych pracach górniczych. W nagrodę za nasz trud połączony z zabawą dobry duszek uraczył nas słodkimi upominkami, a także wręczył każdemu z nas akt nadania zaszczytnego tytułu Przyjaciela Skarbnika. Ukoronowaniem pobytu w kopalni była kolacja w podziemnej restauracji oraz nocleg  w komfortowym kompleksie noclegowym w komorze Słowackiego, 125 metrów pod ziemią. Czas wolny uczniowie spędzili w strefie rekreacyjnej (stół pingpongowy, piłkarzyki i in.) Komora Słowackiego to idealne warunki do wypoczynku. Zalety podziemnego mikroklimatu sprawiają, że jest to niezwykle atrakcyjne miejsce dla dzieci i rodziców. Powietrze w Kopalni wolne jest od alergenów i zanieczyszczeń, a sen pod ziemią doskonale wpływa na układ oddechowy. Rano zjedliśmy śniadanie w podziemnej restauracji. Następnie wyjechaliśmy na powierzchnię i udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

       

                                                                                         Opracował – Piotr Zaczkowski

     • Od dnia 15.09 – 16.11.2016 roku ZWIĄZEK MIĘDZYGMINNY „EKOLOGIA” z siedzibą w Jędrzejowie ogłosił konkurs ekologiczny pod hasłem: „Zbiórka środków wtórnych”.

                Pod opieką Pani: A. Prusickiej i J. Olszewskiej uczniowie naszej szkoły zebrali łącznie 300,00 kg makulatury, 13,00 kg baterii i 4,00 kg aluminium. Powyższe surowce zostały osobiście przekazane przez Pana Huberta Waleronai Panią Agatę Prusicką pod wskazany adres skupu w Jędrzejowie. Liderami tej akcji zostali uczniowie:

      1. Maja Środa – uczennica klasy IV
      2. Tymoteusz Chabior – uczeń klasy VI
      3. Miłosz Wyrozumski – uczeń klasy IV,

      którzy otrzymali dyplom uznania wręczony 25 listopada 2016 roku przez Burmistrza Miasta Jędrzejowa mgr Marcina Piszczka oraz nagrodę pieniężną             o wartości 300zł.

       

                                                                 Opracował: W.W.