• 29 września Samorząd Uczniowski przeprowadził wyboru Rzecznika Praw Ucznia na rok szkolny 2017/2018. Społeczność uczniowska zdecydowała, że Rzecznikiem Praw Ucznia zostanie Piotr Zaczkowski, który zdobył 41 głosów. Głosowało 66 uczniów.

                                                                                                    Piotr Zaczkowski

       

     • WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

      Dnia 27.09.2017 roku, my uczniowie klas IIIb oraz IV-VII wraz z nauczycielami: panią Martą Leksą, Ewą Bieniek, Agnieszką Pawłowską, Małgorzatą Morągo raz panem Piotrem Zaczkowskim i Hubertem Waleronem pojechaliśmy na jednodniową wycieczkę do Wrocławia. Zbiórkę wyznaczono na godzinie 3:45. Ruszyliśmy z uśmiechem na twarzy i lekkim zaspaniem. Celem naszego wyjazdu było ZOO, Panorama Racławicka i spacer po Starym Mieście. Droga trwała ok. 5 godzin. Postoje mieliśmy na stacjach benzynowych. Kupowaliśmy tam prowiant, a nauczyciele pili w tym czasie ulubioną kawę. Jazda upłynęła bardzo szybko i przyjemnie. Cały czas żartowaliśmy i śpiewaliśmy. Nikt nie był smutny ponieważ, nasi opiekunowie dbali o swoich podopiecznych. Po dotarciu do Wrocławia udaliśmy się do ZOO. Najpierw poszliśmy do oceanarium gdzie czuliśmy się jak ryby w wodzie cool . Później zmierzyliśmy się ze swoimi lękami w terrarium. Następnie oglądaliśmy różne zwierzęta np. lwy, małpy, hipopotamy, rekiny, krokodyle, tygrysy, leniwce i inne… oraz karmiliśmy kozy. Po wspaniałym spacerze zjedliśmy obiad. Po posiłku mieliśmy warsztaty o małpach z Panią przewodnik. Następnym punktem zwiedzania była Panorama Racławicka. Przedstawiono nam makietę, na której były ukazane położenia wojsk polskich i rosyjskich, podczas bitwy pod Racławicami. Kolejnym punktem naszej wycieczki był spacer po Starym Mieście. Spacerowaliśmy w podskokach i wielkim uśmiechem. Niestety wycieczka dobiegała już końca. Droga powrotna minęła szybko ponieważ,  -spaliśmy. Na parkingu szkolnym byliśmy po północy, czekali tam na nas nasi rodzice.

      Wycieczkę zaliczamy do udanych, ponieważ wesoło i miło spędziliśmy czas. Chcielibyśmy powtórzyć ten wyjazd w tym samym, najlepszym towarzystwie.

      Dziękujemy organizatorom za tą wspaniałą wycieczkę.

                                         smileysmileysmileysmileysmiley              

      Sprawozdanie napisały uczennice klasy VI        - zapraszamy do galerii

     • Dnia 14 września 2017r. na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie z Panem. Michałem Kowalczykiem starszym aspirantem i oficerem prasowym Komendy Policji  w Jędrzejowie. Tematem prelekcji była poruszona kwestia dotycząca  bezpieczeństwa  w szkole i w  sieci.

                                                                                  Opracował: W. Włodzimierz

       

       - Obrazek 1        - Obrazek 2

     • +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

      Po raz kolejny w naszej szkole dn. 08.09.2017 r. gościliśmy artystów kieleckiej filharmonii,
      którzy zaprezentowali naszym uczniom utwory Bacha , Beethovena i Mozarta. Uczniowie
      poznali też budowę i przeznaczenie instrumentu muzycznego o nazwie ksylofon.                                 
      +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

                                                                                         Opracował: W. Włodzimierz 
       

     • =============

       D n i a  04.09.2017 r .w naszej placówce nastąpiło uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018.                

      O godz. 8.00 –  sprawowana została Msza św. w Kościele parafialnym w Skroniowie.

      O godz. 9.15  -  na boisku szkolnym Pani Dyrektor Jolanta Wójcik dokonała inauguracji nowego roku szkolnego. Przywitała bardzo serdecznie uczniów, rodziców i nauczycieli życząc wszystkim uczniom wielu sukcesów w nauce, a nauczycielom i pracownikom obsługi i administracji dużo radości i cierpliwości w pracy zawodowej.

              O godz. 9.30  -  odbyły się spotkania z wychowawcami w klasach.

       

       - Obrazek 1     - Obrazek 2

       

       

      ====================                              Opracował –  W. WŁODZIMIERZ

     • 23  czerwca  2017  roku  odbyło  się  uroczyste  zakończenie  roku   szkolnego  2016 / 2017.

      O godz. 8.00 – w świątyni pod  wezwaniem:,, Św. M. M. Kolbego w Skroniowie  sprawowana  została  Msza Św. Po jej zakończeniu uczniowie, nauczyciele oraz rodzice przyjechali szkolnym  autobusem do szkoły. O godz. 9.30 na boisku przy pięknej słonecznej pogodzie  Pani Dyrektor Mgr JOLANTA WÓJCIK  dokonała uroczystego zakończenie roku, a po  odśpiewaniu hymnu państwowego i części artystycznej wręczyła  dyplomy, wyróżnienia, nagrody, listy gratulacyjne i podziękowania uczniom, rodzicom oraz nauczycielom. Zgromadzona publiczność oklaskiwała uczniów, którzy zapracowali na szczególne wyróżnienia.  Na końcu Pani Dyrektor wspomniała  o bezpieczeństwie uczniów podczas wakacji i skierowała słowa do wszystkich  obecnych życząc  - miłego i przyjemnego wypoczynku.

      Potem nastąpiło  przejście do szkoły i spotkanie uczniów  z wychowawcami w salach lekcyjnych.

                                                                                            Opracował : W. WŁODZIMIERZ

     • 20 czerwca 2017 odbył się kolejny już finał międzyszkolnego konkursu „1 z 10”. Bezkonkurencyjni okazali się nasi uczciwe, którzy zajęli najwyższe lokaty.
      1. miejsce zajął Mikołaj Talarowski, 2. miejsce – Mateusz Rybiński, a 3. – Oskar Grad.

       

      Sprawozdawca - Piotr Zaczkowski.

     • 14 czerwca 2017 roku o godzinie 13:30 wyruszyliśmy na kolejny rajd rowerowy, w którym wzięły udział klasy IV, V i VI. Opiekunami byli nauczyciele: panie Bernadeta Michalkiewicz, Ewa Bieniek, Anna Markiewicz, Małgorzata Morąg, pan Piotr Zaczkowski. Towarzyszył nam również rodzic, pan Krzysztof Chabior.

      Trasa wiodła przez Skroniów, Prząsław Mały, Chorzewę, Caców, Tyniec, Cierno, Warzyn, aby zatoczyć koło i powrócić do Skroniowa. Liczyła ona około 40 km. Pogoda była wspaniała, trochę słońca, trochę chmur. Pierwszy dłuższy postój mieliśmy w Tyńcu – domu rodzinnym pani Anny Zaczkowskiej. Rajd zakończyliśmy wspaniałym ogniskiem, zorganizowanym przez rodzinę Państwa Chabiorów. Zmęczeni, ale zarazem szczęśliwi, siedząc przy ognisku, planowaliśmy kolejny rajd rowerowy.

      Rajdy rowerowe mają na celu propagowanie turystyki rowerowej, mają służyć integracji klasowej, a przede wszystkim mają unaocznić naszym uczniom, jak piękna jest Ziemia Jędrzejowska.

      http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi

                                                                 Organizator i sprawozdawca – Piotr Zaczkowski

     • W I E L K A    R A D O Ś Ć   w  s e r c a c h   n a s z y c h  d z i e c i

      Dnia 10 czerwca uczniowie klasy III przystąpili do I Komunii Świętej w Kościele pod wezwaniem: ,,ŚW. M. M. KOLBEGO” w Skroniowie. Do tej uroczystości przygotowywali się przez wiele miesięcy. Pragnęli też pomóc swoim ,,b r a c i o m” , którzy cierpią głód  i  prześladowanie. Uczestniczyli w akcji charytatywnej : ,,URATUJ  DZIECKO  W  AFRYCE”.  Na ten zaszczytny cel złożyli ofiarę pieniężną w wysokości 221.16 zł.

                                               Opracował – W. WŁODZIMIERZ

     • W dniach 17-18 maja 2017 roku byliśmy wraz ze Szkołą Podstawową w Potoku Wielkim na wycieczce w Warszawie. Harmonogram był mocno napięty. Zwiedziliśmy m.in.: Pałac Kultury i Nauki, Krakowskie Przedmieście, Łazienki Królewskie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Stadion Narodowy.

      http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi

                                                                             Sprawozdawca – Piotr Zaczkowski

     • Majowa transmisja iTeatru spektaklu miała formułę, której do tej pory nie widzieliśmy – 
      a mianowicie komedii  dell’arte. Była to propozycja katowickiego Śląskiego Teatru
      Lalki i Aktora Ateneum zatytułowana „Miłość do trzech pomarańczy”, którą zobaczyliśmy 
      na żywo z Katowic 23 maja o godz. 10.00. Przed transmisją odbyło się krótkie wprowadzenie
      reżysera spektaklu, które pozwoliło widzom lepiej zrozumieć konwencję komedii dell’arte 
      dowiedzieć się nieco więcej o tej rzadko spotykanej formule, a tym samym lepiej zrozumieć sam spektakl.
       http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi

       

                                                    Organizator spotkań i sprawozdawca – Piotr Zaczkowski

       

     • Nasza szkoła uczestniczyła w Ogólnopolskim Programie "Wiarygodna Szkoła". 

      Dostaliśmy wiadomość, że szkoła uzyskała Certyfikat Wiarygodnej Szkoły, a pani dyrektor Jolanta Wójcik otrzymała Dyplom Gratulacyjny.

      Zobacz dokumenty       .pdf  Dyplom Gratulacyjny          .pdf Certyfikat

     • 28 kwietnia 2017 roku zorganizowaliśmy uroczysty apel, poświęcony 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.  3 maja 1791 uchwalono pierwszą konstytucję w nowożytnej Europie, a drugą po amerykańskiej na świecie. Wspólnie zaśpiewaliśmy pieśni:
      -Mazurek 3 Maja- inny tytuł Witaj, majowa jutrzenko, Polska flaga. Jak wiemy, 2 maja w całej Polsce obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe, ustanowione przez Sejm w 2004 roku. Flaga jest - obok godła – naszym najwyższym symbolem narodowym. Symbolem wolnego i niepodległego państwa. Reprezentuje imię Polski poza jej granicami. Łączy Polaków w kraju i za granicą. Jest widocznym i wymownym znakiem naszych najcenniejszych wartości.
      - ostatni utwór Na majówkę.

      Apel przygotowali: pan Józef Zugaj oraz pan Piotr Zaczkowski.

      http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi

                                                                               Sprawozdawca – Piotr Zaczkowski

     • 25 kwietnia 2017 roku 87 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu jędrzejowskiego wzięło udział w finale IV Konkursie Historycznym „Żołnierze Wyklęci” organizowanym przez Burmistrza Jędrzejowa, Instytut Pamięci Narodowej oddział
      w Kielcach, MOZ NSZZ „Solidarność. Uczniów naszej szkoły do konkursu przygotował  Piotr Zaczkowski. Oto wyniki testów w kategorii szkoły podstawowe:

      I miejsce - Aneta Jagodzińska Szkoła Podstawowa w Miąsowej – 33 pkt.

      II miejsce - Szymon Zieliński Szkoła Podstawowa w Kozłowie – 27 pkt.

      III miejsce - Magdalena Raus Szkoła Podstawowa w Małogoszczu – 25 pkt.

      III miejsce - Bartosz Kuśmierz Szkoła Podstawowa w Skroniowe – 25 pkt.

      Ponadto Tymoteusz Chabior zdobył 20 pkt.

       - Obrazek 1

                                                                                       

       

       

       

       

       

       

       

       

      Sprawozdawca -  Piotr Zaczkowski

       

       

       

       

     • Biblioteka szkoły podstawowej w Skroniowie ogłosiła konkurs na: ILUSTRACJĘ INSPIROWANĄ KSIĄŻKĄ, KTÓRĄ WARTO POLECIĆ, który trwał od października 2016 roku do marca 2017 roku. Adresatami konkursu byli uczniowie naszej placówki. Celem tej akcji było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, promowanie czytania jako formy spędzenia wolnego czasu, kształtowanie wyobraźni plastycznej oraz promocja przeczytanej książki. Regulamin konkursu został wywieszony na tablicy informacyjnej obok biblioteki szkolnej.
      Nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca otrzymała uczennica klasy V - Natalia Kaczmarczyk, natomiast drugie miejsce zajął Mikołaj Pindral z klasy IIa. Uczniowie ci otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

                                    Opracował – W. WLODZIMIERZ  

       

     • 11 kwietnia 2017 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie zostały przeprowadzone powiatowe eliminacje XL edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej ten systematyzuje wiedzę na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej jak również pielęgnuje i utrwala historię i tradycję ruchu strażackiego. Przybyłych na eliminacje powiatowe uczniów i ich opiekunów powitali - bryg. Paweł Jakubowski - komendant powiatowy PSP w Jędrzejowie, dh Janusz Grabek – prezes Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Jędrzejowie, a zarazem wicestarosta jędrzejowski. Turniej składał się z dwóch etapów części pisemnej  -  testu oraz części ustnej, do  której zostali zakwalifikowani uczniowie z największą ilością punktów z testu. W przerwie, pomiędzy etapami eliminacji, młodzieży oraz opiekunom, zaprezentowano wyposażenie pojazdów pożarniczych.

      Klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:

      Kategoria szkoły podstawowe:

      • I miejsce – Kamil Chaja, Zespół Placówek Oświatowych w Kortnicy; 
      • II miejsce – Magdalena Waluśkiewicz, Szkoła Podstawowa w Węgleszynie; 
      • III miejsce – Szymon Nawrot, Szkoła Podstawowa w Skroniowie. 

      Sprawozdawca – Piotr Zaczkowski

     • W dniu 07.04.2017 r. odbył się drugi zjazd katechetów duchownych i świeckich naszego dekanatu w Skroniowie. Uroczystość ta rozpoczęła się o godz. 15.00 w Kościele parafialnym. Modlitwę uwielbienia poprowadził Ksiądz Proboszcz Jerzy Słupik, a posługę liturgiczną pełnił uczeń kl. VI Sz. Nawrot, a śpiewy prowadziła absolwentka naszej szkoły P. E. Siwiec. Po skończonej modlitwie wszyscy uczestnicy udali się do budynku Ochotniczej Straży Pożarnej i tam przy herbatce i gorącym białym barszczu i słodkościach rozpoczęła się konferencja metodyczna, którą prowadził Diecezjalny Wizytator Religii Ksiądz Waldemar Wiśniowski. Przedstawił aktualne kwestie dotyczące przygotowań do Sakramentu Bierzmowania i Pierwszej Komunii świętej.

      I tak:

      • przygotowanie do Sakramentu Dojrzałości odbywa się tylko w parafii zamieszkania kandydata i nie może być krótsze niż 12 miesięcy,
      • podobne wymaganie obowiązuje też uczniów/dzieci przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Pierwszej Komunii świętej,
      • takich przygotowań nie prowadzi się w ramach katechezy szkolnej lecz w kościele – w uzasadnionych przypadkach zgodę na przyjęcie powyższych sakramentów poza parafią daje na piśmie ksiądz proboszcz.

      Ksiądz Wizytator W. Wiśniowski przypomniał zebranym, że podstawa programowa na rok szkolny/katechetyczny 2017/2018 w klasie VII wraz z podręcznikami i innymi materiałami dydaktycznymi przejmuje się z podstawy programowej zatwierdzonej dla klasy I gimnazjum.

      Po skończonej konferencji i dyskusjach, w której wzięło udział 32 nauczycieli religii (obecna była też Pani Ania Bukowiec i Pani Ewa Siwiec),  Ks. J. Słupik podziękował wszystkim obecnym oraz Paniom: A. Nemś, U. Koncewicz,  Z. Gonciarz, H. Koczaj oraz B. Nawrot za poczęstunek a Panu R. Bołdynowi za udostępnienie sali.

                                              Opracował: W. Walczyński

     • W dniach 31.03. – 4.04. 2017 roku zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Oryginalnego
      T - shirtu. Uczniowie samodzielnie musieli zaprojektować i wykonać t-shirt. Koszulka z oryginalnym napisem, oryginalnie wykonana to świetny sposób na modny look. Uczniowie świetnie bawili się wchodząc w role projektantów, krawcowych/krawców. W grupie dziewcząt zwyciężyły Joanna Laskowska i Karolina Zuchowicz. W grupie chłopców triumfowali Mikołaj Bołdyn i Alan Wyrozumski. Pomysłodawcą akcji był Piotr Zaczkowski, opiekun Samorządu Uczniowskiego.

                                                                             Sprawozdawca – Piotr Zaczkowski