• Wyjątkowe dni są po to, żeby je wyjątkowo spędzać. A co robić w Międzynarodowy Dzień Tańca, jeśli nie tańczyć? W piątek, 29 kwietnia na boisku szkolnym wzięliśmy udział
      w pokazach tańców, zorganizowanych przez dziewczyny z klasy VI – Ewę Skrzypiec, Agnieszkę Malmur, Wiktorię Bartkiewicz, Patrycję Polczyk, Angelikę Olesińską. Szóstoklasistki udzieliły instruktażu i wspólnie zatańczyliśmy układ taneczny do piosenki Shakiry Waka, waka.

      Towarzyski, nowoczesny, latynoski czy baletowy- rodzajów i stylów tańca jest mnóstwo,
      a powód dla którego tańczymy jeden: radość - to ona sprawia, że chce się ćwiczyć. Taniec to przede wszystkim przyjemność, która często przeistacza się w pasję, a czasem nawet zawód.

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz materiału video. Proszę kliknąć link: https://youtu.be/q5hXxRBpz18

       

      Organizator i sprawozdawca -Piotr Zaczkowski

     • W dniach 14 kwietnia, 19 kwietnia oraz 12 maja 2016 roku w naszej szkole miały miejsce zajęcia warsztatowe, psychoedukacyjne  dla uczniów klas IV-VI. Tematem tych spotkań była szeroko rozumiana motywacja do nauki. Zajęcia prowadziła pani pedagog Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Jędrzejowie Barbara Łagowska.

      Motywacja dziecka do nauki odgrywa podstawową rolę w procesie uczenia się. Dziecko, które ma motywację do nauki, osiąga dużo większe sukcesy w zdobywaniu wiedzy. Uczy się, bo tego chce, bo przyswajanie wiadomości sprawia mu przyjemność, bo widzi sens i cel swojej pracy.  Dużo ważniejszą rolę odgrywa tutaj przyjemność i celowość płynąca z nauki,
      a nie chęć zdobycia dobrych ocen. Jeśli jedyną motywacją ucznia są stopnie- przyswajanie wiedzy odbywa się mechanicznie, jest powierzchowne, a efekty są krótkotrwałe. Motywacja musi pochodzić z wnętrza dziecka, a nie być wynikiem presji z zewnątrz.

      Rozwój zainteresowania nauką i motywacja do spełniania obowiązków szkolnych zależy od:

      -  zainteresowania rodziców tym, co dziecko robi w szkole,

      - organizacji czasu wolnego dziecka.

       

                                                     Organizator warsztatów i sprawozdawca – Piotr Zaczkowski

     • Konkurs 1z10 zainicjowałam w szkole kilka lat temu. Ewaluuje on i z konkursu szkolnego przekształcił się w konkurs międzyszkolny. W roku poprzednim wzięły w nim dwie szkoły (SP Raków, SP Skroniów), w tym już trzy - dołączyła Szkoła Podstawowa w Potoku Wielkim. Przygotowałam go, nawiązując do teleturnieju Jeden z dziesięciu. Składa się
      z dwóch etapów. W pierwszym etapie szkolnym bierze udział dziesięcioro uczniów
      z najwyższymi średnimi w 1. semestrze. Do etapu międzyszkolnego przechodzi finałowa trójka. Konkurs sprawdza wiedzę uczniów, a udział w nim daje im dużą satysfakcję. Turniej podoba się uczniom, jak również nauczycielom, w związku z tym został wpisany
      w harmonogram całorocznych imprez szkolnych. Pytania obejmują materiał
      z zakresu wszystkich przedmiotów szkolnych: z literatury, ortografii, języka angielskiego, matematyki, przyrody, religii, życia szkoły, wiedzy ogólnej; są dostosowane do poziomu edukacji uczniów.

       Finał tegorocznej edycji miał miejsce 27 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej
      w Rakowie. Zmierzyli się ze sobą:

      - z nr. 1. – Oliwia Pełka ze Szkoły Podstawowej w Rakowie;

      - z nr 2. – Wiktoria Podraza ze Szkoły Podstawowej w Potoku Wielkim;

      - z nr.3. – Karolina Nazimek ze Szkoły Podstawowej w Rakowie;

      - z nr.4. – Jakub Mączkorowski ze Szkoły Podstawowej w Potoku Wielkim;

      - z nr.5. – Karol Belicki ze Szkoły Podstawowej w Skroniowie;

      - z nr.6. – Marta Cicha ze Szkoły Podstawowej w Potoku Wielkim;

      - z nr.7. – Ewa Skrzypiec ze Szkoły Podstawowej w Skroniowie;

      - z nr.8. – Miłosz Twardowski ze Szkoły Podstawowej w Rakowie;

      - z nr.9. – Wiktor Fiutek ze Szkoły Podstawowej w Skroniowie.

      Po zaciętej i wyrównanej walce do finału przeszli: Karol Belicki, Wiktoria Podraza oraz Wiktor Fiutek. Ostatecznie zwyciężył Karol Belicki, zdobywając 163 punkty. Wiktor Fiutek uzyskał 141 punktów, Wiktoria Podraza – 33 punkty. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, natomiast finałowa trójkowa odebrała z rąk organizatorów nagrody książkowe.  Zwycięzcom gratulujemy ogromnej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów. Organizatorami konkursu są: Bernadeta Michałkiewicz, Anna Zaczkowska oraz Piotr Zaczkowski.

                                                                                                    Piotr Zaczkowski

     • 29 kwietnia 2016 roku zorganizowaliśmy uroczysty apel, poświęcony 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.  3 maja 1791 uchwalono pierwszą konstytucję w nowożytnej Europie, a drugą po amerykańskiej na świecie. Wyprzedziła trzecią na świecie konstytucję francuską. Konstytucja ta została uchwalona przez Sejm Wielki, który został zwołany w październiku 1788. Wspólnie zaśpiewaliśmy pieśni:
      -Mazurek 3 Maja- inny tytuł Witaj, majowa jutrzenko. Ze wszystkich pieśni opiewających Konstytucję 3 maja ta właśnie zdobyła największą popularność i jest najbardziej żywotną pieśnią historyczną. Melodię przypisuje się Fryderykowi Szopenowi;
      -Płynie Wisła, płynie. Tekst napisał Edmund Wasilewski, autor poematów i wierszy patriotycznych związanych z Krakowem;
      - przedostatnią piosenką był utwór pod tytułem Polska flaga. Jak wiemy, 2 maja w całej Polsce obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe, ustanowione przez Sejm w 2004 roku. Flaga jest - obok godła – naszym najwyższym symbolem narodowym. Symbolem wolnego i niepodległego państwa. Reprezentuje imię Polski poza jej granicami. Łączy Polaków w kraju i za granicą. Jest widocznym i wymownym znakiem naszych najcenniejszych wartości.
      - ostatni utwór Na majówkę.

      Apel przygotowali pani Anna Zaczkowska, pan Józef Zugaj oraz pan Piotr Zaczkowski.

                                                                               Sprawozdawca – Piotr Zaczkowski

     • 26 kwietnia 2016 roku ponownie gościliśmy pana Grzegorza Szymańskiego, założyciela Zagrody Edukacyjnej – Ostoja Dworska. Tym razem przybył do nas z warsztatami zatytułowanymi Oceniając krajobraz, poznajmy, chrońmy obraz naszej małej ojczyzny. Celem eko warsztatów było to, aby uczniowie zrozumieli, jaką rolę pełni człowiek w środowisku przyrodniczym; uczniowie poznali zagrożenia dla środowisko ze strony człowieka, uświadomili sobie, że również oni są odpowiedzialni za stan najbliższego otoczenia. Zajęcia te miały również za zadanie przygotować uczniów do opieki nad wartościowymi elementami krajobrazu w okolicach domu, szkoły.

      Podczas warsztatów uczniowie przygotowali grę planszową pod tytułem Ekologiczna mapa omawianego krajobrazu. Była to wykonana własnoręcznie i stylizowana mapa
      z zaznaczonymi najciekawszymi obiektami okolicy naszej szkoły. Otrzymali również figurki gipsowe, które musieli pomalować i które posłużą im jako pionki w zaprojektowanej grze.

        Sprawozdawca – Piotr Zacczkowski

     • Po raz pierwszy w historii istnienia naszej  szkoły i parafii odbył się zjazd katechetów prowadzących zajęcia z lekcji religii w różnych placówkach położonych na terenie  gminy Jędrzejów. Zaproszona również została Pani Dyrektor naszej szkoły                          mgr JOLANTA WÓJCIK. Uroczystość tę rozpoczęto w skroniowskiej świątyni pod wezwaniem „Świętego M.M. Kolbego”. Modlitwę prowadził wicedziekan tutejszej parafii i wizytator rejonowy   Ks. Jerzy Słupik. W posłudze liturgicznej wzięli udział ministranci Jakub Wyrozumski  z kl. VI, Szymon Nawrot z kl. V oraz Pan Andrzej Zdeb mieszkaniec Książe -Skroniowa. Pan organista Antoni Grad prowadził śpiewy liturgiczne. Po wspólnej Adoracji Najświętszego Sakramentu wszyscy obecni udali się do budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. W miłej atmosferze goście i słuchacze przy kawie, herbatce i słodkościach wzięli udział w zajęciach metodycznych. Ksiądz mgr lic. Waldemar Wiśniowski metodyk i wizytator Referatu Katechetycznego   w Kielcach przedstawił następujący przebieg konferencji pod hasłem:                              „KOMUNIKACJA INTERPERSONALNA”

       

      1. Czym jest komunikacja personalna?
      2. Bariery komunikacji zewnętrznej oraz wewnętrznej.
      3. Umiejętność koncentracji.
      4. Znaczenie słów: „nie”, „ale”, „dlaczego”, „co musiało być, by ……”, „wyzwanie”.

      Przedstawił również zasady komunikacji znanego hiszpańskiego księdza                           z piętnastego wieku świętego Ignacego Loyoli :

       

      • Dostrzegać wartość rozmowy
      • Mówić powoli, roztropnie, uprzejmie.
      • Słuchać i bacznie przyglądać się całemu człowiekowi.
      • Mówić ze skromną wytrwałością.
      • Być wolnym od uprzedzeń.
      • Przyjrzeć się osobie, z którą rozmawiamy ale i przyglądać się sobie.
      • Nie spieszyć się to znaczy mieć czas czyli szacunek do Boga i człowieka.
      • Być w stanie posiadania czasu.

       

      Po interesującej części teoretycznej odbyły się wspólne rozmowy, dyskusje oraz warsztaty w grupach mające na celu lepiej poznać prawdę o samym sobie, jak i też o uczniu. Ogółem na spotkaniu wzięło udział 36 osób. Obecna była też Pani Anna Bukowiec oraz Pan Antoni Grad. Na zakończenie zjazdu Ks. W. Wiśniowski oraz Ks. J. Słupik podziękowali wszystkim za wspólne spotkaniea Paniom A. Nemś,  L. Olesińskiej, G. Nawrot, Cz. Król  i  H. Koczaj za przygotowaniepoczęstunku orazPanu Rafałowi  Bołdynowizaudostępnienie lokalu.

       

       

        

     • 22 kwietnia 2016 roku już po raz drugi zorganizowałem Maraton Filmowy. Wzięło w nim 40 uczniów (klasy IV, V, VI). Dzień wcześniej uczniowie dokonali wyboru trzech filmów (lista zaproponowanych była bardzo długaJ). Ostatecznie wybrano Jumanji, Jak rozpętałem drugą wojnę światową oraz Sami swoi. Podczas pierwszej przerwy, aby rozprostować nogi, odbył się konkurs karaoke – zwyciężyła klasa VI. Druga przerwa miała charakter bardziej dynamiczny – odbyła się bitwa na poduszki. Przysporzyła ona dużo radości i wyśmienitej zabawy.

      W szkole spotkaliśmy się o 17.00, zaopatrzeni w niezbędne rekwizyty kinomaniaków: przekąski, napoje, no i oczywiście karimaty, śpiwory i poduszki. Wieczór filmowy zakończył się o 23.00. Nad bezpieczeństwem naszych uczniów czuwały pani Ewa Bieniek oraz pani Anna Zaczkowska.

       

                                                                 Organizator i sprawozdawca – Piotr Zaczkowski

     • 20 kwietnia 2016 roku drugi już raz gościliśmy w naszej szkole panią Beatę Wojtachnio – pedagoga i doradcę zawodowego z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
      w Jędrzejowie. Uczniowie  klasy szóstej podczas warsztatów poznali zawody, które mogą wykonywać w przyszłości, rozmawiali o swoich mocnych stronach, zainteresowaniach i uzdolnieniach. Przypomnijmy, że w tych warsztatach uczestniczą kolejne roczniki uczniów klas szóstych. Inicjatorką i organizatorką tych spotkań jest Anna  Zaczkowska.

                                                                                       Piotr Zaczkowski

     • Nasza szkoła otrzymała certyfikat Wiarygodna Szkoła. Kategoria Wiarygodna Szkoła powstała w odpowiedzi na rosnącą potrzebę promowania wiarygodnego i solidnego wizerunku polskich szkół, które reprezentują właściwy poziom edukacyjny i wychowawczy oraz zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo swoich uczniom. Synonimem uczestnictwa w Programie jest przyznawany Certyfikat Wiarygodności, który jest dowodem spełnienia powyższych kryteriów i potwierdzeniem właściwych standardów funkcjonowania szkoły. Kategoria Wiarygodna Szkoła Podstawowa jest Programem, który wyróżnia te szkoły podstawowe, które przede wszystkim spełniają wysokie standardy edukacyjne. Są to szkoły, które mogą pochwalić się ciekawą bazą dydaktyczną ale także w pełni zapewniają bezpieczeństwo swoim uczniom, tak ważne dla każdego rodzica.

      Nasza szkoła dzięki wysokiemu poziomowi nauczania, osiąga bardzo dobre wyniki
      z egzaminów zewnętrznych. W roku szkolnym 2014/2015 osiągnęła 7. stanin w części pierwszej (język polski i matematyka) oraz 8. stanin w części językowej (język angielski) przyznane na podstawie sprawdzianu szóstoklasisty przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łodzi, co zakwalifikowało szkołę do powyższego programu (skala stninowa od 1 do 9; 7.- wysokie, 8. – bardzo wysokie).

      Więcej informacji o programie Wiarygodna Szkoła na stronie http://wiarygodna-szkola.pl

       

       

                                                                                        Piotr Zaczkowski

       

       

       

       

     • 21 marca 2015 roku gościliśmy w murach naszej szkoły grupę artystyczną Rekonstrukto. Zespół ten specjalizuje się w żywych lekcjach historii. Temat ostatniej lekcji to Życie i kultura w średniowieczu. Zostaliśmy zaproszeni w podróż do wieków, kiedy zaprzęgano konie do karoc, kiedy rycerze zakuci w zbroje i z mieczem w ręku nie szczędzili wysiłku, by bronić honoru i ojczyzny. Kiedy to każdy rycerz spieszył służyć pomocą i bronić damy swego serca. Podczas tego spotkania uczniowie mieli niebywałą okazję dowiedzieć się wielu cennych i ciekawych informacji na temat tego okresu. Mieli okazję zobaczyć, jak wyglądało rycerskie uzbrojenie i ekwipunek. Zapoznali się także ze średniowiecznym prawem i karami. Na własnej skórze mogliśmy się przekonać, jak były one dotkliwe.
      Byli świadkami pasowania na rycerza Bartłomieja Kaszę, ucznia klasy I B, i wysłuchaliśmy kodeksu rycerskiego. Niektórzy uczniowie – ochotnicy przeszli próbę ,, ciężkiego miecza ”. Mogli również zobaczyć, dotknąć i wypróbować używaną przez rycerzy broń.  Wszyscy byli zadowoleni i podekscytowani. Żywa lekcja historii to bardzo dobrym pomysł. Dzięki niej uczniowie stali się bogatsi w nową wiedzę i doświadczenie. W ciekawy, zabawny i komunikatywny sposób uczniowie dużo się dowiedzieli i nauczyli. Zarówno uczniom jak i nauczycielom – lekcja bardzo się podobała. Nawet najmłodszym dzieciom przypadała ona do gustu i świetnie się na niej bawiły. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości grupa Rekonstrukto ponownie zawita do naszej szkoły.

                                                                 Organizator lekcji i sprawozdawca – Piotr Zaczkowski

       

     • Uczniowie klas IV – VI wzięli udział w konkursie plastycznym pod tytułem Żołnierze Wyklęci organizowanym przez burmistrza Jędrzejowa oraz Centrum Kultury w Jędrzejowie.

      Konkurs miał na celu upamiętnić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który przypada na 1 marca 2016 oraz upowszechniać wśród uczniów szkół podstawowych wiedzy o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej.

      Uczniowie pod okiem nauczyciela historii Piotra Zaczkowskiego przygotowali prace plastyczne w różnych technikach w formacie A3.

      18 marca w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbyło się  podsumowanie i wręczenie nagród. Nasi uczniowie: Ewa Skrzypiec kl. 6, Paweł Leśniewski kl. 4, Kinga Wyrozumska kl. 5, Wiktoria Bartkiewicz kl. 6, Angelika Olesińska kl. 6 otrzymali wyróżnienia oraz nagrody pocieszenia. Serdecznie gratulujemy!

      Prace do wglądu w zakładce Album fotograficzny.

       

                                                                                        Sprawozdawca – Piotr Zaczkowski

     • Krakowska Manufaktura Czekolady to miejsce nie tylko dla miłośników czekolady.
      W samym sercu Krakowa łączą się tradycje czekoladowe z terenów całej Galicji. Każda czekoladowa figurka i pralinka łączy w sobie lata doświadczeń krakowskich cukierników i talent dzisiejszych młodych czeladników, wykonujących z dbałością każdą pojedynczą sztukę czekolady – tak pisze o sobie Krakowska Manufaktura Czekolady. 11 marca 2016 roku postanowiliśmy pojechać tam, by sprawdzić, jak smakuje historia istniejącego od setek lat Krakowa.

      Będąc tam, uczniowie poznali historię czekolady, ręcznie wykonywali pralinki i trufle. Ponadto zostali poczęstowani albo kubkiem lemoniady, albo gorącego kakao. Na zakończenie warsztatów otrzymali Dyplom Małego Deseranta oraz pięknie zapakowane zrobione przez siebie słodycze.

      Drugim punktem wycieczki było Muzeum Miasta Krakowa – Rynek Podziemny. Zwiedzając szlak turystyczny w Podziemiach Rynku, poznaliśmy m.in. historię Krakowa z czasów przed lokacją miasta. Najstarsze dzieje tego miejsca przybliżają prezentowane na ekspozycji rekonstrukcje XI-wiecznych pochówków. Oryginalne fundamenty chat z przełomu XII i XIII wieku oraz rekonstrukcje warsztatów złotnika i kowala obrazują zaś wygląd osady przedlokacyjnej, zniszczonej w czasie najazdu mongolskiego w 1241 roku.
      Odwiedzając wystawę Śladem europejskiej tożsamości Krakowa, można poczuć atmosferę panującą na średniowiecznym rynku. W trakcie zwiedzania towarzyszą nam bowiem m.in. odgłosy gwaru transakcji handlowych. Wystawę wzbogacają ponadto ciekawe makiety oraz multimedia w postaci ekranów dotykowych, hologramów, projekcji i filmów dokumentalnych wyświetlanych w specjalnie do tego celu zaaranżowanych pomieszczeniach piwnic pod Sukiennicami. Z myślą o najmłodszych powstał natomiast specjalny pokój zabaw oraz mechaniczny teatrzyk Legenda o dawnym Krakowie.

      W wycieczce wzięły udział klasy IV i V. Opiekunami wycieczki byli: Anna Zaczkowska, Anna Bukowiec oraz Piotr Zaczkowski.

       

                                                                             Organizatorka wycieczki – Anna Zaczkowska

     • 11.03.2016r. w siedzibie Komendy Powiatowej  Państwowej Straży Pożarnej
      w Jędrzejowie odbyła  się gminna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom. Karol Belicki, uczeń klasy VI, zajął III miejsce (grupa wiekowa – szkoła podstawowa). Gratulujemy!!!!

      Przypomnijmy, że Karol w zeszłym roku również zajął III miejsce.

      Nagrody dla uczestników turnieju ufundował Burmistrz Miasta Jędrzejowa.

       

                                                                                      Piotr Zaczkowski

     • 8 marca 2016r. w Centrum Kultury w Jędrzejowie wzięliśmy udział w spektaklu teatralnym pod tytułem Nieobecna bliskość. Inscenizacja przygotowana została w hołdzie Patronowi miasta Jędrzejowa, błogosławionemu Wincentemu Kadłubkowi. Młodzi artyści z Jędrzejowa przygotowali inscenizacje, które przybliżyły postać Patrona oraz upamiętniły 793 rocznicę jego śmierci. 

       

                                                                                        Piotr Zaczkowski

     • W poniedziałek 7 marca 2016r. do naszej szkoły przyjechała ekipa twórców filmu Ostania szansa.  Jakub Grad, który jest reżyserem tego filmu, zorganizował  zdjęcia do spotu reklamowego dla Fundacji Miśka Zdziśka Błękitny Promyk Nadziei.  Mamy nadzieję, że  niebawem efekty  pracy naszych uczniów zobaczymy na szklanym ekranie (TVP Kielce).

       

                                                                                        Piotr Zaczkowski

       

     • 1 marca to Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji na zaproszenie burmistrza pod płytą upamiętniającą bohaterów zbrojnego podziemia antykomunistycznego przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Reja zebrały się delegacje władz miejskich i powiatowych, organizacji społeczno – politycznych, szkół oraz mieszkańców Jędrzejowa. Podczas krótkiej uroczystości poprowadzonej przez pana Bernarda Suchmiela złożone zostały wiązanki kwiatów i zapalono znicze. W uroczystościach tych wzięła również delegacja z naszej szkoły.

       

                                                                             Sprawozdawca – Piotr Zaczkowski

     • 26 lutego, tuż po wizycie w Miejsko – Gminnej Bibliotece w Jędrzejowie, udaliśmy się do Centrum Kultury w Jędrzejowie na spektakl Ania z Zielonego Wzgórza. Przedstawienie to przygotował  Teatr Współczesny w Krakowie, który od lat  przybliża młodym widzom arcydzieła rodzimej i światowej literatury.

      Historia nietuzinkowej nastolatki została opowiedziana barwnie i z dowcipem. Klasyczna inscenizacja wzbogacona została nastrojowymi piosenkami, które oddały koloryt czasu i miejsca zdarzeń. Spektakl przywołał postaci Maryli i Mateusza Cuthbertów, a także – a może i przede wszystkim -  krąg rówieśników Ani. Poznaliśmy świat bohaterki, jej bogatą wyobraźnię i niepowtarzalną energię.

      Piotr Zaczkowski

     • 26 lutego 2016 roku odwiedziliśmy Miejsko - Gminną Bibliotekę  w Jędrzejowie. Panie bibliotekarki przekazały uczniom wiele cennych informacji o funkcjonowaniu biblioteki:
      o zasadach korzystania z biblioteki i jej zbiorów, sposobach wyszukiwania książek w katalogu komputerowym, uczniowie zapoznali się z układem książek na półkach w wypożyczalni dla dzieci i młodzieży. Uczniowie wiedząc, że wybieramy się do biblioteki, zabrali ze sobą karty biblioteczne i przy okazji wypożyczyli sobie książki. Więcej zdjęć i informacji o lekcji bibliotecznej można znaleźć na profilu facebookowym biblioteki (
      www.facebook.com/Miejsko-Gminna-Biblioteka-Publiczna-w-Jędrzejowie). Mam nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości znowu zagościmy w bibliotece, tym razem na spotkaniu autorskim. Wyjście udało się zorganizować dzięki paniom Ewie Bieniek, Annie Zaczkowskiej oraz panom Włodzimierzowi Walczyńskiemu i Piotrowi Zaczkowskiemu.

                                 Sprawozdawca – Piotr Zaczkowski

     • 19 lutego 2016 roku przeprowadzony został konkurs 1 z 10 – etap szkolny.
      W zmaganiach wzięli udział: z nr. 1 – Kacper Koncewicz (klasa IV), z nr. 2 – Mikołaj Tatarowski (klasa IV), z nr. 3 – Karol Belicki (klasa VI), z nr. 4 – Oskar Grad (klasa IV), z nr. 5 – Wiktor Fiutek (klasa VI), z nr. 6 – Patrycja Polczyk (klasa VI), z nr. 7 – Szymon Nawrot (klasa V), z nr. 8 – Mateusz Rybiński (klasa IV), z nr. 9 – Ewa Skrzypiec (klasa VI) oraz z nr. 10 – Mikołaj Grad (klasa IV). Byli to uczniowie z najwyższymi średnimi ocen za 1. semestr roku szkolnego 2015/2016.

      Po wyrównanej walce do finału przeszła trójka uczniów z klasy VI – Karol Belicki, Wiktor Fiutek i Ewa Skrzypiec. W finale po raz drugi z rzędu bezkonkurencyjny okazał się Wiktor Fiutek, który zdobył 243 punkty (przypomnijmy, w zeszłym roku zdobył 232 punkty)  i zwyciężył w całym turnieju. Ewa Skrzypiec zdobyła 42 punkty, a Karol Belicki 72.

      Trójka ta w kwietniu 2016 roku zmierzy się w wielkim finale z trzema zawodnikami ze Szkoły Podstawowej w Rakowie i trzema zawodnikami ze Szkoły Podstawowej w Potoku Wielkim. Etap międzyszkolny odbędzie się pod nazwą 1 z 9.

      Gratulujemy zwycięzcy, Wiktorowi Fiutkowi, i trzymamy kciuki za wielki finał.

       

      Organizatorzy i pomysłodawcy konkursu

      Anna Zaczkowska

      Piotr Zaczkowski

       

     • 17 lutego 2016 roku odbył się już po raz czwarty próbny sprawdzian szóstoklasisty, do którego uczniowie przystąpili wraz z rodzicami. Jak co roku sprawdzian przysporzył wiele emocji zarówno uczniom jak ich rodzicom, którzy z wypiekami na twarzy wspierali swoje pociechy w rozwiązywaniu zadań. Po raz drugi i prawdopodobnie ostatni sprawdzian ten miał nową formułę. Składał się z dwóch części: humanistyczno-matematycznej oraz językowej. Za szóstoklasistów trzymamy kciuki 5 kwietnia.

      Sprawozdawca – Piotr Zaczkowski