• 26 lutego, tuż po wizycie w Miejsko – Gminnej Bibliotece w Jędrzejowie, udaliśmy się do Centrum Kultury w Jędrzejowie na spektakl Ania z Zielonego Wzgórza. Przedstawienie to przygotował  Teatr Współczesny w Krakowie, który od lat  przybliża młodym widzom arcydzieła rodzimej i światowej literatury.

      Historia nietuzinkowej nastolatki została opowiedziana barwnie i z dowcipem. Klasyczna inscenizacja wzbogacona została nastrojowymi piosenkami, które oddały koloryt czasu i miejsca zdarzeń. Spektakl przywołał postaci Maryli i Mateusza Cuthbertów, a także – a może i przede wszystkim -  krąg rówieśników Ani. Poznaliśmy świat bohaterki, jej bogatą wyobraźnię i niepowtarzalną energię.

      Piotr Zaczkowski

     • 26 lutego 2016 roku odwiedziliśmy Miejsko - Gminną Bibliotekę  w Jędrzejowie. Panie bibliotekarki przekazały uczniom wiele cennych informacji o funkcjonowaniu biblioteki:
      o zasadach korzystania z biblioteki i jej zbiorów, sposobach wyszukiwania książek w katalogu komputerowym, uczniowie zapoznali się z układem książek na półkach w wypożyczalni dla dzieci i młodzieży. Uczniowie wiedząc, że wybieramy się do biblioteki, zabrali ze sobą karty biblioteczne i przy okazji wypożyczyli sobie książki. Więcej zdjęć i informacji o lekcji bibliotecznej można znaleźć na profilu facebookowym biblioteki (
      www.facebook.com/Miejsko-Gminna-Biblioteka-Publiczna-w-Jędrzejowie). Mam nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości znowu zagościmy w bibliotece, tym razem na spotkaniu autorskim. Wyjście udało się zorganizować dzięki paniom Ewie Bieniek, Annie Zaczkowskiej oraz panom Włodzimierzowi Walczyńskiemu i Piotrowi Zaczkowskiemu.

                                 Sprawozdawca – Piotr Zaczkowski

     • 19 lutego 2016 roku przeprowadzony został konkurs 1 z 10 – etap szkolny.
      W zmaganiach wzięli udział: z nr. 1 – Kacper Koncewicz (klasa IV), z nr. 2 – Mikołaj Tatarowski (klasa IV), z nr. 3 – Karol Belicki (klasa VI), z nr. 4 – Oskar Grad (klasa IV), z nr. 5 – Wiktor Fiutek (klasa VI), z nr. 6 – Patrycja Polczyk (klasa VI), z nr. 7 – Szymon Nawrot (klasa V), z nr. 8 – Mateusz Rybiński (klasa IV), z nr. 9 – Ewa Skrzypiec (klasa VI) oraz z nr. 10 – Mikołaj Grad (klasa IV). Byli to uczniowie z najwyższymi średnimi ocen za 1. semestr roku szkolnego 2015/2016.

      Po wyrównanej walce do finału przeszła trójka uczniów z klasy VI – Karol Belicki, Wiktor Fiutek i Ewa Skrzypiec. W finale po raz drugi z rzędu bezkonkurencyjny okazał się Wiktor Fiutek, który zdobył 243 punkty (przypomnijmy, w zeszłym roku zdobył 232 punkty)  i zwyciężył w całym turnieju. Ewa Skrzypiec zdobyła 42 punkty, a Karol Belicki 72.

      Trójka ta w kwietniu 2016 roku zmierzy się w wielkim finale z trzema zawodnikami ze Szkoły Podstawowej w Rakowie i trzema zawodnikami ze Szkoły Podstawowej w Potoku Wielkim. Etap międzyszkolny odbędzie się pod nazwą 1 z 9.

      Gratulujemy zwycięzcy, Wiktorowi Fiutkowi, i trzymamy kciuki za wielki finał.

       

      Organizatorzy i pomysłodawcy konkursu

      Anna Zaczkowska

      Piotr Zaczkowski

       

     • 17 lutego 2016 roku odbył się już po raz czwarty próbny sprawdzian szóstoklasisty, do którego uczniowie przystąpili wraz z rodzicami. Jak co roku sprawdzian przysporzył wiele emocji zarówno uczniom jak ich rodzicom, którzy z wypiekami na twarzy wspierali swoje pociechy w rozwiązywaniu zadań. Po raz drugi i prawdopodobnie ostatni sprawdzian ten miał nową formułę. Składał się z dwóch części: humanistyczno-matematycznej oraz językowej. Za szóstoklasistów trzymamy kciuki 5 kwietnia.

      Sprawozdawca – Piotr Zaczkowski

     • 12 lutego 2016 roku tradycyjnie już w naszej szkole była poczta walentynkowa, którą zorganizował samorząd uczniowski. Do specjalnej skrzynki można było wrzucać tzw. walentynki. Zabawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Klasa VI przygotowała dla swojego polonisty niespodziankę, bardzo oryginalną walentynkę. Dodajmy, że ta niewinna kartka bardzo wzruszyła autora tych słów. Zdjęcie owej walentynki w galerii fotograficznej.

      Piotr Zaczkowski –opiekun SU

               - Obrazek 1    Walentynki od klasy VI

       

     • 5 lutego 2015 roku w godzinach 13:00-16:00 w naszej szkole, na sali gimnastycznej, odbyła się zabawa choinkowa.

      W całej szkole słychać było rozmaite muzyczne hity. Chłopcy od razu zaczęli prosić dziewczyny do tańca.  Po chwili nikt nie siedział na ławkach. Kolorowe, migające światła dodawały klimatu całej zabawie. W przerwie uczniowie zjedli pyszne pączki, pizze. Gdy zabawa dobiegła końca, wszyscy byli zadowoleni. Jedno jest pewne -dyskoteka choinkowa była fantastyczna. Opiekę nad uczniami roztoczyli wychowawcy klas IV-VI – Anna Zaczkowska, Hubert Waleron oraz Piotr Zaczkowski.

      Sprawozdawca, opiekun SU - Piotr Zaczkowski

     • 15 stycznia 2015 roku w naszej szkole miało miejsce spotkanie policjanta z KPP w Jędrzejowie z rodzicami, nauczycielami i pracownikami administracji. Cel szkolenia to profilaktyka społeczna dotycząca narkomanii wśród dzieci. Prezentacja multimedialna pozwoliła wszystkim zgromadzonym zapoznać się z wyglądem oraz działaniem narkotyków i tzw. „dopalaczy”, uzmysłowiła, jak niebezpieczne i zgubne są skutki ich zażywania.

      Piotr Zaczkowski - sprawozdawca

     • 8 stycznia 2016 roku już po raz 5. zorganizowałem w naszej szkole DZIEŃ ZIMY. Dzień wytęskniony, długo oczekiwany nie zawiódł naszych oczekiwań – było śnieżnie, biało, klimatycznie, idealnie, aby wyjść poza mury szkolne i na świeżym powietrzu upiec kiełbaskę, porzucać się śnieżkami.  Zdjęcia w zakładce-album fotograficzny.

      Piotr Zaczkowski – opiekun Samorządu Uczniowskiego

     • 4 grudnia 2015 roku w naszej szkole po raz pierwszy zostało zorganizowane uroczyste rozświetlenie choinki. Ku uciesze całej społeczności uczniowskiej przybył św. Mikołaj, którego przywitała przewodnicząca samorządu uczniowskiego. Drzewko zostało udekorowane bombkami samodzielnie wykonanymi przez uczniów naszej szkoły. Do każdej bombki uczniowie dołączyli życzenia, które przekazali swoim kolegom i koleżankom. Kiedy choinka została pięknie przystrojona, nadszedł  czas, aby zabłysły na niej światełka, które niosą radość nam wszystkim. Rozświetlenia choinki dokonał św. Mikołaj. Niechaj spełnią się wszystkie życzenia, a blask światełek niech zaprowadzi je do naszych domów.

                                                     Małgorzata Morąg – pomysłodawczyni i sprawozdawczymi akcji

     • Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, w dniu święta patrona naszej szkoły, zorganizowaliśmy konkurs plastyczny pod tytułem „Najdłuższy łańcuch choinkowy”. Rywalizowali ze sobą uczniowie wszystkich klas. Najdłuższy łańcuch wykonała klasa IV. Następnie wszystkimi łańcuchami przystroiliśmy klatkę schodową naszej szkoły.  

                                                                 Organizator konkursu – Piotr Zaczkowski

     • W tym roku po raz drugi nasza szkoła włączyła się w akcję Szlachetna Paczka. Podobnie jak w zeszłym roku połączyliśmy siły ze Szkołą Podstawową w Rakowie. Przez dwa tygodnie przeprowadzaliśmy zbiórkę produktów spożywczych, artykułów chemicznych oraz pieniędzy, która zakończona została akcją pakowania prezentów dla wybranej  rodziny. W zeszłym roku zajęły się tym dzieci ze szkoły w Skroniowie, natomiast w tym z Rakowa.

      Ponownie osiągnęliśmy wielki sukces. Przygotowaliśmy paczkę o wartości około 3400 złotych.

      Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy mieli swój wkład w jej powstanie: uczniom, ich rodzicom, nauczycielom, pracownikom obsługi oraz wszystkim innym darczyńcom.

      To niesamowite, jak wielka siła tkwi w ludziach.

                                                                           Anna Zaczkowska

     • 4 grudnia 2015r. o godzinie 10.10 nasza szkoła miała niebywałą okazję wysłuchać słuchowiska radiowego Latarenka, nadawanego w Polskim Radiu Kielce.  Latarenka to ciepła i mądra opowieść o dążeniu do celu i realizacji marzeń. Akcja bajki rozgrywa się latem, w środowisku owadów. Główny bohater, Świetlik, chce dla swoich przyjaciół pokonać mrok. W tym celu wybiera się w podróż, aby powiększyć swój  blask.
      Słuchowisko wyreżyserowała Honorata Mierzejewska-Mikosza.
      Wysłuchanie bajki w szkole i przedszkolu stało się świetną okazją do rozmowy z uczniami o wartościach zawartych w opowieści. Słuchowisko dało także doskonałą okazją do rozwijania u dzieci wielu umiejętności, takich jak: koncentracja, rozpoznawanie dźwięków, różnicowanie tonów i tempa, wrażliwość na słowo.
       Podczas audycji aktorzy zaprosili nas do wykonywania wspólnych zadań, polegających między innymi na reagowaniu na określone dźwięki.
      Dla słuchaczy zaplanowano także konkurs plastyczny, polegający na narysowaniu najciekawszej sceny z bajki i przesłanie rysunku do radia (technika dowolna, arkusze A3 lub A4).
      Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na stronie internetowej Radia Kielce, a autorzy 10 najpiękniejszych zostaną zaproszeni do udziału w audycji "Dzień Dobry Dzieci" - nadawanej w każdą niedzielę o godzinie 8:05.

                                                                                                    Organizator i sprawozdawca – Piotr Zaczkowski

     • W naszej szkole organizowana jest zabawa pod nazwą Szczęśliwy numerek. A oto jej regulamin.

      Regulamin zabawy Szczęśliwy numerek

      1. Losowanie numerka (losowanie dokonuje przedstawiciel klasy I w obecności opiekuna samorządu uczniowskiego) będzie odbywało się raz w tygodniu (w każdy czwartek i będzie zwalniać ucznia z pisania kartkówek itp. w każdy piątek).
      2. Szczęśliwy numerek posiada osoba, której numer z dziennika odpowiada wylosowanemu.
      3. Szczęśliwy numerek zwalnia ucznia z pisania niezapowiedzianych kartkówek, odpowiedzi ustnej i braku stroju na lekcji wychowania fizycznego. Sytuacja ta nie obowiązuje, gdy uczeń sam wyrazi chęć do wzięcia udziału w wyżej wymienionych formach oceny i zajęć.
      4. Wylosowany numerek nie zwalnia z pisania zapowiedzianych kartkówek, sprawdzianów i klasówek. Nie usprawiedliwia braku zadania domowego, braku zeszytu przedmiotowego i podręcznika.
      5. Szczęśliwy numerek nie chroni od negatywnej uwagi z zachowania i nie upoważnia do łamania regulaminu szkoły.
      6. Przywilej Szczęśliwego numerka wygasa wraz z zakończeniem przez ucznia zajęć lekcyjnych w danym dniu.
      7. Nauczyciel w porozumieniu z wychowawcą lub dyrektorem szkoły może zawiesić udział ucznia w zabawie Szczęśliwy numerek ze względu na nieodpowiednie zachowanie przed, po, lub w trakcie zajęć lekcyjnych.

                                                                                       Opiekun Samorządu Uczniowskiego-Piotr Zaczkowski


     • 27 listopada już po raz 8. zorganizowaliśmy Nocne czytanie, które ma na celu promować czytelnictwo wśród uczniów, a przy okazji pokazać szkołę z innej, mniej oficjalnej strony.  Nocne czytanie to pomysł Piotra Zaczkowskiego – nauczyciela języka polskiego. Pomysł od samego początku spodobał się zarówno uczniom, jak i rodzicom. Magnesem okazała się perspektywa spędzenia nocy w szkole. Dzieci były ciekawe, jak miejsce, które zwykle oglądają w dziennym świetle, będzie wyglądać w zupełnie nowych dla nich okolicznościach.
      Zanim jednak uczniowie poszli spać (salę noclegową zorganizowaliśmy w jednej z klas, uczniowie przynieśli ze sobą śpiwory i karimaty), nie mieli czasu nawet na chwilę nudy. O  godzinie 17.00 rozpoczęła się zabawa andrzejkowa. Następnie uczniowie wspólnie zasiedli  do kolacji, którą przygotowali rodzice. Kolejnym punktem tego wieczora były nocne podchody, w których zwyciężyła klasa V. Nie mogło zabraknąć wróżb andrzejkowych, które zorganizował i przeprowadził samorząd uczniowski.

      Nadeszła wreszcie godzina 22.00 i długo oczekiwane spotkanie z książką O psie, który jeździł koleją Romana Pisarskiego. Wzruszająca opowieść o psie-podróżniku, który pokochawszy zawiadowcę małej stacji kolejowej i jego dzieci, potrafił powrócić do nich z drugiego krańca Włoch. To tę książkę uczniowie wybrali podczas głosowania. Spotkanie zakończyliśmy projekcją filmu Hobbit. Bitwa pięciu armii.

      W tegorocznej edycji akcji Nocne czytanie wzięło udział 45 uczniów z klas IV, V i VI.

                                                                             Organizator i sprawozdawca – Piotr Zaczkowski
      WIECZORNE CZYTANIE KL. I-III 27 LISTOPADA 2015

      Jak co roku po szkolnej zabawie andrzejkowej dzieci z klas I –III uczestniczyły w „ WIECZORNYM CZYTANIU”. W  tym roku wybrały utwory z Baśni Andersena i braci Grimm. Wieczór ten jest niepowtarzalny, ponieważ dzieci w godzinach popołudniowych spotykają się ze swoimi wychowawcami. W otoczeniu koleżanek i kolegów słuchają wybranych utworów literackich. Wieczór ten cieszy się dużym powodzeniem wśród uczniów i jest bardzo oczekiwany przez dzieci. Z niecierpliwością  czekają na wieczorne czytanie w przyszłym roku.

      Wychowawcy klas I-III.       

     • 17 listopada w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbyła się XI edycja konkursu profilaktycznego pod nazwą „Dziękuję, nie”. Konkurs organizowany przez Urząd Miejski w Jędrzejowie oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Jędrzejów. Jego celem jest promowanie trzeźwego i zdrowego stylu życia. Uczniowie prezentowali inscenizacje teatralne o tematyce profilaktycznej. Jury pod przewodnictwem burmistrza Marcina Piszczka oceniało zarówno poziom artystyczny jak i zawartość merytoryczną prezentacji. Do udziału w przedsięwzięciu zgłosiło się 7 szkół.                                                                                                            Uczniowie naszej szkoły, a dokładniej członkowie kółka teatralnego, odnieśli podwójny sukces. Karol Belicki z klasy VI otrzymał wyróżnienie indywidualne za znakomitą grę aktorską, a spektakl przez nas przygotowany zajął 3. miejsce. Ponadto otrzymaliśmy nagrodę pieniężną w wysokości 500 złotych oraz mnóstwo słodkości. Natomiast Karol Belicki z rąk burmistrza odebrał nagrody rzeczowe. Nasz spektakl nosił tytuł Przemoc, alkohol, narkotyki i został przygotowany pod okiem Piotra Zaczkowskiego – opiekuna kółka teatralnego.

                                                                             Sprawozdawca – Piotr Zaczkowski

     • Proszę kliknąć na  link plakat_rozspiewana.pdf

      Już po raz drugi w naszej szkole 12 listopada 2015 roku odbędzie się IV Ogólnopolska Akcja „Rozśpiewana Przerwa - Patriotyczne Śpiewanie”. Akcję objęli patronatem Minister Edukacji Narodowej – Joanna Kluzik-Rozstkowska, Wiceminister Obrony Narodowej - Beata Oczkowicz, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Świętokrzyski – Adam Jarubas oraz Kurator Oświaty - Małgorzata Muzoł.

                  W edycji IV spontaniczny śpiew na przerwach śródlekcyjnych będzie rozbrzmiewał w niepodległościowych klimatach. Akcja ta ma łączyć polskie szkoły poprzez wykonywanie tych samych utworów patriotycznych, w tym samym czasie, w całej Polsce.

                  Podczas 1. przerwy o godzinie 9. 30 wspólnie śpiewać będziemy: Mazurka Dąbrowskiego, Przybyli ułani, Wojenko, wojenko.

      Druga przerwa rozbrzmiewać będzie pieśniami: Legiony, Pierwsza kadrowa, Rozkwitały pąki białych róż.

      Podczas przerwy 3. ostatniej  zaśpiewamy: Ułani, ułani, Piechota, O mój rozmarynie.

                                                     Opiekun akcji i sprawozdawca – Piotr Zaczkowski

     • Drodzy Uczniowie oraz Rodzice!

      W związku z  Dniem Ziemi zapraszamy do aktywnego udziału w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem „ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY – ODBIERZ NOWY APARAT FOTOGRAFICZNY”.

      Celem tej akcji jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie, szczególnie wśród ludzi młodych. Zużyte telefony komórkowe stanowią ogromne zagrożenie dla naszego środowiska naturalnego, ponieważ zawierają metale ciężkie takie jak na przykład kadm i ołów. Wyrzucony telefon komórkowy może zatruć znaczne ilości wody i gleby.

      Pomyślmy o Naszej planecie i zadbajmy o środowisko. Weźmy udział w konkursie i pomóżmy naszej szkole w zdobyciu cennych nagród. Wystarczy tylko oddać stary i zużyty telefon!

      BĄDŹMY EKO!!!

                                                     KOORDYNATOR AKCJI – POTR ZACZKOWSKI.

     • 30 października 2015 roku miał miejsce w naszej szkole konkurs na najciekawszą maskę halloween’ową. Uczestnicy konkursu wykonywali przez cały tydzień swoje maski w dwóch kategoriach wiekowych: I-III i IV-VI. Następnie, podczas jednej z przerw, jury wyłoniło zwycięzców. W kategorii I-III zwycięzcą został Dawid Kisiel (klasa Ia), a w kategorii IV-VI zwyciężyła Joanna Laskowska (klasa V). Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów. Warto dodać, że zgłoszonych do udziału zostało ponad 60 masek. Podczas oceny brano pod uwagę oryginalny pomysł, technikę i samodzielność wykonania. Zwycięzcom gratulujemy!

      Warto dodać, że klasa V ten dzień uczciła w szczególny sposób, jeden z uczniów częstował koleżanki i kolegów własnoręcznie przygotowanymi babeczkami.

                                                                            Organizatorka konkursu-Anna Zaczkowska

     • 21 października w naszej szkole ruszył konkurs Mistrzowie kalamburów.
      A o to zasady konkursu. Rozpoczyna się on 21.10.2015r. i trwa do 15.06.2016. Wygra ta klasa, która na przestrzeni tego czasu zdobędzie najwięcej punktów. Za każde odgadnięte hasło klasa zdobywa punkt. Kalambury odbywać się będą w następujących terminach:

      - 18.11.2015r.;

      - 16.12.2015r.;

      - 13.01.2015r.;

      - 17.02.2015r.;

      - 16.03.2015r.;

      - 13.04.2015r.;

      - 11.05.2015r.;

      - 15.06.2015r. – wielki finał.

      Po 1. rundzie prowadzi klasa VI, która na swoim koncie ma 3 punkty, 2. miejsce ex aequo zajmują klasy IV i V - po 2 punkty. Czas pokaże, kto zdobędzie zaszczytny tytuł Mistrzowie kalamburów! Organizatorami konkursu są pani Anna Zaczkowska i pan Piotr Zaczkowski. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników! Niech zwyciężą najlepsi!!!:)

                                                                                                    Organizator i sprawozdawca – Piotr Zaczkowski

     • 15 października podczas uroczystości obchodów Dnia Komisji Edukacji Narodowej rozstrzygnąłem konkurs literacki Moja szkoła. W kategorii klas I-III 1. miejsce ex aequo zajęły Julia Maciąg i Milena Prawda. Natomiast w drugiej kategorii - klas IV-VI – 1. miejsce zajął Paweł Czekaj, 2. miejsce - Kacper Koncewicz, 3.miejsce – Agnieszka Malmur.

      Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

                                                                                    Organizator konkursu i sprawozdawca – Piotr Zaczkowski