• 20 lutego 2017r. obchodziliśmy w naszej szkole "Dzień Krawata" pod hasłem: "Przyjdź do szkoły w krawacie, a nie będziesz pytany, Siostro i Bracie!"

      Idea akcji była taka, że każdy uczeń, który przyjdzie tego dnia do szkoły w krawacie nie będzie pytany. Nie miało znaczenia, czy się jest chłopcem, czy dziewczynką. Liczyła się tylko dobra zabawa i poczucie humoru, do którego dodatkiem miał być krawat. Wszyscy wyglądali elegancko i uroczyście, a przy tym odrobinę zabawnie.          http://zdjecia.interia.pl/galeria

                                                                             Sprawozdawca – opiekun SU, Piotr Zaczkowski

     • 14 lutego 2017 roku tradycyjnie już w naszej szkole była poczta walentynkowa, którą zorganizował samorząd uczniowski. Do specjalnej skrzynki można było wrzucać tzw. walentynki. Zabawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

      http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi

      Piotr Zaczkowski –opiekun SU

     • 27 stycznia 2017 roku odbył się już po raz piąty próbny sprawdzian szóstoklasisty, do którego uczniowie przystąpili wraz z rodzicami. Sprawdzian przygotował i przeprowadził wychowawca klasy VI Piotr Zaczkowski. Składał się z dwóch części – polonistycznej i matematycznej. Jak co roku sprawdzian przysporzył wiele emocji zarówno uczniom jak ich rodzicom.
      Wraz ze zmianą sytemu oświaty sprawdzian szóstoklasisty nie będzie już przeprowadzany. Mają go zastąpić egzaminy zewnętrzne na zakończenie ośmioklasowej szkoły podstawowej. Mimo wszystko chcieliśmy podtrzymać tę tradycję sprawdzianu próbnego z rodzicami.
      Ponadto 6 kwietnia 2017 r., czyli w terminie organizacji sprawdzianu państwowego, uczniowie napiszą sprawdzian, nad którym pracuje wydawnictwo edukacyjne OPERON. Będzie to
      jedyny sprawdzian zewnętrzny, w oficjalnej formule, który obiektywnie zweryfikuje poziom wiedzy uczniów kończących klasę szóstą. Sprawdzian szóstoklasisty pełnił znaczącą rolę podsumowującą trzyletnią pracę. We wszystkich szkołach w Polsce uczniowie przystąpią do niego tego samego dnia. 

      http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,

      Sprawozdawca – Piotr Zaczkowski

     • W dniach 24 i 25 styczniabieżącego roku w naszej placówce odbyło się spotkanie z przedstawicielem policji w Jędrzejowie. Dzieci przedszkolne gr. I – III oraz uczniowie klas II – VI z opiekunami i wychowawcami wysłuchali program edukacyjny pt.: „BEZPIECZNE    FERIE”.

      Opracował: W.W.

     • W dniach 19 i 20 stycznia 2017 roku w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Skroniowie odbyła się uroczysta akademia z okazji dnia Babci i Dziadka.

      W pierwszym dniu pod opieką nauczycieli: P. A. Bukowiec, M. Dawidowskiej oraz S. Dulewicz grupa przedszkolaków zaprezentowała swoim dziadkom wiele ciekawych i atrakcyjnych układów tanecznych, pląsów, recytacji poezji i grupowych śpiewów piosenek. Grupa III wystawiła bożonarodzeniowe jasełka wcielając się w rolę głównych bohaterów znanych bajek. Każde dziecko tej grupy skierowało do przybyłych gości piękne słowa życzeń a na końcu dziadkowie zostali obdarowani piernikowym serduszkiem z treścią: „100 LAT". Organizatorzy tego przedsięwzięcia zaprosili zebranych na kubek gorącej herbaty bądź kawy oraz ciasteczka.

      W drugim dniu tego święta nastąpiła również niepowtarzalna prezentacja programu artystycznego dla kochanych dziadków przez uczniów klasy II a, II b i III. Pod kierunkiem Pani J. Olszewskiej oraz P. T. Fendrych uczniowie przedstawili inscenizację pt.: „U  B A B C I   I  U  D Z I A D K A” oraz wiele bogatych w treść utworów i piosenek. Wychowawczyni klasy II b z uczniami opracowała montaż słowno muzyczny zatytułowany: „KOCHAM BABCIĘ, KOCHAM DZIADKA”. Na zakończenie uczniowie ci również złożyli gościom serdeczne życzenia, wręczyli drobne upominki i laurki przygotowane przez siebie, a Rada Rodziców zaprosiła na przygotowany przez siebie słodki poczęstunek.

      Opracował: W. W.

     • 17 stycznia 2017 roku już po raz 6. zorganizowałem w naszej szkole DZIEŃ ZIMY. Było śnieżnie, mroźno. Na świeżym powietrzu upiekliśmy kiełbaskę, uczniowie z wielką radością mogli bezkarnie rzucać się śnieżkami.  Zdjęcia w zakładce-album fotograficzny.

      Piotr Zaczkowski – opiekun Samorządu Uczniowskiego

     • Kolędnicy misyjni to dzieci, które pomagają rówieśnikom w krajach misyjnych. W Święto Objawienia Pańskiego przeżywaliśmy Misyjny Dzień Dzieci. Wtedy za przykładem Mędrców ze Wschodu, kolędnicy misyjni przynoszą Jezusowi w darze swój trud kolędowania, radości i smutki z tym związane, a także zebrane ofiary, które będą przeznaczone dla wielu dzieci  z Tajlandii.

                Każdego roku kolędnicy Ci wspierają konkretne projekty i zwracają uwagę na problem rówieśników w jednym z krajów. Tym razem ogólnopolska akcja poświęcona była Tajlandii i problemowi dzieci „niewidzialnych”.  W sensie prawnym „niewidzialnymi” są dzieci, których fakt urodzenia nie został udokumentowany, co pozbawia je ochrony państwa przez co staja się potencjalnymi ofiarami handlu. Są również odrzucane ze względu na ubóstwo, pochodzenie, niepełnosprawność lub choroby zakaźne.

      6 stycznia 2017 w Kościele Parafialnym w Skroniowie uczniowie klas IV – VI pod kierunkiem Pani mgr Agaty Prusickiej zostały wystawione Jasełka po mszach świętych o godzinie 9.00 oraz 11:30 dla całej wspólnoty.

      Po Jasełkach każde z występujących dzieci otrzymało słodycze od Pana Grzegorza Kuśmierza oraz Grupy – „RAZEM”.

      Zebrane pieniądze przekazano na rzecz dzieci w Tajlandii.

                                                                 Opracował: W.W.

     • Nowy Rok Liturgiczny w Kościele  katolickim  rozpoczął się 27 listopada 2016 roku Pierwszą Niedzielą Adwentu. Uczniowie klas III – VI uczestniczyli w nabożeństwach adwentowych pod hasłem „W Domu Królowej Maryi” w naszej świątyni. Pod kierunkiem Pana Włodzimierza W. zredagowali około 200 modlitw i próśb skierowanych do Pana Jezusa przez wstawiennictwo Naszej Matki Niepokalanej. Przedstawione modlitwyzostały złożone do skarbonki, a później przekazane do Sanktuarium Najświętszej Marii Panny w Częstochowie.W ostatnim tygodniu w naszej parafii odbyły się rekolekcje pod hasłem „Rekolekcje Adwentowe ze Św. Maksymilianem” w dniach 16-18 grudnia 2016 roku. Prowadzone one były przez Ojca Brunona - cystersa z Jędrzejowa, który ofiarował naszej świątyni relikwie Świętego Maksymiliana Kolbego.

      W niedzielę po mszy świętej o godzinie 9.00 nasi uczniowie podziękowali Ojcu Rekolekcjoniście za obecność i naukę rekolekcyjną. 

                                                                 Opracował W.W.

     • Szlachetna Paczka już po raz trzeci w naszej szkole! Kolejny rok, kolejny wielki sukces! Przełom listopada i grudnia 2016 roku był bardzo pracowity i gorący w naszej szkole. Wraz ze Szkołą Podstawową w Rakowie przez dwa tygodnie organizowaliśmy zbiórkę produktów spożywczych, artykułów chemicznych oraz pieniędzy na rzecz potrzebującej rodziny. Przygotowaliśmy paczkę o wartości około 3000 złotych. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy stanęli na wysokości zadania i wsparli tę piękną inicjatywę. Dziękujemy uczniom, ich rodzicom, nauczycielom, pracownikom obsługi oraz wszystkim innym darczyńcom. Koordynatorami akcji byli Bernadeta Michałkiewicz, Anna Zaczkowska oraz Piotr Zaczkowski.

                                                     Opracował – Piotr Zaczkwski

     • Istnieją takie miejsca, które każdy Polak przynajmniej raz w życiu powinien odwiedzić, by móc poznać prawdziwie dziedzictwo własnego kraju. To właśnie Wieliczka i Wadowice.

      Do tych miejsc udaliśmy się 18 listopada 2016 r. Wyjechaliśmy w piątek rano. Pierwszym punktem naszej eskapady były Wadowice. Zwiedziliśmy Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Misją Muzeum jest upamiętnianie i upowszechnianie wiedzy na temat życia i nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, którego pontyfikat i przesłanie zajmuje wyjątkowe miejsce w polskim dziedzictwie narodowym. Muzeum stara się przekazywać kolejnym pokoleniom osobę Jana Pawła II – jako wzór człowieka szlachetnego, mądrego, otwartego na innych ludzi, cieszącego się autorytetem i szacunkiem.

      Zobaczyliśmy autentyczne eksponaty związane z życiem Jana Pawła II, które miały wyjątkową formę. Rozkład sal w muzeum jest uporządkowany tematycznie i chronologicznie, muzeum jest bardzo nowoczesne, wyposażone w urządzenia multimedialne. Gdy zwiedziliśmy muzeum, udaliśmy się na słynne wadowickie kremówki.

      Następnie wyruszyliśmy w dalszą drogę, do WIELICZKI. Kopalnię zwiedzaliśmy„Śladami legend wielickiej kopalni”. Lekcja została przeprowadzona przez przewodnika - wieloletniego pracownika Kopalni Soli w Wieliczce. Z uwagą słuchaliśmy przekazywanej przez niego wiedzy, która przydała nam się potem przy wypełnianiu przygotowanego quizu o Wieliczce. Podczas wędrówki trasą turystyczną poznaliśmy historię zabytkowej kopalni, której początki sięgają czasów średniowiecza, dowiedzieliśmy się o tradycjach i obyczajach wielickich górników, podziwialiśmy prawdziwe cuda wykonane w soli: m.in. wspaniałe kaplice zdobione solnymi rzeźbami i płaskorzeźbami, żyrandole, urokliwe podziemne jeziora, stare wyrobiska o oryginalnej drewnianej zabudowie, dawne narzędzia górnicze oraz zachowane ślady prac. Najbardziej zachwycił nas wystrój wydrążonej w XIX wieku kaplicy św. Kingi. Podczas wizyty w kopalni na nasze zawołanie przybył Skarbnik – Duch mieszkający w wielickich podziemiach, który zorganizował nam konkursy np. na rozpoznawanie rodzajów soli, a także wyznaczał rozmaite zadania wzorowane na dawnych pracach górniczych. W nagrodę za nasz trud połączony z zabawą dobry duszek uraczył nas słodkimi upominkami, a także wręczył każdemu z nas akt nadania zaszczytnego tytułu Przyjaciela Skarbnika. Ukoronowaniem pobytu w kopalni była kolacja w podziemnej restauracji oraz nocleg  w komfortowym kompleksie noclegowym w komorze Słowackiego, 125 metrów pod ziemią. Czas wolny uczniowie spędzili w strefie rekreacyjnej (stół pingpongowy, piłkarzyki i in.) Komora Słowackiego to idealne warunki do wypoczynku. Zalety podziemnego mikroklimatu sprawiają, że jest to niezwykle atrakcyjne miejsce dla dzieci i rodziców. Powietrze w Kopalni wolne jest od alergenów i zanieczyszczeń, a sen pod ziemią doskonale wpływa na układ oddechowy. Rano zjedliśmy śniadanie w podziemnej restauracji. Następnie wyjechaliśmy na powierzchnię i udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

       

                                                                                         Opracował – Piotr Zaczkowski

     • Od dnia 15.09 – 16.11.2016 roku ZWIĄZEK MIĘDZYGMINNY „EKOLOGIA” z siedzibą w Jędrzejowie ogłosił konkurs ekologiczny pod hasłem: „Zbiórka środków wtórnych”.

                Pod opieką Pani: A. Prusickiej i J. Olszewskiej uczniowie naszej szkoły zebrali łącznie 300,00 kg makulatury, 13,00 kg baterii i 4,00 kg aluminium. Powyższe surowce zostały osobiście przekazane przez Pana Huberta Waleronai Panią Agatę Prusicką pod wskazany adres skupu w Jędrzejowie. Liderami tej akcji zostali uczniowie:

      1. Maja Środa – uczennica klasy IV
      2. Tymoteusz Chabior – uczeń klasy VI
      3. Miłosz Wyrozumski – uczeń klasy IV,

      którzy otrzymali dyplom uznania wręczony 25 listopada 2016 roku przez Burmistrza Miasta Jędrzejowa mgr Marcina Piszczka oraz nagrodę pieniężną             o wartości 300zł.

       

                                                                 Opracował: W.W.

     • - Obrazek 1

      10 listopada 2016 roku w przededniu 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wzięliśmy udział w grze miejskiej Śladami Historii zorganizowanej przez Komendę Hufca ZHP w Jędrzejowie pod patronatem Burmistrza Miasta Jędrzejowa. Nasza drużyna to: Tymoteusz Chabior, Mikołaj Bołdyn, Szymon Nawrot, Konrad Olesiński, Piotr Zaczkowski. Poza nami wzięło udział około 100 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu jędrzejowskiego.

      Celem nadrzędnym było popularyzowanie turystyki pieszej miejskiej oraz poznawanie historii regionu. Gra miejska polegała na wykonaniu zadań określonych w karcie gry – odnalezieniu odpowiednich miejsc pamięci, pomników, wykonaniu zadań fizycznych, udokumentowaniu tego wszystkiego za pomocą aparatu fotograficznego. Nagrody dla drużyn oraz wojskową grochówkę ufundował burmistrz Marcin Piszczek.

       

                                                                 Opracował  - Piotr Zaczkowski

     • 10 listopada 2016 roku po raz kolejny panowie Józef Zugaj i Piotr Zaczkowski zorganizowali Rozśpiewaną przerwę. Akcja miała na celu popularyzowanie tradycji śpiewania pieśni patriotycznych wśród dzieci i młodzieży ze wszystkimi aspektami edukacyjnymi i wychowawczymi. Ponadto pozwala pielęgnować kulturowe dziedzictwo narodowe oraz ukazać rolę pieśni patriotycznej w historii narodu polskiego.

      Tegoroczna edycja miała wyjątkową oprawę. Pieśni legionowe śpiewaliśmy w towarzystwie nagrań Bernarda Ładysza, śpiewaka operowego, aktora i żołnierza. Podczas przerw pomiędzy lekcjami uczniowie zaśpiewali m.in. takie pieśni jak: Przybyli ułani , Piechota, Pierwsza Brygada, Warczą karabiny.

       

      Opracował – Piotr Zaczkowski

     • Zdrowe żywienie według uczniów z naszej szkoły     angelcoolcheeky    http://zdjecia.interia.pl/galeria

                                                                                                                       zobacz filmik Zdrowe_odzywianie.wmv

      8 listopada w  Europejskim Dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania w naszej szkole miało miejsce rozstrzygnięcie konkursów powiązanych tematycznie ze zdrowym odżywaniem i stylem życia. 

      Pierwszy konkurs był skierowany do uczniów klas młodszych. Uczniowie przygotowali prace plastyczne pod tytułem I love healthy food. Nagrody wręczyła pani Anna Zaczkowska, organizatorka konkursu, w dwóch kategoriach - praca samodzielna ucznia oraz praca z pomocą rodziców ucznia. Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

      Praca samodzielna:

      1. Julia Maciąg – klasa III,
      2. Milena Prawda – klasa III, Bartłomiej Budziński – klasa III,
      3. Amelia Siołek – klasa II B

       

      Praca niesamodzielna:

      1. Wiktor Krzysztofik, Albert Sutowicz – klasa II B
      2. Martyna Nowakowska - klasa II A, Julia Koncewicz – klasa II B
      3. Dawid Kisiel – klasa II A

       

      Drugi konkurs dedykowany był uczniom klas IV-VI i polegał na stworzeniu krótkiego, kilkuminutowego spotu, promującego zdrową żywność i zdrowy styl życia. Pomysłodawcą konkursu i przewodniczącym jury był pan Piotr Zaczkowski.
      O zwycięstwo wałczyły trzy filmy. Oto wyniki:

      1. Warzywka są…­ Autorzy: Mateusz Belicki, Szymon Nawrot, Konrad Olesiński, Dawid Zapart – klasa VI;
      2. Jedz owoce i warzywa, będziesz zdrów jak ryba – Autorzy: Kinga Motyka, Julia Krawczyk, Barbara Leśniewska, Milena Koncewicz – klasa V;
      3. Witaminki, witaminki…Autorzy: Kinga Wyrozumska, Estera Markowska, Joanna Laskowska, Patrycja Krakowska.

       

      Trzeci konkurs, w którym rywalizowały ze sobą klasy IV-VI, polegał na rozpoznawaniu smaków owoców i warzyw. Organizatorzy przygotowali 18 produktów (m.in. kiwi, oliwki, papryka, ogórek, kapusta kiszona, winogrono), które uczniowie musieli rozpoznać jedynie za pomocą dwóch zmysłów – smaku i węchu. Zwyciężyła klasa V, która rozpoznała 15 smaków, drugie miejsce zajęła klasa VI z 13 rozpoznanymi smakami, trzecie wynik wywalczyła klasa IV, odgadując 12 smaków.

      Kolejnym punktem obchodów Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania było wzięcie udziału w quizie na temat zdrowego stylu życia. Obejrzeliśmy również odcinek programu Wiem, co jem Katarzyny Bosackiej, dotyczący niezdrowych przekąsek typu chipsy, krakersy, paluszki itp.

      Celem nadrzędnym tych konkursów było zachęcanie uczniów i ich rodziców do czynnego zainteresowania się tematyką zdrowego żywienia oraz popularyzowania wiedzy o zdrowej żywności i jej wpływie na nasze zdrow

                 OPRACOWAŁ – Piotr Zaczkowski

     • Podobnie jak w roku ubiegłym, tak również i w tym, pięciolatki w naszej szkole uczą się języka angielskiego. Z wielką radością przychodzą do sali językowej, gdzie poprzez gry i zabawy poznają język obcy.

                                                                             Opracowała – Anna Zaczkowska

     • W tym roku szkolnym pragniemy w naszej szkole w sposób wyjątkowy promować czytelnictwo. Począwszy od października w każdym trzecim tygodniu miesiąca od poniedziałku do piątku przez 10 minut na pierwszej lekcji będziemy naszym uczniom głośno czytać fragmenty książek. Pozycje, które prezentowaliśmy i będziemy prezentować, należą do klasyki literatury oraz są najnowszymi tekstami literackimi. Książki te pochodzą m.in. z rządowego programu Książki naszych marzeń, który umożliwił dokonywania zakupów nowości książkowych do bibliotek szkolnych.

      Poprzez te działania chcemy zachęcić uczniów do czytania prezentowanych książek, sięgania po inne.  Zależy nam na tym, aby uczniowie podejmowali rozmowy i dyskusje czytelnicze w gronie rówieśniczym. Pomysłodawcami i koordynatorami akcji są panowie Włodzimierz Walczyński oraz Piotr Zaczkowski.

      W poszczególnych miesiącach będą prezentowane następujące książki (1. semestr):

      Klasa II A

      październik – 12 ważnych praw - polscy autorzy o prawach dziecka,

      listopad – Nowe patyki i patyczki – ks. Jan Twardowski,

      grudzień – Chatka Puchatka- A.A.  Milne,

      styczeń – Baśniami narodów – zbiór baśni.

      Klasa II B

      październik – Zaopiekuj się mną – Holly Webb,

      listopad – Zdobywcy owsianych ciasteczek – Wiking Vulgar,

      grudzień - Nowe patyki i patyczki – ks. Jan Twardowski,

      styczeń- Nowe fikołki pana Pierdziołki – praca zbiorowa.

      Klasa III

      październik- Czaruś mały uciekinier – Holly Webb,

      listopad – kto pokocha Psotkę? – Holly Webb,

      grudzień – Tuptuś samotny jeżyk – Tina Nolan,

      styczeń - Nowe patyki i patyczki – ks. Jan Twardowski.

      Klasa IV

      październik – Władca Lewaku – Dorota Tyrakowska,

      listopad – Magiczne drzewo – Andrzej Maleszka

      grudzień – Bon czy ton – Grzegorz Kasdepke

      styczeń – Co to znaczy - Grzegorz Kasdepke

      Kasa V

      październik – Dynastia Miziołków – Joanna Olech

      listopad – Niewiarygodna przygody Marka Piegusa - Edmund Niziurski

      grudzień – Chłopak na opak – Hanna Ożogowska

      styczeń – Powrót Brutusa czyli co to znaczy - Grzegorz Kasdepke

      Klasa VI

      Październik – Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek -

      Listopad – Biały Kieł – Jack London

      Grudzień – Dręczyciel w klasie - Elżbieta Zubrzycka

      Styczeń - Co to znaczy - Grzegorz Kasdepke

       

     • „POMÓŻMY  DANIELOWI  ZOBACZYĆ  ŚWIAT” pod takim hasłem trwała akcja charytatywna na rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych: „POMÓŻ  I  TY”.Pod opieką P. Teresy Fendrych uczniowie naszej szkoły oraz pracownicy złożyli kwotę w wysokości 147,00 zł na pomoc Danielowi Czerniakowi, który  cierpi na porażenie mózgowe objawiające się niedowładem czterokończynowym oraz padaczką lekoodporną.

      Sporządził: W.W.

     • Uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej z Panem Hubertem Waleronem kibicowali polskiej reprezentacjiVIVE TAURON KIELCE z przeciwnikami reprezentacji niemieckiej  Rhein – EneckarLoewen. Rozgrywki piłki ręcznej odbyły się 16.10.2016 roku na kieleckim stadionie sportowym.

      W przerwie meczu dzieci spożyły sponsorowany smaczny obiad połączony z odpoczynkiem.

         Opracował:  W.W.

     • WARTO TAM POJECHAĆ – tak komentowali uczniowie klas IV-VI swój kilkugodzinny pobyt w Parku Wodnym „PERŁA  w Nowinach. Pod opieką nauczycieli – Pani Teresy Fendrych, Pana Huberta Walerona i Pana Piotra Zaczkowskiego korzystali z bogatej oferty rekreacyjno-wypoczynkowej tego obiektu. Ciekawostką jest to, że baseny te zostały zbudowane w technologii włoskiej firmy „PISCINE LAGHETTO”, która cieszy się dużym doświadczeniem, a przede wszystkim zapewnia komfort wypoczynku i spełnia pełne rygory bezpieczeństwa.

      Basen wyposażony jest w podwodne masaże, niezwykłe źródła, wodospady, płytki napowietrzne, a mała zjeżdżalnia z efektywną kaskadą tworzy ciekawą ścianę wodną.

      TAKĄ FORMĘ WYPOCZYNKU, RELAKSU i datę 26 października2016 roku nasi uczniowie oraz opiekunowie zapamiętają  i  często  będą  wracać  pamięcią  do tego  wydarzenia.

       Opracował:  W.W.