• W tym roku szkolnym pragniemy w naszej szkole w sposób wyjątkowy promować czytelnictwo. Począwszy od października w każdym trzecim tygodniu miesiąca od poniedziałku do piątku przez 10 minut na pierwszej lekcji będziemy naszym uczniom głośno czytać fragmenty książek. Pozycje, które prezentowaliśmy i będziemy prezentować, należą do klasyki literatury oraz są najnowszymi tekstami literackimi. Książki te pochodzą m.in. z rządowego programu Książki naszych marzeń, który umożliwił dokonywania zakupów nowości książkowych do bibliotek szkolnych.

      Poprzez te działania chcemy zachęcić uczniów do czytania prezentowanych książek, sięgania po inne.  Zależy nam na tym, aby uczniowie podejmowali rozmowy i dyskusje czytelnicze w gronie rówieśniczym. Pomysłodawcami i koordynatorami akcji są panowie Włodzimierz Walczyński oraz Piotr Zaczkowski.

      W poszczególnych miesiącach będą prezentowane następujące książki (1. semestr):

      Klasa II A

      październik – 12 ważnych praw - polscy autorzy o prawach dziecka,

      listopad – Nowe patyki i patyczki – ks. Jan Twardowski,

      grudzień – Chatka Puchatka- A.A.  Milne,

      styczeń – Baśniami narodów – zbiór baśni.

      Klasa II B

      październik – Zaopiekuj się mną – Holly Webb,

      listopad – Zdobywcy owsianych ciasteczek – Wiking Vulgar,

      grudzień - Nowe patyki i patyczki – ks. Jan Twardowski,

      styczeń- Nowe fikołki pana Pierdziołki – praca zbiorowa.

      Klasa III

      październik- Czaruś mały uciekinier – Holly Webb,

      listopad – kto pokocha Psotkę? – Holly Webb,

      grudzień – Tuptuś samotny jeżyk – Tina Nolan,

      styczeń - Nowe patyki i patyczki – ks. Jan Twardowski.

      Klasa IV

      październik – Władca Lewaku – Dorota Tyrakowska,

      listopad – Magiczne drzewo – Andrzej Maleszka

      grudzień – Bon czy ton – Grzegorz Kasdepke

      styczeń – Co to znaczy - Grzegorz Kasdepke

      Kasa V

      październik – Dynastia Miziołków – Joanna Olech

      listopad – Niewiarygodna przygody Marka Piegusa - Edmund Niziurski

      grudzień – Chłopak na opak – Hanna Ożogowska

      styczeń – Powrót Brutusa czyli co to znaczy - Grzegorz Kasdepke

      Klasa VI

      Październik – Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek -

      Listopad – Biały Kieł – Jack London

      Grudzień – Dręczyciel w klasie - Elżbieta Zubrzycka

      Styczeń - Co to znaczy - Grzegorz Kasdepke

       

     • „POMÓŻMY  DANIELOWI  ZOBACZYĆ  ŚWIAT” pod takim hasłem trwała akcja charytatywna na rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych: „POMÓŻ  I  TY”.Pod opieką P. Teresy Fendrych uczniowie naszej szkoły oraz pracownicy złożyli kwotę w wysokości 147,00 zł na pomoc Danielowi Czerniakowi, który  cierpi na porażenie mózgowe objawiające się niedowładem czterokończynowym oraz padaczką lekoodporną.

      Sporządził: W.W.

     • Uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej z Panem Hubertem Waleronem kibicowali polskiej reprezentacjiVIVE TAURON KIELCE z przeciwnikami reprezentacji niemieckiej  Rhein – EneckarLoewen. Rozgrywki piłki ręcznej odbyły się 16.10.2016 roku na kieleckim stadionie sportowym.

      W przerwie meczu dzieci spożyły sponsorowany smaczny obiad połączony z odpoczynkiem.

         Opracował:  W.W.

     • WARTO TAM POJECHAĆ – tak komentowali uczniowie klas IV-VI swój kilkugodzinny pobyt w Parku Wodnym „PERŁA  w Nowinach. Pod opieką nauczycieli – Pani Teresy Fendrych, Pana Huberta Walerona i Pana Piotra Zaczkowskiego korzystali z bogatej oferty rekreacyjno-wypoczynkowej tego obiektu. Ciekawostką jest to, że baseny te zostały zbudowane w technologii włoskiej firmy „PISCINE LAGHETTO”, która cieszy się dużym doświadczeniem, a przede wszystkim zapewnia komfort wypoczynku i spełnia pełne rygory bezpieczeństwa.

      Basen wyposażony jest w podwodne masaże, niezwykłe źródła, wodospady, płytki napowietrzne, a mała zjeżdżalnia z efektywną kaskadą tworzy ciekawą ścianę wodną.

      TAKĄ FORMĘ WYPOCZYNKU, RELAKSU i datę 26 października2016 roku nasi uczniowie oraz opiekunowie zapamiętają  i  często  będą  wracać  pamięcią  do tego  wydarzenia.

       Opracował:  W.W.

     • „ŚWIĘTY  JANIE  PAWLE  II  -  K O C H A M Y  C I Ę”

      Pod takim hasłem cala społeczność szkolna uczciła w dniu 17 października 2016 roku 38 rocznicę wyboru na Stolicę Apostolską Kardynała Karola Wojtyłę.

      Uczniowie klasy V pod kierunkiem W. Walczyńskiego przygotowali program recytatorski o życiu, świętości oraz kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II.

      Na zakończenie zaśpiewano znaną piosenkę pod tytułem: „BARKA”, a słowami pieśni: „DZIĘKI O PANIE, SKŁADAMY DZIĘKI” klaszcząc w dłonie wszyscy mali i dorośli wyrazili wdzięczność Bożej Opatrzności za pontyfikat tego wspaniałego Rodaka – Świętego Jana Pawła II.

       Opracował: W.W.

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

              Dnia 13.10.2016 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie naszej szkoły oraz przedszkola (gr. II) pod kierunkiem P. Anny Bukowiec i P. Ewy Bieniek przygotowały humorystyczne przedstawienie i wiele ciekawych piosenek i wierszy nawiązując do trudnej, pięknej a zarazem odpowiedzialnej pracy wszystkich nauczycieli.

      Po przedstawieniu programu artystycznego Pani Dyrektor Szkoły – mgr JOLANTA WÓJCIK wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym pedagogom i pracownikom obsługi. Złożyła stosowne życzenia z okazji DNIA NAUCZYCIELA wszystkim pracownikom naszej placówki.

      Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły wręczając im słodki upominek. Uwieńczeniem spotkania był podarowany przez Rodziców wspaniały tort oraz filiżanka aromatycznej kawy bądź herbaty.

      Opracował: W.W.

      >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

     • DNIA 5 PAŹDZIERNIKA 2016 WSZYSCY PRACOWNICY NASZEJ PLACÓWKI WZIĘLI UDZIAŁ W SPOTKANIU Z PRZEDSTAWICIELEM POLICJI STARSZYM ASPIRANTEM M. KOWALCZYKIEM.

      SZKOLENIE ODBYŁO SIĘ W ZESPOLE PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W PRZĄSŁAWIU I DOTYCZYŁO ZASAD POSTĘPOWANIA NA WYPADEK WTARGNIĘCIA TERRORYSTY/TERRORYSTÓW NA TEREN SZKOŁY

       OPRACOWAŁ: W.W.

      <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< 

     • 30 września 2016 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W tym dniu swoje święto obchodzili wszyscy chłopcy. Oprócz tradycyjnych życzeń dziewczyny wręczyły chłopakom fantastyczne prezenty: krawaty własnoręcznie wykonane, piłki nożne, różnego rodzaju gadżety i oczywiście  mnóstwo słodkości. Ponadto Samorząd Uczniowski zorganizował zawody sportowe. Odbyły się dwa mecze piłki nożnej.  Pierwszy mecz to zmagania chłopców z klasy VI z chłopcami z klas IV i V. Mecz zakończył się wynikiem 4:1. W drugim meczu  zmierzyły się dwie drużyny, drużyna dziewczyn z drużyną chłopców. Mecz był niezwykle zacięty, wyrównany. Ostatecznie zwyciężyli chłopcy 4:3.

       Opracował – Piotr Zaczkowski 

     • 27 września 2016 r. Samorząd Uczniowski przeprowadził wyboru Rzecznika Praw Ucznia na rok szkolny 2016/2017. Społeczność uczniowska zdecydowała, że ponownie Rzecznikiem Praw Ucznia zostanie Piotr Zaczkowski, który zdobył 26 głosów. Głosowało 44 uczniów.

      Piotr Zaczkowski

     • 26 września 2016 roku w ciepły, ale mglisty dzień obchodziliśmy „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Tuż po pierwszym w tym roku szkolnym koncercie Filharmonii Świętokrzyskiej wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami wyszli na plac przed szkołą, gdzie czekały już ogromne dwa ogniska, w których od godzin porannych piekły się ziemniaki. Apetyt dopisywał wszystkim.

                                                                                        Opracował – Piotr Zaczkowski

     • 21 września 2016 roku zorganizowaliśmy wycieczkę do Dymin, miejsca, w którym znajduje się schronisko dla bezdomnych zwierząt. Drugim punktem eskapady była Tokarnia, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Wsi Kieleckiej.
      W schronisku przekazaliśmy karmę dla zwierząt, która pochodziła ze zbiórki, która odbyła się na terenie szkoły. Dzieci miały możliwość obejrzeć przebywające w schronisku psy. Pracownicy schroniska opowiedzieli, w jaki sposób trafiają tam zwierzęta.
      Dzieci zapewniły, że na tej jednej akcji nie poprzestaną, ponieważ wiedzą, że zwierzętom trzeba pomagać i nie wolno ich krzywdzić. Głównym celem wycieczki było to, aby uwrażliwić dzieci na krzywdę zwierząt. Wizyta w schronisku zaowocowała również tym, że uczniowie przejęci losem bezdomnych zwierząt, wybrali psa o imieniu Edek, którego chcą otoczyć wirtualną opieką. Ma ona polegać na cyklicznej zbiórce pieniędzy i przekazywaniu ich na konto schroniska w Dyminach. Za te pieniądze pracownicy schroniska będą mogli  zakupić  dla Edka potrzebne leki oraz karmę, a boks w którym mieszka Edek otrzyma tabliczkę informacyjną: Pies Edek objęty jest wirtualną opieką przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Roalda Amundsena w Skroniowie.
      Pobyt w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni przyniósł mnóstwo pozytywnych wrażeń. Dzieci zostały podzielone na grupy i uczestniczyły w lekcjach muzealnych. Lekcja pierwsza to: Jak żyły dzieci w dawnej wsi, druga: Dawne gry i zabawy dzieci, trzecia: Bliżej przyszłości.
      Następnie uczestniczyliśmy wraz przewodnikami w dwugodzinnym zwiedzaniu skansenu. Ostatnim punktem pobyty w Tokarni było pieczenie kiełbaski. Zmęczeni, ale zadowoleni około godziny 17.00 wróciliśmy do domów. W wycieczce wzięła udział cała szkoła. Opiekunami byli: Joanna Olszewska, Teresa Fendrych, Zdzisława Witek, Małgorzata Morąg, Anna Markiewicz, Marta Leksa, Anna Zaczkowska, Włodzimierz Walczyński, Hubert Waleron, Piotr Zaczkowski. Organizatorem wycieczki była Anna Zaczkowska.

      Opracował – Piotr Zaczkowski

       

     • Dnia 14 września 2016 roku został ogłoszony konkurs pt. „Dziękuję, NIE…” poświęcony problematyce uzależnień organizowany przez Urząd Miejski w Jędrzejowie.

      Celem konkursu było promowanie trzeźwego i zdrowego stylu życia z wykorzystaniem różnych form teatralnych. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klasy VI. Konkurs odbył się 22 listopada 2016 roku w Centrum Kultury w Jędrzejowie. Za udział w powyższym przeglądzie uczniowie otrzymali dyplom wraz z nagroda pieniężną w wysokości 200zł na rzecz szkoły. Opiekunami tego przedsięwzięcia byli P.Agata Prusicka oraz P.Joanna Olszewska.

                                                                 Opracował: W.W.

      >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> 

     • We wtorek 13 września zorganizowaliśmy już po raz kolejny Śniadaniem na trawie. Poranek był wyjątkowy, pięknie grzało słońce, pogoda była iście wakacyjna. Uczniowie pierwszorzędnie do pikniku się przygotowali. Przynieśli koszyki pełne zdrowej żywności – warzywa, owoce, soki. Nie zapomnieli również o kocach, na których mogli swobodnie usiąść lub położyć się.

                                                                             OPRACOWAŁ – Piotr Zaczkowski

       

     • Wybiła już godzina. Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.     - Obrazek 1

      Znów dni popłyną pracowite nad szkolną książką, nad zeszytem…

      Życzę Wam wszystkim na początek szkolnego roku – samych piątek.

      I znowu ta szkoła – pewnie nie jeden z nas obudził się rano z myślą, że 1 września nieubłagalnie zawitał. Naukę czas zacząć! . Jedni z uśmiechem, drudzy z nieco mniejszym entuzjazmem powrócą po długiej przerwie w szkolne mury. Ale zarówno dla jednych, jak i drugich, 1 września oznacza to samo – koniec wakacji, początek roku szkolnego.

      Zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 8.00, a następnie na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego o godzinie 9.30 na boisku szkolnym.

       

      Serdecznie witamy w nowym 2016/2017 roku szkolnym.cool

       

     • 24 czerwca 2016 roku o godzinie 9 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Na boisku szkolnym z rąk pani dyrektor i wychowawców  uczniowie klas I-V otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody. Natomiast uczniowie klasy VI uroczyście przekazali sztandar szkoły młodszym kolegom, złożyli ślubowanie i otrzymali świadectwa ukończenia szkoły podstawowej.
      Absolwentami Szkoły Podstawowej im. Roalda Amundsena w Skroniowie w roku szkolnym 2015/2016 są: Norbert Basior, Wiktoria Bartkiewicz, Karol Belicki, Paweł Czekaj, Wiktor Fiutek, Jakub Kamiński, Olga Koźmińska, Agnieszka Malmur, Angelika Olesińska, Patrycja Polczyk, Ewa Skrzypiec, Jakub Wyrozumski, a wychowawcą klasy był Hubert Waleron.

      Rozstrzygnięto również plebiscyty, które zorganizował Samorząd Uczniowski:

      - Tytuł Najsympatyczniejszej Uczennicy roku szkolnego 2015/2016 dla Agnieszki Gałczyńskiej;

      - Tytuł Najsympatyczniejszego Uczenia roku szkolnego 2015/2016 dla Tymoteusza Chabiora;

      - Tytuł Najsympatyczniejszego Nauczyciela roku szkolnego 2015/2016 dla Piotra Zaczkowskiego;

      - Tytuł Stylu i Elegancji  roku szkolnego 2015/2016 dla

      ­- Tytuł Stylu i Elegancji roku szkolnego 2015/2016 dla

      - Tytuł Sportsmenki roku szkolnego 2015/2016 dla Angeliki Olesińskiej;

      - Tytuł Sportsmena roku szkolnego 2015/2016 dla Mikołaja Grada.

       

                                                                                         Opracował – Piotr Zaczkowski 

     • 6 czerwca 2016 roku klasa VI zaprezentowała długo oczekiwany przez wszystkich spektakl teatralny pod tytułem O księciu Ludwiczku. Widzowie byli zachwyceni świetną grą aktorów, przedstawienie okazało się wspaniałą ucztą duchową. Publiczność miała mnóstwo powodów do uśmiechu. Spektakl opowiada historię księcia Ludwiczka, który nie potrafił sam znaleźć sobie żony. I tutaj z pomocą przychodzi Dobra Wróżka, która mocno zaczyna mieszać
      w życiu następcy tronu. A oto obsada:

      Książę Ludwiczek – Jakub Kamiński;

      Król – Norbert Basior;

      Królowa  - Olga Koźmińska;

      Dobra Wróżka – Karol Belicki;

      Kopciuszek – Agnieszka Malmur;

      Bella – Patrycja Polczyk,

      Roszpunka – Jakub Wyrozumski,

      Jona Krupa – Ewa Skrzypiec;

      Perfekcyjna Księżniczka – Wiktoria Bartkiewicz,

      Czarownica – Ewa Skrzypiec,

      Balladyna – Paweł Czekaj,

      Franciszka Kiszka – Paweł Czekaj.

       

                                                     Opiekun koła termalnego i sprawozdawca  - Piotr Zaczkowski 

     • 17 czerwca 2016 roku odbył się finał konkursu KALAMBURY 2015/2016. Zwyciężyła klasa VI zdobywając 23 punkty, miejsce II zajęła klasa V z dorobkiem 13 punktów, miejsce III
      dla klasy IV – 11 punktów.  Organizatorami zmagań byli Anna Zaczkowska i Piotr Zaczkowski.

       

                                                                             Sprawozdawca  - Piotr Zaczkowski

     • 10 czerwca 2016 roku o godzinie 12:30 wyruszyliśmy na kolejny rajd rowerowy, w którym wzięły udział klasy IV, V i VI. Opiekunami byli nauczyciele: panie Bernadeta Michalkiewicz, Anna Zaczkowska, Ewa Bieniek, panowie Włodzimierz Walczyński i Piotr Zaczkowski. Towarzyszył nam również rodzic, pan Krzysztof Chabior.

      Trasa wiodła przez Skroniów, Prząsław Mały, Chorzewę, Caców, Cierno, Warzzyn, aby zatoczyć koło i powrócić do Skroniowa. Liczyła ona około 30 km. Pogoda była wspaniała, trochę słońca, trochę chmur i odrobina deszczu. Zmęczeni, ale zarazem szczęśliwi dotarliśmy do mety. Rajd zakończyliśmy wspaniałym ogniskiem, zorganizowanym przez rodzinę Państwa Chabiorów.

      Rajdy rowerowe mają na celu propagowanie turystyki rowerowej, mają służyć integracji klasowej, a przede wszystkim mają unaocznić naszym uczniom, jak piękna jest Ziemia Jędrzejowska.

       

                                                                             Organizator i sprawozdawca – Piotr Zaczkowski

     • 10 czerwca 2016 roku o 10.00 uczniowie z naszej szkoły, jak i całej Polski, wzięli się udział w akcji Jak nie czytam, jak czytam. Wspólnie czytaliśmy — każdy to, na co miał ochotę. Tą ogólnopolska akcją chcieliśmy ustanowić rekord w czytaniu w tym samym momencie. Przedsięwzięcie ma promować czytanie książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, pokazanie nieczytającym uczniom, że czytanie to powszechne zjawisko wśród ich rówieśników. Miejmy nadzieję, że promocja czytelnictwa zakończy się spektakularnym sukcesem.

       

                                                                                                    Sprawozdawca - Piotr Zaczkowski