• ---------------------------------

      Dnia 20 listopada bieżącego roku został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny pod hasłem ,,JĘDRZEJÓW PO 13 LATACH W UNII EUROPEJSKIEJ ”zorganizowany przez Szkolny Klub Młodego Europejczyka. Opiekunem klubu jest Pani mgr Agnieszka Pawłowska. Wzięło w nim udział     5 uczniów, a oto zdobywcy: I miejsce zajęła uczennica klasy pierwszej NADIA RUSEK. II miejsce zdobyła NATALKA KACZMARCZYK z kl.VI .

      Komisja nie przyznała miejsca trzeciego, a zdobywcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe . Praca Nadii Rusek została wyeksponowana  w holu głównym budynku szkolnego.    

                                                                            Opracował W .Włodzimierz    

     • 06 GRUDNIA 2017 ROKU

      ROZŚWIETLENIE CHOINKI WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

       - Obrazek 1

     • 01 GRUDNIA 2017 ROKU

      DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA I NOCNE CZYTANIE

       - Obrazek 1

     • …..  Pro memoriam -----  Dnia 30 listopada bieżącego roku w Jędrzejowie w Centrum Kultury odbyło się spotkanie trzecioklasistów naszej gminy z Panem Mariuszem Błaszczakiem – Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji.

       Dzieci pod okiem policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach poprzez zabawę i śpiew piosenek uczyły się podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz ważnych numerów alarmowych.
       Minister M. Błaszczak 10-letniemu Aleksandrowi Jastrzębskiemu z klasy IV ze Szydłowca wręczył zasłużony medal. Chłopiec podczas letnich wakacji zauważył przygniecionego przez samochód kierowcę. Zaalarmował sąsiadów i wezwał telefonicznie pogotowie ratunkowe prosząc o pomoc. Na spotkaniu tym byli obecni również nasi uczniowie z klasy 3a wraz z wychowawczynią Panią Joanną Olszewską. Mali i młodzi uczniowie mogli poznać bohatera dnia i poprzez program edukacyjny pod hasłem: ,, RAZEM BEZPIECZNIEJ IM. WŁADYSŁAWA STASIAKA,, naśladować postawy ludzi godnych  pochwały i nieść pomoc tym, którzy są w potrzebie.   

       / zdjęcia zamieszczono w kronice szkolnej /

                         Opracował: W.Włodzimierz

     • 11Listopad - Narodowe Święto Niepodległości

      Ten dzień upływał w naszej szkole pod hasłem "ROZŚPIEWANA PRZERWA"

       - Obrazek 1      - Obrazek 2posłuchaj.mp4

       

       

     • Pod kierunkiem nauczycieli tj. Pani M.Morąg i Pani A.Markiewicz w klasie 3b został zorganizowany konkurs recytatorski, który miał miejsce w dniu 10.11.2017 r. * I* miejsce zdobył  WIKTOR KRZYSZTOFIK, * II* - BARTOSZ WODECKI oraz ZUZANNA MAJCHER. Uczniowie ci recytowali wiersz pod tytułem: ,, PoSZuKIwaNiE SkaRbÓw,, autorki A. Frączek.  Wszystkim uczestnikom składamy  g RA T u L a C j E. / Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy /

                                 …….       OPRACOWAŁ: W.WŁODZIMIERZ

     • ,,,,,,,,,,,,,,,    100   LECIE  NIEPODLEGŁOŚCI   ,,,,,,,,,,,,,,

       Dnia 06 listopada 2017 roku w Jędrzejowie odbył się KOROWÓD NIEPODLEGŁOŚCI zorganizowany przez P. AGATĘ WOJTYSZEK – WOJEWODE ŚWIETOKRZYSKĄ. Spotkanie patriotyczne miało miejsce przy Centrum Kultury o godz. 9.00 i 11.30..Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych i ponad podstawowych. W barwnym korowodzie  uczestniczyło 106 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami i wychowawcami.                       =====  MIŁO  I  PRZYJEMNIE===

               -------           Opracował:  W. Włodzimierz             -------

     • DZIEŃ PAPIESKI obchodzony  I N A C Z E J …..     Dnia 16.10.2017 r. na sali gimnastycznej odbył się konkurs wiedzy na temat pontyfikatu JANA PAWŁA II, który skierowany został do uczniów kl. V,VI i VII. Komisję reprezentowali następujący nauczyciele P. AGATA PRUSICKA i P. Włodzimierz  Walczyński. Jury przygotowano 36 pytań  -  oto niektóre z nich:  data chrztu K. Wojtyły. data spotkania Ojca świętego z polską reprezentacją drużyny piłkarskiej w Rzymie ,ilość odbytych pielgrzymek do naszej Ojczyzny, wyjaśnienie terminu konklawe itp. Uczniowie do tego konkursu przygotowywali się przez ok. 2 tygodnie korzystając z wiedzy zawartej w Internecie, a przede wszystkim poszukiwali ją w literaturze i czasopismach. I tak I miejsce zdobyła klasa V, drugie klasa VII, a trzecie – kl. VI. Po zakończeniu powyższego konkursu  Barbara Leśniewska i Paweł Leśniewski zaśpiewali wszystkim obecnym ulubioną piosenkę Ojca świętego pod tytułem ,, BARKA ,, oraz ,, RÓŻAŃCOWA PANI ,, Na zakończenie Jury  podziękowało  wszystkim  uczniom za ich posiadaną wiedzę i nagrodziło dyplomami i głośnymi brawami.    

                     *****************   opracował: W. WŁODZIMIERZ                        

     •              Ślubowanie  klasy pierwszej odbyło się  dnia   11.10.2017 roku.

      Uczniowie do tej pięknej  uroczystości .przygotowywali się przez kilka tygodni. Uczyli się na pamięć różnych  tekstów , wierszy, piosenek itp.  A pod okiem wychowawczyni wytrwale ćwiczyli  program podczas licznych prób. Od samego rana w tym dniu panowała ożywiona ,ale bardzo miła atmosfera w  szkole , jak i w klasie. Uczniowie ubrani byli  w odświętny strój  galowy . Warto też podkreślić wystrój sali gimnastycznej  - zostało wykonanych wiele przepięknych dekoracji, a wymowny tekst hasła  ,, DZISIAJ JUŻ JESTEM UCZNIEM I KLASY .. stał się uwieńczeniem tego wydarzenia.  Na sali gimnastycznej  Pani dyrektor  powitała gorąco rodziców, uczniów klas trzecich, nauczycieli i gości. Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyni Pani Zdzisławy Witek  zaprezentowali swój program artystyczny,  a po jego wysłuchaniu nadszedł najważniejszy moment to jest   złożenie ślubowania.  Dyrektor  szkoły Jolanta Wójcik dokonała symbolicznego pasowania na ucznia  mówiąc .PASUJE CIĘ NA UCZNIA. –  dotykając wielkim ołówkiem ramię każdego z nich. Następnie uczniowie z  kl.3a i 3b przygotowali dla młodszych kolegów malutkie upominki i złożyli wszystkim stosowne życzenia. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

            ===========           opracował: W.Włodzimierz

     • 29 września Samorząd Uczniowski przeprowadził wyboru Rzecznika Praw Ucznia na rok szkolny 2017/2018. Społeczność uczniowska zdecydowała, że Rzecznikiem Praw Ucznia zostanie Piotr Zaczkowski, który zdobył 41 głosów. Głosowało 66 uczniów.

                                                                                                    Piotr Zaczkowski

       

     • WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

      Dnia 27.09.2017 roku, my uczniowie klas IIIb oraz IV-VII wraz z nauczycielami: panią Martą Leksą, Ewą Bieniek, Agnieszką Pawłowską, Małgorzatą Morągo raz panem Piotrem Zaczkowskim i Hubertem Waleronem pojechaliśmy na jednodniową wycieczkę do Wrocławia. Zbiórkę wyznaczono na godzinie 3:45. Ruszyliśmy z uśmiechem na twarzy i lekkim zaspaniem. Celem naszego wyjazdu było ZOO, Panorama Racławicka i spacer po Starym Mieście. Droga trwała ok. 5 godzin. Postoje mieliśmy na stacjach benzynowych. Kupowaliśmy tam prowiant, a nauczyciele pili w tym czasie ulubioną kawę. Jazda upłynęła bardzo szybko i przyjemnie. Cały czas żartowaliśmy i śpiewaliśmy. Nikt nie był smutny ponieważ, nasi opiekunowie dbali o swoich podopiecznych. Po dotarciu do Wrocławia udaliśmy się do ZOO. Najpierw poszliśmy do oceanarium gdzie czuliśmy się jak ryby w wodzie cool . Później zmierzyliśmy się ze swoimi lękami w terrarium. Następnie oglądaliśmy różne zwierzęta np. lwy, małpy, hipopotamy, rekiny, krokodyle, tygrysy, leniwce i inne… oraz karmiliśmy kozy. Po wspaniałym spacerze zjedliśmy obiad. Po posiłku mieliśmy warsztaty o małpach z Panią przewodnik. Następnym punktem zwiedzania była Panorama Racławicka. Przedstawiono nam makietę, na której były ukazane położenia wojsk polskich i rosyjskich, podczas bitwy pod Racławicami. Kolejnym punktem naszej wycieczki był spacer po Starym Mieście. Spacerowaliśmy w podskokach i wielkim uśmiechem. Niestety wycieczka dobiegała już końca. Droga powrotna minęła szybko ponieważ,  -spaliśmy. Na parkingu szkolnym byliśmy po północy, czekali tam na nas nasi rodzice.

      Wycieczkę zaliczamy do udanych, ponieważ wesoło i miło spędziliśmy czas. Chcielibyśmy powtórzyć ten wyjazd w tym samym, najlepszym towarzystwie.

      Dziękujemy organizatorom za tą wspaniałą wycieczkę.

                                         smileysmileysmileysmileysmiley              

      Sprawozdanie napisały uczennice klasy VI        - zapraszamy do galerii

     • Dnia 14 września 2017r. na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie z Panem. Michałem Kowalczykiem starszym aspirantem i oficerem prasowym Komendy Policji  w Jędrzejowie. Tematem prelekcji była poruszona kwestia dotycząca  bezpieczeństwa  w szkole i w  sieci.

                                                                                  Opracował: W. Włodzimierz

       

       - Obrazek 1        - Obrazek 2

     • +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

      Po raz kolejny w naszej szkole dn. 08.09.2017 r. gościliśmy artystów kieleckiej filharmonii,
      którzy zaprezentowali naszym uczniom utwory Bacha , Beethovena i Mozarta. Uczniowie
      poznali też budowę i przeznaczenie instrumentu muzycznego o nazwie ksylofon.                                 
      +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

                                                                                         Opracował: W. Włodzimierz 
       

     • =============

       D n i a  04.09.2017 r .w naszej placówce nastąpiło uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018.                

      O godz. 8.00 –  sprawowana została Msza św. w Kościele parafialnym w Skroniowie.

      O godz. 9.15  -  na boisku szkolnym Pani Dyrektor Jolanta Wójcik dokonała inauguracji nowego roku szkolnego. Przywitała bardzo serdecznie uczniów, rodziców i nauczycieli życząc wszystkim uczniom wielu sukcesów w nauce, a nauczycielom i pracownikom obsługi i administracji dużo radości i cierpliwości w pracy zawodowej.

              O godz. 9.30  -  odbyły się spotkania z wychowawcami w klasach.

       

       - Obrazek 1     - Obrazek 2

       

       

      ====================                              Opracował –  W. WŁODZIMIERZ

     • 23  czerwca  2017  roku  odbyło  się  uroczyste  zakończenie  roku   szkolnego  2016 / 2017.

      O godz. 8.00 – w świątyni pod  wezwaniem:,, Św. M. M. Kolbego w Skroniowie  sprawowana  została  Msza Św. Po jej zakończeniu uczniowie, nauczyciele oraz rodzice przyjechali szkolnym  autobusem do szkoły. O godz. 9.30 na boisku przy pięknej słonecznej pogodzie  Pani Dyrektor Mgr JOLANTA WÓJCIK  dokonała uroczystego zakończenie roku, a po  odśpiewaniu hymnu państwowego i części artystycznej wręczyła  dyplomy, wyróżnienia, nagrody, listy gratulacyjne i podziękowania uczniom, rodzicom oraz nauczycielom. Zgromadzona publiczność oklaskiwała uczniów, którzy zapracowali na szczególne wyróżnienia.  Na końcu Pani Dyrektor wspomniała  o bezpieczeństwie uczniów podczas wakacji i skierowała słowa do wszystkich  obecnych życząc  - miłego i przyjemnego wypoczynku.

      Potem nastąpiło  przejście do szkoły i spotkanie uczniów  z wychowawcami w salach lekcyjnych.

                                                                                            Opracował : W. WŁODZIMIERZ

     • 20 czerwca 2017 odbył się kolejny już finał międzyszkolnego konkursu „1 z 10”. Bezkonkurencyjni okazali się nasi uczciwe, którzy zajęli najwyższe lokaty.
      1. miejsce zajął Mikołaj Talarowski, 2. miejsce – Mateusz Rybiński, a 3. – Oskar Grad.

       

      Sprawozdawca - Piotr Zaczkowski.

     • 14 czerwca 2017 roku o godzinie 13:30 wyruszyliśmy na kolejny rajd rowerowy, w którym wzięły udział klasy IV, V i VI. Opiekunami byli nauczyciele: panie Bernadeta Michalkiewicz, Ewa Bieniek, Anna Markiewicz, Małgorzata Morąg, pan Piotr Zaczkowski. Towarzyszył nam również rodzic, pan Krzysztof Chabior.

      Trasa wiodła przez Skroniów, Prząsław Mały, Chorzewę, Caców, Tyniec, Cierno, Warzyn, aby zatoczyć koło i powrócić do Skroniowa. Liczyła ona około 40 km. Pogoda była wspaniała, trochę słońca, trochę chmur. Pierwszy dłuższy postój mieliśmy w Tyńcu – domu rodzinnym pani Anny Zaczkowskiej. Rajd zakończyliśmy wspaniałym ogniskiem, zorganizowanym przez rodzinę Państwa Chabiorów. Zmęczeni, ale zarazem szczęśliwi, siedząc przy ognisku, planowaliśmy kolejny rajd rowerowy.

      Rajdy rowerowe mają na celu propagowanie turystyki rowerowej, mają służyć integracji klasowej, a przede wszystkim mają unaocznić naszym uczniom, jak piękna jest Ziemia Jędrzejowska.

      http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi

                                                                 Organizator i sprawozdawca – Piotr Zaczkowski

     • W I E L K A    R A D O Ś Ć   w  s e r c a c h   n a s z y c h  d z i e c i

      Dnia 10 czerwca uczniowie klasy III przystąpili do I Komunii Świętej w Kościele pod wezwaniem: ,,ŚW. M. M. KOLBEGO” w Skroniowie. Do tej uroczystości przygotowywali się przez wiele miesięcy. Pragnęli też pomóc swoim ,,b r a c i o m” , którzy cierpią głód  i  prześladowanie. Uczestniczyli w akcji charytatywnej : ,,URATUJ  DZIECKO  W  AFRYCE”.  Na ten zaszczytny cel złożyli ofiarę pieniężną w wysokości 221.16 zł.

                                               Opracował – W. WŁODZIMIERZ