• WARSZTATY - "PALMY WIELKANOCNE".

     • 30 marca 2023 roku nasze przedszkole odwiedziły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Skroniowie. Pod ich kierunkiem powstały piękne palmy wielkanocne, które zostały wykonane z darów natury: wierzbowych gałązek bukszpanu oraz kwiatów z kolorowej bibuły. Palmy wykonane przez dzieci będą pięknie prezentować się podczas Niedzieli Palmowej. Organizatorami warsztatów byli nauczyciele: Stanisława Dulewicz, Anna Bukowiec, Sylwia Kisiel.

      Opracowała: p. Sylwia Kisiel.

     • WARSZTATY ŚWIĄTECZNE.

     • 29 marca 2023 roku uczniowie kl. VI uczestniczyli w warsztatach świątecznych, które prowadziła Pani Anita Łukasik wraz z panią Anią i panią Sylwią. Pani Anita jest regionalną artystką, malarką, rysowniczką, prowadzi liczne warsztaty plastyczne dla dzieci i osób niepełnosprawnych. Na co dzień  jest instruktorką rysunku i malarstwa w Centrum Kultury w Jędrzejowie. Podczas warsztatów uczniowie wykonali stroiki, które będą mogli wykorzystać do przyozdobienia swoich domów w okresie świątecznym.

      Opracowała: p. Sylwia Kisiel.

     • WARSZTATY - "WIOSENNE KWIATY - ŻONKIL".

     • W dniu 22 marca 2023 roku uczniowie klasy V uczestniczyli w warsztatach manualno-plastycznych pod nazwą „Wiosenne kwiaty – żonkil”. Pod kierunkiem pań: Ani i Sylwii wykonali słoneczne żonkile, tak aby wiosna nie zapomniała zawitać do naszych domów. Udział uczniów w warsztatach plastycznych sprzyja aktywizowaniu myślenia, przyczynia się do rozwoju samodzielności i pomysłowości.

      Opracowała: p. Sylwia Kisiel.

     • MISTRZOSTWA MIASTA W PIŁCE NOŻNEJ.

     • W miesiącu marcu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnych pojedynkach Mistrzostw Miasta w Piłce Nożnej i zdobyli I i III miejsce. Mateusz Olesiński otrzymał tytuł najlepszego bramkarza turnieju. Serdecznie gratulujemy Panu Hubertowi i Jego wspaniałej drużynie.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • TURNIEJ "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM".

     • Uczennica kl. VI Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie  - Karolina Nawrot zajęła I miejsce w Eliminacjach Gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - "Młodzież zapobiega pożarom". Serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska. 

     • DZIEŃ WIOSNY.

     • 21 marca uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie powitali kalendarzowa wiosnę.      Z tej okazji przedstawiciele klas I-VIII zaprezentowali przepiękne ekologiczne stroje Pani Wiosny. Komisja w składzie: Pani Dyrektor – Jolanta Wójcik, Pani Anna Bukowiec oraz przedstawiciel Samorządu Szkolnego – Martyna Nowakowska po burzliwych naradach przyznała następujące miejsca: I miejsce: Gloria Stanecka i Fabian Nawrot (kl. I-III), Anna Tatarowska, Nadia Rusek, Zofia Jamorska i Dawid Kisiel (kl. IV-VIII), II miejsce: Kinga Świerczewska, Michalina Bentkowska, Maja Koncewicz, Zuzanna Siwiec (kl. I-III), Maria Kot i Adam Baliński (kl. IV-VIII). Potem mogliśmy podziwiać talenty muzyczne naszych uczniów, którzy wzięli udział w  karaoke. Oczywiście w ich repertuarze nie zabrakło piosenek o wiośnie. Ten wyjątkowy dzień zakończyliśmy wspólnym ogniskiem z pieczeniem pianek, kiełbasek i chleba.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ZAWODY STRZELECKIE.

     • 16 marca wybrani uczniowie kl. V, VI, VIIIa i VIIIb pod opieką p. Huberta Walerona rozpoczęli ligę strzecką. Po oddaniu trzech próbnych strzałów przeszli do pierwszej rundy, w której oddali dziesięć strzałów do tarczy. Najlepszą celnością wykazała się uczennica klasy VIIIa – Martyna Nowakowska, która zdobyła 89 punktów. Serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WYJAZD NA BASEN.

     • 15 marca uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli pojechali na basen do Nowin. Mieli okazję poćwiczyć pływanie, pozjeżdżać na rurze, zrelaksować się w jacuzzi oraz pograć piłką w wodzie. Wszyscy swietnie się bawili. W drodze powrotnej odwiedzili McDonalda, gdzie zamówili swoje ulubione zestawy.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • DZIEŃ KOBIET

     • 8 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji panowie pracujacy w naszej placówce oraz uczniowie złożyli najserdeczniejsze życzenia wszystkim Paniom i swoim koleżankom oraz wręczyli słodkie upominki. Samorząd Szkolny przygotował konkurs dla uczennic związany z zawodami wykonywanymi przez mężczyzn. Niektóre odpowiedzi przedstawicielek z poszczególnych drużyn wzbudziły podziw i uznanie publiczności. W tym dniu wszyscy świetnie się bawili.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • "ZAWODY PRZYSZŁOŚCI".

     • 8 marca uczniowie klas ósmych spotkali się z przedstawicielami z Urzędu Pracy, którzy rozmawiali na temat: „Zawodów Przyszłości”. Nasi najstarsi podopieczni już niedługo opuszczą szkołę podstawową  i będą musieli zastanowić się jaki zawód wybrać, by był on interesujący i opłacalny. Nasi goście z Urzędu Pracy starali się im w  tym pomóc i rozwiać wszelkie wątpliwości. Przedstawili uczniom listę specjalistów w danym zawodzie, na których jest aktualnie największe zapotrzebowanie na rynku pracy.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO.

     • Jeżeli język nie jest poprawny,

      mowa nie znaczy tego, co ma znaczyć

      Jeżeli mowa nie znaczy tego, co ma znaczyć,

      nie będzie zrobione to, co ma być zrobione.”

      Konfucjusz

      W dniach 20-24 lutego 2023 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Skroniowie przeprowadzone zostały zajęcia w klasach IV -VIII związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Uczniowie brali udział w dyskusji na temat czy język narodowy jest tożsamy z tradycją kulturą, obyczajami. Na zajęciach analizowali znaczenie polskich przysłów i mądrości z nich wynikających. Jednocześnie przypomnieli sobie czym są związki frazeologiczne. Jednym z zadań było znalezienie błędów w związkach frazeologicznych, a następnie ich wyjaśnienie.

      To święto zostało ustanowione przez UNESCO 17 Listopada 1999 roku, ma ono na celu promowanie świadomości językowej i kulturalnej. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego jest świętem, które powstało z inicjatywy Bangladeszu. Ma to związek z rocznicą dnia – właśnie 21 lutego – kiedy to ludność Pakistanu Wschodniego, aktualnie Bangladeszu walczyła o uznanie języka bangla, doszło do zamieszek w których zginęło pięciu studentów.

      Ważne jest, by dbać o języki narodowe i rdzenne, ponieważ każdy z nich ma zakodowaną określoną wiedzę i kulturę, co przekłada się na spojrzenie na świat i innowacyjność w myśleniu.

      Język polski znajduje się na 26. miejscu najczęściej używanych języków na świecie. Posługuje się nim około 44 milionów ludzi.Szacuje się, że około 10 obcokrajowców uczy się naszego języka ojczystego.

      Opracowała: p. Agata Balik

     • KONKURS - "BAJKOWY DOMEK ZIMĄ".

     • Dnia 24.02.2023r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt.: „Bajkowy domek zimą”, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Głównym celem konkursu było: rozbudzenie wyobraźni i aktywności twórczej, a także rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych. Prace wzbudziły zachwyt jurorów, a ich autorzy zasłużyli na uznanie i pochwałę. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni, otrzymując pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe: Sandra Koncewicz, Iga Kamińska, Oliwia Rychter, Karol Świerczewski, Bartłomiej Kmieć, Wiktor Grad-Kisiel. Serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Sylwia Kisiel.

     • POMOC DLA RADKA.

     • 22 lutego uczniowie naszej szkoły zorganizowali kiermasz słodkości, z którego cały dochód został przeznaczony na pomoc dla Radka Toborka. Wszystkie ciasta, babeczki, galaretki szybko zostały wykupione przez naszych uczniów, ich rodziców, panią Dyrektor, Grono Pedagogiczne, p. Starostę – Pawła Farynę oraz pracowników szkoły. Po podliczeniu zbiórki pieniężnej, która rozpoczęła się przed feriami i dołączeniu kwoty z kiermaszu udało się zebrać sporą sumę pieniędzy. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WAŻNE! CHARYTATYWNY KIERMASZ CIAST.

     • 21 lutego 2023 roku uczniowie klasy V i ich rodzice oraz wychowawca klasy – p. Hubert Waleron zapraszają na kiermasz ciast i słodkości, z którego całkowity dochód będzie przeznaczony na leczenie Radka Toborka – chłopca chorego na białaczkę. Już tak mało brakuje, by Go uratować. Na każdej przerwie będą sprzedawane przepyszne wypieki własnoręcznie pieczone przez rodziców uczniów z naszej szkoły z możliwością zakupu na wynos. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w zbiórkę na tak szlachetny cel i wierzymy, że nikt nie pozostanie obojętny na nasz apel.

      https://www.ikea.com/pl/pl/p/oftast-talerz-bialy-30258913/

       https://kolorowegarnki.pl/przepis/ciasto-shrek/

       https://smaker.pl/przepisy-desery/przepis-swiateczne-ciasto-przepis,106006,ilovebakepl.html

      https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,29473175,tylko-nowoczesna-terapia-uratuje-zycie-12-letniego-radka-chlopiec.html?disableRedirects=true

      https://sprawdzone.pl/artykul/pyszne-ciasta-z-pianka-3-przepisy-na-desery-lekkie-jak-chmurka,aid,7921

      https://www.tapeciarnia.pl/tapeta-babeczka-z-wisienka

      https://slodkipomysl.pl/babeczki-truskawkowe/

       

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WARSZTATY PSZCZELARSKIE.

     • 16 lutego  przedszkolaki z grup: „Biedronki” i „Pszczółki” oraz uczniowie kl. IV –VIII wzięli udział w warsztatach pszczelarskich, na których dowiedzieli się jak cieżką pracę wykonują pszczoły, by zapewnić równowagę w świecie roślin oraz jakie środki ostrożności należy zachować wyjmując z ula plastry miodu. Uczestnicy mogli przymierzyć specjalny strój pszczelarza oraz zobaczyć z bliska pszczoły w ulu. Na koniec wszyscy zostali obdarowani dyplomami i odznakami „Młodego Pszczelarza”.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WARSZTATY "SERCE WALENTYNKOWE".

     • Dnia 15.02.2023 roku odbyły się warsztaty pod nazwą „Serce Walentynkowe”, w których uczestniczyli uczniowie klasy IV, V, VI. Podczas warsztatów uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa. Pod kierunkiem Pań: Ani i Sylwii wykonali serca z kawałków materiałów techniką szycia, następnie ozdabiali według własnego pomysłu. Ideą realizacji warsztatów z zakresu szycia i prac ręcznych była chęć uatrakcyjnienia zajęć. Szycie i prace ręczne przez zabawę doskonale ćwiczą sprawność doni i ręki. Szycie rozwija zdolności manualne, uczy koncentracji i cierpliwości oraz rozbudza kreatywność.

      Opracowała: Sylwia Kisiel.

     • UDZIAŁ UCZNIÓW KL. VIIIA W OLIMPIADACH.

     • 14 listopada 2022 roku wybrani uczniowie klasy VIIIa wzięli udział w X Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z „JEZYKA POLSKIEGO” oraz X Edycji Olimpiady pt.: „HARRY POTTER I CZARA OGNIA”, których wyniki poznaliśmy dopiero 30 stycznia 2023 roku. Oprócz zadań zamkniętych uczestnicy odpowiadali pisemnie na pytania otwarte, wymagające dłuższej wypowiedzi z ich strony. Olimpiada z „Języka Polskiego” sprawdzała umiejętności gramatyczne, ortograficzne, analizę i interpretację wiersza oraz znajomość lektur.  Na 167 uczniów biorących udział w tej olimpiadzie Martyna Nowakowska zajęła 5 miejsce w Polsce. Olimpiada z utworu J.K Rowling szczegółowo badała poziom losów głównego bohatera książki z uwzględnieniem magicznych rekwizytów. Na 483 uczniów biorących udział w tej olimpiadzie Mikołaj Pindral i Dawid Kisiel zajęli 13 miejsce, Paweł Łabędzki 23, Wiktor Mróz 31, a Piotr Łabędzki 38. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ZBIÓRKA DLA RADKA TOBORKA.

     • 27 stycznia wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Iskierka Nadziei” zbierali do puszek pieniążki na leczenie Radka Toborka z Jędrzejowa. W zbiórce wzięli udział uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz pracownicy szkoły. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ZABAWA KARNAWAŁOWA.

     • 26 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Na parkiecie królowały: księżniczki, policjantki, rycerze, strażacy, pszczółki. Wszyscy wspaniale się bawili. Repertuar muzyczny był dobrany do wieku tancerzy, którzy zmęczeni pląsami mogli odpocząć i udać się na poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA.

     • 21 i 22 stycznia przypada Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji uczniowie  Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie przygotowali własnoręcznie zrobione laurki, koszyczki i drobne upominki dla swoich dziadków. Uczniowie kl. II w ramach innowacji – „Bajki mają magiczną moc” pod kierunkiem p. Ireny Patyny i p. Teresy Fendrych wykonali dla swoich ukochanych seniorów okolicznościowe kartki, które zostaną wręczone w dniu Ich święta. Przedszkolaki nagrały swój występ, który został umieszczony na grupie przedszkolnej rodziców. Wszystkim Dziadziusiom i Babciom życzymy dużo zdrowia i radości każdego dnia oraz miłości i pociechy z wnucząt.

      Opracowała: p. Teresa Fendrych.