• POMOC DLA STOWARZYSZENIA "KUDŁATE SZCZĘŚCIE".

     • Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za wielkie wsparcie jakiego udzielili oni  Stowarzyszeniu „Kudłate Szczęście”. Zebraliśmy mnóstwo jedzenia dla kotów i psów, dzięki czemu będą one mogły w spokoju przetrwać zimę. Po raz kolejny nasza społeczność szkolna udowodniła, że potrafi pomagać bezinteresownie, bo kocha zwierzęta i nie może obojętnie przejść obok trudnej sytuacji naszych czworonożnych przyjaciół.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.

     • Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w każdej klasie znaleźli się wyjątkowi goście – pluszaki. W tym dniu przedszkolaki z grup: „Biedronki” i „Pszczółki” wykonywali prace plastyczne przedstawiające swoich ulubieńców oraz tańczyli do piosenki „Pokochaj pluszowego misia”. Wychowawcy klas I-VIII mięli za zadanie wykonać rysunek misia, nie patrząc na kartkę. Uczniowie mogli dawać wskazówki nauczycielom np.: w prawo, w lewo, w górę , na dół. Ta zabawa sprawiła wszystkim dużo radości. Po wykonaniu tego zadania powstały prawdziwe arcydzieła sztuki.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ZBIÓRKA DLA PODOPIECZNYCH STOWARZYSZENIA - "KUDŁATE SZCZĘŚCIE".

     • Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udział w zbiórce żywności dla podopiecznych Stowarzyszenia „Kudłate Szczęście”, które niesie pomoc wszystkim bezpańskim, chorym i cierpiącym zwierzętom. Pracownicy zajmują się również adopcją czworonogów stacjonarną jak i na odległość. Założyciele Stowarzyszenia chętnie przyjmą karmę, żwirek, obroże, miski, smycze i inne akcesoria. Możemy również wspomóc wpłacając pieniążki na konto PKO BP 23102027330000210201060375. Nasi uczniowie z radością przynoszą do wychowawców prezenty dla potrzebujących psów i kotów za co serdecznie im dziękujemy i czekamy na więcej. Wszelkie pytania prosimy kierować do koordynatorów akcji: p. Anny Bukowiec, p. Magdaleny Beer-Cukrowskiej oraz  p. Katarzyny Nowakowskiej.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • AKCJA "PRZYNIEŚ MISIA".

     • Dnia 18 listopada 2021 roku p. Ewa Wydrych zawiozła do Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei” wszystkie prezenty, które uczniowie naszej szkoły kupili dla swoich rówieśników – podopiecznych Świętokrzyskiego Centrum Onkologii  w Kielcach. W pudełkach znalazły się nowe kolorowe pluszaki, książki i puzzle, które na pewno umilą czas wszystkim pacjentom w szpitalu. Korzystając z okazji składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie, ich rodziców za udział w akcji „Przynieś Misia” oraz za dobre serce. Jeszcze raz bardzo dziękujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • POMOC DLA IGORA.

     • Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie wzięli udział w zbiórce pieniędzy dla Igora -ucznia klasy VII Szkoły Podstawowej nr 3 w Jędrzejowie, której koordynatorem była p. Anna Zaczkowska. Chłopiec ma poważną wadę serca oraz rzadkie schorzenie – plastyczne zapalenie oskrzeli. Z tego powodu ma wszczepiony stymulator serca. Jedynym ratunkiem dla niego jest operacja w Stanach Zjednoczonych. Jej koszt wynosi około 1 milion złotych. Wiele instytucji, szkół z powiatu jędrzejowskiego oraz osób prywatnych ruszyło z pomocą Igorowi. Uczniowie, Pani Dyrektor, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły zebrali 737,61 złotych. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • 11 LISTOPADA W NASZEJ SZKOLE.

     • 11 listopada jak co roku obchodzimy Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po 123 latach zaborów w roku 1918 nasza Ojczyzna stała się wolna. Na pamiątkę tego wydarzenia w całym kraju i za granicą są organizowane uroczyste defilady, koncerty, inscenizacje historyczne czy wykłady tematyczne. Również uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przygotowaniach do uroczystych obchodów tego Wielkiego Święta. Przedszkolaki z grup: „Pszczółki” i „Biedronki” wykonywały piękne ilustracje przedstawiające symbole narodowe, a dzieci na świetlicy wzięły udział w III Module projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” – Opowiem Wam o Polsce. Mogli oni poszerzyć swoją wiedzę na temat: historii, tradycji i kultury naszej ukochanej Ojczyzny.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • AKCJA #SZKOŁAPAMIĘTA.

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji #SzkołaPamięta i złożyli hołd Śp. Księdzu Jerzemu Gredce spoczywającym na cmentarzu w Skroniowie. Uczcili Go modlitwą i zapalili znicze.  Był On Proboszczem w Parafii pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Skroniowie. W 1994 roku został mianowany proboszczem Parafii Grobu Bożego w Miechowie. Udało mu się odrestaurować kościół i zabytkowe zabudowania poklasztorne. Dzięki niemu kościół w Miechowie określa się mianem „Polskiej Jerozolimy”. W grudniu 2010 roku dowiedział się, że jest chory na ostrą białaczkę szpiku kostnego. W testamencie poprosił, by uczestnicy na jego pogrzebie nie kupowali kwiatów, lecz pieniądze przewidziane na ich kupno przeznaczyli na potrzeby Hospicjum w Miechowie. Był to człowiek o wielkim sercu, który innych traktował z szacunkiem i życzliwością. Nasi uczniowie zawsze będą pielęgnować pamięć o ludziach wyjątkowych dla naszego regionu.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • AKCJA #SZKOŁADOHYMNU.

     • 10 listopada 2021 roku uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie po raz kolejny przystąpili do akcji #SzkołaDoHymnu. Wspólnie z nauczycielami odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, tym samym składając hołd wszystkim bohaterom, którym zawdzięczamy Wolną Ojczyznę oraz żołnierzom biorącym udział w różnych misjach i broniących granic naszego państwa. Jak powiedział błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński: „Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości staje się wkrótce narodem bez ziemi, narodem bezdomnym, bez przyszłości” oraz „Sztuką jest umierać dla Ojczyzny, ale największą sztuką jest dobrze żyć dla Niej”.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ZABAWY Z KODOWANIEM.

     • W miesiącach wrześniu i październiku na zajęciach świetlicowych uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Module – „Kodujemy z Małym Misiem”. Uczestnicy kolorowali zakodowane rysunki np.: misie, dinozaury, kwiaty, dynie, choinki. Takie zabawy rozwijały umiejętności logicznego myślenia, rozumowania i wnioskowania. Cieszyły się one dużą popularnością nie tylko wśród najmłodszych, ale także wśród najstarszych uczniów.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • DZIEŃ PAPIESKI.

     • 28 października 2021 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Skroniowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Papieskiego pod hasłem – „JAN PAWEŁ II – OBROŃCA ŻYCIA I RODZINY”  oraz „CZŁOWIEKA NALEŻY MIERZYĆ MIARĄ SERCA”. Uczniowie pod opieką nauczycieli: p. Haliny Sutowicz, p. Katarzyny Nowakowskiej, p. Anny Bukowiec i p. Sławomira Strzeszkowskiego uczcili wierszem i piosenką Św. Jana Pawła II– Patrona Rodziny. Zaprezentowali także różne śmieszne scenki z życia naszego Rodaka, zanim został wybrany na papieża. Na koniec wszyscy zebrani odśpiewali na stojąco „Barkę” – ukochaną pieśń Ojca Świętego. Pamiętajmy o słowach Św. Jana Pawła II: „Ani na chwilę nie zapominajcie o tym, jak wielką wartością jest rodzina. Dzięki sakramentalnej obecności Chrystusa, dzięki dobrowolnie złożonej przysiędze, w której małżonkowie oddają się sobie wzajemnie, rodzina jest wspólnotą świętą”.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • POKAZ PSZCZÓŁ.

     • Dnia 26 października 2021 roku dzieci przedszkolne z grupy I „Pszczółki” brały udział w pokazie pszczół” z pasieki z Nowego Sącza. Pan pszczelarz przybliżył dzieciom naturalny wygląd pszczół i ich sposób życia oraz pożytku dla zdrowia człowieka. Na koniec każde obecne dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom MŁODEGO PSZCZELARZA.

      Opracowała: P. Marzena Dawidowska.

     • WYCIECZKA DO KRAKOWA.

     • 19 października 2021 roku uczniowie klasy IV, VIIa, VIIb oraz VIII Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie pod opieką wychowawców wyruszyli do Krakowa. Pierwszym punktem wycieczki były warsztaty czekoladowe w Fabryce Charliego. Uczniowie dali się ponieść słodkim fantazjom. Na koniec zajęć własnoręcznie przygotowali czekoladowe praliny, które mogli zabrać ze sobą do domu. Kolejnym punktem programu był wspaniały, godzinny rejs statkiem po Wiśle z pięknymi widokami na Wawel i Kraków. Potem cała grupa wraz z przewodnikiem udała się na zwiedzanie zabytkowego miasta. Szczególnym wydarzeniem dla uczestników było przejście pod Wawel „drogą królewską”, wejście do Katedry na Wawelu, w której oprócz królów i ich rodzin, pochowani są także bohaterowie narodowi i literaci. Warto również podkreślić, że uczniowie po pokonaniu wielu krętych schodów dotarli na wieżę z Dzwonem Zygmunta. Bardzo ważnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Kościoła Mariackiego. W jego wnętrzu podziw wzbudził drewniany ołtarz wykonany przez słynnego rzeźbiarza Wita Stwosza. Etapem kończącym wycieczkę było zwiedzanie Rynku Krakowa. Wyjazd okazał się nie tylko wyprawą krajoznawczą, ale też piękną lekcją historii Polski. Przekonaliśmy się bowiem, że odpoczywając i bawiąc się, możemy także wzbogacać naszą wiedzę.

      Opracował: P. Hubert Waleron.

     • "MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU".

     • 18 października o godzinie 9.00 na całym świecie dzieci modliły się o pokój, odmawiając Różaniec –ulubioną modlitwę Św. Jana Pawła II – Patrona Rodziny. Nasza szkoła również dołączyła do tej szlachetnej i wyjątkowej akcji, wspierając całym sercem inicjatywę jednoczącą dzieci i młodzież. Uczniowie klas III, V, VIIa i VIIb z radością wzięli udział w tym przedsięwzięciu niosącym pokój i dobro innym ludziom.

      Opracowała: P. Halina Sutowicz.