• Konkurs Z Panem Scratchem za pan brat

     • W dniu 15 grudnia 2022 r. w Centrum Edukacyjnym ŚCDN w Wólce Milanowskiej odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu  Informatycznego pt. „Z Panem Scratchem za pan brat”.  Zadaniem konkursowym było wykonanie w programie Scratch 3.0 multimedialnej prezentacji z elementami animacji na temat „Wehikuł czasu – mój przyszły zawód" W konkursie wzięło udział 100 uczniów z klas IV-VI. Do finału zakwalifikowanych zostało 10 uczniów. Jednym z 10 finalistów został uczeń klasy IV Bartosz Dzióbek. W nagrodę Bartosz otrzymał wysokiej klasy słuchawki Do konkursu ucznia przygotowała pani Ewa Bieniek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie programowania. Podczas pracy wykorzystany był sprzęt zakupiony w ramach projektu.  #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości @LaboratoriaPrzyszlosci

     • NARODOWY DZIEŃ ZWYCIĘSTWA POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO.

     • 27 grudnia uczniowie klasy VIIIA z Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie pod opieką p. Huberta Walerona wzięli udział w obchodach Narodowego Dnia Zwycięstwa Powstania Wielkopolsiego w Parku Miejskim w Jędrzejowie przy pomniku  pułkownika Kazmimierza Zenktelera. W uroczystości uczestniczyli między innymi: burmistrz Jędrzejowa- Marcin Piszczek, starosta powiatu jędrzejowskiego – Paweł Faryna oraz przedstawiciele Instytutu Pamięci  Narodowej w Kielcach, Komendy Powiatowej Straży Pożarnej i Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie. Jednocześnie złożyli Oni hołd wielkiemu bohaterowi i patriocie - Kazimierzowi Zenktelerowi – dowódcy frontu zachodniego w Powstaniu Wielkopolskim.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE.

     • „Wiary, która odmieni nasze serca,

      Nadziei, że jutro będzie lepsze,

      Miłości, która przetrwa najgorsze momenty w życiu

      I Zdrowia, którego wszyscy potrzebujemy.

      Wesołych Świąt Bożego Narodzenia" życzą:

      Pani Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy szkoły.

     • WIGILIE W NASZEJ SZKOLE.

     • 22 grudnia w naszej szkole uczniowie kl. I-VIII przygotowali wigilię. Wspólnie z wychowawcami dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. Nie zabrakło też śpiewania polskich kolęd uznanych na całym świecie za najpiękniejsze. Na stołach królowały typowe potrawy wigilijne: barszcz czerwony z uszkami, paszteciki oraz pierogi z grzybami. Jednak najważniejsze było to, że w tym dniu nikt się nie smucił i wszyscy byliśmy razem.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE.

     • Dnia 20 grudnia 2022 roku uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie pod opieką pań: Haliny Sutowicz, Patrycji Bębenek, Pauliny Domańskiej, Katarzyny Nowakowskiej i Ireny Patyny przygotowali przepiękne Jasełka Bożonarodzeniowe. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Pan Burmistrz – Marcin Piszczek, Starosta Miasta Jędrzejów – Paweł Faryna, przedstawiciele Stowarzyszenia Grupa „Razem” oraz Dziennego Domu Seniora w Jędrzejowie. Wszyscy byli pod wrażeniem zdolności muzycznych i recytatorskich występujących dzieci. Cudowna dekoracja oraz oprawa muzyczna wprowadziła nas w świąteczny klimat. Wśród najczęściej powtarzających się życzeń pojawiały się: zdrowych, radosnych, błogosławionych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ŚWIĄTECZNA AKCJA DLA KLARY.

     • Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Iskierka Nadziei” przygotowali  świąteczne pierniczki, które potem wspólnie dekorowali lukrem, kolorowymi pisakami, gwiazdkami, kuleczkami, kolorowymi posypkami. Cały dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony dla podopiecznej naszego przedszkola – Klary. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie i wielkie serce!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • LEKCJA SAVOIR-VIVRE W PRZEDSZKOLU.

     • 15 grudnia przedszkolaki z grupy „Biedronki” pod opieką pań: Reni i Asi uczyły się na zajęciach nakrywać do stołu. Poznały zasady savoir-vivre, które obowiązują podczas spożywania posiłków. Dowiedziały się jakie zachowania są niekulturalne i niedopuszczalne przy konsumpcji jedzenia. Wszyscy świetnie się bawili, odgrywając poszczególne scenki związane z kulturalnym zachowaniem się przy stole.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE.

     • 14 grudnia uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach świątecznych organizowanych przez pracownię rekodzieła artystycznego „WIDZIMISIE”. W ciągu jednej godziny lekcyjnej potrafili stworzyć prawdziwe arcydzieła sztuki: aniołki oraz skrzaty. Dzięki takim zajęciom mieli okazję pobudzić swoją  wyobraźnię oraz rozwinąć swoje zdolności plastyczne, kreatywne i manualne.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ROZŚWIETLENIE CHOINKI I WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA.

     • 6 grudnia w naszej szkole odbyło się uroczyste rozświetlenie choinki. W tym dniu uczniów oraz nauczycieli odwiedził wyjątkowy gość - Św. Mikołaj. Każda klasa zaśpiewała wybraną przez siebie świąteczną piosenką, powiesiła na choince własnoręcznie zrobioną dekorację oraz złożyła wszystkim zgromadzonym swiąteczne życzenia. Mikołaj podziękował dzieciom i młodzieży za gościnne przyjęcie, pożegnał się ze wszystkimi i ruszył swoimi sanami w dalszą drogę.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURSY BIBLIOTECZNE.

     • Panie: Ewa Wydrych Katarzyna Nowakowska przygotowały konkursy biblioteczne dla uczniów kl. I-III pt.: „Wakacyjna pocztówka” oraz dla uczniów kl. IV-VI – „Przysłowie prawdę ci powie”. Zadaniem uczestników było zilustrowanie swoich wspomnień z wakacji oraz wybranego przysłowia. Prace były tak piękne, że w obu konkursach przyznano autorom prac po dwa drugie i trzecie miejsca. Zwycięzcami konkursu „Przysłowie prawdę ci powie” zostali:

      I miejsce – Iga Kamińska – kl. IV

      II miejsce  Maja Bentkowska kl. V i Bartłomiej Kmieć – kl. IV

      III miejsce – Barbara Kasza kl. IV, Samanta Koncewicz – kl. IV

      Zwycięzcami konkursu „Wakacyjna pocztówka”

      I miejsce – Jakub Nawrot kl. I

      II miejsce – Julia Kleczko – kl. II, Fabian Nawrot – kl. III

      III miejsce – Kinga Świerczewska – kl. II, Emilia Kmieć – kl. II

      Serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WYCIECZKA DO KAZIMIERZA DOLNEGO.

     • 29 listopada w ramach programu „Poznaj Polskę”  uczniowie klas: VI, VIIIA i VIIIB wraz z wychowawczyniami pojechali na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Mieli okazję zobaczyć zabytkowe kamienice, w tym najpiękniejszą – Kamienicę Celejowską. Założył ją Bartłomiej Celej, a dziś mieści się w niej oddział Muzeum Nadwiślańskiego. Wszyscy zwiedzający byli pod wrażeniem Góry Trzech Krzyży, ruin zamku, obronnej wieży – Baszty oraz przepięknej panoramy miasta.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK W MIECHOWIE.

     • 16 listopada uczniowie klas I-III odwiedzili Fabrykę Bombek w Miechowie i mieli okazję zobaczyć na własne oczy wyjątkowy, ręczny proces powstawania szklanych ozdób choinkowych. Nasi najmłodsi uczniowie poznali w jaki sposób wydmuchuje się bombki, srebrzy, matowi, dekoruje i maluje. Na koniec wszyscy mieli przyjemność ozdobienia w dowolny sposób swojej bombki.

      Opracowała: p. Paulina Domańska.

     • ZABAWA ANDRZEJKOWA.

     • 25 listopada w grupie „Pszczółek” i „Biedronek” zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Piękna i tajemnicza dekoracja na Sali gimnastycznej sprawiły, ze przedszkolaki przeniosły się w krainę czarów i wróżb. Był to dzień, w którym najmłodsi mogli poznać swoją przyszłość. Nie mogło zabraknąć tradycyjnego ustawiania bucików oraz przekłuwania serduszek z imionami przyszłych mężów i żon. Po wspólnych tańcach przyszedł czas na słodki poczęstunek, na którym królowały kolorowe galaretki. Andrzejki w naszym przedszkolu były niezwykle udane.

      Tego samego dnia andrzejki były obchodzone przez uczniow kl. IV-VIII. Pan Hubert rozkręcił całą zabawę proponując dziewczętom odtańczenie kankana, a chłopcom twista. Muzyka tak bardzo spodobała się wszystkim, że parkiet cały czas był pełny tancerzy. Potem wszyscy udali się na wspólny posiłek. Po przeczytaniu fragmentu książki Doroty Terakowskiej – „Córka Czarownic” uczniowie w swoim gronie oglądali wybrany przez siebie film, a później pod wpływem tylu wrażeń szybko zasnęli.

      Opracowały: Anna Kowalska, Katarzyna Nowakowska.

     • AKCJA - "PRZYNIEŚ MISIA".

     • Dnia 21 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych w ramach akcji „Przynieś Misia dla chorych dzieci”, udały się do Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei”. Celem wyjazdu było przekazanie pluszowych maskotek i zabawek dla chorych dzieci z oddziału onkologii w Kielcach. Dary zostały zebrane dzięki dobremu sercu uczniów klas I-VIII oraz dzieci z grupy „Pszczółek” i „Biedronek”. Dzieci miały okazję przytulić się do Miśka Zdziśka oraz wręczyć mu kartkę z życzeniami z okazji Dnia Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada.

      Opracowała: Anna Kowalska.

     • WYCIECZKA - KRZEMIONKI OPATOWSKIE I ĆMIELÓW.

     • 21 listopada odbyła się wycieczka krajoznawcza w ramach projektu ministerialnego „Poznaj Polskę”. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy II, IV, V z wychowawcami. Zwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki Opatowskie oraz Muzeum Żywej Porcelany w Ćmielowie.

      Opracowała: Teresa Fendrych.

     • WIZYTA W STRAŻY POŻARNEJ.

     • 3 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się do Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały o tajnikach zawodu zawodu strażaka, zapoznały się ze sprzętem gaśniczym oraz z zasadami bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrażających zdrowiu lub życiu. Dzieci miały również możliwość odegrania scenki - jak zachować się, gdy w domu pojawi się pożar. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się quad, do którego szybko ustawiła się kolejka chętnych, by móc choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy strażak, na zakończenie spotkania dzieci wręczyły strażakom kartkę z życzeniami i podziękowały za miło spędzony czas. Dla wszystkich to był bardzo ciekawy dzień.

      Opracowała: Anna Kowalska.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ MAKARONU.

     • 25 października grupa „Pszczółek” obchodziła Światowy Dzień Makaronu, który królował nie tylko na stole, ale i w zabawie. W tym dniu dzieci dowiedziały się skąd pochodzi makaraon, jak go przygotować, a także porównywały jego kształt i rodzaj. Za pomocą bibuły makaron został zabarwiony, a następnie dzieci nawlekały go na nitkę tworząc kolorowe korale. A na obiad było pyyyyszne spaghetti.

      Opracowała: Anna Kowalska.

     • Z kalendarzem za pan brat

     • Uczniowie klasy IV na lekcji matematyki, przypominali sobie wiadomości związane z odczytywaniem i obliczeniami związanymi z kalendarzem. Bardzo pomocny okazał się wizualizer, dzięki, któremu uczniowie mogli obserwować w dużym powiększeniu czynności wykonywane na zegarku ze wskazówkami. Próbowali też własnych sił, a cyfrowy obraz z monitora interaktywnego umożliwiał wszystkim uczniom obserwację czynności.  #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości @LaboratoriaPrzyszlosci

     • AKCJA - "KOCHAMY KSIĄŻKI".

     • Uczniowie klasy VIIIA wzięli udział w akcji bibliotecznej „Kochamy Książki”, której głównym celem było promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy wykonali zdjęcie ze swoim ulubionym utworem w towarzystwie swoich pupili: kotów, psów, królików. Przekazali bardzo ważne przesłanie swoim kolegom i koleżankom, że żaden film, ebook, audiobook nie jest w stanie zastąpić prawdziwej książki, którą możemy wziąć do ręki i przenieść się do cudownego świata jej bohaterów. Czytanie książek wzbogaca nasze słownictwo i wyobraźnię oraz uczy poprawnej pisowni zdań pod względem stylistycznym i ortograficznym.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KIERMASZ SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU.

     • 17 listopada nauczyciele i uczniowie ZPO w Skroniowie Szkolnego Klubu Wolontariatu - „Iskierka Nadziei” przygotowali kiermasz słodkości. Wszystkie wypieki były robione własnoręcznie. Zainteresowanie wśród społeczności szkolnej było tak duże, że na drugiej przerwie nie mieliśmy co sprzedawać. Dziękujemy z pomoc i zaangażowanie wszystkim wolontariuszom i ich rodzicom. Jesteście wspaniali!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.