• ŚWIĄTECZNA AKCJA DLA KLARY.

          • Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Iskierka Nadziei” przygotowali  świąteczne pierniczki, które potem wspólnie dekorowali lukrem, kolorowymi pisakami, gwiazdkami, kuleczkami, kolorowymi posypkami. Cały dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony dla podopiecznej naszego przedszkola – Klary. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie i wielkie serce!

            Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

          • LEKCJA SAVOIR-VIVRE W PRZEDSZKOLU.

          • 15 grudnia przedszkolaki z grupy „Biedronki” pod opieką pań: Reni i Asi uczyły się na zajęciach nakrywać do stołu. Poznały zasady savoir-vivre, które obowiązują podczas spożywania posiłków. Dowiedziały się jakie zachowania są niekulturalne i niedopuszczalne przy konsumpcji jedzenia. Wszyscy świetnie się bawili, odgrywając poszczególne scenki związane z kulturalnym zachowaniem się przy stole.

            Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

          • WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE.

          • 14 grudnia uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach świątecznych organizowanych przez pracownię rekodzieła artystycznego „WIDZIMISIE”. W ciągu jednej godziny lekcyjnej potrafili stworzyć prawdziwe arcydzieła sztuki: aniołki oraz skrzaty. Dzięki takim zajęciom mieli okazję pobudzić swoją  wyobraźnię oraz rozwinąć swoje zdolności plastyczne, kreatywne i manualne.

            Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

          • ROZŚWIETLENIE CHOINKI I WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA.

          • 6 grudnia w naszej szkole odbyło się uroczyste rozświetlenie choinki. W tym dniu uczniów oraz nauczycieli odwiedził wyjątkowy gość - Św. Mikołaj. Każda klasa zaśpiewała wybraną przez siebie świąteczną piosenką, powiesiła na choince własnoręcznie zrobioną dekorację oraz złożyła wszystkim zgromadzonym swiąteczne życzenia. Mikołaj podziękował dzieciom i młodzieży za gościnne przyjęcie, pożegnał się ze wszystkimi i ruszył swoimi sanami w dalszą drogę.

            Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

          • KONKURSY BIBLIOTECZNE.

          • Panie: Ewa Wydrych Katarzyna Nowakowska przygotowały konkursy biblioteczne dla uczniów kl. I-III pt.: „Wakacyjna pocztówka” oraz dla uczniów kl. IV-VI – „Przysłowie prawdę ci powie”. Zadaniem uczestników było zilustrowanie swoich wspomnień z wakacji oraz wybranego przysłowia. Prace były tak piękne, że w obu konkursach przyznano autorom prac po dwa drugie i trzecie miejsca. Zwycięzcami konkursu „Przysłowie prawdę ci powie” zostali:

            I miejsce – Iga Kamińska – kl. IV

            II miejsce  Maja Bentkowska kl. V i Bartłomiej Kmieć – kl. IV

            III miejsce – Barbara Kasza kl. IV, Samanta Koncewicz – kl. IV

            Zwycięzcami konkursu „Wakacyjna pocztówka”

            I miejsce – Jakub Nawrot kl. I

            II miejsce – Julia Kleczko – kl. II, Fabian Nawrot – kl. III

            III miejsce – Kinga Świerczewska – kl. II, Emilia Kmieć – kl. II

            Serdecznie gratulujemy!

            Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

          • WYCIECZKA DO KAZIMIERZA DOLNEGO.

          • 29 listopada w ramach programu „Poznaj Polskę”  uczniowie klas: VI, VIIIA i VIIIB wraz z wychowawczyniami pojechali na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Mieli okazję zobaczyć zabytkowe kamienice, w tym najpiękniejszą – Kamienicę Celejowską. Założył ją Bartłomiej Celej, a dziś mieści się w niej oddział Muzeum Nadwiślańskiego. Wszyscy zwiedzający byli pod wrażeniem Góry Trzech Krzyży, ruin zamku, obronnej wieży – Baszty oraz przepięknej panoramy miasta.

            Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

          • WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK W MIECHOWIE.

          • 16 listopada uczniowie klas I-III odwiedzili Fabrykę Bombek w Miechowie i mieli okazję zobaczyć na własne oczy wyjątkowy, ręczny proces powstawania szklanych ozdób choinkowych. Nasi najmłodsi uczniowie poznali w jaki sposób wydmuchuje się bombki, srebrzy, matowi, dekoruje i maluje. Na koniec wszyscy mieli przyjemność ozdobienia w dowolny sposób swojej bombki.

            Opracowała: p. Paulina Domańska.

          • ZABAWA ANDRZEJKOWA.

          • 25 listopada w grupie „Pszczółek” i „Biedronek” zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Piękna i tajemnicza dekoracja na Sali gimnastycznej sprawiły, ze przedszkolaki przeniosły się w krainę czarów i wróżb. Był to dzień, w którym najmłodsi mogli poznać swoją przyszłość. Nie mogło zabraknąć tradycyjnego ustawiania bucików oraz przekłuwania serduszek z imionami przyszłych mężów i żon. Po wspólnych tańcach przyszedł czas na słodki poczęstunek, na którym królowały kolorowe galaretki. Andrzejki w naszym przedszkolu były niezwykle udane.

            Tego samego dnia andrzejki były obchodzone przez uczniow kl. IV-VIII. Pan Hubert rozkręcił całą zabawę proponując dziewczętom odtańczenie kankana, a chłopcom twista. Muzyka tak bardzo spodobała się wszystkim, że parkiet cały czas był pełny tancerzy. Potem wszyscy udali się na wspólny posiłek. Po przeczytaniu fragmentu książki Doroty Terakowskiej – „Córka Czarownic” uczniowie w swoim gronie oglądali wybrany przez siebie film, a później pod wpływem tylu wrażeń szybko zasnęli.

            Opracowały: Anna Kowalska, Katarzyna Nowakowska.

          • AKCJA - "PRZYNIEŚ MISIA".

          • Dnia 21 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych w ramach akcji „Przynieś Misia dla chorych dzieci”, udały się do Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei”. Celem wyjazdu było przekazanie pluszowych maskotek i zabawek dla chorych dzieci z oddziału onkologii w Kielcach. Dary zostały zebrane dzięki dobremu sercu uczniów klas I-VIII oraz dzieci z grupy „Pszczółek” i „Biedronek”. Dzieci miały okazję przytulić się do Miśka Zdziśka oraz wręczyć mu kartkę z życzeniami z okazji Dnia Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada.

            Opracowała: Anna Kowalska.

          • WYCIECZKA - KRZEMIONKI OPATOWSKIE I ĆMIELÓW.

          • 21 listopada odbyła się wycieczka krajoznawcza w ramach projektu ministerialnego „Poznaj Polskę”. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy II, IV, V z wychowawcami. Zwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki Opatowskie oraz Muzeum Żywej Porcelany w Ćmielowie.

            Opracowała: Teresa Fendrych.

          • WIZYTA W STRAŻY POŻARNEJ.

          • 3 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się do Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały o tajnikach zawodu zawodu strażaka, zapoznały się ze sprzętem gaśniczym oraz z zasadami bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrażających zdrowiu lub życiu. Dzieci miały również możliwość odegrania scenki - jak zachować się, gdy w domu pojawi się pożar. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się quad, do którego szybko ustawiła się kolejka chętnych, by móc choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy strażak, na zakończenie spotkania dzieci wręczyły strażakom kartkę z życzeniami i podziękowały za miło spędzony czas. Dla wszystkich to był bardzo ciekawy dzień.

            Opracowała: Anna Kowalska.

          • ŚWIATOWY DZIEŃ MAKARONU.

          • 25 października grupa „Pszczółek” obchodziła Światowy Dzień Makaronu, który królował nie tylko na stole, ale i w zabawie. W tym dniu dzieci dowiedziały się skąd pochodzi makaraon, jak go przygotować, a także porównywały jego kształt i rodzaj. Za pomocą bibuły makaron został zabarwiony, a następnie dzieci nawlekały go na nitkę tworząc kolorowe korale. A na obiad było pyyyyszne spaghetti.

            Opracowała: Anna Kowalska.

          • Z kalendarzem za pan brat

          • Uczniowie klasy IV na lekcji matematyki, przypominali sobie wiadomości związane z odczytywaniem i obliczeniami związanymi z kalendarzem. Bardzo pomocny okazał się wizualizer, dzięki, któremu uczniowie mogli obserwować w dużym powiększeniu czynności wykonywane na zegarku ze wskazówkami. Próbowali też własnych sił, a cyfrowy obraz z monitora interaktywnego umożliwiał wszystkim uczniom obserwację czynności.  #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości @LaboratoriaPrzyszlosci

          • AKCJA - "KOCHAMY KSIĄŻKI".

          • Uczniowie klasy VIIIA wzięli udział w akcji bibliotecznej „Kochamy Książki”, której głównym celem było promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy wykonali zdjęcie ze swoim ulubionym utworem w towarzystwie swoich pupili: kotów, psów, królików. Przekazali bardzo ważne przesłanie swoim kolegom i koleżankom, że żaden film, ebook, audiobook nie jest w stanie zastąpić prawdziwej książki, którą możemy wziąć do ręki i przenieść się do cudownego świata jej bohaterów. Czytanie książek wzbogaca nasze słownictwo i wyobraźnię oraz uczy poprawnej pisowni zdań pod względem stylistycznym i ortograficznym.

            Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

          • KIERMASZ SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU.

          • 17 listopada nauczyciele i uczniowie ZPO w Skroniowie Szkolnego Klubu Wolontariatu - „Iskierka Nadziei” przygotowali kiermasz słodkości. Wszystkie wypieki były robione własnoręcznie. Zainteresowanie wśród społeczności szkolnej było tak duże, że na drugiej przerwie nie mieliśmy co sprzedawać. Dziękujemy z pomoc i zaangażowanie wszystkim wolontariuszom i ich rodzicom. Jesteście wspaniali!

            Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

          • ŚNIADANIE DAJE MOC!

          • W naszej szkole 8 listopada uczniowie klasy drugiej brali udział w ogólnopolskiej akcji pt:,,Śniadanie daje moc! ''. Do przygotowania śniadania wykorzystany został sprzęt #Labolatoria Przyszlości #Labolatoria Przyszlości. Talerzyki i kubki służyły do przygotowania i spożywania posiłków. Pani Teresa Fendrych przeprowadziła pogadankę na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do pracy i zabawy. Podczas wspólnie przygotowanego śniadania mali kucharze sami nakrywali do stołu, komponowali swoje ulubione kanapki. Nad bezpieczeństwem dzieci podczas przygotowania herbaty oraz przygotowania smacznego posiłku czuwały Teresa Fendrych i pani Agata Balik. W zorganizowanej akcji wsparli nas rodzice naszych uczniów. Zaopatrzyli swoje dzieci w zdrowe i kolorowe produkty potrzebne do przygotowania śniadania.


            Opracowała: Agata Balik.

          • ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI.

          • Nasza szkoła została zgłoszona do udziału w akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Cel jaki jej przyświeca to przede wszystkim edukacja dzieci i młodzieży dotycząca prawidłowego zagospodarowania odpadami. W zamian za zebranie największej liczby zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (komputery, drukarki, lodówki, miksery) szkoła otrzyma bon, który może wykorzystać na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Koordynatorem akcji jest Pan Hubert Waleron. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów oraz ich rodziny do włączenia się w zbiórkę elektrośmieci i dostarczania wyżej wymienionych sprzętów na nasz parking szkolny.

            Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

          • 11 LISTOPADA.

          • 11 Listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała tak długo oczekiwaną i upragnioną Niepodległość. Aby przybliżyć młodym pokoleniom tę część naszej historii: p. Ewa Wydrych, p. Katarzyna Nowakowska, p. Irena Patyna oraz p. Sławomir Strzeszkowski przygotowali uroczysty apel. Patriotyczne wiersze i pieśni przedstawiające sytuację walczących Polaków oraz przepiękna dekoracja – wszystko to wzruszyło i przyciągnęło uwagę widzów. Specjalny repertuar muzyczny wprowadził wszystkich w wyjątkowy nastrój, skłaniając do refleksji i zadumy nad przeszłością. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Ks. Proboszcz – Jerzy Słupik, p. Andrzej Nawrot oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Grupy „Razem” ze Skroniowa. Przystępując po raz kolejny do udziału w akcji - #SzkołaDoHymnu na zakończenie wszyscy zebrani wspólnie odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.


            Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK.

          • „Siła bajek”

            Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji „Młodszy Samorząd” wraz ze swoimi opiekunami panią Pauliną Domańską oraz panią Sylwią Kisiel zorganizował konkurs na najbardziej pomysłowe przebranie. Chętni uczniowie klas I-III oraz dzieci z naszego przedszkola, 4 listopada mogły przebrać się za swoją ulubioną postać z bajki. Na naszych szkolnych korytarzach można było spotkać Myszkę Miki, Piotrusia Pana, Królewnę Śnieżkę i wiele innych postaci. Ponadto, uczniowie mieli okazję wysłuchać wybranej przez siebie bajki, którą czytali nauczyciele. Dzień ten sprawił dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

            Jednocześnie, szkoła zrealizowała kolejne zadanie zatytułowane „Siła bajek”, a wszystko w ramach innowacji pedagogicznej Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”.

            Opracowała: Paulina Domańska.

          • Wizualizer na lekcji techniki

          • Podczas zajęć z rysunku technicznego, nauczyciel wykorzystał wizualizer do zaprezentowania kolejnych etapów pracy. Taki sposób przekazywania wiedzy i umiejętności pozwala zaoszczędzić czas, uniknąć kserowania dużej ilości materiałów. Nauczyciel rysuje na kartce, cała klasa obserwuje czynności w dużym powiększeniu. Rysunki mogą być kolorowe, a obraz przekazywany jest na żywo.  #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości @LaboratoriaPrzyszlosci

            Ewa Bieniek