• ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

miłości w każdej ilości

od Bożej Dzieciny

życzą

Pani Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Rada Rodziców w Skroniowie.

• KONKURS RECYTATORSKI

• Dnia 12.12.2019r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pt.: „CHWALMY NASZĄ BIAŁO CZERWONĄ”, którego organizatorami były: Pani Patrycja Bębenek oraz Pani Magdalena Beer-Cukrowska. Przepiękną dekorację przygotowała Pani Wioletta Bukowska. Uczniowie kl. V-VIII deklamowali wiersze patriotyczne. Jury w składzie: Pan Piotr Zaczkowski oraz Pani Katarzyna Nowakowska przyznali wyróżnienie dla Antoniego Kaszy, III miejsce dla Zofii Kaszy oraz Igi Grad, II miejsce dla Julii Maciąg oraz I miejsce dla Mileny Koncewicz. Serdecznie gratulujemy!

• SPOTKANIE Z PANEM DANIELEM NOWAKOWSKIM

• Dnia 10.12.2019r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Prezesem Świętokrzyskiego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Panem Danielem Nowakowskim, które zostało przygotowane przez panie: Agnieszkę Krążek-Pańtak, Ewę Wydrych i Katarzynę Nowakowską. Wśród zgromadzonych znaleźli się Starosta Jędrzejowski – Pan Paweł Faryna, Sekretarz Miasta Jędrzejowa - Pani Renata Kawiorska oraz przedstawiciele Rady Rodziców w Skroniowie: Pani Paulina Kasza i Pani Angelika Tatarowska. Chór szkolny pod opieką Pana Sławomira Strzeszkowskiego przygotował „Wiązankę patriotyczną” oraz utwór „Pierwsza Gwiazda”. Nasz gość opowiedział o ciężkich czasach, w jakich przyszło mu żyć, o honorze i bohaterstwie żołnierzy, którzy walczyli o Niepodległą Polskę. Jego zdaniem: „lepiej umrzeć, niż żyć na kolanach i tylko mądra młodzież jest przyszłością narodu”. Na zakończenie Pani Dyrektor, Przewodnicząca Rady Rodziców oraz uczniowie złożyli Panu Danielowi życzenia świąteczne i wręczyli piękne upominki.

Nauczyciele i uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie wzięli także udział w „IX BOŻONARODZENIOWEJ PACZCE DLA BOHATERA” oraz przekazali własnoręcznie zrobione przez siebie kartki świąteczne dla kombatantów.

• WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA.

• Dnia 05.12.2019r. w naszej szkole pojawił się długo oczekiwany gość – Św. Mikołaj. Z tej okazji został gorąco powitany przez wszystkich uczniów wierszami i piosenkami. Był tak zauroczony atmosferą panującą w tym dniu, że porwał do tańca najbliżej siedzące dzieci. Przedstawiciele każdej klasy wieszali przepięknie ozdoby na świątecznym drzewku.

Na prośbę Pani Małgorzaty Morąg, Św. Mikołaj dokonał uroczystego rozświetlenia choinki, a potem udał się do klas, by obdarować grzeczne dzieci prezentami.

• KONKURS "ŻYJ BEZ RYZYKA"

• Uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Anny Bukowiec brali udział w konkursie plastycznym pt.: „Żyj bez ryzyka”, którego celem było uświadomienie dzieci i młodzieży o tragicznych skutkach różnych uzależnień. Organizator konkursu – Państwowy Powiatowy Inspektor Powiatowy w Jędrzejowie wyłonił laureatów. W ich gronie znalazł się Antoni Kasza – uczeń kl. Vb.

Serdecznie gratulujemy!

Opracowała: Katarzyna Nowakowska

• KONKURS "UZALEŻNIENIA NISZCZĄ MARZENIA"

• Uczniowie kl. V-VI pod opieką Pani Anny Bukowiec wzięli udział w konkursie plastycznym na plakat pod hasłem: „Uzależnienia niszczą marzenia”. Organizatorami konkursu byli: Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Jędrzejowie. Głównym celem konkursu było propagowanie wiedzy dotyczącej zagrożeń i konsekwencji związanych z uzależnieniami oraz promowanie wśród dzieci i młodzieży zachowań korzystnych dla zdrowia. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał Igor Fiutek – uczeń kl. VI. Serdecznie gratulujemy!

Opracowała: Katarzyna Nowakowska