• Od dnia 15.09 – 16.11.2016 roku ZWIĄZEK MIĘDZYGMINNY „EKOLOGIA” z siedzibą w Jędrzejowie ogłosił konkurs ekologiczny pod hasłem: „Zbiórka środków wtórnych”.

Pod opieką Pani: A. Prusickiej i J. Olszewskiej uczniowie naszej szkoły zebrali łącznie 300,00 kg makulatury, 13,00 kg baterii i 4,00 kg aluminium. Powyższe surowce zostały osobiście przekazane przez Pana Huberta Waleronai Panią Agatę Prusicką pod wskazany adres skupu w Jędrzejowie. Liderami tej akcji zostali uczniowie:

1. Maja Środa – uczennica klasy IV
            2. Tymoteusz Chabior – uczeń klasy VI
            3. Miłosz Wyrozumski – uczeń klasy IV,

którzy otrzymali dyplom uznania wręczony 25 listopada 2016 roku przez Burmistrza Miasta Jędrzejowa mgr Marcina Piszczka oraz nagrodę pieniężną             o wartości 300zł.

Opracował: W.W.

• W tym roku szkolnym pragniemy w naszej szkole w sposób wyjątkowy promować czytelnictwo. Począwszy od października w każdym trzecim tygodniu miesiąca od poniedziałku do piątku przez 10 minut na pierwszej lekcji będziemy naszym uczniom głośno czytać fragmenty książek. Pozycje, które prezentowaliśmy i będziemy prezentować, należą do klasyki literatury oraz są najnowszymi tekstami literackimi. Książki te pochodzą m.in. z rządowego programu Książki naszych marzeń, który umożliwił dokonywania zakupów nowości książkowych do bibliotek szkolnych.

Poprzez te działania chcemy zachęcić uczniów do czytania prezentowanych książek, sięgania po inne.  Zależy nam na tym, aby uczniowie podejmowali rozmowy i dyskusje czytelnicze w gronie rówieśniczym. Pomysłodawcami i koordynatorami akcji są panowie Włodzimierz Walczyński oraz Piotr Zaczkowski.

W poszczególnych miesiącach będą prezentowane następujące książki (1. semestr):

Klasa II A

październik – 12 ważnych praw - polscy autorzy o prawach dziecka,

listopad – Nowe patyki i patyczki – ks. Jan Twardowski,

grudzień – Chatka Puchatka- A.A.  Milne,

styczeń – Baśniami narodów – zbiór baśni.

Klasa II B

październik – Zaopiekuj się mną – Holly Webb,

listopad – Zdobywcy owsianych ciasteczek – Wiking Vulgar,

grudzień - Nowe patyki i patyczki – ks. Jan Twardowski,

styczeń- Nowe fikołki pana Pierdziołki – praca zbiorowa.

październik- Czaruś mały uciekinier – Holly Webb,

listopad – kto pokocha Psotkę? – Holly Webb,

grudzień – Tuptuś samotny jeżyk – Tina Nolan,

styczeń - Nowe patyki i patyczki – ks. Jan Twardowski.

październik – Władca Lewaku – Dorota Tyrakowska,

listopad – Magiczne drzewo – Andrzej Maleszka

grudzień – Bon czy ton – Grzegorz Kasdepke

styczeń – Co to znaczy - Grzegorz Kasdepke

Kasa V

październik – Dynastia Miziołków – Joanna Olech

listopad – Niewiarygodna przygody Marka Piegusa - Edmund Niziurski

grudzień – Chłopak na opak – Hanna Ożogowska

styczeń – Powrót Brutusa czyli co to znaczy - Grzegorz Kasdepke

Październik – Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek -

Listopad – Biały Kieł – Jack London

Grudzień – Dręczyciel w klasie - Elżbieta Zubrzycka

Styczeń - Co to znaczy - Grzegorz Kasdepke

• Dnia 14 września 2016 roku został ogłoszony konkurs pt. „Dziękuję, NIE…” poświęcony problematyce uzależnień organizowany przez Urząd Miejski w Jędrzejowie.

Celem konkursu było promowanie trzeźwego i zdrowego stylu życia z wykorzystaniem różnych form teatralnych. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klasy VI. Konkurs odbył się 22 listopada 2016 roku w Centrum Kultury w Jędrzejowie. Za udział w powyższym przeglądzie uczniowie otrzymali dyplom wraz z nagroda pieniężną w wysokości 200zł na rzecz szkoły. Opiekunami tego przedsięwzięcia byli P.Agata Prusicka oraz P.Joanna Olszewska.

Opracował: W.W.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>