• AKCJA - "WIELKANOCNE POMAGANIE Z MIŚKIEM ZDZIŚKIEM".

     • Uczniowie ZPO w Skroniowie pod opieką pań: Anny Bukowiec, Katarzyny Nowakowskiej i Sylwii Kisiel wzięli udział w akcji „Wielkanocne pomaganie z Miśkiem Zdziśkiem”. Nauczyciele, dzieci, młodzież, pracownicy naszej szkoły odpowiedzieli na apel Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei” w Jędrzejowie i dostarczali duże ilości nakrętek plastikowych, a wszystko to po to, by pomóc w leczeniu chorych dzieci. Wszystkim uczestnikom tej szlachetnej zbiórki z całego serca dziękujemy! W promocji akcji wykorzystano sprzęt Laboratoria przyszłości #Laboratoriaprzyszlosci.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO.

     • W dniach 4-5 maja uczniowie kl. V-VIII ZPO w Skroniowie pojechali z nauczycielami na wycieczkę do Zakopanego. Mieli okazję zobaczyć: skocznię narciarską, Gubałówkę, Muzeum Tatrzańskie, Dom do góry nogami i Krupówki, gdzie mogli kupić sobie różne pamiątki. Uczestnicy wycieczki zostali zakwaterowani w pensjonacie „Staszelówka”, gdzie mogli pograć w piłkę nożną oraz zjeść pieczone kiełbaski przy wspólnym ognisku. Pogoda była wymarzona i gdyby nie te góry, to widoki byłyby piękne. Podczas wycieczki wykorzystano sprzęt Laboratoria przyszłości #Laboratoriaprzyszlosci.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • 232 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA.

     • Uczniowie kl. VIIIA i kl. III z Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie wzięli udział w obchodach z okazji 232 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które rozpoczęły się  o godz. 9.00 Mszą Świętą w Kościele pod wezwaniem Trójcy Świętej w Jędrzejowie. Potem wszyscy uczestnicy przemaszerowali pod pomnik Bohaterów Ziemi Jędrzejowskiej, gdzie wysłuchali przemówienia burmistrza – Marcina Piszczka oraz złożyli wiązanki kwiatów.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • SUKCESY SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW.

     • Uczniowie naszej szkoły brali udział w wielu wydarzeniach sportowych takich jak: Turniej o Puchar Starosty  Powiatu Jędrzejowskiego – Pawła Faryny w Piłce Nożnej, w Turnieju o Puchar Tymbarku, byli na meczu  piłki ręcznej - Barlinek Industria Kielce – Górnik Zabrze, który zakończył się wygraną Kielc – 40:31, reprezentowali szkołę w Miedzyszkolnej Lidze Pływackiej – Wojciech Sygut zajął I miejsce, a jego brat Miłosz – III miejsce. Uczennica klasy VI – Karolina Nawrot zdobyła II miejsce w eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wszystkim sedrecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • DZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA

     • Dnia 27.04.2023 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Promocji Zdrowia. Piosenki oraz wiersze przygotowali uczniowie  kl. I-II oraz dziewczynka z najmłodszej grupy przedszkolnej pod przewodnictwem pań: Joanny Olszewskiej i Teresy Fendrych. Akademia miała na celu przekazanie informacji na temat zasad zdrowego odżywiania oraz zdrowego stylu życia, motywowaniu do zadbania o aktywność ruchową, zdrowie psychiczne, uczulenie na szkodliwość dla zdrowia produktów zawierających cukier, pogłębianiu wiedzy na temat niezbędnych witamin oraz mikroelementów. Całej naszej społeczności szkolnej życzymy zdrowia!

      Opracowała: p. Joanna Olszewska.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ KSIAŻKI.

     • 24.04.2023r. uczniowie naszej szkoły pod przewodnictwem pań: Ewy Wydrych i Katarzyny Nowakowskiej obchodzili Swiatowy Dzień Książki. Dzieci i młodzież wybrali sobie ulubione utwory, które czytali na lekcji w towarzystwie szkolnej ulubionej maskotki. W ten sposób promowali czytelnictwo wśród młodszych koleżanek i kolegów. Podczas tego wydarzenia wykorzystano sprzęt Laboratoria Przyszłości #Laboratoriaprzyszlosci

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS - "WZORY LUDOWE Z RÓŻNYCH REGIONÓW POLSKI".

     • 17.04.2023 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny – „Wzory ludowe z różnych regionów Polski”, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowań polską kulturą ludową, kształtowaniem tożsamości i przynależności narodowej. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt jurorów, a ich autorzy zasłużyli na uznanie i pochwałę. Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Organizatorami konkursu były panie: Anna Bukowiec i Sylwia Kisiel.

      Opracowała: p. Sylwia Kisiel.

     • KONKURS "1 Z 10"

     • 19 kwietnia 2023 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Skroniowie odbył się Wewnątrzszkolny Turniej „1 z 10” dla klas VI-VIII, który przygotował p. Piotr Zaczkowski. Uczestnicy odpowiadali na pytania z różnych dziedzin nauki.  Po zaciętej walce do etapu miedzyszkolnego przeszły trzy uczennice: Nadia Rusek, Oliwiar Rychter oraz Oliwia Lato. Serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ROCZNICA CHRZTU POLSKI.

     • 14 kwietnia 2023 roku uczniowie naszej szkoły uczcili Rocznicę Chrztu Polski. Z tej okazji przygotowali przepiękne plakaty upamiętniające jedno z najważniejszych wydarzeń w historii państwa polskiego. Organizatorki akcji - panie: Ewa Wydrych i Katarzyna Nowakowska były pod wrażeniem przepięknych prac wszystkich uczestników. Do zaprezentowania ich wykorzystano sprzęt Laboratoria Przyszłości #Laboratoriaprzyszlosci.

      Opracvowała: Katarzyna Nowakowska.

     • AKADEMIA - ŻYCZENIA WIELKANOCNE.

     • 5 kwietnia w naszej szkole obyła się akademia z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy, którą przygotowały panie: Halina Sutowicz, Paulina Domańska, Katarzyna Nowakowska oraz Anna Bukowiec. Uczniowie kl. III i V zaprezentowali przepiękny i humorystyczny program artystyczny na temat symboliki Świat Wielkanocnych oraz zwyczajów i tradycji ludowych. Największą i miłą niespodzianką okazał się śmigus - dyngus w wykonaniu psotnego Jacka, który symboliczne pokropił zebraną na sali publiczność.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KIERMASZ WIELKANOCNY.

     • Dnia 4 kwietnia w Zespole Placówek Oświatowych w Skroniowie członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu „Iskierka Nadziei” przygotowali kiermasz słodkości oraz wielkanocnych dekoracji. Zarówno uczniowie jak i ich rodzice aktywnie wsparli działania wolontariuszy, przynosząc przepiękne stroiki, wielkanocne jajka, zajączki, kartki świąteczne oraz przepyszne babki, babeczki, ciasta, rogaliki, galaretki, które bardzo szybko zostały wykupione.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska

     • ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU.

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. W dniu dzisiejszym uczniom kl. I-III przekazano najważniejsze informacje odnośnie trudności z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem. Dziś wśród nauczycieli i uczniów dominował kolor niebieski. Dla uczniów także przeprowadzono warsztaty na temat: „Poznaj autyzm”, podczas których odbyły się zajęcia integracji sensorycznej oraz wprowadzenie do świata zmysłów. Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju. Koordynatorami działań byli nauczyciele: Irena Patyna, Paulina Domańska, Teresa Fendrych, Joanna Olszewska.

      Opracowała: p. Irena Patyna

     • "MAŁY MIŚ I ZDROWE NAWYKI".

     • 29.03.2023r. w ramach realizacji modułu „Mały Miś i zdrowe nawyki” przedszkolaków z grupy „Biedronki” odwiedził sympatyczny niedźwiadek, który przygotował dla nich smaczną i zdrową niespodziankę. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną  przygotowaną przez uczennicę – Martynę Nowakowską na temat zdrowego odżywiania się. Przedszkolaki bezbłędnie odgadywały na ilustracji wszystkie przedstawione warzywa i owoce. Potrafiły uzasadnić dlaczego chipsy, fast foody oraz energetyki są szkodliwe dla naszego zdrowia. Na zakończenie próbowali i odgadywali nazwy różnych owoców i warzyw, które bardzo szybko zniknęły z ich talerzyków. Na zajęciach wykorzystano sprzęt Laboratoria Przyszłości #Laboratoriaprzyszlosci

     • WARSZTATY - "PALMY WIELKANOCNE".

     • 30 marca 2023 roku nasze przedszkole odwiedziły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Skroniowie. Pod ich kierunkiem powstały piękne palmy wielkanocne, które zostały wykonane z darów natury: wierzbowych gałązek bukszpanu oraz kwiatów z kolorowej bibuły. Palmy wykonane przez dzieci będą pięknie prezentować się podczas Niedzieli Palmowej. Organizatorami warsztatów byli nauczyciele: Stanisława Dulewicz, Anna Bukowiec, Sylwia Kisiel.

      Opracowała: p. Sylwia Kisiel.

     • WARSZTATY ŚWIĄTECZNE.

     • 29 marca 2023 roku uczniowie kl. VI uczestniczyli w warsztatach świątecznych, które prowadziła Pani Anita Łukasik wraz z panią Anią i panią Sylwią. Pani Anita jest regionalną artystką, malarką, rysowniczką, prowadzi liczne warsztaty plastyczne dla dzieci i osób niepełnosprawnych. Na co dzień  jest instruktorką rysunku i malarstwa w Centrum Kultury w Jędrzejowie. Podczas warsztatów uczniowie wykonali stroiki, które będą mogli wykorzystać do przyozdobienia swoich domów w okresie świątecznym.

      Opracowała: p. Sylwia Kisiel.

     • WARSZTATY - "WIOSENNE KWIATY - ŻONKIL".

     • W dniu 22 marca 2023 roku uczniowie klasy V uczestniczyli w warsztatach manualno-plastycznych pod nazwą „Wiosenne kwiaty – żonkil”. Pod kierunkiem pań: Ani i Sylwii wykonali słoneczne żonkile, tak aby wiosna nie zapomniała zawitać do naszych domów. Udział uczniów w warsztatach plastycznych sprzyja aktywizowaniu myślenia, przyczynia się do rozwoju samodzielności i pomysłowości.

      Opracowała: p. Sylwia Kisiel.

     • MISTRZOSTWA MIASTA W PIŁCE NOŻNEJ.

     • W miesiącu marcu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnych pojedynkach Mistrzostw Miasta w Piłce Nożnej i zdobyli I i III miejsce. Mateusz Olesiński otrzymał tytuł najlepszego bramkarza turnieju. Serdecznie gratulujemy Panu Hubertowi i Jego wspaniałej drużynie.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • TURNIEJ "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM".

     • Uczennica kl. VI Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie  - Karolina Nawrot zajęła I miejsce w Eliminacjach Gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - "Młodzież zapobiega pożarom". Serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska. 

     • DZIEŃ WIOSNY.

     • 21 marca uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie powitali kalendarzowa wiosnę.      Z tej okazji przedstawiciele klas I-VIII zaprezentowali przepiękne ekologiczne stroje Pani Wiosny. Komisja w składzie: Pani Dyrektor – Jolanta Wójcik, Pani Anna Bukowiec oraz przedstawiciel Samorządu Szkolnego – Martyna Nowakowska po burzliwych naradach przyznała następujące miejsca: I miejsce: Gloria Stanecka i Fabian Nawrot (kl. I-III), Anna Tatarowska, Nadia Rusek, Zofia Jamorska i Dawid Kisiel (kl. IV-VIII), II miejsce: Kinga Świerczewska, Michalina Bentkowska, Maja Koncewicz, Zuzanna Siwiec (kl. I-III), Maria Kot i Adam Baliński (kl. IV-VIII). Potem mogliśmy podziwiać talenty muzyczne naszych uczniów, którzy wzięli udział w  karaoke. Oczywiście w ich repertuarze nie zabrakło piosenek o wiośnie. Ten wyjątkowy dzień zakończyliśmy wspólnym ogniskiem z pieczeniem pianek, kiełbasek i chleba.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.