• AKCJA "SZKOŁA PAMIĘTA"

     •  Uczniowie Zespółu Placówek Oświatowych włączyli się w akcję MEN „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia w związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych.

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

     • 10 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie kl. Va, Vb, VII, VIII pod opieką: p. Patrycji Bębenek, p. Magdaleny Beer- Cukrowskiej, p. Wioletty Bukowskiej oraz p. Sławomira Strzeszkowskiego przygotowali wspaniały program artystyczny, który wzruszył wszystkich zgromadzonych na sali. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

      Ta uroczystość stała się okazją do przyznania ciężko pracującym nauczycielom Nagród Burmistrza oraz Nagród Dyrektora. Rada Rodziców złożyła na ręce Pani Dyrektor serdeczne podziękowania i życzenia dla wszystkich pedagogów oraz pracowników szkoły, dołączając słodkie upominki.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska

     • PASOWANIE UCZNIÓW KLASY I

     • 1 października 2019 roku w naszej szkole odbyło się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klasy I. Zanim nastąpił ten jakże ważny w życiu każdego ucznia moment, pierwszoklasiści pod opieką pań: Joanny Olszewskiej oraz Agnieszki Krążek-Pańtak zaprezentowali krótki program artystyczny, który wzbudził ogromny aplauz wśród zgromadzonych gości i rodziców.

      Potem klasa złożyła uroczyste przyrzeczenie. Dyrektor szkoły dokonała ceremonii pasowania, dotykając ramię każdego ucznia magicznym ołówkiem i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy I”. Pani Jolanta Wójcik wręczyła pełnoprawnym uczniom naszej szkoły legitymacje, pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

      Rodzice dzieci obdarowali swoje pociechy książeczkami oraz przygotowanym specjalnie na tę okazję tortem z lizaków, soczków i innych słodkości.

      Starsi uczniowie złożyli serdeczne życzenia swoim młodszym kolegom i obiecali wszelką pomoc w każdej sytuacji.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska

     • IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

     • Dnia 30 września obchodziliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tego dnia w naszej szkole uczniowie kl. Vb odpytywali chętnych ze znajomości tabliczki mnożenia w myśl hasła: „Młodsi pytają, czy starsi tabliczkę znają”. Jeśli uczeń odpowiedział na wszystkie pytania otrzymywał tytuł - „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Egzaminatorzy przepytywali także nauczycieli. Okazuje się, że zarówno uczniowie jak i nauczyciele radzą sobie bardzo dobrze w mnożeniu

      i dzieleniu w zakresie 100.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska

     • EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

     •  W dniach od 23 września do dnia 30 września 2019 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Skroniowie po raz pierwszy odbył się  Europejski Tydzień Sportowy dla Wszystkich. Całość przedsięwzięcia została zainicjowana przez Komisję Europejską promującą sport i aktywność fizyczną. W ramach „ Europejskiego Tygodnia Sportu” zorganizowane zostały prelekcje na temat zdrowego trybu życia pt. „Wiem co jem” , znaczenia aktywności fizycznej dla zdrowia, zwłaszcza u osób młodych.

                      Uczniowie z radością uczestniczyli w warsztatach z piłki nożnej oraz rozgrywkach sportowych, gdzie  w formie zabawy rywalizowali ze swoimi rodzicami. W czasie  całego „Tygodnia Sportuwybieraliśmy najlepszego zawodnika turnieju, najlepszego bramkarza oraz króla strzelców .            

                    Cała impreza rekreacyjno – sportowa odbyła się na  boisku szkolnym.  Głównym celem działań sportowych była aktywizacja ruchowa całej społeczności szkolnej i lokalnej naszej miejscowości, szczególnie tych, którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie

          i nie prowadzą aktywnego trybu życia.

              Największym powodzeniem cieszyły się turnieje piłkarskie dla dzieci w wieku przedszkolnym, w których brali również udział rodzice przez co gry i zabawy były jeszcze bardziej weselsze. Zarówno rodzice jaki uczniowie podeszli do zawodów z ogromnym zaangażowaniem, starając się wypaść jak najlepiej.

            Tydzień ten miał za zadanie promować integrację rodzinną oraz aktywność ruchową, jako najlepszą formę spędzania wolnego czasu

      i zdrowego stylu życia.

                                             Opracowała: Katarzyna Nowakowska

     • SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM POLICJI

     • 12 września 2019 roku oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie asp. szt. Michał Kowalczyk odwiedził uczniów kl. I-III oraz IV-VIII.

      Dla najmłodszych nasz gość przygotował ciekawe zagadki o przepisach ruchu drogowego, z rozwiązaniem których dzieci nie miały żadnych problemów. Pan Michał był pod wrażeniem wiedzy jaką zaprezentowali wychowankowie ZPO w Skroniowie i dlatego w nagrodę obdarował ich słodkimi lizakami.

      W klasach IV-VIII policjant poruszył temat dopalaczy oraz cyberprzemocy. Zwrócił szczególną uwagę na skutki zażywania niebezpiecznych substancji oraz przemocy internetowej. Mamy nadzieję, że słowa rzecznika prasowego na długo pozostaną w pamięci naszej młodzieży.

       

      Opracowała : Katarzyna Nowakowska

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

     • 2 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2019/2020. Pewnie wielu uczniów z żalem żegnało wakacje, bo jak zawsze trwały za krótko, ale mamy nadzieję, że znalazła się przynajmniej garstka takich, którzy do szkoły powrócili z radością choćby dlatego, by spotkać swoich kolegów i koleżanki.

      Najpierw wszyscy wzięli udział we Mszy Świętej, którą odprawił ks. Jerzy Słupik.

      Po powrocie do szkoły P. Dyrektor serdecznie powitała wszystkich zebranych gości, nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Przedstawiła także wychowawców poszczególnych klas, życząc Gronu Pedagogicznemu, dzieciom i młodzieży wielu sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym oraz radości z realizacji małych i dużych planów.

       

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska

     • 11 CZERWCA 2019 ROKU

     • Tuż przed wakacjami na sali gimnastycznej gościliśmy  artystów kieleckiej filharmonii, którzy zaprezentowali utwory muzyczne związane z latem. Pani Agnieszka  - prowadząca te spotkania  przedstawiła wszystkim obecnym instrument  strunowy  tj.  ++   g i t a r ę     e l e k t r y c z n a ++ . ... Warto podkreślić, że tego typu koncertów i zajęć dydaktycznych w naszej placówce odbyło się dziewięć.

       

                                      Opracował: W. Włodzimierz

     • J A K N I E C Z Y T A M, J A K C Z Y T A M

     • ======                  W  piękny  słoneczny  dzień tj, w piątek, 07.06. 2019 roku o godz. 10.00  na boisku szkolnym  uczniowie i  grupa  I, II i III przedszkolaków z naszej szkoły wzięła udział w corocznej akcji pod hasłem; ,,  J A K    N I E    C Z Y T A M,    J A K    C Z Y T A M ,,. Koordynatorami  tego programu byli następujący nauczyciele: Katarzyna Nowakowska, Marta Leksa, Piotr Zaczkowski i Włodzimierz Walczyński.  W dniu tym uczestniczyło 170 dzieci. Warto podkreślić, że nasi starsi uczniowie wybrali na tę okazję przede wszystkim lektury szkolne / ,, Syzyfowe prace,, . ,, Przypadki Robinsona Cruzoe,, , ,, Zdążyć przed Panem Bogiem,, , ,, Morderstwo w Orient Expressie,, itp. Natomiast wśród najmłodszych uczniów w wyborze królowały baśnie, bajki i opowiadania  znanych i mniej znanych autorów.     ========

       

                                                                     Opracował: W. Włodzimierz

     • ZAJĘCIA Z PROGRAMOWANIA "TUPROGRAMUJEMY"

     • Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i uczniowie klas 1-2 naszej szkoły wzięli udział w innowacyjnym projekcie „Tu#programujeMY‘’ realizowanym przez Stowarzyszenie Nowe Oblicze Edukacji w partnerstwie z Fundacją Girls Code Fun, zapewniającym wsparcie dla uczniów, nauczycieli i szkół z województwa świętokrzyskiego. Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

         Od listopada 2018 r. rozpoczęły się szkolenia w ramach tego projektu. Celem projektu jest rozwój kompetencji cyfrowych i medialnych, w szczególności z zakresu nauki i nauczania programowania nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz uczniów klas 1-3 publicznych szkół podstawowych w woj. świętokrzyskim.

         Dzięki udziałowi w projekcie nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej z naszej szkoły podnieśli poziom swojej wiedzy i umiejętności w zakresie programowania. Trenerzy prowadzący szkolenia omówili zagadnienia dotyczące metodyki nauczania programowania, zaprezentowali najbardziej popularne języki programowania oraz narzędzia do nauki programowania – robota DASH, grę Scottie Go! 

         Po ukończeniu szkolenia nauczyciele rozpoczęli zajęcia  z uczniami. Atrakcją zajęć okazał się robot DASH. Nasi uczniowie w oparciu o scenariusze zajęć i aktywizujące metody nauki stawiali pierwsze kroki w świecie programowania. Przy użyciu tabletów i aplikacji dla robota, tworzyli sekwencje zdarzeń za pomocą  prostego interfejsu. Podczas zajęć zdobyli kompetencje, które  będą procentować na przyszłość  w takich dziedzinach, jak robotyka, inżynieria, czy technologia. Dzięki realizacji projektu szkoła zyskała  kadrę nauczycieli klas 1-3 przygotowaną do prowadzenia zajęć z programowania oraz materiały dydaktyczne i 4 roboty, które będą służyć innym uczniom po zakończeniu realizacji projektu. 

      Projekt zakończył się wyjazdem do Kielc organizowanym przez Biuro Projektu na zajęcia rozwijające  kompetencje informatyczne z wykorzystaniem funkcjonalności Lego Mindstorms EV3 poza środowiskiem szkolnym.

     • VI FESTIWAL MECHATRONIKI

     • Nasi  uczniowie po raz pierwszy wzięli udział w takim festiwalu. Mieli możliwość usłyszeć wiele cikawych informacji, a także zmierzyć się z możliwościami robotów, skonstruowanych przez swoich starszych kolegów.

     • DRODZY RODZICE I OPIEKUNOWIE

     • Informujemy, że dnia 27.05.2019r. o godz. 16.00 na terenie szkoły odbędzie się spotkanie
      z rodzicami na temat " Bezpieczeństwo dzieci
      i uczniów w placówkach oświatowych"
      z udziałem Policjanta, Pedagoga i Psychologa.

      ZAPRASZAMY

     • DNI SIĄŻKI

     • 9 maja 2019r. w ZPO w Skroniowie uczniowie kl. IVa pod opieką p. Katarzyny Nowakowskiej i

      p. Włodzimierza Walczyńskiego przygotowali akademię z okazji Dnia Książki. Oprócz ciekawych informacji dotyczących historii książki, jej rodzajów i roli jaką pełni w naszym życiu, przygotowano także krótki konkurs. Najmłodsze dzieci zgadywały z jaką baśnią kojarzą się poszczególne rekwizyty, a starsze miały podać tytuł utworu, z którego pochodzi dany cytat. Wszyscy uczestnicy poradzili sobie znakomicie, za co zostali obdarowani słodkimi upominkami.

       

      Opracowała:

      Katarzyna Nowakowska

     • PRZERWA NA CZYTANIE

     • 08.05.2019r. ZPO w Skroniowie wziął udział w Ogólnopolskiej Akcji - „Przerwa na czytanie”. Koordynatorami tego wspaniałego przedsięwzięcia byli: p. Włodzimierz Walczyński, p. Katarzyna Nowakowska oraz p. Marta Leksa.

      Po trzeciej lekcji w sali gimnastycznej uczniowie klas IV-VIII, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice, chcąc uczcić Tydzień Biblijny, czytali fragmenty Pisma Świętego: „Przypowieść o synu marnotrawnym”, „O zbłąkanej owcy”, „Nowe przykazanie” itd. Na czwartej przerwie zgromadzono przedszkolaków oraz klasy I-III. Wychowankowie wysłuchali pięknego czytania baśni pt.: „O wilku i siedmiu koźlątkach”. Wszyscy czytający nie używali mikrofonu, dzięki czemu na sali panowała całkowita cisza i skupienie. W całej akcji uczestniczyło 191 osób.

       

      Opracowała:

      Katarzyna Nowakowska