• ROZPOCZECIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024.

     • 4 września 2023 roku uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie Mszą Świętą w Kościele pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego rozpoczęli nowy rok szkolny. Potem wszyscy udali się na boisko, gdzie Pani Dyrektor Jolanta Wójcik przydzieliła poszczególnym klasom wychowawców oraz życzyła uczniom samych bardzo dobrych ocen.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023.

     • 22 czerwca nauczyciele, rodzice, dziadkowie i  uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie wzięli udział we Mszy Świętej w Kościele pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego, podczas której  podziękowali Panu Bogu za miniony rok szkolny. Ksiądz Proboszcz – Jerzy Słupik życzył wszystkim zebranym opieki Matki Boskiej na czas letniego wypoczynku i zachęcał do udziału w niedzielnej Eucharystii. 23 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego oraz pożegnanie Pani Stanisławy Dulewicz, która odeszła na zasłużoną emeryturę. Pani Dyrektor wręczyła wyróżnienia oraz dyplomy uczniom klas ósmych oraz życzyła wszystkim zdrowych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • AKCJA OSZCZĘDZANIA ZE ŚBS W JĘDRZEJOWIE.

     • 21 czerwca w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbyła się uroczysta gala podsumowująca Szkolną Akcję Oszczędzania ze Świętokrzyskim Bankiem Spółdzielczym w Jędrzejowie w roku szkolnym 2022/2023. Opiekunem i koordynatorem tej akcji w Zespole Placówek Oświatowych w Skroniowie była p. Joanna Belicka. Laureatkami w naszej szkole zostały uczennice klasy VI: Nadia Rusek, Joanna Prawda i Maja Kowalska. Wyróżnienie otrzymała Oliwia Rychter. Wręczone zostały również stypendia za wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz posiadanie Konta Młodzieżowego ŚBS w Jędrzejowie. Stypendium otrzymały: Martyna Nowakowska z klasy VIIIa  i Kamila Kruk z klasy VIIIb. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WYCIECZKA DO KRAKOWA.

     • Dnia  14.06.2023 roku uczniowie klas I, II, III, IV, VI i VIII wybrali się na wycieczkę. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Uczestnicy wycieczki poznali historię pięknie usytuowanego i liczącego prawie 1000 lat klasztoru. Odwiedzili również barokowy przyklasztorny kościół i wykonali ręcznie swoje naczynie z gliny. Następnym naszym celem była Krakowska Manufaktura Czekolady, gdzie ciepło przywitali nas jej pracownicy. Dzieci zajęły miejsca przy stanowiskach pracy. Pani, która prowadziła zajęcia przybliżyła dzieciom tajniki powstawania czekoladowych słodkości. Wspólnie obejrzeliśmy film edukacyjny na temat czekolady, informował kiedy wyprodukowano pierwszą czekoladę oraz w jaki sposób przebiega proces tworzenia czekoladowych produktów. Prowadząca zajęcia wytłumaczyła dzieciom do czego służą narzędzia i produkty przygotowane dla nich na stołach, po czym wszyscy zabrali się do pracy. Każdy tworzył wybrane, dowolne pralinki z przygotowanej masy czekoladowej. Kolejnym punktem naszej wycieczki był spacer na Kopiec Kościuszki, który został stworzony ku czci Tadeusza Kościuszki. Usytuowany jest na Wzgórzu Św. Bronisławy w dzielnicy Zwierzyniec położonej w zachodniej części Krakowa. Na Kopiec Kościuszki składa się m.in. Muzeum Kościuszkowskie, Ogród kościuszkowski, Trasa edukacyjna oraz Biblioteka kościuszkowska. Muzeum Kościuszkowskie może pochwalić się niezwykle interesującą wystawą „Kościuszko - bohater wciąż potrzebny”, którą warto zobaczyć – polecamy. Ostatnim punktem programu był Smok Wawelski ziejący ogniem oraz pamiątki. Program wycieczki został zrealizowany, a założone cele osiągnięte. Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Piotr, p. Joanna, p. Paulina i p. Irena.

      Opracowała: p. Irena Patyna.

     • IV POWIATOWY KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ.

     • Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza uczennica Zuzia Skrzypczyk zajęła II miejsce w IV Powiatowym Konkursie Piosenki Dziecięcej. Zuzia zaśpiewała bardzo trudny utwór pt: „Kolorowy wiatr”, który w oryginale śpiewała Edyta Górniak. Jury z Andrzejem Piasecznym na czele doceniło wykonanie Zuzi. Warto zaznaczyć, że był to pierwszy występ dziewczynki na dużej scenie, tym większy jest to sukces. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Zuzi i jej opiekunowi – p. Paulinie Domańskiej za zgłoszenie i wsparcie mentalne. Życzymy kolejnych sukcesów!

      Opracowała: p. Paulina Domańska.

     • AKCJA - "WIELKANOCNE POMAGANIE Z MIŚKIEM ZDZIŚKIEM".

     • Uczniowie ZPO w Skroniowie pod opieką pań: Anny Bukowiec, Katarzyny Nowakowskiej i Sylwii Kisiel wzięli udział w akcji „Wielkanocne pomaganie z Miśkiem Zdziśkiem”. Nauczyciele, dzieci, młodzież, pracownicy naszej szkoły odpowiedzieli na apel Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei” w Jędrzejowie i dostarczali duże ilości nakrętek plastikowych, a wszystko to po to, by pomóc w leczeniu chorych dzieci. Wszystkim uczestnikom tej szlachetnej zbiórki z całego serca dziękujemy! W promocji akcji wykorzystano sprzęt Laboratoria przyszłości #Laboratoriaprzyszlosci.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO.

     • W dniach 4-5 maja uczniowie kl. V-VIII ZPO w Skroniowie pojechali z nauczycielami na wycieczkę do Zakopanego. Mieli okazję zobaczyć: skocznię narciarską, Gubałówkę, Muzeum Tatrzańskie, Dom do góry nogami i Krupówki, gdzie mogli kupić sobie różne pamiątki. Uczestnicy wycieczki zostali zakwaterowani w pensjonacie „Staszelówka”, gdzie mogli pograć w piłkę nożną oraz zjeść pieczone kiełbaski przy wspólnym ognisku. Pogoda była wymarzona i gdyby nie te góry, to widoki byłyby piękne. Podczas wycieczki wykorzystano sprzęt Laboratoria przyszłości #Laboratoriaprzyszlosci.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • 232 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA.

     • Uczniowie kl. VIIIA i kl. III z Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie wzięli udział w obchodach z okazji 232 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które rozpoczęły się  o godz. 9.00 Mszą Świętą w Kościele pod wezwaniem Trójcy Świętej w Jędrzejowie. Potem wszyscy uczestnicy przemaszerowali pod pomnik Bohaterów Ziemi Jędrzejowskiej, gdzie wysłuchali przemówienia burmistrza – Marcina Piszczka oraz złożyli wiązanki kwiatów.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • SUKCESY SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW.

     • Uczniowie naszej szkoły brali udział w wielu wydarzeniach sportowych takich jak: Turniej o Puchar Starosty  Powiatu Jędrzejowskiego – Pawła Faryny w Piłce Nożnej, w Turnieju o Puchar Tymbarku, byli na meczu  piłki ręcznej - Barlinek Industria Kielce – Górnik Zabrze, który zakończył się wygraną Kielc – 40:31, reprezentowali szkołę w Miedzyszkolnej Lidze Pływackiej – Wojciech Sygut zajął I miejsce, a jego brat Miłosz – III miejsce. Uczennica klasy VI – Karolina Nawrot zdobyła II miejsce w eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wszystkim sedrecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • DZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA

     • Dnia 27.04.2023 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Promocji Zdrowia. Piosenki oraz wiersze przygotowali uczniowie  kl. I-II oraz dziewczynka z najmłodszej grupy przedszkolnej pod przewodnictwem pań: Joanny Olszewskiej i Teresy Fendrych. Akademia miała na celu przekazanie informacji na temat zasad zdrowego odżywiania oraz zdrowego stylu życia, motywowaniu do zadbania o aktywność ruchową, zdrowie psychiczne, uczulenie na szkodliwość dla zdrowia produktów zawierających cukier, pogłębianiu wiedzy na temat niezbędnych witamin oraz mikroelementów. Całej naszej społeczności szkolnej życzymy zdrowia!

      Opracowała: p. Joanna Olszewska.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ KSIAŻKI.

     • 24.04.2023r. uczniowie naszej szkoły pod przewodnictwem pań: Ewy Wydrych i Katarzyny Nowakowskiej obchodzili Swiatowy Dzień Książki. Dzieci i młodzież wybrali sobie ulubione utwory, które czytali na lekcji w towarzystwie szkolnej ulubionej maskotki. W ten sposób promowali czytelnictwo wśród młodszych koleżanek i kolegów. Podczas tego wydarzenia wykorzystano sprzęt Laboratoria Przyszłości #Laboratoriaprzyszlosci

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS - "WZORY LUDOWE Z RÓŻNYCH REGIONÓW POLSKI".

     • 17.04.2023 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny – „Wzory ludowe z różnych regionów Polski”, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowań polską kulturą ludową, kształtowaniem tożsamości i przynależności narodowej. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt jurorów, a ich autorzy zasłużyli na uznanie i pochwałę. Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Organizatorami konkursu były panie: Anna Bukowiec i Sylwia Kisiel.

      Opracowała: p. Sylwia Kisiel.

     • KONKURS "1 Z 10"

     • 19 kwietnia 2023 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Skroniowie odbył się Wewnątrzszkolny Turniej „1 z 10” dla klas VI-VIII, który przygotował p. Piotr Zaczkowski. Uczestnicy odpowiadali na pytania z różnych dziedzin nauki.  Po zaciętej walce do etapu miedzyszkolnego przeszły trzy uczennice: Nadia Rusek, Oliwiar Rychter oraz Oliwia Lato. Serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ROCZNICA CHRZTU POLSKI.

     • 14 kwietnia 2023 roku uczniowie naszej szkoły uczcili Rocznicę Chrztu Polski. Z tej okazji przygotowali przepiękne plakaty upamiętniające jedno z najważniejszych wydarzeń w historii państwa polskiego. Organizatorki akcji - panie: Ewa Wydrych i Katarzyna Nowakowska były pod wrażeniem przepięknych prac wszystkich uczestników. Do zaprezentowania ich wykorzystano sprzęt Laboratoria Przyszłości #Laboratoriaprzyszlosci.

      Opracvowała: Katarzyna Nowakowska.

     • AKADEMIA - ŻYCZENIA WIELKANOCNE.

     • 5 kwietnia w naszej szkole obyła się akademia z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy, którą przygotowały panie: Halina Sutowicz, Paulina Domańska, Katarzyna Nowakowska oraz Anna Bukowiec. Uczniowie kl. III i V zaprezentowali przepiękny i humorystyczny program artystyczny na temat symboliki Świat Wielkanocnych oraz zwyczajów i tradycji ludowych. Największą i miłą niespodzianką okazał się śmigus - dyngus w wykonaniu psotnego Jacka, który symboliczne pokropił zebraną na sali publiczność.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KIERMASZ WIELKANOCNY.

     • Dnia 4 kwietnia w Zespole Placówek Oświatowych w Skroniowie członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu „Iskierka Nadziei” przygotowali kiermasz słodkości oraz wielkanocnych dekoracji. Zarówno uczniowie jak i ich rodzice aktywnie wsparli działania wolontariuszy, przynosząc przepiękne stroiki, wielkanocne jajka, zajączki, kartki świąteczne oraz przepyszne babki, babeczki, ciasta, rogaliki, galaretki, które bardzo szybko zostały wykupione.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska

     • ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU.

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. W dniu dzisiejszym uczniom kl. I-III przekazano najważniejsze informacje odnośnie trudności z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem. Dziś wśród nauczycieli i uczniów dominował kolor niebieski. Dla uczniów także przeprowadzono warsztaty na temat: „Poznaj autyzm”, podczas których odbyły się zajęcia integracji sensorycznej oraz wprowadzenie do świata zmysłów. Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju. Koordynatorami działań byli nauczyciele: Irena Patyna, Paulina Domańska, Teresa Fendrych, Joanna Olszewska.

      Opracowała: p. Irena Patyna

     • "MAŁY MIŚ I ZDROWE NAWYKI".

     • 29.03.2023r. w ramach realizacji modułu „Mały Miś i zdrowe nawyki” przedszkolaków z grupy „Biedronki” odwiedził sympatyczny niedźwiadek, który przygotował dla nich smaczną i zdrową niespodziankę. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną  przygotowaną przez uczennicę – Martynę Nowakowską na temat zdrowego odżywiania się. Przedszkolaki bezbłędnie odgadywały na ilustracji wszystkie przedstawione warzywa i owoce. Potrafiły uzasadnić dlaczego chipsy, fast foody oraz energetyki są szkodliwe dla naszego zdrowia. Na zakończenie próbowali i odgadywali nazwy różnych owoców i warzyw, które bardzo szybko zniknęły z ich talerzyków. Na zajęciach wykorzystano sprzęt Laboratoria Przyszłości #Laboratoriaprzyszlosci