• POMOC DLA PANI MONIKI.

     • Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz osobom zaangażowanym w zbiórkę dobroczynną dla Olafa Bolwińskiego oraz Pani Moniki Jakubanis-Czuby. Udało się nam zebrać 3090 złotych. Zbiórka na leczenie Olafa Bolwińskkiego została zakończona w dniu trwania kiermaszu, dlatego decyzją Pani Dyrektor oraz opiekunów Szkolnego Klubu Wolontariatu „Iskierka Nadziei” w Skroniowie cała kwota została przekazana na leczenie Pani Moniki. Cieszymy się z tego, że na nasz apel odpowiedziało tylu Wspaniałych Ludzi Dobrego Serca.          Bardzo dziękujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • SPOTKANIE Z POLICJĄ -"BEZPIECZEŃSTWO W SIECI".

     • Dnia 17.04.2024r. na zaproszenie Pani Ewy Bieniek do Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie przybyli przedstawiciele Policji, którzy przygotowali dla uczniów prelekcję na temat bezpieczeństwa w sieci. Uświadomili słuchaczom, jakie kary czekają osoby, które obrażają i wyśmiewają innych. Funkcjonariusze podkreślili, że w sieci nikt nie jest anonimowy. Mamy nadzieję, że informacje przekazane uczniom na długo pozostaną w ich pamięci.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS PLASTYCZNY - "ZWIERZĄTKO Z KOLOROWEJ SKARPETKI".

     • Dnia 10.04.2024 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt.: „Zwierzątko z kolorowej skarpetki”, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Głównym celem i założeniem konkursu było uświadomienie potrzeby tolerancji i szacunku wobec  osób z zespołem Downa. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

      Opracowała: Sylwia Kisiel.

     • ŻYCZENIA WIELKANOCNE.

     • Linki do źrodeł

      https://pixabay.com/pl/illustrations/%C5%82%C4%85ka-trawa-trawnik-wiosna-lato-331335/

      https://czasdzieci.pl/kolorowanki/id,61b33-kolorowanki_wielkanocne_pisanki,do_druku,65919b.html

      https://puzzlefactory.pl/pl/puzzle/graj/wielkanoc/357493-kurczak-wielkanocny#4x4

      https://www.eska.pl/torun/skad-wzial-sie-zwyczaj-krolika-wielkanocnego-sprawdzilismy-pochodzenie-tego-zwyczaju-aa-nLr6-QkmE-k7EJ.html

      http://bystredziecko.pl/pisanka-kolorowanka-wielkanocna-01/

     • AKADEMIA - ŻYCZENIA WIELKANOCNE.

     • Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

      Dnia 27.03.2024 roku uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie pod opieką pań: Haliny Sutowicz, Katarzyny Nowakowskiej i Anny Bukowiec przygotowali akademię z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, która była poświęcona tradycjom i zwyczajom regionu świętokrzyskiego. Oprócz wierszy i piosenek dla publiczności przygotowano niespodziankę – „Wielkanocną Familiadę”, którą wygrała drużyna „Kurczaczków”. Na zakończenie Pani Dyrektor – Jolanta Wójcik złożyła wszystkim zebranym najserdeczniejsze życzenia wielkanocne.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • AKCJA "GIGA LAURKA DLA STRAŻNIKÓW LASÓW".

     • W dniu 27.03.2024 roku uczniowie klas I-VII Szkoły Podstawowej im. Roalda Amundsena w Skroniowie wzięli udział w Akcji „Giga Laurka dla Strażników Lasów”. Własnoręcznie przygotowali kolorowe podziękowania, doceniając ciężką pracę strażaków i leśników. Zdjęcia laurek zostaną przesłane świętokrzyskim Strażnikom Lasów.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ.

     • Z wielką radością informujemy, że w dniu 26.03.2024 roku uczennica naszej szkoły – Karolina Nawrot zdobyła I Miejsce grupie II ( klas V-VIII) w Eliminacjach Gminnych Ogólnopolskiego Turnieju  Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Serdecznie gratulujemy Karolinie i Panu Hubertowi Waleronowi.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ODWIEDZINY WOLONTARIUSZY W HOSPICJUM W MIECHOWIE.

     • 22 marca 2024 roku przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu „Iskierka Nadziei” w Skroniowie odwiedzili Hospicjum w Miechowie. Przekazali drobne upominki: stroik oraz własnoręcznie robione kartki wielkanocne, które trafią do Podopiecznych Hospicjum, a także pieniążki zebrane podczas Akcji „Pola Nadziei”. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy wzięli udział w naszej akcji. Siostrze Józefie, Panu Kacprowi oraz wszystkim Pracownikom i Podopiecznym Hospicjum życzymy, by radość Zmartwychwstania Pańskiego napełniła Ich serca nadzieją i wiarą.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ODWIEDZINY WOLONTARIUSZY W DZIENNYM DOMU SENIORA.

     • 21 marca 2024 roku przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu „Iskierka Nadziei” w Skroniowie pod opieka Pań: Anny Bukowiec i Sylwii Kisiel udali się do Dziennego Domu Seniora w Jędrzejowie. Uczennice wręczyły piękny stroik wielkanocny i życzyły Seniorom zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy. W podziękowaniu wolontariuszki otrzymały śliczny, ręcznie malowany obraz z motywem świątecznym.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KIERMASZ WIELKANOCNY.

     • W dniach 14-15 marca 2024 roku w naszej szkole odbył się kiermasz wielkanocny. Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Iskierka Nadziei” sprzedawali stroiki, wianki, koszyczki, zajączki, baranki i kurczaczki. Wszystkie ozdoby były tak piękne, że rezerwowano je dużo wcześniej. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom oraz uczniom, którzy poświęcili swój czas, by przygotować takie arcydzieła sztuki.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WARSZTATY PLASTYCZNE - "KARTKA ŚWIĄTECZNA".

     • W dniu 13 marca 2024 roku uczniowie klas VI i VII uczestniczyli w warsztatach plastycznych pt.: „Kartka świąteczna”. Pod kierunkiem Pań: Ani i Sylwii młodzież wykonała piękne kartki wielkanocne, które zostaną przekazane podopiecznym Hospicjum Caritas Diecezji Kieleckiej im. BŁ. S. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • I MIEJSCE W TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW.

     • Z wielką radością informujemy, że w dniu 14.03.2024 roku uczniowie ZPO W Skroniowie wzięli udział w Turnieju Piłki Nożnej Chłopców kL. IV-VI szkół jednociągowych. Nasza drużyna drugi raz z rzędu zdobyła 1 Miejsce! Gratulacje dla Pana Huberta Walerona i całej Drużyny!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • DZIEŃ KOBIET.

     • Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet uczniowie naszej szkoły przygotowali konkurs z pytaniami, który sprawdzał wiedzę dziewcząt z zakresu motoryzacji, sportu, budownictwa i gier komputerowych. Zwyciężczynią okazała się Nadia Rusek z klasy siódmej. W rywalizacji drużynowej „Jeden z dziesięciu” ekipa pań pokonała panów. Na koniec chłopcy wręczyli swoim koleżankom drobne upominki, słodycze i kwiaty.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WALENTYNKI.

     • 9 lutego 2024 roku  z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego tradycyjnie zorganizowano „pocztę walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia  swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe  (w większości wykonane  własnoręcznie) do specjalnie przygotowanego na tę okazję kolorowego pudełka. Szkolny listonosz miał mnóstwo pracy. Nie zabrakło również wyrazów sympatii pod adresem nauczycieli  i wychowawców.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ZABAWA KARNAWAŁOWA.

     • 8 lutego 2024 roku, tradycyjnie tuz przed feriami odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów naszej szkoły. Przy pięknej dekoracji rozpoczęły się tańce, które były przeplatane zabawami i konkursami. Najmłodsi nie zawiedli w swej pomysłowości, dzięki czemu na balu nie zabrakło: księżniczek, pszczółek, rycerzy, smoków, biedronek oraz różnych postaci z bajek i baśni. Potem wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • BEZPIECZNE FERIE - SPOTKANIE Z POLICJĄ.

     • 6 lutego 2024 roku naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze Policji, którzy na spotkaniu z dziećmi i młodzieżą przypomnieli jakie są zasady bezpieczeństwa podczas odpoczynku zimowego. Uczniowie bezbłędnie odpowiadali na pytania policjantów dotyczące miejsc do zjeżdżania na sankach, jazdy na łyżwach, robienia kuligu, odpowiedniego zachowania na drodze i w kontaktach z nieznajomymi osobami. Na koniec panowie życzyli nauczycielom oraz dzieciom zdrowych i bezpiecznych ferii.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WIZYTA W DZIENNYM DOMU SENIORA W JĘDRZEJOWIE.

     • 31.01.2024 roku do Dziennego Domu Seniora w Jędrzejowie zawitali najmłodsi uczniowie ZPO w Skroniowie. Dzieci zaprezentowały część artystyczną z okazji Dnia Babci i Dziadka pod okiem swoich opiekunów - wychowawców. Śpiewy, tańce oraz recytacje pełne wspomnień wprawiły widzów w  dobry nastrój. Nie zabrakło wspaniałej zabawy, radości, humoru oraz łez wzruszenia wśród Seniorów i dzieci. Na zakończenie uczniowie złożyli Babciom i Dziadkom życzenia, wręczając przygotowaną na zajęciach plastyki pięknie zdobioną kartkę.

      Opracowała: p. Halina Sutowicz

     • WARSZTATY CZEKOLADOWE.

     • 30 stycznia 2024 roku uczniowie naszej szkoły mieli warsztaty czekoladowe. Na spotkaniu mogli poznać historię czekolady, kto ją sprowadził do Europy, jaki miała na początku smak. Na zakończenie wszyscy uczestnicy mogli wykonać swoją wymarzoną tabliczkę czekolady.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • DZIEŃ BABCI I DZIADKA.

     • 29 stycznia 2024 roku w naszej szkole miała miejsce wyjątkowa uroczystość – Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie klas I-III zaprezentowali wzruszający montaż słowno-muzyczny. Były to piosenki, tańce, wiersze, które swoją treścią przekazały podziękowanie za bezwarunkową miłość Dziadków do swoich wnucząt. Występ dzieci wprawił wszystkich w radosny nastrój i został nagrodzony gromkimi brawami. Dla naszych gości zostało również odśpiewane uroczyste „100 lat”. Pani Dyrektor złożyła wszystkim Babciom i Dziadkom serdeczne podziękowania za tak liczne przybycie. Następnie dzieci udały się do swoich Dziadków z życzeniami i drobnym upominkiem. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem zorganizowanym przez rodziców.

      Opracowała: p. Paulina Domańska.