• ŚWIĄTECZNA NIESPODZIANKA.

     • Uczniowie klasy VIIa zrobili niespodziankę Pani Dyrektor, nauczycielom i pracownikom szkoły, i przygotowali przepiękną świąteczną prezentację z podkładem muzycznym pt.: „Last Christmas” zespołu Wham.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE.

     • Pani Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Pracownicy szkoły życzą wszystkim uczniom, ich rodzicom oraz dziadkom:

      „Wiary, która odmieni nasze serca,

      Nadziei, że jutro będzie lepsze,

      Miłości, która przetrwa najgorsze momenty w życiu

      I Zdrowia, którego wszyscy potrzebujemy.

      Wesołych Świąt Bożego Narodzenia”!

     • ŚWIĄTECZNY CZAS.

     • Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji przedszkolaki i uczniowie kl. I-VIII Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie ubierali choinki, robili pierniczki, dekorowali sale oraz wspólnie śpiewali kolędy i pastorałki. W tym dniu panowała atmosfera wzajemnego szacunku i życzliwości.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • Wycieczka do kina.

     • Dzieci z grupy „Biedronki” wybrały się do Centrum Kultury w Jędrzejowie na film pt.: Pszczółka Maja – Mały wielki skarb”. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć zabawne przygody Mai i Gucia, którzy zaopiekowali się tajemniczym jajkiem, z którego wykluła się mała księżniczka – mrówka. Zarówno dzieciom jak i ich opiekunkom film bardzo się podobał.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS - "MIŚ - MÓJ ULUBIONY BOHATER LITERACKI".

     • Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym pt.: „Miś – mój ulubiony bohater literacki”. Mięli oni za zadanie wykonać ilustrację przedstawiającą swojego ulubionego misia w dowolnej technice. Wszystkie prace bardzo podobały się jury, które miało problem z podjęciem ostatecznej decyzji. Po wielu burzliwych naradach wyłoniono zwycięzców: I miejsce otrzymała Aleksandra Markiewicz, II miejsce - Marcel Kisiel, II miejsce – Kinga Świerczewska i III miejsce – Julia Kleczko. Serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • "INTERNET - BEZPIECZNE MIEJSCE Z RODZICIELSKĄ POMOCĄ".

     • Internet- bezpieczne miejsce z rodzicielską pomocą.

      W Zespole Placówek Oświatowych w Skroniowie odbyła się prelekcja dla rodziców pt: ”Internet- bezpieczne miejsce z rodzicielską pomocą”.

      Internet jest obecny stale w życiu dzieci i młodzieży. Korzystamy z niego, wykorzystując różnego rodzaju urządzenia. Daje nam wiele możliwość. Za jego pomocą możemy np.: kontaktować się z innymi, rozwijać swoje zainteresowania, uczyć się nowych rzeczy, czy też relaksować się.

      Rodzicom przedstawiono prezentację pt. „Internet- bezpieczne miejsce z rodzicielską pomocą”, która zawierała pozytywne aspekty płynące z właściwego korzystania z Internetu, jak również w jaki sposób zapobiegać zagrożeniom w sieci. Omówiono wpływ czynników chroniących w rodzinie.  Kolejnym omawianym punktem było jak chronić dzieci w sieci, czyli co może zrobić rodzic. Zaprezentowano rodzicom wyniki badań określających ilość czasu spędzanego w sieci przez dzieci. Przedstawiono niebezpieczne i szkodliwe treści, z którymi mogą się zetknąć młodzi ludzie w Internecie. Szczególną uwagę poświęcono niebezpiecznym działaniom jakie mogą podejmować nieletni, a które mogą mieć dla nich niebezpieczne konsekwencje.

      Zwrócono szczególną uwagę na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Podkreślono potencjał Internetu, który dzieci i młodzież mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami, jak również jako formę twórczej rozrywki. Jeśli już wydarzy się coś złego, ważne żeby nie tracić głowy, nie obwiniać siebie ani dziecka ale okazać wsparcie i spróbować znaleźć rozwiązanie. Jeśli znajdziemy się w trudnej sytuacji, pomocy i porady możemy szukać pod bezpłatnym numerem telefonu: 800 100 100. Jest to specjalny telefon zaufania dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa w sieci. Bezpieczeństwo w Internecie zależy od czujności nas - Rodziców w celu reagowania na pojawiające się zagrożenia, ponieważ rodzina jest pierwszym środowiskiem wychowawczym dziecka. Jeśli będziemy dziecku towarzyszyć w świecie wirtualnym zagwarantujemy sobie i jemu bezpieczeństwo.

       

      Opracowała: Agata Balik

     • WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA.

     • Dnia 6 grudnia w Zespole Placówek Oświatowych pojawił się wyjątkowy gość – Św. Mikołaj. Odwiedził dzieci w naszej szkole i wręczył im piękne prezenty. Najmłodsi uczniowie mięli okazję zdrobić sobie pamiątkowe zdjecie. W tym dniu panowała wyjątkowa atmosfera: radości i życzliwości. Wszyscy obdarowani cieszyli się z otrzymanych podarunków, ale jednogłośnie stwierdzili, że miło jest je dostawać, ale jeszcze milej jest je dawać, dlatego wręczyli Mikołajowi słodkości na drogę.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ŚWIĘTO 11 LISTOPADA.

     • Uczniowie naszej szkoły pod opieką pań: Magdaleny Beer-Cukrowskiej i Patrycji Bębenek przygotowali przepiękny występ artystyczny w hołdzie wszystkim tym, którym zawdzięczamy wolność. Młodzież recytowała wiersze i śpiewała pieśni patriotyczne. Po raz kolejny biorąc udział w obchodach Święta 11 Listopada udowodniliśmy, że nigdy nie zapomnimy o polskich żołnierzach, ich odwadze, poświęceniu i miłości do Ojczyzny. CHWAŁA BOHATEROM!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS Z PCK - "STOP UZALEŻNIENIOM".

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Stop uzależnieniom”, którego organizatorem był Oddział Rejonowy  Polskiego Czerwonego Krzyża w Jędrzejowie oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Jędrzejowie. Uczestnicy mięli wykonać plakat w dowolnej technice plastycznej: malarstwo, rysunek, wycinanka, wydzieranka, collage itp. w formacie A4. Miło nam poinformować, że wyróżniona została uczennica klasy VIIA  - Martyna Nowakowska. Serdecznie gratulujemy!!!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • AKCJA "Z KSIĄŻKĄ CI DO TWARZY".

     • Nauczyciele i pracownicy Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie wzięli udział w akcji – „Z książką Ci do twarzy”, której celem było podniesienie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Każdy z nas ma jakiś ulubiony utwór literacki, do którego chętnie powraca i który może polecić do przeczytania innym. Tak też uczynili uczestnicy naszej akcji, reklamując swoje ulubione książki, za co serdecznie im dziękujemy.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ANDRZEJKI.

     • W dniach 29 i 30 listopada najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zabawie andrzejkowej. Przedszkolaki z grup „Pszczółki” i „Biedronki” oraz uczniowie kl. I-III tańczyli przy skocznej muzyce. Nie zabrakło też różnych gier, quizów oraz wróżb przepowiadających przyszłość. Dzieci robiły sobie pamiątkowe zdjęcia w specjalnej fotobudce. Potem wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Uczniowie bawili się wspaniale.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.