• https://www.facebook.com/tuliszkow

     • W miesiącu wrześniu i październiku w Zespole Placówek Oświatowych w Skroniowie zorganizowano kiermasz książek z Księgarni Tuliszków i tym samym nasza szkoła przystąpiła do konkursu – „ZAMIAST PĄCZKA, LEPSZA KSIĄŻKA”. Kiedy tylko uczniowie dowiedzieli się, że bibliotece znajdują się nowe książki do kupienia, drzwi się nie zamykały, a kolejka zainteresowanych ciągnęła się przez cały korytarz. Panie bibliotekarki odwiedzały poszczególne klasy i pokazywały bogatą ofertę Księgarni Tuliszków. W ramach akcji – „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” nauczyciele czytali różne utwory najmłodszym uczniom naszej szkoły – przedszkolakom. Wśród nich znalazły się również pozycje z kiermaszu. Największą popularnością wśród najmłodszych cieszyła się seria – „Naklejki iskierki” zawierająca kolorowe naklejki do wyklejania. W grupie chłopców bezkonkurencyjne okazały się książki o gwiazdach piłki nożnej takich jak: Lewandowski, Messi, Ronaldo, na które wychowawcy złożyli dodatkowe zamówienie. Przystępując do programu – „CZYTANIE MA MOC” po raz kolejny przekonaliśmy dzieci i młodzież, że nie ma piękniejszego prezentu dla kogoś, niż książka. To ona jest najlepszym przyjacielem, który zaprasza nas do magicznej krainy baśni, bajki, legendy… Grono Pedagogiczne wzięło udział  w akcji – „Z KSIĄŻKĄ CI DO TWARZY”, której głównym celem było podniesienie poziomu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Na liście pozycji zakupionych przez nauczycieli i pracowników szkoły znalazły się książki edukacyjne, przygodowe, o tematyce świątecznej oraz przepisy na różne dania, sałatki i surówki. Wspaniałą promotorką czytelnictwa wśród dzieci okazała się uczennica kl. II i laureatka konkursu pt.: „NAJPIĘKNIEJSZY STRÓJ BOHATERA Z BAJKI, BAŚNI I LEKTURY”. Nasi uczniowie biorąc udział w akcji  charytatywnej – „PRZYNIEŚ MISIA” udowodnili, że mają wielkie serduszka. Oprócz nowych maskotek i puzzli dzieci zdecydowały, że zakupione książki z kiermaszu przekażą dla swoich rówieśników chorych na nowotwory.

      KSIAŻKI Z TULISZKOWA U NAS WSZYSCY ZNAJĄ,

      BO ŚWIETNĄ ZABAWĘ UCZNIOM ZAPEWNIAJĄ.

      SĄ CIEKAWE, KOLOROWE

      I PO PROSTU ODLOTOWE!

      MAJĄ WIELKIE POWODZENIE

      I KUPOWANE SĄ W PROMOCYJNEJ CENIE.

      DZIĘKI NIM KAŻDY Z NAS

      SWOJĄ WIEDZĘ POSZERZA.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ.

     • Dnia 13.10.21r. w Zespole Placówek Oświatowych w Skroniowie odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji Samorząd Szkolny podziękował nauczycielom za trud włożony w wychowanie wszystkich uczniów. Klasy przygotowały zabawne karykatury swoich wychowawców. Za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, promowanie wśród uczniów pięknych postaw i przybliżanie wychowankom świata wartości oraz wzorową pracę w zakresie administracyjno-gospodarczym, Pani Dyrektor wręczyła nauczycielom i pracownikom szkoły Nagrody Dyrektora. Tego samego dnia w Centrum Kultury w Jędrzejowie przyznano Nagrody Burmistrza. Nagrodzeni zostali: P. Dyrektor – Jolanta Wójcik, P. Magdalena Beer-Cukrowska, P. Hubert Waleron. Wszystkim wyróżnionym  i nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA.

     • Dnia 05.10.21r. uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Pieczonego Ziemniaka. Dzieci i młodzież przynieśli ziemniaki, które od razu trafiły na ognisko rozpalone przez Panów: Alka i Zbyszka. Po trzech godzinach lekcyjnych wszyscy udali się na plac szkolny, by skosztować pieczonych ziemniaków. Oprócz nich dużą popularnością cieszyły się: kiełbaski i chleb. Pogoda była wymarzona, a wśród nauczycieli i uczniów panowała radosna atmosfera.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WYCIECZKA DO TARNOWSKICH GÓR.

     • Dnia 1 października 2021 roku uczniowie kl. V, VIIa i VIIb  pojechali na wycieczkę do Tarnowskich Gór. Mięli okazję zwiedzić Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek „Od ziarenka do bochenka” w Radzionkowie. Obejrzeli projekcję filmu „Chleb” (historię chleba, tradycję z nim związane, proces wypieku chleba dawniej i dziś). Wzięli udział w warsztatach, formowali i wypiekali bułeczki, plecionki z ciasta chlebowego, a potem konsumowali własnoręcznie przygotowane wypieki. Największą atrakcją okazało się zwiedzanie Sztolni Czarnego Pstrąga wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz przepływ łodziami trasą podziemną – najdłuższą tego typu trasą w Polsce. Pogoda dopisała i wszyscy w doskonałych humorach udali się w drogę powrotną do domu.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA.

     • Dnia 30.09.2021r. w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, którego patronką jest znana autorka książek dla dzieci – Joanna Papuzińska. Z tej okazji nauczyciele czytali uczniom fragmenty utworu Gabrieli Zapolskiej – „Moralność Pani Dulskiej”. W role najważniejszych postaci tej tragifarsy wcielili się: p. Małgorzata Morąg – Pani Dulska, p. Sławomir Strzeszkowski – Zbyszko, Mela – p. Halina Sutowicz, Hesia – p. Patrycja Bębenek, Hanka – p. Anna Zaczkowska oraz Juliasiewiczowa – p. Katarzyna Nowakowska. Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem gry aktorskiej swoich pedagogów i dlatego swój entuzjazm, i podziw wyrazili gromkimi brawami.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

       

     • DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU.

     • Dnia 30.09.2021r. w grupie pierwszej „Pszczółki” odbyło się świętowanie Dnia Chłopka. Oprócz wspólnych zabaw i życzeń dzieci otrzymały cudowne prezenty. Radości nie było końca.

      Opracowała: P. Marzena Dawidowska.

     • AKCJA "BIEG FAIR PLAY".

     •  

      W dniu 8.09.2021 roku uczniowie klasy IV, V, VII a i VIII przystąpili do akcji Bieg Fair Play. Akcja organizowana była przez Polski Komitet Olimpijski w Warszawie w związku z obchodami Światowego Dnia Fair Play. Cała akcja miała charakter sportowy i promocję wartości etycznych w sporcie i w życiu. Bieg został przeprowadzony na zajęciach wychowania fizycznego. Zadaniem uczniów było pokonanie dystansu biegowego, który wcześniej sami sobie wyznaczyli. W sumie uczniowie przebiegli około 2500m na boisku szkolnym. Zabawa była fajna – wszyscy dotarli do mety uśmiechnięci.

      Opracował: P. Hubert Waleron.