• WITAMY W NASZYM PRZEDSZKOLU!

     • Najbardziej rozpoczęcie nowego roku szkolnego przeżywają najmłodsi uczniowie. W naszym przedszkolu pojawiły się nowe dzieci, które poznały nowe Panie, swoich kolegów i koleżanki. Bardzo szybko i bez żadnych kłopotów zaklimatyzowały się w nowej kolorowej sali oraz wśród swoich rówieśników. Grupa I "Pszczółki"  pod czujnym "okiem" swojej wychowawczyni - p. Marzeny Dawidowskiej już od pierwszego dnia pięknie i beztrosko się bawiła. Dzieci szybko zapomniały o pierwszym rozstaniu z rodzicami. Korzystając z pięknej pogody przedszkolaki rozpoczęły zabawę na świeżym powietrzu. Humory wszystkim dopisywały i radości nie było końca.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022.

     • Dnia  1 września  uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie rozpoczęli nowy rok szkolny biorąc udział we Mszy Świętej w Kościele Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Ksiądz proboszcz życzył wszystkim: pani Dyrektor, nauczycielom, uczniom i ich rodzicom Opieki Bożej na czas pracy i nauki. Po powrocie do szkoły odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych, jednak ze względu na istniejące obostrzenia sanitarne odbyła się tylko w obecności jednego z rodziców, pani Dyrektor Jolanty Wójcik oraz wychowawczyni klasy pierwszej p.Teresy Fendrych i p. Agaty Balik-nauczyciela wspomagającego. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie na sztandar szkoły, a  aktu pasowania dokonała pani Dyrektor, dużym kolorowym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej. Na koniec najmłodsi otrzymali upominki ufundowane przez rodziców. Było to ważne wydarzenie nie tylko dla uczniów ale i rodziców, którzy towarzyszyli swoim pociechom w nowym etapie edukacji szkolnej.

      Opracowała: P. Teresa Fendrych

     • NARODOWE CZYTANIE

     • Narodowe_Czytanie.pdf

      WOJEWODA ŚWIĘTOKRZYSKI Kielce, dnia 03-09-2021

       Szanowni Państwo, PREZYDENCI MIAST/STAROSTOWIE/ BURMISTRZOWIE/WÓJTOWIE GMIN Województwa Świętokrzyskiego Popularyzacja sztuki i kultury polskiej to jedno z najcenniejszych działań dla całego narodu. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Małżonką zainicjowali jubileuszową X edycji akcji Narodowego Czytania.

      W roku 2021 wybranym utworem jest „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. W związku z tym na oficjalnych kanałach Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w portalach:

      Facebook https://www.facebook.com/search/top?q=%C5%9Bwi%C4%99tokrzyski%20urz%C4%85d %20wojew%C3%B3dzki%20w%20kielcach

      Youtube https://www.youtube.com/results?search_query=%C5%9Bwi%C4%99tokrzyski+urz%C4% 85d+wojew%C3%B3dzki

      zamieszczony zostanie spot z fragmentem lektury zrealizowanym przez Biuro Wojewody Świętokrzyskiego. Proszę o przekazanie tej informacji podległym instytucjom kulturalnym i oświatowym z prośbą, aby udostępniły linki na swoich stronach internetowych w sobotę 4 września bieżącego roku. Jeszcze raz gorąco zachęcam do wzięcia udziału w akcji Narodowego Czytania.

      Zbigniew Koniusz Wojewoda Świętokrzyski