• ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE.

• NIECH ZMARTWYCHWSTAŁY JEZUS UMOCNI WSZYSTKICH W ŚWIĘTOŚCI.

MIŁOŚCIĄ I NADZIEJĄ NAPEŁNI SERCA.

NIECH UTWIERDZA WIARĘ W ZWYCIĘSTWO DOBRA NAD ZŁEM,

ŻYCIA NAD ŚMIERCIĄ, MIŁOŚCI NAD NIENAWIŚCIĄ

I ABY W ŻYCIU KAŻDEGO CZŁOWIEKA

ZAWSZE BYŁ WIDOCZNY BLASK NADZIEI ZAMRTWYCHWSTANIA

ŻYCZĄ UCZNIOM I ICH RODZINOM:

PANI DYREKTOR, GRONO PEDAGOGICZNE I RADA RODZICÓW.

• KONKURSY: "KARTKA WIELKANOCNA", "STROIK WIELKANOCNY".

• W marcu panie: Ewa Wydrych, Katarzyna Nowakowska oraz Halina Sutowicz zorganizowały dwa konkursy pt:. „Kartka wielkanocna” dla klas IV-VIII oraz „Stroik wielkanocny” dla klas I-III. Efekty pracy uczniów przerosły najśmielsze oczekiwania organizatorów konkursów. Jury doceniając trud, poświęcenie i talent młodych artystów nagrodziło wszystkich jednakową liczbą punktów oraz ocenami celującymi z wyznaczonych przedmiotów. Serdecznie gratulujemy!

• KONKURS - "SPORT I ZDROWIE".

• Dnia 09.03.2021r. w naszej szkole został przeprowadzony konkurs pt:. „Sport i zdrowie”. Uczniowie klas I-III odpowiadali na pytania p. Katarzyny Nowakowskiej związane z piłką nożną oraz znajomością składu witamin występujących w warzywach i owocach. Uczestnicy nie mięli problemu z udzieleniem poprawnych odpowiedzi na zadawane pytania, ponieważ sami aktywnie uprawiają sport i grają w drużynach piłkarskich. Uczniowie zdobyli następujące miejsca:

I miejsce : Oliwier Polczyk i Dariusz Biniek,

II miejsce: Piotr Kosowski i Karol Świerczewski,

III miejsce: Filip Waleron, Wojciech Sygut, Igor Gwiaździński.

Serdecznie gratulujemy!

• ŚLUBOWANIE KLASY I.

• Dnia 3.03.2021r. w Zespole Placówek Oświatowych w Skroniowie odbyła się uroczystość Pasowania Klasy I. Uczniowie pod opieką wychowawczyni – p. Zdzisławy Witek przygotowali piękny występ słowno-muzyczny, który został uwieczniony przez panie: Annę Markiewicz i Sylwię Kisiel. Pani Dyrektor – Jolanta Wójcik dokonała ślubowania pierwszoklasistów i wręczyła im legitymacje szkolne – ich pierwszy najważniejszy dokument w życiu. W związku z zaistniałą sytuacją związaną z pandemią Covid -19 opiekę nad sztandarem powierzono p. Katarzynie Nowakowskiej oraz dwóm uczennicom z kl. III. Świeżo upieczeni uczniowie otrzymali mnóstwo prezentów. Pani Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Rada Rodziców życzą klasie I dużo radości, powodzenia w nauce oraz wielu niezapomnianych chwil w murach naszej szkoły.

• "KSIĄŻKA, KTÓRA ZMIENIŁA MOJE ŻYCIE".

• W lutym panie: Ewa Wydrych oraz Katarzyna Nowakowska ogłosiły akcję skierowaną do nauczycieli pt:. „Książka, która zmieniła moje życie”, której głównym celem była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w naszej szkole. Członkowie Grona Pedagogicznego mięli zareklamować jedną książkę, która na długo zapadła w ich pamięci. Najpiękniejsze prace dostarczyły panie: Halina Sutowicz oraz Anna Bukowiec, za co serdecznie dziękujemy. Nauczycielki wybrały następujące pozycje: „Ten Obcy”, „O chłopcu, który szukał domu” - I. Jurgielewiczowej, „Jeżycjada” M. Musierowicz oraz cykl dziewięciu książek autorstwa T. Jansson o losach Muminków. Wszystkie te utwory ukazują wartości najważniejsze w życiu każdego z nas: dom, szczęście, przyjaźń, miłość, tolerancję, wrażliwość oraz pomoc drugiemu człowiekowi.

• KONKURS - "ZDROWY I KOLOROWY JADŁOSPIS".

• Uczniowie kl. IV wzięli udział w konkursie plastycznym - „Zdrowy i kolorowy jadłospis”, który przygotowały panie: Katarzyna Nowakowska i Marta Leksa. Mięli w dowolnej technice stworzyć jadłospis na jeden dzień uwzględniając: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Pani Anna Bukowiec przyznała następujące miejsca: I miejsce – Nadia Rusek, II - miejsce Michał Rogowski i III miejsce – Joanna Prawda. Wszystkim serdecznie gratulujemy!