• KONKURS - "MÓWIMY STOP UŻYWKOM"!

     • Uczniowie kl. VIa i VIb Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie wzięli udział w konkursie plastycznym - „Mówimy STOP używkom”, który przygotowały panie: Katarzyna Nowakowska i Halina Sutowicz. Uczestnicy mięli wykonać pracę w dowolnej technice przedstawiającą największe uzależnienia na świecie: alkoholizm, palenie papierosów, zażywanie narkotyków i dopalaczy oraz uzależnienia od telefonu, telewizora, komputera, leków.

      Pani Dyrektor – Jolanta Wójcik przyznała następujące miejsca:

      I miejsce – Albert Sutowicz,

      II miejsce – Dawid Kisiel i Bartłomiej Blicharski,

      III miejsce – Zofia Kasza, Martyna Nowakowska, Antoni Kasza, Patryk Rusek.

      Wszystkim serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS NA "MEM LITERACKI".

     • Uczniowie kl. VII wzięli udział w konkursie na „Mem literacki”. Ich zadanie polegało na komputerowym stworzeniu memu przedstawiającego jakiegoś bohatera lektury, czy wydarzenia opatrzonego śmiesznym komentarzem. Bezkonkurencyjny okazał się Igor Fiutek, który wybrał utwór „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza i zdobył I miejsce. Serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS NA "NAJŁADNIEJSZĄ ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI".

     • Uczniowie kl. I-III Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie wzięli udział w konkursie bibliotecznym na „Najładniejszą zakładkę do książki”, który przygotowały panie: Ewa Wydrych i Katarzyna Nowakowska. Zadaniem dzieci było przygotowanie zakładki do książki z dowolnych materiałów. Nasi uczniowie stworzyli wspaniałe dzieła sztuki, dlatego wszyscy otrzymali jednakową nagrodę w postaci takiej samej liczby punktów. Serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • 14 LUTY - WALENTYNKI.

     • Valentine' s Day to coroczne święto wszystkich zakochanych, które przypada 14 lutego. Nazwa pochodzi od Św. Walentego, którego wspominamy w Kościele katolickim właśnie tego dnia. Symbolem tego święta są: czerwone serca, kwiaty, kartki i amor. Jest to jedno z najmłodszych świąt, ale za to bardzo lubianych. W Polsce pojawiło się dopiero na początku lat 90. Tak jak napisał Antoine de Saint-Exupery: „Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale na wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku”. Przedszkolaki z grupy III – Biedronki wraz z wychowawczynią - Panią Stanisławą Dulewicz przygotowały dekoracje walentynkowe.

      Wszystkim zakochanym życzymy dużo miłości!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • NIECH ŻYJE BAL!

     • W pierwszym tygodniu lutego grupy przedszkolne: Żabki, Pszczółki i Biedronki wzięły udział w balu karnawałowym. W przepięknie udekorowanych salach pojawiły się księżniczki, policjanci, żołnierze, piłkarze, superbohaterowie. Dzieci wspaniale bawiły się do największych przebojów muzyki polskiej i zagranicznej. Wybrano Króla i Królową balu, i te tytuły otrzymali: Arkadiusz Biniek i Aleksandra Barańska. Po skończonych tańcach i pląsach wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.