• ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE.

     • Jest taki dzień, co łzy w śmiech zmienia. Jest taka moc, co smutek w radość przemienia.

      Jest taka siła, co spełnia marzenia – to Święta Bożego Narodzenia”.


      Niech magiczna noc wigilijnej wieczerzy przyniesie Wam spokój i radość.

      Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem,

      a Nowy Rok 2021 obdaruje Was zdrowiem, pomyślnością i szczęściem.

      Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia wszystkim uczniom, ich rodzicom i dziadkom życzą:

      Dyrekcja, nauczyciele, Rada Rodziców i pracownicy szkoły.

     • KONKURS - "STOP PRZEMOCY".

     • Zespół Interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy działający przy Ośrodku Pomocy Społecznej Miasta i Gminy Jędrzejów był organizatorem konkursu międzyszkolnego „STOP PRZEMOCY”, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły:

       

      1. Baliński Adam – kl. VI a dyplom za udział w konkursie

      2. Baliński Daniel – kl. VIII dyplom za udział w konkursie

      3. Baliński Wiktor – kl. VII II miejsce

      4. Kasza Antoni - kl. VI b wyróżnienie

      5. Kasza Zofia - kl. VIb dyplom za udział w konkursie

      6. Nowakowska Martyna - kl. VIa dyplom za udział w konkursie

      7. Wilczyńska Olga – kl. VI a wyróżnienie

      8. Wilczyński Jakub - kl. VII wyróżnienie

      9. Wodecki Bartosz – kl. VI b dyplom za udział w konkursie

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Marta Leksa

     • KONKURS - "ŚW. JAN PAWEŁ II - PRZYJACIEL DZIECI I MŁODZIEŻY".

     • Z okazji 100 Rocznicy Urodzin Św. Jana Pawła II nauczyciele z Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie przygotowali międzyszkolny konkurs plastyczny - „ŚW. JAN PAWEŁ II – PRZYJACIEL DZIECI I MŁODZIEŻY”. Uczniowie mięli w dowolnej technice przedstawić powyższy temat. Jury w składzie: p. Jolana Wójcik, p. Ewa Wydrych i p. Halina Sutowicz przyznało dziewięć pierwszych miejsc:

       

      Zespół Placówek Oświatowych w Warzynie Pierwszym:

      • Julia Pstrowska,

      • Kinga Arabska,

      • Piotr Stoksik.

       

      Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Brusie:

      • Gabriela Grabalska,

      • Zuzanna Żabka,

      • Maja Fatyga.

       

      Zespół Placówek Oświatowych w Skroniowie:

      • Zofia Kasza,

      • Martyna Nowakowska,

      • Antoni Kasza.

      Serdecznie gratulujemy! Nagrody zostaną dostarczone po feriach zimowych.

      Organizatorzy kierują szczególne podziękowania dla dyrekcji szkół oraz opiekunów uczniów, którzy w tak trudnych warunkach potrafili oddać hołd Wielkiemu Polakowi, jakim jest Św. Jan Paweł II.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • DOKARMIAJMY PTAKI!

     • Grupa przedszkolna „Biedronki” pod opieką swoich pań postanowiła zadbać o ptaki, które nie odlatują do ciepłych krajów na zimę. Dzieci przygotowały przysmaki dla ptasiej stołówki. Dzięki ich dobrym serduszkom te bezbronne i często głodne stworzenia będą miały co jeść. To pożyteczne działanie połączono z zimową zabawą na śniegu. Wszystkie dzieci wiedzą, że „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ruch na świeżym powietrzu, hartowanie organizmów pomaga w walce z różnymi chorobami.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS NA NAJDŁUŻSZY ŁAŃCUCH CHOINKOWY.

     • Już wkrótce nadejdą Święta Bożego Narodzenia i z tej okazji dzieci z III grupy przedszkolnej „Biedronki” wzięły udział w konkursie na najdłuższy łańcuch choinkowy. Panie sprawujące opiekę nad uczestnikami dokładnie zmierzyły łańcuchy i ogłosiły werdykt. I miejsce zajęła – Wiktoria Buczak, II miejsce – Julia Sowińska, a III miejsce – Julia Kleczko. Serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS - "KARTKA BOŻONARODZENIOWA".

     • W listopadzie panie: Halina Sutowicz i Katarzyna Nowakowska zorganizowały konkurs - „Kartka bożonarodzeniowa”. Był on skierowany do uczniów kl. I-VIII. Uczestnicy mięli wykonać kartkę bożonarodzeniową w dowolnej technice. Organizatorki były pod wielkim wrażeniem przesłanych online prac. Panie miały wielki dylemat z ogłoszeniem werdyktu więc poprosiły o pomoc ulubieńca wszystkich dzieci. Święty Mikołaj zdecydował, że wszyscy za tak kolorowe i cudowne prace otrzymują pierwsze miejsca. Serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS - "W ŚWIECIE BOGÓW I HEROSÓW".

     • Uczniowie kl. VIII wzięli udział w konkursie bibliotecznym zorganizowanym przez panie: Ewę Wydrych i Katarzynę Nowakowską. Młodzież miała rozwiązać test ze znajomości wybranych mitów np.: „Syzyf”, „Dedal i Ikar”, „Herkules”, „Demeter i Kora”, „Prometeusz” itp. Jury po sprawdzeniu odpowiedzi i podliczeniu punktów przyznało następujące miejsca: I miejsce – Maciej Gondek, II miejsce - Klaudia Kruk i Iga Grad, III miejsce – Maja Środa. Serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA.

     • 4 grudnia naszą szkołę odwiedził wspaniały gość – ulubieniec wszystkich dzieci – Św. Mikołaj. Usłyszał on wspaniałą piosenkę śpiewaną przez oczekujących na niego z utęsknieniem maluchów i zaprosił wszystkie dzieci do wspólnego tańca. Zostawił świąteczne paczki dla najmłodszych i życzył im, i ich nauczycielom dużo zdrówka i ponownego spotkania za rok.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • 1 GRUDNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS.

     • 1 grudnia corocznie z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia od 1988 roku obchodzimy Światowy Dzień AIDS lub Światowy Dzień Walki z AIDS. Tego dnia na całym świecie odbywają się konferencje, spotkania, akcje społeczne, wydarzenia kulturalne, podczas których mówi się o profilaktyce, o walce z AIDS i o pomocy chorym. Choroba ta stereotypowo wiąże się z konkretnymi grupami społecznymi: osobami uzależnionymi od substancji psychoaktywnych przyjmowanych dożylnie, homoseksualistami oraz osobami podejmującymi ryzykowne zachowania seksualne. Specjaliści podkreślają, że największym problemem jest niska wykrywalność, a więc zbyt mała liczba osób, które poddają się testom na obecność wirusa HIV. Im wcześniej zakażony dowie się o swojej chorobie, tym większe ma szanse na powstrzymanie jej rozwoju i uratowanie życia. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji - „Solidarni z chorymi walczącymi z AIDS” i tego dnia przypięli sobie czerwone wstążeczki.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS - "NAJPIĘKNIEJSZY STRÓJ BOHATERA Z BAJKI, BAŚNI I LEKTURY".

     • W miesiącu październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych i z tej okazji p. Ewa Wydrych i p. Katarzyna Nowakowska ogłosiły konkurs na „Najpiękniejszy strój bohatera z bajki, baśni i lektury”. Uczniowie kl. I-VIII mięli przebrać się za wybraną przez siebie postać literacką. Przy ocenie brano pod uwagę rodzaj materiału, wierność i staranność wykonania. Jurorem w tym konkursie została pani Magdalena Beer-Cukrowska - ekspert w dziedzinie mody, która przyznała I miejsce – Aleksandrze Markiewicz, II miejsce – Joannie Prawdzie, III miejsce – Zuzannie Majcher. Serdeczne gratulujemy!!!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ZAPROSZENIE

     • Bezpieczni w sieci z OSE – zapraszamy na webinar!

       

      Drodzy Państwo,

      obecnie dzieci spędzają w internecie więcej czasu niż w dobie nauki stacjonarnej. Porozmawiamy więc o ich bezpieczeństwie oraz dobrych – szkolnych i domowych – praktykach online.

      Na jakie zjawiska w sieci trzeba zwracać szczególną uwagę? Co zrobić, żeby e-lekcje nie wymknęły się spod kontroli? Jak przygotować sprzęt do bezpiecznego korzystania z internetu? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci: Anna Rywczyńska (Kierownik Działu Edukacji Cyfrowej w NASK oraz Koordynatorka Polskiego Centrum Programu Safer Internet) i Przemysław Jaroszewski (Kierownik Działu CERT Polska) podczas webinaru „Bezpieczni w sieci z OSE”, który poprowadzi Tomasz Rożek, znany dziennikarz i popularyzator nauki oraz ambasador kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”, w której pomaga rodzicom zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech.

      Już 3 grudnia o godz. 19.00 zapraszamy nauczycieli i rodziców na Facebook OSE. W trakcie 50-minutowego bezpłatnego webinaru eksperci poruszą najbardziej aktualne kwestie związane z cyberbezpieczeństwem i odpowiedzą na pytania uczestników.

       

      Zapraszamy do dołączenia do naszego wydarzenia na Facebooku, gdzie znajdą Państwo więcej szczegółów, opis prelegentów oraz bieżące informacje związane z webinarem: https://www.facebook.com/events/377217396882621

       

      Transmisja odbędzie się na fanpage’u OSE - bezpośredni link do live znajduje się tutaj: https://www.facebook.com/OSEgovpl/posts/3453547344723509

      Zachęcamy do włączenia powiadomienia, dzięki czemu nie przegapią Państwo naszego webinaru.

       

      Webinar „Bezpieczni w sieci z OSE” jest realizowany w ramach projektów Ogólnopolska Sieć Edukacyjna oraz „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”, współfinansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014–2020. Projekt jest realizowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK oraz Centrum Nauki Kopernik.

       

      Do zobaczenia!

       

      Zespół OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna

      nask.pl | ose.gov.pl | osehero.pl I it-szkola.edu.pl

      facebook.com/OSEgovpl