• KONKURS "KSIĄŻKOWE DRZEWO GENEALOGICZNE".

     • 27 listopada jury w składzie: p. Ewa Wydrych oraz p. Katarzyna Nowakowska rozstrzygnęło konkurs biblioteczny - „Książkowe drzewo genealogiczne”, w którym wzięły udział klasy I-III.

      Uczniowie mięli wykonać pracę przedstawiającą tytuły ulubionych książek wszystkich członków rodziny. Po burzliwych naradach panie przyznały: I miejsce dla Mai Rusek – kl. I, II miejsce dla Fabiana Nawrota – kl. I oraz dwa miejsca III dla Barbary Kasza i Karola Świerczewskiego kl. II. Serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ROCZNICA WYBORU KAROLA WOJTYŁY NA PAPIEŻA.

     • Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie pod opieką pań: Haliny Sutowicz oraz Katarzyny Nowakowskiej wzięli udział online w akademii poświęconej kolejnej rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Dzieci z klas IV, VIa, VIb przygotowały przepiękną recytację wierszy poświęconych Św. Janowi Pawłowi II, a klasa VII zaprezentowała swoje zdolności aktorskie w scenkach przedstawiających autentyczne wydarzenia z życia naszego ukochanego świętego.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ŚWIĘTO 11 LISTOPADA.

     • 10.11.2020 r. uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie wzięli udział online w akcji „Szkoła do hymnu”. Punktualnie o godzinie 11.11 odśpiewali wraz z nauczycielami, rodzicami i rodzeństwem „Mazurka Dąbrowskiego”. Z okazji zbliżającej się 102 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie kl. VIa i VIb wykonali przepiękne ozdoby narodowe, których zdjęcia zamieszczono poniżej.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • KONKURS - "PIRAMIDA ŻYWIENIA".

     • 05. 11. 2020r. komisja w składzie: p. Agnieszka Kaczmarczyk, p. Marta Leksa oraz p. Sylwia Kisiel wyłoniła zwycięzców konkursu - „Piramida Żywienia”. I miejsce ex aequo zajęli Zofia Kasza i Antoni Kasza, a II miejsce ex aequo zajęli: Martyna Nowakowska i Dawid Kisiel. Uczniowie klas VIa i VIb udowodnili, że wiedzą jakie produkty powinny stanowić podstawę w zdrowym żywieniu każdego człowieka. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • AKCJA "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM".

     • W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” p. Barbara Foremnik przeczytała przedszkolakom utwór pt: „Jaś i Małgosia”. Dzieci z zapartym tchem słuchały przygód bohaterów, którzy mimo wielkiego niebezpieczeństwa znaleźli drogę powrotną do domu. Potem przedszkolaki odpowiadały na pytania dotyczące treści książki. Takie spotkania dzieci z bajkami, baśniami, legendami są organizowane raz w tygodniu i przynoszą dużo radości wszystkim uczestnikom.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WIZYTA NA ŁĄCE.

     • Przedszkolaki z grupy II - „Pszczółki” wraz z wychowawczynią – p. Marzeną Dawidowską korzystając z pięknej pogody wybrali się na jesienny spacer na pobliską łąkę. Nie przypuszczali, że będą mięli okazję spotkać kozę – Magdalenę. Jej właścicielka – p. Krystyna zdradziła dzieciom ciekawostki z życia, śmieszne historie, upodobania i informacje na temat pożywienia kozy. Przypomniała wszystkim o odpowiedzialności, obowiązkach jakie ma każdy właściciel zwierzęcia oraz o tym, że te stworzenia tak jak ludzie też mają uczucia, które należy szanować. Taka lekcja przyrody sprawiła przedszkolakom wiele radości i z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.