• AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA".

     • 24 września 2020 roku uczniowie naszej szkoły na zajęciach świetlicowych wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”. W tym miesiącu w wielu miastach w Polsce i na świecie ludzie zbierają się w parkach, lasach itp. by zbierać odpady wyrzucane przez resztę społeczeństwa. Data tej akcji nie bez przyczyny przypada na koniec września, ponieważ zauważono ogromny wzrost liczby odpadów po okresie wakacyjnym.Z przykrością stwierdzamy, że większość turystów nadal nie szanuje miejsc, w których spędza swój urlop. Sprzątanie świata ma na celu zwiększenie świadomości ochrony środowiska wśród dzieci i młodzieży. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu wychowanków naszej szkoły, posprzątaliśmy boisko szkolne. Podczas tej pracy uczniowie zrozumieli, że nawet najmniejsze śmieci przyczyniają się do zanieczyszczania naszej planety. Chrońmy więc nasze środowisko, byśmy jak najdłużej mogli cieszyć się zdrowiem i pięknem otaczającej nas przyrody!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • Z WIZYTĄ W OCEANARIUM.

     • Dnia 22 września 2020 roku przedszkolaki oraz uczniowie starszych klas mięli możliwość uczestnictwa w projekcji edukacyjnej „Oceanarium” w technologii 360 odkrywającej wiedzę o morskim życiu na Ziemi. Wielkim przeżyciem dla wszystkich była możliwość podziwiania podwodnych eksponatów. W magicznej kopule zobaczyli wielu fascynujących mieszkańców raf koralowych takich jak: płaszczki, żółwie morskie, delfiny, ośmiornice oraz rekiny. To była niezapomniana podwodna podróż.

      Opracowanie: Katarzyna Nowakowska.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI.

     • 15 września obchodzi się International Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole świętowaliśmy ten dzień na matematyce w klasach szóstych, które miały mieć w ubiorze elementy z kropkami. Odbyła się projekcja filmu o małej dziewczynce Vashti, bohaterce książki dla dzieci pt.„Kropka”, której autorem jest Peter H. Reynolds. To pięknie zilustrowana historia dziewczynki, która nie wierzy we własne możliwości. Tego dnia szukaliśmy kropek tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Odkryliśmy alfabet, który zbudowany jest z samych kropek – alfabet Braille’a. Czas szybko upłynął nam na zabawie.

      Opracowała: Magdalena Beer-Cukrowska.

     • IX EDYCJA "NARODOWEGO CZYTANIA".

     • Dnia 7 września 2020 roku uczniowie ZPO w Skroniowie wzięli udział w akcji „Narodowe Czytanie” organizowanej co roku pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Projekt ten ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród dorosłych, dzieci i młodzieży. W tym roku uczniowie kl. VII czytali swoim młodszym kolegom i koleżankom „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Dzieło wielkiego poety tak spodobało się słuchaczom, że natychmiast udali do biblioteki, by wypożyczyć kilka egzemplarzy. Całe przedsięwzięcie przygotowali bibliotekarze naszej szkoły – p. Ewa Wydrych i p. Kasia Nowakowska.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.