• KSIĄŻKI DLA UCZNIÓW KL. V.

     • Zapraszamy uczniów kl. V do zapoznania się z naszymi propozycjami czytelniczymi, które pozwolą Wam miło spędzić wolny czas. Pamiętajcie, że książka jest najlepszym przyjacielem człowieka. Polecamy także stronę internetową – Wolne lektury, gdzie można odsłuchać lub pobrać różne utwory.

      Opracowali: Katarzyna Nowakowska i Włodzimierz Walczyński.

     • KSIĄŻKI DLA NAJMŁODSZYCH.

     • Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z naszymi propozycjami czytelniczymi, które pozwolą Wam miło spędzić wolny czas. Przedstawiamy ofertę dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Polecamy także stronę internetową- Wolne lektury, gdzie można odsłuchać lub pobrać różne utwory np.: baśnie Hansa Christiana Andersena, Charles'a Perrault oraz Jacoba i Wilhelma Grimm. Życzymy miłej lektury.


      Opracowali: Katarzyna Nowakowska i Włodzimierz Walczyński.

     • #ZOSTAŃWDOMU - SZTUKA PRZYJDZIE DO CIEBIE.

     • Zachęcamy dzieci, młodzież, rodziców i dziadków do skorzystania z oferty Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wystarczy wejść na tę stronę #Zostańwdomu – sztuka przyjdzie do Ciebie cz.3. Znajdziecie tam propozycje zwiedzenia online muzeów, centrów sztuki, galerii. Będziecie mogli skorzystać z oferty kulturowej filharmonii, oper i teatrów. Czekają na Was wirtualne koncerty i spektakle. Najmłodsi mogą zwiedzić Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej oraz Białostocki Teatr Lalek, gdzie poznają instrukcję zrobienia lalki i obejrzą przedstawienia „Calineczka” i „Kot w Butach”. Miejski Teatr Miniatura zaprasza na „Krzyżaków”, „Zostań Przyjacielem” oraz „Bajki Robotów”. Serdecznie polecamy taki rodzaj spotkania z kulturą i sztuką.

       

      Opracowali: Włodzimierz Walczyński i Katarzyna Nowakowska.

     • APEL- #ZOSTAŃWDOMU.

     • W związku z zaistniałą sytuacją zamieszczamy informacje o odpowiednim zachowaniu w czasie pandemii koronawirusa.

      Koronawirus powoduje gorączkę, kaszel, duszności, bóle mięśni i zmęczenie. Przenosi się drogą kropelkową, a więc podczas kaszlu,kichania czy mówienia.

      Żeby zapobiec zakażeniu należy:

      • często myć ręce, używając mydła i wody,

      • zakrywać usta i nos, kiedy kaszlemy i kichamy,

      • zachować co najmniej 1 metr odległości od osób, które kaszlą i kichają,

      • jeśli wracasz z regionu, gdzie występuje wirus i masz objawy choroby lub miałeś kontakt z osobą zakażoną powiadom telefonicznie o tym stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego.


      Zasady kwarantanny:

      • jest nakładana na osoby zdrowe, które miały styczność z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem,

      • nakładana jest przez państwowego powiatowego lub granicznego inspektora sanitarnego jako decyzja administracyjna,

      • jest nakładana na okres 14 dni licząc od dnia styczności z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem,

      • nie wolno opuszczać miejsca kwarantanny,

      • nie spotykać się z innymi osobami, a jeśli to możliwe zachować bezpieczny odstęp wynoszący 1-1,5 metra,

      • udzielaj Państwowej Inspekcji Sanitarnej informacji na temat swego zdrowia.


      Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia prosimy wszystkich o unikanie skupisk ludzkich, przestrzeganie higieny, zachowanie środków ostrożności, by nie zarazić siebie i innych. Apelujemy o pozostanie w domach - #Zostańwdomu.


      Opracowali: Katarzyna Nowakowska i Włodzimierz Walczyński.

     • INFORMACJE DLA UCZNIÓW I RODZICÓW - NAUCZANIE ZDALNE

     • Szanowni  Rodzice!

             W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania  szkoły,  związanej z epidemią COVID-19, OD ŚRODY 25.03.2020r. realizacja zadań dydaktycznych  odbywać się będzie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Podstawową formą komunikacji będzie e-dziennik Librus. Wykorzystywane będą w procesie edukacji zdalnej także inne komunikatory lub platformy edukacyjne, o których rodzice i uczniowie poinformowani są przez nauczycieli prowadzących poszczególne zajęcia. Ważne jest aby w czasie tej zdalnej  nauki Rodzice kontrolowali codzienne logowanie się do e-dziennika przez dzieci. Oraz sprawdzali odczytywanie przez nich informacji od nauczycieli, a także wywiązywali się z przydzielonych zadań do wykonania. Prosimy o udzielanie informacji zwrotnej o pracy Waszych dzieci, kłopotach jakie napotykają, ilości zadawanych prac i możliwości ich wykonania w wyznaczonym czasie.

      Wykonywanie poleceń od nauczycieli służyć będzie zarówno powtórzeniu i utrwaleniu już opanowanych wiadomości i umiejętności przez Wasze dzieci, jak i opanowaniu nowego materiału w ramach realizacji podstawy programowej.

       

       

      Od środy 25.03.2020r. odnotowywana będzie też obecność uczniów na podstawie logowania w e-dzienniku w danym dniu. Obecność lub nieobecność odnotowywana będzie pod koniec dnia (w godz. 19.00-20.00).  W klasach I-III podstawa do odnotowania obecności dziecka przez wychowawcę jest kontakt rodzica lub ucznia także przez inne komunikatory czy platformy, z których korzystają nauczyciele i uczniowie danej klasy.  Podstawę komunikacji pomiędzy nauczycielami, uczniami i rodzicami stanowi e-dziennik Librus.

      Codziennie, w dniach nauki szkolnej, istnieje możliwość konsultacji z nauczycielami w godzinach     10-14 dla uczniów, a dla rodziców w godz. 16 – 17. lub po wcześniejszym uzgodnieniu z nauczycielem.

      Wymagania oraz sposób kontrolowania i oceniania zostanie przez nauczycieli dostosowany do zaistniałej sytuacji, ale nie zwalnia to uczniów z codziennej, systematycznej pracy i wykonywania przydzielonych im zadań. Uczniowie i Rodzice będą informowani o uzyskanych ocenach poprzez e-dziennik. Sytuacja jest dla wszystkich nowa i trudna, dlatego prosimy o wyrozumiałość i współpracę oraz o pomoc dzieciom w spełnianiu ich obowiązków szkolnych w tak trudnych warunkach.

                     Dziękujemy Państwu na zrozumienie i pomoc.

       

                                          Z poważaniem:

                 Dyrektor  i Nauczyciele Zespołu Placówek Oświatowych  w Skroniowie

     • WIZYTA PAŃ HIGIENISTEK

     • Dnia 9 marca 2020 roku do ZPO w Skroniowie przybyły panie higienistki z Jędrzejowa. Wszystkie dzieci z naszego przedszkola zgromadziły się na sali gimnastycznej i wzięły udział w prelekcji dotyczącej dbałości o higienę jamy ustnej oraz prawidłowego szczotkowania zębów. Higienistki wymieniły choroby związane z brakiem systematycznego mycia zębów i kontroli u stomatologa.

      Na zakończenie każdy przedszkolak naszej placówki otrzymał Dyplom dzielnego pacjenta.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

     •  

      • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
      • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

       

      Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

      Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

      Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

      Departament Informacji i Promocji
      Ministerstwo Edukacji Narodowej

     • Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

     • Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

       

      Rodzicu,

      • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
      • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
      • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
      • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
      • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
      • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

      Uczniu,

      • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
      • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
      • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
      • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.