• BEZPIECZEŃSTWO NA WSI.

     • 25 lutego 2020 roku dzieci i młodzież w Zespole Placówek Oświatowych w Skroniowie odwiedzili przedstawiciele KRUS z Jędrzejowa. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoją wiedzę na temat: maszyn rolniczych, zwierząt występujących w gospodarstwie rolnym, środków bezpieczeństwa, jakie należy zachować podczas wykonywania różnych prac polowych. Obejrzeli także film pt:. „Gra o życie i bezpieczeństwo”, z którego dowiedzieli się jakich czynności związanych z prowadzeniem gospodarstwa nie można powierzać dzieciom poniżej 16 lat: kierowania i obsługiwania maszyn rolniczych, prac związanych ze ścinaniem drzew, z dźwiganiem i ręcznym podnoszeniem ciężkich przedmiotów, spawaniem elektrycznym i gazowym oraz obsługą zwierząt o dużej masie ciała, jak bydło i trzoda chlewna.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • PLEBISCYT "DAMA I DŻENTELMEN ROKU SZKOLNEGO 2019/2020" I WALENTYNKI.

     • 14 lutego 2020 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Skroniowie oprócz wręczania walentynek, ogłoszono wyniki plebiscytu wśród nauczycieli na „Damę i Dżentelmena roku szkolnego 2019/2020”. Organizatorami byli: Pani Katarzyna Nowakowska oraz Rada Rodziców w Skroniowie. Uczniowie mogli oddać tylko jeden głos na nominowanego w tej kategorii nauczyciela i nauczycielkę. Po podliczeniu głosów III miejsca zajęli: Pani Anna Bukowiec i Pan Hubert Waleron, a II miejsca Pani Patrycja Bębenek i Pan Piotr Zaczkowski. Zwycięzcami zostali: Pan Włodzimierz Walczyński oraz Pani Anna Zaczkowska. Laureaci zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami i drobnymi upominkami. Pani Dyrektor przekazała również dwóm uczennicom naszej szkoły: Milenie Prawdzie i Patrycji Kalecie wyróżnienia w przeglądzie plastycznym „Jędrzejowskie Szopki Bożonarodzeniowe”. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!!

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • DEBATA PATRIOTYCZNA

     • 12 lutego 2020 roku odbyły się zajęcia-debata pt:. „Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza być patriotą?”. W zajęciach wzięli udział uczniowie kl. VIII, którzy z pełnym zaangażowaniem uczestniczyli w rozmowie. Jako najstarsi uczniowie w szkole, dumnie prezentowali swą wiedzę na temat patriotyzmu. Wspólnie obejrzany film o tematyce patriotycznej, przygotowanie pracy plastycznej oraz wspólny śpiew piosenek dały rezultat w postaci poszerzenia i pogłębienia wiedzy o patriotyzmie. Choć tematyka zajęć nie była łatwa, poradzili sobie z nią wspaniale. Lawina pytań, podawane przykłady oraz chęć ciągłej dyskusji zaowocowały uśmiechami na twarzy i pięknym plakatem.

      Opracowała: Patrycja Bębenek.

     • CHOINKA I AKCJA "NOCNE CZYTANIE".

     • Dnia 24.01.2020r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa połączona z akcją „Nocne Czytanie”. Wszyscy uczniowie naszej szkoły wspaniale się bawili przy różnorodnym repertuarze muzycznym, który zapewnił Pan Sławomir Strzeszkowski. W tym dniu na parkiecie pojawili się: księżniczki, pszczółki, kotki, tygryski, strażacy, żołnierze i policjanci. Odwiedzili nas również absolwenci naszej szkoły, którzy wspólnie tańczyli z młodszymi kolegami i koleżankami. Potem wszyscy zabrali swoje śpiwory oraz ulubione pluszaki i rozpoczęli czytanie wybranych utworów literackich. Nad ranem zadowolone i trochę zaspane swoje pociechy odebrali ich rodzice.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • ZAJĘCIA TANECZNO-RUCHOWE.

     • Przez cały styczeń przedszkolaki z grupy II „Pszczółki” pod opieką Pani Marzeny Dawidowskiej w swojej sali przygotowywały się do zabawy karnawałowej. Dzieci ćwiczyły różne układy na dodatkowych zajęciach taneczno-ruchowych. Szybko pokonały nieśmiałość i z chęcią wykonywały nawet skomplikowane figury. Dzięki takim lekcjom tańca nasi uczniowie mogą rozwijać swoje zdolności i odnosić sukcesy w różnych występach i konkursach.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA.

     • Dnia 23 stycznia 2020 roku obchodziliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Przedszkolaki i uczniowie kl. I-III Zespołu Placówek Oświatowych w Skroniowie przygotowali przepiękny występ artystyczny, który wzbudził podziw i wzruszył do łez zebranych na sali gości. Dzieci zaprezentowały swoim dziadkom śliczne wiersze i piosenki oraz wręczyły drobne upominki. Na twarzach zgromadzonych seniorów gościł uśmiech i wielkie wzruszenie. Życzymy wszystkim babciom i dziadkom dużo zdrowia oraz samych radosnych chwil w życiu.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • BEZPIECZNE FERIE.

     • Dnia 22.01.2020r. naszą szkołę odwiedził funkcjonariusz policji, który przypomniał dzieciom i młodzieży podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego. Uczniowie bez problemu wskazywali jak należy się zachować na stoku czy lodowisku. Potrafili podać wszystkie numery alarmowe oraz informacje jakie należy przekazać dyspozytorowi. Policjant życzył uczniom i nauczycielom zdrowych, i bezpiecznych ferii zimowych.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.

     • WYCHOWANIE PATRIOTYCZNE-PRZEDSZKOLAKI.

     • Dnia 20.01.2020r. odbyło się spotkanie wszystkich przedszkolaków naszej placówki, na którym dzieci poszerzały wiedzę o Ojczyźnie i brały aktywny udział w programie edukacyjnym - „Polska-moja Ojczyzna” edycja III. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.