• PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

     • W ostatnim tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia naszych przedszkolaków odwiedziły przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Skroniowie. Panie opowiedziały dzieciom o tradycjach świątecznych i wspólnie z nimi dekorowały pierniczki.

      Również Rada Rodziców ogłosiła Kiermasz świąteczny, na którym wszyscy mogli kupić przepiękne dekoracje zrobione przez uczniów i ich rodziców. Zbiórka z ich sprzedaży zostanie przeznaczona na zakup pomocy dydaktycznych dla wychowanków naszej szkoły.

      Dnia 19.12.2019r. uczniowie kl. III pod opieką Pana Włodzimierza Walczyńskiego przygotowali Jasełka Bożonarodzeniowe. Przypomnieli nam, że najważniejsze dla każdego chrześcijanina powinny być narodziny Bożej Dzieciny, która przyszła na świat, by dać ludziom pokój i zbawienie. Przepiękne dekoracje, stroje występujących, wiersze i kolędy wprowadziły zgromadzonych w świąteczny nastrój. Rada Rodziców wręczyła dzieciom biorącym udział w konkursie na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową bombki z ręcznie napisanymi życzeniami.

      W piątek uczniowie na wigilii klasowej dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. Wśród zebranych panowała atmosfera otwartości, sympatii i życzliwości.

      Opracowała: Katarzyna Nowakowska.