• KONKURS #COJACZYTAM

• Od września uczniowie naszej szkoły pod opieką: p. Katarzyny Nowakowskiej, p. Marty Leksa, p. Włodzimierza Walczyńskiego brali udział w konkursie #Cojaczytam. Zorganizowali oni dwa konkursy: czytelniczy dla uczniów kl. II-III - „Kochamy Baśnie Andersena”, którego laureatami zostali: Alicja Gocał – I miejsce, Nadia Grad i Maja Bentkowska – II miejsce, Miłosz Sygut – III miejsce oraz plastyczny - „Warto przeczytać tę książkę”, w którym I miejsce zdobyła Zofia Kasza, II miejsce – Zuzanna Skiba i Martyna Nowakowska, a III miejsce – Antoni Kasza.

Oprócz tego uczniowie kl. Va i Vb: Maja Kaleta, Zuzanna Skiba, Martyna Nowakowska, Olga Wilczyńska, Dawid Kisiel, Kamila Kruk, Zofia Kasza, Wojciech Leśniewski, Antoni Kasza i Albert Sutowicz czytali baśnie, bajki i legendy grupom przedszkolnym. Dzięki temu wzmacniali więzi z młodszymi kolegami, rozwijali słownictwo, umiejętność czytania i słuchania ze zrozumieniem oraz pobudzali ich wyobraźnię. Uczniowie kl. VIII w składzie: Daria Madej, Kacper Koncewicz oraz Paweł Leśniewski nakręcili krótki filmik o tym, jak literatura pobudza naszą wyobraźnię.

Rada Rodziców w Skroniowie zachęciła rodziców i opiekunów uczniów do odwiedzania,

i czytania najmłodszym wychowankom naszej szkoły. Na lekcjach wychowawczych od kl. I-VIII dzieci reklamowały swoją ulubioną lekturę. Trzy dni w tygodniu nauczyciele, rodzice i uczniowie prezentowali różne teksty literackie. Wszystkie te działania przyczyniły się do zwiększenia poziomu czytelnictwa w naszej szkole. Nauczyciele serdecznie dziękują Radzie Rodziców, rodzicom, uczniom i wszystkim tym, którzy znaleźli czas i chęci do wzięcia udziału w tak szlachetnym przedsięwzięciu.

• AKCJA "SZKOŁA PAMIĘTA"

•  Uczniowie Zespółu Placówek Oświatowych włączyli się w akcję MEN „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia w związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych.

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

• 10 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie kl. Va, Vb, VII, VIII pod opieką: p. Patrycji Bębenek, p. Magdaleny Beer- Cukrowskiej, p. Wioletty Bukowskiej oraz p. Sławomira Strzeszkowskiego przygotowali wspaniały program artystyczny, który wzruszył wszystkich zgromadzonych na sali. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Ta uroczystość stała się okazją do przyznania ciężko pracującym nauczycielom Nagród Burmistrza oraz Nagród Dyrektora. Rada Rodziców złożyła na ręce Pani Dyrektor serdeczne podziękowania i życzenia dla wszystkich pedagogów oraz pracowników szkoły, dołączając słodkie upominki.

• PASOWANIE UCZNIÓW KLASY I

• 1 października 2019 roku w naszej szkole odbyło się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klasy I. Zanim nastąpił ten jakże ważny w życiu każdego ucznia moment, pierwszoklasiści pod opieką pań: Joanny Olszewskiej oraz Agnieszki Krążek-Pańtak zaprezentowali krótki program artystyczny, który wzbudził ogromny aplauz wśród zgromadzonych gości i rodziców.

Potem klasa złożyła uroczyste przyrzeczenie. Dyrektor szkoły dokonała ceremonii pasowania, dotykając ramię każdego ucznia magicznym ołówkiem i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy I”. Pani Jolanta Wójcik wręczyła pełnoprawnym uczniom naszej szkoły legitymacje, pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Rodzice dzieci obdarowali swoje pociechy książeczkami oraz przygotowanym specjalnie na tę okazję tortem z lizaków, soczków i innych słodkości.

Starsi uczniowie złożyli serdeczne życzenia swoim młodszym kolegom i obiecali wszelką pomoc w każdej sytuacji.

• IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

• Dnia 30 września obchodziliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tego dnia w naszej szkole uczniowie kl. Vb odpytywali chętnych ze znajomości tabliczki mnożenia w myśl hasła: „Młodsi pytają, czy starsi tabliczkę znają”. Jeśli uczeń odpowiedział na wszystkie pytania otrzymywał tytuł - „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Egzaminatorzy przepytywali także nauczycieli. Okazuje się, że zarówno uczniowie jak i nauczyciele radzą sobie bardzo dobrze w mnożeniu

i dzieleniu w zakresie 100.