• EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

     •  W dniach od 23 września do dnia 30 września 2019 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Skroniowie po raz pierwszy odbył się  Europejski Tydzień Sportowy dla Wszystkich. Całość przedsięwzięcia została zainicjowana przez Komisję Europejską promującą sport i aktywność fizyczną. W ramach „ Europejskiego Tygodnia Sportu” zorganizowane zostały prelekcje na temat zdrowego trybu życia pt. „Wiem co jem” , znaczenia aktywności fizycznej dla zdrowia, zwłaszcza u osób młodych.

                      Uczniowie z radością uczestniczyli w warsztatach z piłki nożnej oraz rozgrywkach sportowych, gdzie  w formie zabawy rywalizowali ze swoimi rodzicami. W czasie  całego „Tygodnia Sportuwybieraliśmy najlepszego zawodnika turnieju, najlepszego bramkarza oraz króla strzelców .            

                    Cała impreza rekreacyjno – sportowa odbyła się na  boisku szkolnym.  Głównym celem działań sportowych była aktywizacja ruchowa całej społeczności szkolnej i lokalnej naszej miejscowości, szczególnie tych, którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie

          i nie prowadzą aktywnego trybu życia.

              Największym powodzeniem cieszyły się turnieje piłkarskie dla dzieci w wieku przedszkolnym, w których brali również udział rodzice przez co gry i zabawy były jeszcze bardziej weselsze. Zarówno rodzice jaki uczniowie podeszli do zawodów z ogromnym zaangażowaniem, starając się wypaść jak najlepiej.

            Tydzień ten miał za zadanie promować integrację rodzinną oraz aktywność ruchową, jako najlepszą formę spędzania wolnego czasu

      i zdrowego stylu życia.

                                             Opracowała: Katarzyna Nowakowska