• KLASY MŁODSZE SADZĄ LAS

• W dniu 25 kwietnia 2018 r. o godz. 9.30 uczniowie klasy I , IIIa oraz IIIb pod kierunkiem wychowawców pojechali do Szkółki Leśnej w Mniszku, aby wziąć udział w ogólnopolskiej akcji zatytułowanej:

,, 1 0 0 0   D R Z E W  N A    M I N U T Ę ,, , Pod okiem leśniczego i pracowników uczestniczyli w ścieżce dydaktycznej ,, Od nasionka do sadzonki i drzewka ,, . Punktem centralnym tegoż wydarzenia było posadzenie sadzonek przez naszych uczniów. Każdy mógł zaprezentować swoje umiejętności i zapamiętać miejsce zasadzonego przez siebie drzewka  na przygotowanej wcześniej działce.

Na zakończenie uczniowie i nauczyciele podziękowali wszystkim tym , którzy zorganizowali pobyt dzieci, przygotowali  poczęstunek oraz ufundowali pamiątkowe gadżety. Przyszedł  jednak czas, aby opuścić ten piękny zakątek przyrody i tak o godz. 11.30- cała społeczność turystów z uśmiechem na twarzy powróciła do szkoły.

Opracował: W.Włodzimierz

• Dzisiaj / dn. 16.04.2018 r. / Z RADOŚCIĄ powitaliśmy artystów kieleckiej filharmonii w składzie: A. ADAMCZYK  i G.MIŚTALA, którzy naszym uczniom i nauczycielom zaprezentowali poloneza, poleczkę i wiele innych tanecznych układów. Do powyższego występu włączyli się tez i nasi najmłodsi z różnych grup wiekowych.

Opracował: W.Włodzimierz

•  ++++++++++++    Dnia 4  kwietnia  2018  roku grupa aktorów KRAKOWSKIEGO TEATRZYKU DZIECIĘCEGO ,,A M U Z A D O,, w ramach promocji zdrowego stylu odżywiania przedstawili na sali gimnastycznej program pod tytułem: ,, ZDROWE  ODŻYWIANIE, W sposób humorystyczny odegrali scenkę o łagodnym i łakomym wilku oraz zajączku. Zaśpiewali piosenkę:,, Abecadło ,, nawiązując do nazw witamin rozpoczynających się z pierwszych liter alfabetu – A, B, C…Na koniec artyści przestrzegali wszystkich widzów przed nadmiernym spożywaniem słodyczy i  higieną rąk przed każdym posiłkiem.++++++

• BANK PRZYSZŁOŚCI

• Jest to miedzyszkolny konkurs plastyczno-techniczny dla uczniów kl I-III ogłoszony przez SKO działające przy Szkole Podstawowej nr. 3  w Jędrzejowie. Głównymi celami konkursu było: promowanie działalności SKO, zachęcanie uczniów do systematycznego oszczędzania, rozwijanie kreatywności oraz talentów plastycznych i technicznych dzieci. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Nadia Rusek i Oliwia Rychter z kl. I oraz Martyna Nowakowska, Patryk Rusek i Bartłomiej Blicharski z kl. IIIA. Wszyscy nasi uczniowie zostali uhonorowani nagrodami zdobywając następujące miejsca:
            I miejsce - Nadia Rusek
            II miejsce - Patryk Rusek
            III miejsce - Oliwia Rychter, Bartłomiej Blicharski
            wyróżnienie - Martyna Nowakowska

• Dnia 28 marca bieżącego roku ucz. klasy VI tuż przed Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego zaśpiewali dziękczynny hymn, pod tytułem:,, TE  DEUM  LAUDAMUS ,, który jest eksponowany podczas różnych uroczystościach kościelnych. Warto przypomnieć też, że tę piękną pieśń śpiewano również podczas koronacji królewskich podczas synodów oraz soborów powszechnych, aby oddać Panu Bogu należna cześć i chwałę. Na zakończenie złożono wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Program akademii opracował Włodzimierz Walczyński.

========

Opracował: W.Włodzimierz

• Dnia 21.03 br. w naszej szkole obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny pod hasłem: „MAKSYMALNIE  KOLOROWO – ZIELONA  WIOSNA NA GŁOWACH’’. Rozpoczęcie tego pięknego dnia miało miejsce o godzinie 9.00. Oto przebieg najważniejszych wydarzeń: ----

• rozśpiewany, barwny korowód i uroczyste spalenie Marzanny.

• rozstrzygnięcie konkursów z nagrodami/ wiosenna dekoracja drzwi klas lekcyjnych

• konkurs poetycki w klasach I-III, IV – VII (tworzymy wiersze   o tematyce WIOSNA)

• wiosenny pokaz mody -  przedstawiciele poszczególnych klas

• konkurs plastyczny wykonany techniką dowolną pt:”PANI WIOSNA”

Uczniowie w powyższym dniu byli ubrani stosownie według przyjętego wcześniej kryterium. I tak: kl. I – na różowo, III a – na fioletowo, kl. III b – na niebiesko, kl. IV – na zielono, kl.V na czerwono, kl.VI – na żółto, a kl. VII na pomarańczowo.

Rozstrzygnięcie wszelkich konkursów i pokazów mody, wręczenia nagród i podsumowania dokonała  na sali gimnastycznej  P. Dyrektor  Jolanta Wójcik.

Pomysłodawcami tego dnia byli: Pani M, Morąg, Pan Piotr Zaczkowski oraz nauczyciele szkoły i przedszkola

•  =======    W a ż n e  dla  uczniów i nie tylko   =====

Dnia 5 lutego 2018 r. w naszej placówce odbyło się spotkanie z przedstawicielami Powiatowej Komendy Policji w Jędrzejowie. Funkcjonariusze tej służby przedstawili naszym uczniom sposoby właściwego zachowania się podczas ferii zimowych tak, aby było miło, bezpiecznie i wesoło.

Po wysłuchaniu wszelkich wskazówek popartych aktualnymi przykładami z życia uczniowie nasi zadawali mnóstwo nurtujących pytań skierowanych do gości, którzy chętnie na nie  odpowiadali.